چگونه لنز دوربین را تمیز کنیم؟ (7 تکنیک برتر!)

چگونه لنز دوربین را تمیز کنیم؟ (7 بهترین تکنیک!)
[vc_row][vc_column][vc_column_text]یکی از مشکلات وضوح لنز دوربین  کثیفی لنز است. داشتن لنز کثیف ، ناامیدی هنگام عکاسی از صحنه را تضمین می کند و زمان اضافی را به مرحله تدوین می افزاید.

اگر بلافاصله برطرف نشود ، برخی از مشکلات می توانند وحشتناک باشند. می توانند منجر به صرف هزینه اضافی برای تجهیزات جدید شوند.

همچنین بخوانید : قارچ لنز دوربین چیست و چگونه از دست آن خلاص شویم ؟

در عوض ، توصیه می کنیم یاد بگیرید که چگونه لنز دوربین را به درستی تمیز کنید.

این مقاله نشان می دهد که چگونه می توان از آلودگی لنز دوربین با گرد و غبار ، رطوبت و قارچ جلوگیری کرد. ما همچنین توضیح می دهیم که چگونه می توان لنز دوربین را تمیز کرد تا مانند جدید کار کند.

نزدیک کردن لنز دوربین در پس زمینه سفید

چند نکته برای تمیز نگه داشتن لنز دوربین

با تمیز کردن مناسب لنز می توانید طول عمر لنز خود را افزایش دهید. هرچه تجهیزات شما بیشتر آلوده باشد ، خطرات مربوط به سو عملکرد بیشتر است.

در اینجا چند نکته برای جلوگیری از این اتفاق آورده شده است:

دوربین خود را در یک کیف دوربین امن حمل کنید
وسایل خود را در مکانی خشک و روشن نگه دارید
بگذارید تجهیزات شما خشک شود زیرا در هنگام عکسبرداری در یک منطقه گرمسیری یا باران ، رطوبت به لنز شما می رسد
برای محافظت از عنصر جلوی لنز دوربین خود از فیلتر UV استفاده کنید
همیشه از درپوش لنز خود استفاده کنید
از روپوش لنز استفاده کنید
هنگام قرار گرفتن در یک منطقه گرد و غبار لنزها را تغییر ندهید
مرتباً به تعمیرگاه دوربین بروید
به محض مشاهده آلودگی آن را برطرف کنید
لنز دوربین خود را با یک دمنده  و محلول تمیز کن لنز تمیز کنید

 

چگونه لنز دوربین خود را تمیز کنیم

 

اگر نمی توانید از آلودگی لنز خود جلوگیری کنید ، هفت نکته در اینجا آمده است.

1. روی لنز ضربه نزنید

به جای آن از دمنده استفاده کنید. اگر روی آن ضربه بزنید ، باعث رطوبت و آلودگی بیشتر لنز می شود. یک دمنده کوچک می تواند در جیب شما قرار گیرد تا بتوانید از آن در هر زمان و هر مکان استفاده کنید.

2. از پارچه میکروفیبر یا برس لنز استفاده کنید

وقتی باید چیزی را از لنز خود پاک کنید ، حتماً از یک ابزار نرم استفاده کنید. ما یک پارچه لنز میکروفیبر ، برس لنز ، یا تمیز کردن بافت ها را توصیه می کنیم. اگر می توانید از موهای شتر استفاده کنید ، زیرا نرم ترین گزینه ای است که می توانید پیدا کنید.

پارچه میکروفیبر تاشو آبی

 

 

3. منظره یاب خود را بلافاصله تمیز کنید

اگر هنگام مشاهده منظره یاب متوجه لکه هایی شدید ، ابتدا آن را تمیز کنید. از پارچه میکروفیبر استفاده کنید. می توانید علائم موجود را ببینید و در واقع روی سطح لنز یا داخل آن نیست.

شخصی که دوربین dslr را در ساحل در دست دارد

 

4- کسانی که به سختی می توانند به لکه های بدنه لنز + درپوش برسند

با تمیز کردن بدنه لنز و درپوش خود را با یک پارچه میکرو الیاف مرطوب شروع کنید. چند قطره از محلول تمیز کردن لنز برای پاک کردن ذرات گرد و غبار معجزه می کند. من از نکات q برای پاک کردن گرد و غبار و گرد و غبار جمع شده در مناطق صعب العبور مانند سوئیچ دستی / فوکوس خودکار استفاده کرده ام. براش های نرم نیز به ویژه برای کانونی لاستیکی یا حلقه های بزرگنمایی کار می کنند.

 

هود لنز در زیر باران

 

5. از مایع تمیز کننده استفاده کنید

از دمنده و برس تمیز کننده استفاده کنید ، اما اگر کافی نیست مایع تمیز کننده لنز را به پارچه بمالید. نه مستقیم به لنز زیرا می تواند باعث دانه های مایع تمیز کننده شود. در محافل متحدالمرکز پاک کنید ، زیرا این باعث کاهش رگه ها می شود. با حرکت دایره ای از مرکز خارج کار کنید ، زیرا این بقایا را به لبه نزدیک می کند. فشار زیادی وارد نکنید ، زیرا ممکن است منجر به ایجاد خراش یا لکه شود.

 

عکس نزدیک از تمیز کردن شیشه لنز دوربین با پارچه میکرو فیبر

 

6. پایه لنز

پایه لنز را با همان پارچه مرطوب مالش دهید. مراقب آلودگی و چربی موجود در آن باشید.

 

 

نصب لنز دوربین

7. در مورد عنصر نوری عقب چطور؟
با دمنده هوا شروع کنید ، زیرا برخی از آلودگی ها یا خاک ممکن است ساینده باشد و خراش ایجاد کند. سپس ، برای تمیز کردن لکه ها و پاک کردن گرد و غبار ، از یک پارچه خشک (استفاده نشده) استفاده کنید. برای عناصر شیشه ، سعی کنید پارچه های میکروفیبر خود را در یک ظرف رطوبت گیر نگه دارید. همیشه ابتدا آنها را از نظر آلودگی بررسی کنید.

 

 

آیا هنگام تمیز کردن لنزهای دوربین خطری وجود دارد؟

لنزهای دوربین خود را مرتبا تمیز نکنید. تجهیزات دوربین شما دارای پوشش ها و مواد شیمیایی خاصی است که در تولید آن استفاده شده است و نباید آنها را پاک کنید. لنزها و سنسورها در بالای لیست هستند.

اطمینان حاصل کنید که فقط از محصولاتی استفاده می شود که مخصوص تمیز کردن لنزها هستند. همچنین لازم به ذکر است که لنزهای مختلف دارای پوشش لنزهای مختلف هستند و به مواد شیمیایی مختلفی نیاز دارند. برخی از مواد شیمیایی ذکر شده در کیت تمیز کردن لنز ممکن است برای لنز شما مناسب نباشد. در دفترچه راهنما بررسی کنید.

اگر لنز شما با شن و ماسه آلوده شده است ، پس با پارچه ای روی آن را پاک نکنید. این باعث آسیب دائمی می شود. با دمنده شروع کنید یا آن را به یک حرفه ای منتقل کنید.

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *