7 قدم برای یک کاتالوگ موفق با استراتژی بازاریابی

7 قدم برای یک کاتالوگ موفق با استراتژی بازاریابی
[vc_row][vc_column][vc_column_text]اگر تاکنون در تولید کاتالوگ برای سازمان یا صنعت خود مشارکت داشته اید ، احتمالاً می دانید که طراحی ، چاپ ، نوشتن و توزیع کاتالوگ های چاپ شده برای مشتریان و چشم اندازهای شما چقدر مهم است.

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا چاپ و طراحی کاتالوگ برای کسب و کار یا سازمان شما ضروری است. مهم نیست که برای چه چیزی به کاتالوگ خود احتیاج دارید ، راهنمای زیر به شما کمک می کند تا یک کاتالوگ استراتژیک ایجاد کنید و کمپین بازاریابی کاتالوگ خود را به حداکثر برسانید.

 

مرحله 1: اهداف بازاریابی خود را مشخص کنید

آیا هنوز هم باید در بازاریابی خود از کاتالوگ استفاده کنید؟ یا منسوخ شده اند؟ داده های جدید نشان می دهد که آنها به طرز چشمگیری بازگردانده می شوند. وقتی صحبت از توسعه پیام واقعی یا کلماتی که در کاتالوگ شما قرار می گیرند میشود ، دانستن هدف مورد نظر برای آن انتشار ضروری است.

دانستن هدف برای کاتالوگ نه تنها در کلمات ، بلکه در تصاویر انتخابی شما نیز مهم است ، ترتیب نمایش محصولات مختلف و حتی مهمتر از آن ، انتخاب گیرنده هایی است که مخاطبان یا خوانندگان کاتالوگ شما را تشکیل می دهند.

هنگامی که دانستید اهداف بازاریابی شما برای انتشار کاتالوگ چیست ، باید به آنچه که برای رسیدن به این اهداف کمک میکند فکر کنید ،چه محصولاتی به فروش بیشتری نیاز دارند؟ شما چه خدماتی را ارائه می دهید که آرزو می کنید بیشتر مشتریان از آن مطلع باشند؟

اینها انواع سوالاتی است که به شما کمک می کند در هنگام نوشتن ، طراحی و ایجاد کاتالوگ خود در مسیر اهداف خود قرار گیرید.

 

مرحله 2: نوع کاتالوگ خود را تعیین کنید

براساس نیازهایی که در مرحله قبل تعیین کرده اید ، باید بتوانید ایده کلی از نوع کاتالوگ مورد نیاز خود را ارائه دهید.

انواع مختلفی از کاتالوگ ها وجود دارد و همه آنها اهداف مختلفی دارند ، بنابراین ما در زیر تعدادی از آنها را شرح داده ایم و شرح مختصری از آنها را ارائه داده ایم تا تفاوت بین آنها کمی برجسته تر شود.

به عنوان مثال در صفحه طراحی کاتالوگ صنعتی ، انوع کاتالوگ های صنعتی ما را مشاهده کنید ، همچنین کاتالوگ های تبلیغاتی نیز موجود است.

طراحی کاتالوگ صنعتی

 

 

انواع کاتالوگ
اطلاعاتی : این کاتالوگ ها می توانند برای مشتریان یا کارمندان باشند زیرا بیشتر متنی هستند که برای آموزش یا ارائه اطلاعات در مورد یک موضوع خاص طراحی شده اند. برای کارمندان : این می تواند یک کاتالوگ راهنمای آموزشی باشد که شما می توانید سالهای آینده از آن به صورت داخلی استفاده کنید. برای مشتریان : این می تواند چیزی مانند یک مجله باشد که جزئیات آخرین اخبار شرکت شما و نحوه تأثیر آن بر خدمات یا محصولات ارائه شده شما را به طور خلاصه بیان می کند.

این کاتالوگ ها در درجه اول برای اهداف زیبایی شناختی یا تجاری هستند. کاتالوگ هایی از این دست در تلاش برای فروش سخت نیستند ، آنها در تلاشند شخصیت خاصی را برای نام تجاری شما ایجاد کنند.

کاتالوگ تبلیغاتی – اینها نمونه های استانداردی هستند که وقتی از شما خواسته می شود درباره کاتالوگ فکر کنید ، احتمالاً به آن فکر می کنید. این کاتالوگ ها دارای انتخاب تخصصی موارد ارائه شده توسط یک مارک تجاری واحد هستند. انتخاب تخصصی اقلام در این نوع کاتالوگ صرفاً برای اهداف تبلیغاتی است.

اینها می تواند شامل تعدادی از اهداف مانند افزایش فروش دسته خاصی از محصولات یا اعلام یک پیشنهاد ویژه جدید یا حتی برجسته کردن کل دسته ای از محصولات یا خدماتی باشد که تجارت یا سازمان شما ارائه می دهد.

 

لیست خدمات – اینها نوع تخصصی تری از کاتالوگ هستند ، صرفاً برای مشاغلی که در درجه اول خدمات ارائه می دهند و منحصراً محصولات نیستند. اهداف این کاتالوگ ها باعث می شود خوانندگان برای تماس ، بازدید از یک وب سایت یا در غیر این صورت برای دریافت پیشنهاد یا تعیین وقت ملاقات ، برای خدمات داده شده با شما در ارتباط باشند.

گروه یا موضوع متمرکز – این کاتالوگ ها دارای یک بخش خاص از کسب و کار شما یا یک سری خاص از محصولات شما هستند. این مارک ها اغلب به صورت جداگانه دسته بندی می شوند تا مارک تجاری از بخشی را که نشان می دهند منعکس کنند. به عنوان مثال ، یک بخش فنی از یک کسب و کار می تواند کاتالوگی را منتشر کند که از لحاظ بصری سیم های مختلف و تراشه های رایانه ای مختلفی را برای تنظیم شرایط ایجاد می کند.

کاتالوگ خط کامل – این کاتالوگ ها لیست هر محصول ، خدمات و پیکربندی فردی است که یک کسب و کار ارائه می دهد تا خواننده بتواند به سرعت به آن مراجعه کند تا قیمت کالای خاص یا خدمات خاص را دریافت کند. این نوع کاتالوگ ها تبلیغ دهنده را قادر می سازد فرم های نامه الکترونیکی را برای خوانندگان فراهم کند تا سفارشات خود را از طریق پست ارسال کنند.

مهم نیست که کدام نوع کاتالوگ بهتر است و با کسب و کار شما سازگار است ، مهم این است که یکی را انتخاب کنید که تمام لیست نیازهای بازاریابی شما را بررسی کند که در مرحله اول ایجاد شده است.

 

 

مرحله 3: برای تولید محتوا فکر کنید

برای هر نوع کاتالوگ ، روند تهیه و طراحی کار و نوشتن محتوا ممکن است متفاوت باشد ، اما هنوز ویژگی های خاصی در همه انواع کاتالوگ وجود دارد که به ما نشان می دهد چه چیزی در مورد کاتالوگ های موفق است که آنها را واقعاً موفق می کند.

محصول
شما کاملاً باید محصولی را که می فروشید ، بشناسید ، حتی قبل از اینکه فکر کنید چگونه می توانید آن را بفروشید. مطمئناً ممکن است بتوانید با خواندن درباره آن یا فکر کردن به زمانی که مشتری آن را خریده است ، ایده فروش خود را به دست آورید اما هیچ چیز با تجربه عملی تعطیل کردن فروش با مشتری قابل مقایسه نیست.

از طریق تجربیاتی از این دست ، می فهمید که در مورد محصول ، خدمات شما در مراحل آخر تصمیم گیری خرید برای مشتریان حیاتی است ، و این دانش شما را در تصمیم گیری برای تولید محصولات و خدمات کاتالوگ شما جهت تولید راهنمایی می کند.

 

مشتریان شما
چه کسی در حال حاضر محصول یا خدمات شما را خریداری می کند؟ آنها در این باره چه می گویند؟ اگر بتوانید برای هر یک از محصولات یا خدمات ذکر شده به هر دو این سوال ها پاسخ دهید ، می توانید درک کلی از مشتری خود را از جمله یادداشت هایی درباره نحوه استفاده کردن آنها یا تصمیم گیری در مورد خرید یا نحوه تعامل آنها با محتوای شما را به دست آورید.

 

رقابت شما
اگرچه تهیه مطالب یا واژه های مربوط به پروژه های خود برای شما مفید خواهد بود ، اما بسیار مهم است که بدانید رقبای شما دقیقاً چه کاری انجام می دهند ، مهم است که اجازه ندهید رقبا با محتوای خودشان شما را شکست دهند،باید مطمئن شوید که محتوای شما منحصر به فرد و برجسته است.

 

مرحله 4: روشی را انتخاب کنید که بازاریابی قابل اندازه گیری باشد

قبل از اینکه حتی شروع به طراحی طرح بندی یا نوشتن محتوا برای کاتالوگ خود باشید، باید بفهمید که چگونه می توانید میزان استقبال و موفقیت کاتالوگ خود را اندازه بگیرید.

 

مرحله 5: روی محتویات و طراحی کاتالوگ خود کار کنید

اکنون که همه این موارد را می دانید که هنگام ساخت پیام خود باید به آنها توجه کنید ، ادامه دهید و تمام مطالب را برای کاتالوگ خود ایجاد کنید. هنگام نوشتن محتوا ، یافته های خود را از مراحل قبلی اعمال کنید و طرح بندی را برای کاتالوگ خود طراحی کنید.

چند نکته طراحی که باید در مورد برخی از عناصر و گرایش های طراحی ، توسط کاتالوگ های برتر انجام شود:

آنچه را که رقبای شما در طراحی های خود دارند را کپی نکنید ، اما با آنچه در صنعت شما استاندارد است نیز نباید تفاوت زیادی داشته باشد.
اطمینان حاصل کنید که بصورت بصری و کلامی بر محصولات و / یا خدماتی که تصمیم دارید در مرحله 1 تبلیغات بیشتری داشته باشند تأکید می کنید.
از خود بپرسید چه چیزی برای برند شما در گذشته بهتر بوده است؟ سپس آن را بهبود ببخشید تا حتی بهتر شود. چه چیزی جواب نداد؟ چنین چیزی را تکرار نکنید و بر این نکته تمرکز داشته باشید که چگونه می توانید مشتری هدف خود را بیش از پیش جلب کنید.

 

مرحله ششم: چاپی را انتخاب کنید که صرفه جویی در هزینه ها داشته باشد و بالاترین کیفیت چاپ را داشته باشد

 

اگر کاتالوگ خود را ایمیل نمی کنید ، این زمانی است که می توانید نحوه توزیع کاتالوگ خود را تعیین کنید.

اعتماد به غریزه در مورد قیمت گذاری پروژه شما گاهی اوقات همان چیزی است که شما لازم دارید ، اطمینان حاصل کنید که از شما جدا نمی شود. آیا قیمت خیلی پایین به نظر می رسد؟ این کیفیت احتمالاً وحشتناک خواهد بود و ممکن است زمان معاملات ماه ها طول بکشد تا کار به دست شما برسد. آیا خیلی زیاد به نظر می رسد؟ آنها احتمالاً چندین هزینه دیگر را می گیرند که به طور ناعادلانه مشتریان را تحت فشار قرار می دهد .

 

مرحله 7: نتایج خود را ثبت کنید و میزان بازگشت سرمایه نهایی را محاسبه کنید

هنگامی که به کاتالوگ خود فرصت کافی دادید، تا در اختیار مشتری قرار گیرد ، مجموعه ای از اندازه گیری های مختلف نهایی را برای تولید نوعی آمار بازگشت سرمایه انجام دهید.

اگر دائماً ضرر می کنید، کاتالوگ ها را منتشر نکنید ، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که کاتالوگ خود را حذف کنید و به دنبال فکر جدیدی در کاتالوگ خود باشید.

در هر صورت ، از اطلاعاتی که در طول کمپین خود به دست می آورید استفاده کنید تا هوشمندانه به کمپین های بعدی خود ارجاع دهید ، تا  در یک مسیر ثابت برای پیشرفت باشید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *