6 نکته برای طراحی کاتالوگ لوازم آرایشی

طراحی کاتالوگ محصولات بهداشتی

نکات مهم طراحی کاتالوگ لوازم آرایشی

کاتالوگ از راه های موثر در جهت تبلیغات و بازاریابی است و برای انتشار اطلاعات محصولات و خدمات مورد استفاده قرار می گیرند. طراحی کاتالوگ نباید چالش برانگیز باشد اما اینکه در این دنیای در حال تغییر کاتالوگ با چشم انداز مورد نظر مشتری طراحی کنی، کمی سخت است. ما در این مقاله به بررسی نکات طراحی کاتالوگ لوازم آرایشی می پردازیم.

هدف از طراحی کاتالوگ بهداشتی

با طراحی کاتالوگ لوازم آرایشی در واقع تبلیغاتی بصری را طراحی کرده اید و آنچه در این کاتالوگ قرار می گیرد، باید مختصر و در عین حال جامع باشد تا بتواند در مدت زمان کمی مشتری را جذب کند. اگر به طراحی کاتالوگ لوازم آرایشی پرداخته اید باید به یاد داشته باشید که جزئیات اطلاعات آن را هم در اختیار مخاطب قرار دهید.

طراحی کاتالوگ لوازم آرایشی
طراحی کاتالوگ لوازم آرایشی

مبانی طراحی کاتالوگ محصولات آرایشی

چه اصولی می تواند به شما در طراحی کاتالوگ لوازم آرایشی کمک کند؟ این نکات را صرف نظر از نرم افزاری که استفاده می کنید یا محصولاتی که ارائه می دهید در نظر داشته باشید، یک کاتالوگ موفق خواهید داشت.

توجه به سبک زندگی مردم

استفاده از لوازم آرایشی در میان بانوان بسیار زیاد است و باید طوری طراحی شود که آنها را جذب کند. استفاده از رنگ و طرح مناسب خانم ها در طراحی کاتالوگ لوازم آرایشی نکته مهمی است که در جهت فروش رعایت می شود. برای طراحی کاتالوگ محصولات آرایشی و بهداشتی باید درک کاملی از انگیزه مخاطب داشته باشید. هر قسمت از کاتالوگ شما از جلد گرفته تا جزء به جزء معرفی محصول باید طوری باشد که مخاطب را در بالاترین سرعت خود جذب کند.

باید مخاطب هدف خود را مشخص کنید؛ ممکن است مخاطب هدف شما فقط خانم ها نباشند و فروشندگان لوازم آرایشی را هم شامل شود. طراحی کاتالوگ لوازم آرایشی برای خانم و فروشندگان لوازم آرایشی دو نوع متفاوت هستند. هر کدام از این کاتالوگ ها، قالب بندی متفاوت دارند و طراحی آن ها کاملا منحصر به فرد است. باید بتوانید برای هر کدام از مخاطبان، کاتالوگ مخصوص خودشان را طراحی کنید.

بولد کردن محصولات

باید تمامی جوانب را در طراحی کاتالوگ لوازم آرایشی در نظر بگیرید و مردم را تشویق به خرید کنید. از آنجایی که کاتالوگ شما برای ارائه محصول است پس باید هر قسمت از کاتالوگ شما نشانه ای از محصول داشته باشد. آنچه به عنوان توضیح محصول در طراحی کاتالوگ لوازم آرایشی ارائه می دهید باید بر زندگی مشتری تاثیر بگذراد پس با دقت آن را بنویسید. همه محتوای کاتالوگ باید محصول شما را تحسین کند.

کاتالوگ موفق

آنچه که طراحی کاتالوگ لوازم آرایشی شما را موفق میکند، رعایت اصول و ارکان آن است. باید توجه داشته باشید که شامل تصاویر، چیدمان هوشمندانه، عکس های جذاب و سازماندهی شده می باشد.

بازار هدف

موفقیت در طراحی کاتالوگ لوازم آرایشی با میزان فروش آن تعیین می شود. کاتالوگ خود را برای مخاطبان هدف خود جذاب کنید. یک کاتالوگ برای مخاطبان جوان بسیار متفاوت از کاتالوگ برای مخاطبان مسن خواهد بود. اگر افراد مختلفی را هدف قرار می دهید، ممکن است بخواهید چند طرح مختلف ایجاد کنید تا به سلیقه و ترجیحات مختلف آنها پاسخ دهید.

اندازه و قالب

به محصولات خود فضای لازم را بدهید. اطمینان حاصل کنید که کاتالوگ شما به اندازه کافی بزرگ باشد تا همه محصولات شما را نمایش دهد و در حین ساخت، توجه به محصولات یا خدمات مهم شما جلب شود. تعداد صفحات، ساختار و نحوه واکنش مشتریان را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، فرض کنید در یک تجارت تخصصی مانند ساعت سازی سفارشی یا عکاسی نفیس کار می کنید.

در این صورت، می‌توانید طراحی مینیمالیستی با موارد کمتر در هر صفحه برای تأکید بر کیفیت و اصالت طراحی کاتالوگ لوازم آرایشی بخواهید. مشتریان باید در صفحات کار شما درنگ کنند و پیچیدگی ها و داستان پشت آن را در نظر بگیرند. علاوه بر این، موجودی کاغذ با کیفیت بالاتر و توجه بیشتر به کیفیت تصویر و صحت رنگ احتمالا به خوانندگان کمک خواهد کرد.

استفاده از تصاویر با وضوح بالا

کاتالوگ کسب و کار شما باید شامل عکس های با کیفیت محصولات و خدمات شما باشد. عکس‌های عالی با جذاب تر کردن وسایل شما، فروش را افزایش می دهند. عکس گرفتن از محصولات و خدمات با ارزش را بیشتر از محصولات و خدمات با ارزش کمتر در نظر بگیرید. مطمئن شوید که همه عکس ها با نور کافی و وضوح بالا برای چاپ گرفته شده اند. پیشنهاد می شود مقاله نحوه عکاسی از محصولات لوازم آرایشی و بهداشتی را مطالعه فرمایید.

 

نکاتی در مورد چیدمان و طراحی کاتالوگ محصولات بهداشتی و آرایشی

در مورد سبک و پالت رنگ تصمیم بگیرید

به عنوان مثال، یک کاتالوگ برای یک تجارت پوشاک باید شامل رنگ های ظریفی مانند طلایی، نقره ای و عاج باشد. برعکس، یک کاتالوگ اسباب بازی باید فانتزی و لذت بخش، با رنگ های درخشان باشد. برای طراحی کاتالوگ لوازم آرایشی هم باید از سبکی استفاده کنید که مخاطب مورد نظر شما در 3 ثانیه اول جذب آن شود. معمولا از سبک مینیمال برای لوازم آرایشی استفاده می شود. سبک کاتالوگ شما میتواند بستگی به نوع آن داشته باشد. کاتالوگ لوازم آرایشی در دو نوع تک محصولی و چند محصولی چاپ و تهیه می شود.

 

کاتالوگ آرایشی

با فونت سازگار باشید

  • از یک یا دو خانواده استفاده کنید و حروف برجسته یا کج اضافه کنید.
  • اگر در پاراگراف ها از فونت sans serif استفاده می کنید، برای سرصفحه ها از فونت slab یا serif استفاده کنید.
  • مطمئن شوید که از فونت های یکسانی در هر ناحیه استفاده می کنید. از دو یا سه تایپ فیس با هم به عنوان یک دستورالعمل کلی استفاده نکنید.
  • توجه داشته باشید که هم محصولات یا خدمات جدید و هم در حال فروش را برجسته کنید.
  • از ستاره باران یا نقاط برجسته در تصاویر محصول برای نشان دادن تازه واردان استفاده کنید. در صورت ارائه تخفیف، کاتالوگ شما مشتریان را به سمت این محصولات یا خدمات جدید می کشاند.

ثبات را در طراحی خود حفظ کنید

طراحی کاتالوگ لوازم آرایشی یک راه فوق العاده برای تبلیغ شرکت شما است. مشتریان متوجه الگوهای طرح، چیدمان و رنگ خواهند شد و آنها را با شرکت شما شناسایی می کنند.

از هنجار شکنی نترسید

از قسمت مرکزی حداکثر استفاده را ببرید. طرح بندی های کاتالوگ متمایز، مانند عکس محصول در اندازه کامل یا متن تجاری مرتبط با محصولات خود را اضافه کنید تا آن را جدا کنید. با این حال، زیاده روی نکنید، در غیر این صورت چیدمان شما به هم ریخته به نظر می رسد.

امروزه طراحی کاتالوگ دیجیتال نیز بسیار مرسوم است. می توانید بعد از طراحی کاتالوگ هم آن را چاپ نمایید و هم از آن طرح برای طراحی و تولید کاتالوگ آنلاین استفاده نمایید.

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *