چرا چارچوب اولویت بندی کاتالوگ شما نتیجه درستی را ارائه نمی دهد

اولویت بندی کاتالوگ
[vc_row][vc_column][vc_column_text]چرا چارچوب اولویت بندی کاتالوگ شما نتیجه درستی را ارائه نمی دهد

اعتماد به یک چارچوب اولویت بندی کاتالوگ برای تعریف ویژگی‌های بعدی همیشه به نتیجه مطلوب منجر نمی‌شود. در این مقاله، خواهید فهمید که چرا به یک استراتژی محصول قوی نیاز دارید و چگونه می توانید آن را در راه کار خود پیاده سازی کنید.

آیا برای تعریف ویژگی های بعدی محصول خود به چارچوب های اولویت بندی تکیه می کنید؟ بسیاری از سازمان‌ها این نکات . اصول را انجام می‌دهند و از این روش‌ها برای پوشاندن فقدان یک استراتژی محصول مناسب استفاده می‌کنند. آنها در انتخاب های سخت شکست می خورند و مجبورند برای انتخاب خود به چارچوب های اولویت بندی متوسل شوند.

این امر بیش از یک بار منجر به خروجی هایی می شود که با استراتژی کلی شرکت یا حتی نتایج از دست رفته هماهنگ نیست. برای رفع مشکل چه کاری باید انجام دهید؟ اولویت بندی کاتالوگ اصولی داشته باشید؛ بزرگنمایی کنید و تمرکز استراتژیک خود را مشخص کنید. اقدامات بعدی شما به طور خودکار مشخص می شود.

 

اصول بهینه سازی و چیدمان در طراحی کاتالوگ

تمرکز بر ارائه ویژگی ها به جای ارائه کاربردهای ارزشمند برای مشتری یک دام رایج و غلط  است. سازمان‌های بی‌شماری به جای ارائه ی ویژگی های مناسب، فرآیندها و کاربرد محصولات خود را بهینه نمی کنند و مخاطب را بمباران اطلاعاتی می کنند؛ و اطلاعات کاربردی و مهم را در نظر نمی گیرند  یکی از مهم ترین اقدامات برای اولویت بندی کاتالوگ این است که محصولات را بر اساس نیاز مشتری بهینه کنید.

طراحی و چیدمان اشتباه  منابع را هدر می دهد. فقط به هزینه توسعه، استقرار، تعمیر و نگهداری فکر کنید و زمان آن است که توجه خود را به سمت مدیریت محصول بالغ تر معطوف کنید. محصولاتی که فروش بیشتری دارند را در ابتدای کاتالوگ بذارید؛ و در توضیحات خود محصول را به نحوی  شرح دهید که مشتریان بالقوه بدانند؛ با خرید این محصول یا استفاده از این خدمات قرار است تحولاتی در کیفیت زندگی آنها ایجاد شود.

 

چارچوب های اولویت بندی

 

اولویت بندی کاتالوگ

 

 

اگر بخواهیم منصف باشیم، چارچوب‌های اولویت بندی کاتالوگ استفاده از یک استراتژِی دادن مشتریان همسو با اهداف برند است، که باعث ایجاد همسویی بین سهامداران یا دفاع از تصمیمات را  ثابت می‌کنند. اما در بسیاری از موارد، این چارچوب ها سازمان ها را از تصمیم گیری های سخت باز می دارد.

علت اصلی تکیه بیش از حد بر چارچوب های اولویت بندی در فقدان یک استراتژی محصول واضح و قوی نهفته است. استراتژی محصول مشخص می کند که چگونه به چشم انداز و اهداف محصول خود دست یابید. اقدامات شما را هدایت خواهد کرد. این خلا استراتژیک مشخص می‌شود اگر همه کارت‌های ویژگی را روی زمین بیندازید و از سهامداران خود بخواهید که یک استراتژی استخراج کنند، تا بیشتر این سود را ببرید.

 

چگونه یک استراتژی محصول قوی بسازیم

همانطور که مارتی کیگان در کتاب Inspired و Empowered و ملیسا پری در Ecaping the Build Trap اشاره کردند: یک استراتژی محصول همه ابتکارات محصول شما را به هم پیوند می دهد. آنها را به سمت دستیابی به چشم انداز محصول مورد نظر شما هماهنگ و هدایت می کند .

کیگان 3 مرحله را تعریف می کند. آنها در نگاه اول ساده به نظر می رسند. اما پاسخ به این سوالات سخت است زیرا آنها هسته اصلی شرکت شما را لمس می کنند.

 

1) با تعریف چشم انداز محصول خود شروع کنید.

با محصول خود چه آرزویی دارید؟ در نهایت به کجا میخواهید بروید؟

۲) استراتژی برای تحقق آن چشم انداز تعریف کنید.

 

کدام مشکلات نیاز به حل دارند و کدام نه؟ برای ایجاد تمرکز استراتژیک، انتخاب های سختی داشته باشید. 1 یا 2 چالش بزرگ را انتخاب کنید و تمام قدرت مغز خود را روی حل آنها متمرکز کنید.

3) اجازه دهید استراتژی شما اقدامات بعدی شما را مشخص کند.

 

 

طراحی کاتالوگ دیجیتال و چاپی
طراحی کاتالوگ دیجیتال و چاپی

 

تیم ها را برای اولویت بندی کاتالوگ ، فرضیه سازی و آزمایش راه های مختلف برای حل مشکلات تعریف شده توسط استراتژی خود توانمند کنید. بر اساس حلقه های بازخورد و بینش داده، یاد بگیرید که آیا واقعاً مشکلات را حل می کنید یا خیر. اگر نه، راه حل های مختلف را آزمایش کنید.

هر چه تعداد تیم ها بیشتر باشد، داشتن چشم انداز و استراتژی قانع کننده، جاه طلبانه و روشن اهمیت بیشتری دارد. همراستایی همه ابتکارات محصول و اطمینان از اینکه تیم ها تصمیمات درستی می گیرند بسیار مهم است.

 

تمرکز استراتژیک چارچوب های اولویت بندی را مستثنی نمی کند

سیاه و سفید نیست. چارچوب های اولویت بندی کاتالوگ عمل بدی نیستند. آنها مفید هستند و باعث افزایش فروش و توسعه ی شما می شوند. اما زمانی که استراتژی شرکت یا محصول شما به اندازه کافی قوی نباشد، آنها به یک دام تبدیل می شوند. ترکیب یک استراتژی محصول واضح با یک چارچوب اولویت بندی سبک به عنوان یک ترکیب ایده آل برای تصمیم گیری در مورد اقدامات بعدی شما عمل می کند. همه با استراتژی محصول شما هماهنگ است.

کلام آخر

در این مقاله تصمیم گرفتیم اصول اولویت بندی کاتالوگ را شرح دهیم و اهمیت آن در توسعه و افزایش فروش را نیز بازگو کنیم امیدواریم که مطالب برای شما مفید بوده باشد.

کانون تبلیغاتی مدرن طرح با سالها تجربه در زمینه طراحی و ساخت اصولی کاتالوگ های آنلاین و سنتی توانسته است، در کنار برند های معتبر بسیاری سابقه ی درخشانی از خود برجای بگذارد، جهت دریافت مشاوره رایگان کافی است با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *