عکاسی حرفه‌ای تکنیک و نکات طلایی عکاسی حرفه ای

عکاسی حرفه ای | 10 روش برای یک عکاسی حرفه ای

روش عکاسی حرفه‌ایی

هیچ نکته طلایی برای ساخت یک عکس حرفه ای وجود ندارد. این مورد یعنی عکاسی حرفه‌ای اغلب نیاز به سالها تمرین دارد. با این حال، به عنوان یک عکاس تازه کار متوجه خواهید شد که مواردی وجود دارد که بدون تلاش زیاد در عکاسی، شما میتوانید به طرز چشمگیری عکس های خود را بهبود ببخشید.

اما بعد از اینکه نکات موجود در این صفحه را به کار گرفتید و به مرحله عکاسی حرفه ای رسیدید، متوجه می شوید که پیشرفت شما کندتر خواهد شد و باید بیشتر کار کنید تا عکس شما فقط 1 یا 2 درصد بعد از این مراحل بهتر شود.

در اینجا ساده ترین کارهایی که می توانید انجام دهید تا به سرعت شاهد بهبودی در عکس های خود باشید، گفته شده است امید است که این مقاله برای شما مفید واقع شود پس با ما همراه باشید با آموزش عکاسی حرفه ای.

 

اگز شما هم مثل من به عکاسی صنعتی علاقه دارید، حتما از نمونه کارهای ما در مدرن طرح دیدن کنید.

 

آموزش و نکات مهم عکاسی حرفه ای

سریع ترین راه نورپردازی است، برای حرفه ای تر نشان دادن عکس ها. بزرگترین تفاوت بین عکس سمت چپ و عکس سمت راست نورپردازی است که به عکس، کنتراست، علاقه و مشتری پسندی می دهد.

 

نورپردازی در عکاسی

 

نورپردازی جالب در عکاسی حرفه ای

به همین دلیل نورپردازی شماره یک این لیست است. این برای عکاسان تازه وارد به راحتی قابل چشم پوش ترین جنبه عکاسی است، اما عکاسان حرفه ای در مورد آن وسواس دارند. نورپردازی مهمترین مرحله برای حرفه ای جلوه دادن عکس است.

 

حالا چه چیزی جذابیت ایجاد کرده است در عکس راستی؟ اول از همه، با آنچه معمولاً می بینیم متفاوت است. دوم، موضوع را برجسته می کند و آن را به شکلی خوب ارائه می دهد.

روش های زیادی وجود دارد که باعث می شود عکس پرتره دارای نور جالب تری باشد. شما می توانید فرد را به راحتی در سایه قرار دهید تا حتی نور را روی صورت او قرار دهد، یا می توانید پشت او را به خورشید برگردانید تا سایه های سخت روی صورتش نچرخد.

عکاسی از مناظر در زمان روز کاملاً ضروری است. 95٪ از عکسهای منظره موجود در نمونه کارها از بهترین عکسهایی که تاکنون گرفته ام، صبح زود هنگام طلوع آفتاب یا اواخر غروب خورشید عکس گرفته شده اند. عکاسان مبتدی اغلب این نکته مهم را نادیده می گیرند و سعی می کنند در وسط روز عکس حرفه ای بسازند. این به ندرت باعث موفقیت می‌شود.

 

بیشتر والدین که در یک مسابقه شنا از دختر خود عکاسی می کنند خوشحال خواهند شد که مانند یک عکس در پایین عکس بگیرند. اما یک عکاس حرفه ای تمام درهم و برهمی ها یا بی نظمی ها را از پس زمینه خارج می کند. من این تصویر را در یک استخر هتل شات کردم، بنابراین من یک زمینه سیاه برای خلاص شدن از شر شلوغی غیر ضروری ایجاد کردم تا تمام توجه بیننده در سوژه اصلی قرار بگیرد.

همچنین بخوانید: خطوط افقی و عمودی در عکاسی

 

عکاسی

 

بدون نظم

در تصویر before بالا بی نظمی یا درهم و برهمی در تصویر باقی مانده است و ربطی به سوژه اصلی ندارد. این باعث می شود عکس با حواس پرتی و  به هم ریختگی باشد و باعث شود بیننده از موضوع لذت نبرد.

من معمولاً درهم و برهمی را در لبه های قاب مشاهده می کنم. عکاس می تواند به راحتی به شخصی که از او عکس می گیرد توجه کند و یک تکه سطل زباله در پس زمینه، یک تیرک زشت، تلفن  و غیره را حذف کند.

 

سبک دیجیتال

استایل دیجیتال در فتوشاپ و لایت روم اعمال می شود و به عکاس اجازه می دهد تا خلاقانه رنگ ها، کنتراست و نوردهی را تغییر دهد.

در حالی که من شخصاً علاقه زیادی به فیلترها در اینستاگرام ندارم، همه ما عکسی را دیده ایم که وقتی فیلتر به آن اعمال می شود بسیار مرسوم و مد روز و خلاقانه تر به نظر می رسد.

اگر احساس می کنید برای یادگیری این قسمت از عکاسی آماده هستید، من برای شروع کار نرم افزار Lightroom را بسیار توصیه می کنم آن را حتما آموزش ببینید.

 

 

هنگام انجام عکاسی، مدل گفت که اسب دارد. به طور مشخص شات من به طور ناگهانی شامل اسب ها شد آنها سوژه جالبی هستند. می‌خواستم عکسی بگیرم که نشان دهد دختر چقدر اسب خود را دوست دارد، بنابراین برای جزئیات دقیق فقط بر روی بخشی از اسب تمرکز کردم تا این عکس را بگیرم.

 

موضوع جالب

گرفتن یک سوژه جالب معمولاً ساده ترین قسمت عکاسی است. حتی افراد غیر عکاس نیز می دانند که برخی از چیزها در عکس بیش از موارد دیگر جالب هستند.

 

وضوح

فاکتورهای زیادی بر وضوح عکس تأثیر می گذارد، اما نمی توان دانست که چه چیزی باعث کاهش وضوح عکس شما می‌شود و این موضوع دشوار است. اما من بعد از مربیگری هزاران و هزاران عکاس دریافتم که مسئله معمولاً این است که عکاس کاملاً فوکوس نکرده است.

هنگام گرفتن عکس از یک شخص، ضروری است که نقطه فوکوس را دقیقاً روی چشم شخصی که از او عکس می گیرید قرار دهید.

همچنین بخوانید: عکاسی تبلیغاتی و انواع عکس تبلیغاتی

 

چشم انداز منحصر به فرد

گاهی اوقات موضوع جالبی پیدا می کنم اما مکان جالبی برای عکاسی از آن نیست. اگر به عکسهای حرفه ای نگاه کنید، آنها اغلب از نقاط خوبی گرفته می‌شوند. به عنوان مثال، یک عکس از یک مدیر عامل از پایین عکس گرفته می‌شود و شخص به بالا نگاه می کند تا قدرتمندتر به نظر برسد. یا در مورد عکاسی از یک شهر، ما اغلب می خواهیم به یک منظره بسیار بالا برسیم تا کل شهر را ساقط کنیم و ببینیم.

چند ماه پیش در حالی که من در یک کنفرانس در شیکاگو صحبت می کردم و از بالای یکی از بلندترین ساختمان ها از آسمان عکس می گرفتم چنین بود ، به طوری که می توان یکباره کل شهر را دید.

 

آموزش عکاسی
گرفتن خط افق از زاویه ای غیرمعمول و بلند، جلوه جالب تری نسبت به پایین خیابان ها دارد.

 

ترکیب خلاق در عکاسی حرفه ای

تدریس ترکیب بندی احتمالاً دشوارترین چیز در این لیست برای آموزش در مدت زمان کوتاه است، اما تفاوت فوق‌العاده‌ای ایجاد می کند.

اگر آینده مهم دارید، من به شما توصیه می کنم یادگیری ترکیب بندی را حداقل با یادگیری قانون یک سوم شروع کنید. قانون یک سوم اساسی ترین قانون ترکیب است که اساساً به عکاس می گوید که یک صفحه انگشت پا را در قاب تصویر تصور کند و جالب ترین قسمت عکس را در تقاطع آن خطوط قرار دهد، برای اطلاعات بیشتر در مورد این قانون به مقاله قانون یک سوم  مراجعه کنید.

 

حالت، خلق و خوی یا mood

خلق و خوی جنبه ای است که اغلب در عکاسی نادیده گرفته می شود، اما به نظر من این یک روش عالی برای یادگیری تأثیرگذاری بیشتر یک عکس است. هنگام عکاسی، از خود بپرسید “این عکس چه حال و هوایی را منتقل می کند؟”

با پرسیدن این سوال از خود، از عکس گرفتن از شخصی با اصطلاح خالی جلوگیری خواهید کرد. خواهید فهمید که بیان فرد حالتی را منتقل نمی کند و آن را تغییر می دهید. این اتفاق می تواند در یک چشم انداز نیز رخ دهد. به عکس پرنده در مقابل غروب خورشید نگاه کنید و خواهید دید که نور بیش از حد روشن، روحیه ای آرام را منتقل نمی کند.

 

عمق درست میدان در عکاسی حرفه ای

عمق میدان مشخصه عکاسی حرفه ای است. به ویژه تصاویر حرفه ای از مردم. عمق میدان کم به این معنی است که سوژه عکس واضح است و پس زمینه تار است. یادگیری این روش می تواند بلافاصله عکاسی شما را به چیزی بسیار حرفه ای تر تبدیل کند.

برای گرفتن عکس با عمق میدان کم، کلیه مراحل این دستورالعمل را دنبال کنید:

بلندترین لنز خود را بگذارید.
دوربین را در اولویت دیافراگم تنظیم کنید.
دیافراگم را در حد پایین تنظیم کنید.
در حالی که می توانید لنز را فوکوس کنید، تا جایی که می توانید به سوژه نزدیک شوید.
سوژه را دور از هر چیزی در پس زمینه قرار دهید.
نقطه فوکوس را روی سوژه قرار دهید.
عکس را بگیرید.

 

نمونه های عکاسی صنعتی مدرن طرح

 

عمق میدان در عکاسی
با تنظیمات خودکار دوربین عکس سمت چپی گرفته شده است. این عکس موردی ندارد اما جالب نیست. عکس سمت راست دارای یک نوردهی خلاقانه تاریک است که باعث می شود رنگ در صحنه مردم پسند تر شود. عکس سمت راست حال و هوای بسیار چشمگیرتری را منتقل می کند.

 

 

نوردهی مناسب

نوردهی به معنای روشنایی یا تاریکی عکس است. این احتمالاً چیزی است که بیشتر عکاسان برای یادگیری کار می‌کنند.

برای کنترل نوردهی عکس سه روش وجود دارد: دیافراگم، ISO و سرعت شاتر که هر 3 عنوان را در مقالات قبلی و همچنین در برگه عکاسی صنعتی به صورت کامل توضیح داده ایم. اگر مطمئن نیستید که آنها چگونه با هم کار می‌کنند و چگونه می توان آنها را تنظیم کرد، کمی وقت بگذارید و مقالات رایگان عکاسی من را بخوانید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد دیافراگم به مقاله: راهنمای کامل دیافراگم در عکاسی مراجعه کنید.

دوربین های دیجیتال در رسیدن به نور خنثی بسیار خوب هستند ، اما حقیقت این است که نوردهی خنثی همیشه بهترین نوردهی نیست. به عنوان مثال ، فرض کنید در یک روز آفتابی و درخشان از شخصی عکس می گیرید. دوربین احتمالاً چهره فرد را تاریک و پس زمینه را بیش از حد روشن خواهد کرد. قرار گرفتن در معرض “خنثی” در میانه راه بین قرار گرفتن در معرض صورت و پس زمینه است.

اما به عنوان عکاس، شما می دانید که اهمیت چهره بسیار بیشتر از پس زمینه است ، بنابراین نوردهی صورت را روشن کرده و زمینه را روشن می کنید. به سراغ نوردهی مناسب بروید ، نه نور خنثی.

 

عکاسی حرفه ای
با شات از یک منظره در این مکان، من توانستم منحنی آرام رودخانه را به تصویر بکشم، که تفاوت زیادی در عکس ایجاد کرد.

 

 

مشاهده عکس بزرگ

بعد از استفاده از همه نکات دیگر در این صفحه، نحوه ارائه عکس نیز تفاوت عمده ای در نحوه مشاهده آن توسط کسانی که آن را مشاهده می کنند ایجاد می کند. آیا شما جرات می کنید مقدار زیادی کار را در یک عکس قرار دهید و سپس آن را با اندازه 8 × 10 چاپ کنید. عکس خود را بزرگ نشان دهید تا تأثیر بیشتری داشته باشد!

آیا تا به حال از یک گالری عکاسی عبور کرده اید؟ توجه کنید که عکسها چقدر بزرگ هستند؟ به این دلیل که تقریباً هر عکسی هنگام مشاهده در حالت تمام صفحه یا چاپ بسیار بزرگ، بهتر و گیراتر به نظر می رسد.

چاپ عکس روی بوم از محبوبیت بیشتری برخوردار شده است. من عاشق CanvasPop شده ام! آنها چاپ عکسهای زیبای شما را روی Canvas بسیار آسان می کنند. آنها همچنین چاپ های قاب دار، پرتره حیوانات خانگی، کلاژ عکس و بوم های Triptych را ارائه می دهند (من اینها را کاملا دوست دارم).

عکاسی را یاد بگیرید!
اگر شما آماده هستید که دندان های خود را در عکاسی فرو ببرید و مهارت آن را فرا بگیرید، به شما توصیه می کنم سری مقاله های اصول عکاسی رایگان من را بخوانید. من ساعتها آموزش را در آن ریختم تا این بهترین روش برای یادگیری عکاسی باشد، و هزاران نفر هر ماه آن را می خوانند. من مطمئن هستم که شما آن را دوست خواهید داشت.

نتیجه
اگر فقط میتوانید چند مورد از این موارد را در عکس خود عملی کنید، این موارد را انجام دهید: از نورپردازی جالب استفاده کنید، از یک ترکیب خلاقانه استفاده کنید و به یاد داشته باشید که پس از آن به صورت دیجیتالی عکس را بگیرید.

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *