نحوه طراحی بسته بندی لوازم آرایشی: راهنمای نهایی

نحوه طراحی بسته بندی لوازم آرایشی

آموزش طراحی بسته بندی لوازم آرایشی

صنایع کمی وجود دارد که به اندازه زیبایی و لوازم آرایشی بتوانند مشتریان وفادار و سرسخت خود را توسعه دهند. محصولات آرایشی جزء اصلی کابینت های حمام در سراسر جهان هستند و تقریباً برای هر زنی روزانه از محصولات زیبایی استفاده میکند.

این بدان معناست که اگر صاحب یک خط تولید لوازم آرایشی یا بهداشتی هستید، احتمال انجام مشاغل جدی وجود دارد. اما این بدان معناست که اگر می خواهید این تجارت را به دست بگیرید و آن را برای خودتان انجام دهید، باید راهی پیدا کنید که از بی نظمی عبور کنید، از قفسه در فروشگاه ها بپرید و به مشتری ایده آل خود بگویید “این رژ لب است برای شما است!” و بهترین راه برای انجام این کار لیبل و جعبه شماست.

بسته بندی شما اولین چیزی است که زیبایی ها را برای محصول شما نمایش میدهد ، مشاهده خواهید کرد. اگر بسته بندی شما توجه آنها را جلب کند و با آنچه که بدنبال آن هستند صحبت کند ، به احتمال زیاد محصول شما را به خانه می برند و آن را امتحان می کنند. اگر نه؟ به احتمال زیاد گرد و غبار را روی قفسه جمع می کند.

اما دقیقاً چگونه جعیه را طراحی می کنید که باعث می شود مشتری ایده آل شما فریاد بزند: “من به این رژ نیاز دارم؟” هرگز نگران نباشید ، ما در اینجا با تمام اطلاعاتی که برای طراحی جعبه که در قفسه برجسته است و محصول شما را در کیف مشتری شما (و در نهایت، روی صورت آنها) قرار می دهد را آورده ایم.

 

نکات مهم قبل از طراحی بسته بندی لوازم آرایشی

قبل از شروع به طراحی جعبه، چند نکته را می خواهیم روشن کنید:

مشتری ایده آل خود را مشخص کنید

مهم است بدانید که برای چه کسانی طراحی می کنید. مشتری ایده آل شما کیست؟ آیا آنها بین دختران به اندازه گروه های پسرانه، مهم هستند؟ آیا آنها زنانی رنگین پوست هستند که آرایش می کنند (در نهایت) با رنگ پوست آنها مطابقت دارد؟ آیا آنها مردانی هستند که محصولات مردانه می خواهند… همچنین خواهان پوست نرم نوزاد هستند؟ و وقتی می دانید آنها چه کسانی هستند، در یک برند لوازم آرایشی به دنبال چه چیزی هستند؟ چه چیزی توجه آنها را به خود جلب می کند؟

شخصیت برند خود را مشخص کنید

هویت شما به اندازه هویت مشتری مهم است. مارک تجاری شما چیست؟ آیا شما تاریک و عصبانی هستید (مانند Urban Decay)؟ ساده و کلاسیک (مثل بابی براون)؟ لوکس (مثل دیور)؟ قابل دسترسی (مانند Wet n Wild)؟ شما به عنوان یک برند و شخصیتی که می خواهید برای مشتریان خود نشان دهید. تعیین می کنید که از چه عناصر طراحی در بسته بندی خود استفاده کنید.

 

 

 

تعریف کنید که مشتریان ایده آل شما چگونه محصول شما را خریداری می کنند
همچنین باید نحوه فروش محصولات خود را در نظر بگیرید. فروش اینترنتی دارید یا در فروشگاه؟ در بوتیک های کوچک یا در خرده فروشان بزرگ؟ استراتژی طراحی شما ممکن است بسته به جایی که می کنید تغییر کند.

یک کار عالی قبل از شروع طراحی این است که یک هیئت مدیره برای نام تجاری خود ایجاد کنید. تصاویر، رنگها، تبلیغات و هر چیز دیگری که احساس می کنید شخصیت برند شما را تجسم می کند. وقتی مراحل طراحی را طی می کنید، اینها الهام بخش خواهند بود.

همچنین بخوانید: نکات مهم طراحی کاتالوگ لوازم آرایشی

 

بگذارید روند بسته بندی لوازم آرایشی الهام بخش شما باشد.
اگر برای طراحی بسته بندی خود به کمی الهام نیاز دارید، هیچ مکانی برای شروع بهتر از نگاه به آخرین روندهای جعبه لوازم آرایشی نیست. هنگامی که می دانید چه چیزی در حال حاضر رواج دارد ، می توانید بسته بندی هایی ایجاد کنید که به آنچه در حال حاضر برای مشتریان شما مهم است توجه داشته باشد و به درستی با آنها صحبت می کند.

به خاطر داشته باشید که باید ظاهری مدرن و شیک، اما بی انتها و جذاب برای همه انتخاب کنید، بنابراین طراحی جعبه شما تا آنجا که ممکن است به روز به نظر رسد.

در اینجا روند بسته بندی لوازم آرایشی است که در حال حاضر در همه جا مشاهده می کنیم:

 

 

 

 

1. ترسیم خطوط پیچیده

نقاشی های پیچیده با استفاده از خطوط ظریف و جزئیات زیاد، روندی زیبا برای بسته بندی لوازم آرایشی است. به ویژه نقاشی های گلدار و دست ساز به خوبی کار می کنند، یا به صورت هوشمندانه در مناطق انتخاب شده قرار می گیرند یا کل محصول را پوشش می دهند. اگر به دنبال چیزی کمتر زنانه هستید. اما هنوز چیزی زیبا و دقیق می خواهید، ممکن است یک سبک طراحی هندسی، تمیز و خنک تر برای شما مناسب باشد. اگر مارک تجاری شما به جزئیات اهمیت می دهد یا به دنبال راهی ظریف و زیبا برای نشان دادن آنچه در بسته بندی شما است، با ترسیم مواد مورد استفاده خود، این روند برای شما مناسب است.

 

مطالب مرتبط: انواع روش های چاپ

 

روند فونت جسورانه ای که ما در طراحی گرافیکی در سراسر جهان مشاهده می کنیم، طبیعتاً به بسته بندی نیز کشیده می شود. فونت های منحصر به فرد می تواند به بسته بندی شما شخصیت زیادی بدهد. تایپوگرافی یک راه عالی برای بیان شخصیت شما به عنوان یک برند است و یک فونت سفارشی می تواند تنها چیزی باشد که شما را از جمعیت متمایز می کند. یک حروف یکپارچه سازی با سیستم عامل، یک جمله جسورانه یا یک استعداد عجیب و غریب، یک فونت منحصر به فرد مطمئناً در ذهن مردم باقی می ماند.

 

 

 

 

 

 

 

 

3. الگوهای جسورانه و چشم نواز

روند الگوی جسورانه باعث می شود بسته بندی شما از قفسه ها خارج شود. الگوهای خوب و چشم نواز بسته بندی شما را پرطرفدار کرده و ظاهری جوان و مطمئن به برند شما می بخشد که شما را از بقیه متمایز می کند. به خصوص الگوهای نامنظم یک روند تکرار شونده است که می تواند بسته بندی شما برتری خاصی داشته باشد. اما این بدان معنا نیست که برند شما باید جوان و پر سر و صدا باشد تا بتوانید از این روند استفاده کنید: الگوهای انتزاعی می توانند برای هر نام تجاری کار کنند، به شرطی که رنگ ها و اشکال را به درستی انتخاب کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بسته بندی لوازم آرایشی سیاه و سفید یک روند جاودانه است که ما هرگز از آن خسته نخواهیم شد. آنچه در طرح های بسته بندی که ما در حال حاضر مشاهده می کنیم جدید است این است که در حالی که سفید برای بسته بندی لوازم آرایشی انتخاب قاطع بود ، به نظر می رسد که در حال حاضر رنگ مشکی بر بسته بندی های تک رنگ غالب است. برای افزودن یک پیچ و تاب جالب، این طرح ها از الگوهای ظریف و رنگ های کوچک برای جلب توجه استفاده می کنند. بسته بندی هایی که عمدتا سیاه هستند، لوکس به نظر می رسند و هوای رازآلود و خنکی دارند. علاوه بر این، اگر یک طرح تک رنگ درجه یک را انتخاب کنید، می توانید مطمئن باشید که بسته بندی شما هرگز از مد نمی افتد.

مطالب مرتبط: انواع رایج جعبه ها یا کارتن ها

 

5. گل های سرسبز و رنگ های گرم و خاکی

یک روند شیک و قدیمی که ما به اندازه کافی از آن استفاده نمی کنیم، بسته بندی لوازم آرایشی است که با گل های غنی و گرم و تن های طبیعی و خاکی پوشانده شده است. در حالی که این گرایش دارای جنبه زنانه است، می تواند احساس گرما و آرامش را نیز به همراه داشته باشد. این ترکیب از تصاویر گلدار سرسبز و غنی با تایپوگرافی ساده منجر به یک سبک کلاسیک می شود که ظاهری نزدیک و در عین حال مجلل ایجاد می کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. پاستل مینیمالیستی مدرن

پاستل و مینیمالیسم کبریتی هستند که در بهشت ​​ساخته شده اند. در حالی که پاستل ها و طراحی بسته بندی مینیمالیستی ظاهری خشن را نرم می کنند، طراحی مینیمالیستی و تمیز باعث می شود بسته بندی پاستلی شما مدرن و بزرگ به نظر برسد. برای پیدا کردن ترکیب مناسب برای نام تجاری خود، با هر دو مفهوم بازی کنید. می توانید با انتخاب یک رنگ پاستلی که با مشتریان و برند شما صحبت می کند، آن را ساده و شیک نگه دارید یا می توانید با ترکیبی از پاستل ها به یک ظاهر بازیگوش و رویایی دست پیدا کنید.

وقتی صحبت از بسته بندی لوازم آرایشی می شود، همه چیز پیش می رود. شجاعت متفاوت بودن داشته باش! با طرح هایی که با شما صحبت می کنند و نشان دهنده هدف برند شما هستند بازی کنید. این طرح های منحصر به فرد است که از جمعیت متمایز می شود.

اکنون که از الهام گرفتن احساس می کنید، وقت آن است که طراحی بسته بندی زیبایی و برچسب لوازم آرایشی خود را شروع کنید.

استانداردهای طراحی برند خود را تعیین کنید
اولین چیزی که هنگام طراحی بسته بندی خود باید انجام دهید این است که عناصر طراحی خود را تنظیم کنید.

چند عنصر مختلف وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

سبک
اولین چیزی که می خواهید در نظر بگیرید روحیه و شخصیتی است که می خواهید به بسته بندی خود بیاورید. آیا به دنبال فضایی مینیمالیستی در طراحی خود هستید؟ یا آیا می خواهید بیش از حد، بالا و سبک باشید؟

دانستن اینکه به چه سبکی می خواهید حرکت کنید، به بقیه طراحی شما کمک می کند و اطمینان می دهد که تصمیمات بسته بندی را مطابق با اهداف کلی طراحی خود بگیرید.

 

 

 

 

 

 

 

 

قفل کردن به سبک شما و همچنین به شما کمک می کند تا عناصر طراحی اضافی را که باید در نظر بگیرید تعیین کنید. آیا به دنبال یک هنر عمومی هستید؟ ممکن است برای هدایت فرایند طراحی به تعدادی تصویر نیاز داشته باشید. آیا عناصر طبیعی را برای برند لوازم آرایشی خود در نظر گرفته اید؟ شاید بخواهید از عکاسی طبیعت استفاده کنید تا روی بسته بندی خود قرار دهید. نکته این است که وقتی می دانید برای چه سبکی کار می کنید، می دانید که برای رسیدن به این سبک در بسته بندی خود به چه عناصر طراحی نیاز دارید.

رنگها
هنگام انتخاب رنگها، باید رنگهایی را انتخاب کنید که الف) با شخصیت برند شما مطابقت داشته باشد، ب) توجه مشتری را جلب کرده و ج) از رقبا متمایز شود. این نکته آخر به ویژه در دنیای زیبایی و لوازم آرایشی بسیار رقابتی است.

این کرم دست رنگ های شاد را با عناصر طراحی لوکس و کلاسیک ترکیب می کند تا یک نام تجاری غیر معمول اما چشم نواز ایجاد کند.
رنگ زرد معمولاً با نعناع در ارتباط نیست، اما به این دلیل کار می کند که روحیه ای شاد ایجاد می کند و از سایر مارک های اسانس متمایز می شود.
طراحی بسته بندی خنثی و لوکس

 

به انتخاب پالت رنگ مارک خود فکر کنید. شما باید به برند خود وفادار بمانید در حالی که خود را از رقبا متمایز می کنید. بنابراین به عنوان مثال، رنگ صورتی بسیار محبوب در دنیای زیبایی و لوازم آرایشی است. سرگرم کننده است، زنانه است و اتفاقاً رنگی است که به طور گسترده در همه لوازم آرایشی باشکوهی که روی صورت خود قرار می دهیم استفاده می شود. اما اگر از رنگ صورتی به عنوان بسته بندی خود استفاده می کنید، جلب توجه مشتری دشوار است زیرا قفسه های هر فروشگاه لوازم آرایشی در حال حاضر دریایی از رنگ صورتی هستند.

 

شناخته شده ترین مارک های زیبایی و آرایشی از رنگ به عنوان راهی برای ساختن نام تجاری خود استفاده می کنند. وقتی مردم به بنفش فکر می کنند، به شهری  فاسد فکر می کنند. سیاه و سفید پررنگ متعلق به Make Up Forever است. و ملکه حاکم رنگ صورتی؟ لوازم آرایشی بسیار زیاد.

اگر می خواهید نام تجاری شما به همان اندازه موفق باشد، باید همان کار را انجام دهید و یک پالت رنگ مارک پیدا کنید که نه تنها از قفسه ها بیرون می آید، بلکه فوراً مترادف با نام تجاری شما می شود.

 

فونت ها

مورد بعدی فونت است.

مانند رنگ ها ، شما باید چیزی را انتخاب کنید که منحصر به فرد، با مارک تجاری و فوراً برای مشتریان شما هنگام اسکن قفسه ها تشخیص داده شود.

 

به دنبال احساس کلاسیک یا چیز دیگری؟ آیا هنگام انتخاب فونت به این نکته فکر می کنید؟ چگونه روی بسته بندی شما ظاهر می شود؟ فونت های شما باید واضح و خوانا باشند. حتی وقتی روی یک جعبه کوچک جمع و جور هستند.

 

 

 

 

 

اطلاعاتی را که باید روی بسته بندی خود وارد کنید جمع آوری کنید

در مرحله بعد، شما باید تمام اطلاعاتی را که باید روی بسته بندی خود قرار دهید (از جمله اطلاعاتی که باید مطابق FDA باشید) جمع آوری کنید.

برخی از موارد رایج که روی بسته بندی لوازم آرایشی نشان داده می شود:

تصویری از نشان دادن محصول شما که فوق العاده است
برچسب های انقضا
برچسب های هشداردهنده دولتی
تصاویر و گرافیک اضافی
کپی برند
نوع بسته بندی خود را انتخاب کنید

جمع بندی

فرصت های زیادی در صنعت زیبایی و آرایشی وجود دارد. و با محصول مناسب، بسته بندی مناسب و طراحی مناسب، این فرصت برای شماست!

 

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *