نحوه عکاسی تبلیغاتی از ادکلن – از ایده تا تصویر نهایی

عکاسی تبلیغاتی از ادکلن

در این آموزش ، عکاس طبیعت بی جان مارتین Botvidsson ، شما را در تمام مراحل که هنگام عکاسی تبلیغاتی از یک ادکلن درجه یک انجام می دهید راهنمایی می کند. او همه چیز را از نحوه ایجاد صحنه بر اساس یک ایده ، نحوه کار با چندین فلاش و نحوه استفاده از روتوش برای ترکیب همه چیز به شما نشان می دهد.

“ممکن است احساس کنید که در همه نوع عکاسی متخصص هستید ، اما در بیشتر مواقع اینطور نیست – به ویژه در نگاه مشتری. به همین دلیل است که شما باید روی یک جا تمرکز کنید. مشتریان همیشه به دنبال بهترین گزینه نیستند ؛ آنها به دنبال کم خطرترین گزینه هستند!”

 

عکاسی تبلیغاتی از ادکلن
عکاسی تبلیغاتی از ادکلن

در این رابطه بخوانید: عکاسی صنعتی چیست؟

مرحله 1 – الهام بگیرید

با پیدا کردن الهام برای تصویر خود شروع کنید. یکی از راه ها جستجوی آنلاین است. Pinterest منبع خوبی برای یافتن تصاویر عطر و ادکلن با کیفیت بالا است. فقط یک تصویر موجود را کپی نکنید – آن را به عنوان یک منبع الهام بخش ببینید.

مارتین می گوید : “من اغلب عناصر مختلفی را از عکس هایی که برای آنها قدردانی می کنم ، می گیرم. من یک الگوی روشن یا سایه را دوست دارم و آن را در صحنه خود به کار می برم “،

 

نحوه عکاسی تبلیغاتی از ادکلن
نحوه عکاسی تبلیغاتی از ادکلن

مرحله 2 – از وسایل مناسب استفاده کنید

قهرمان بطری ادکلن است ، اما باید با وسایل مناسب از آن حمایت کرد. برای این تصویر ، مارتین می خواست فضایی تاریک و مرموز ایجاد کند ، بنابراین به جنگل رفت تا شاخه ها و گیاهان مرده را پیدا کند تا در استودیو بازسازی شود.

مرحله 3 – صحنه/ترکیب را تنظیم کنید

با قرار دادن قهرمان تصویر ، در این مورد بطری ادکلن ، شروع کنید. آن را در بهترین نقطه برای ترکیب قرار دهید. در صورت لزوم ، بطری را  محکم کنید. پس از تعیین محل قرارگیری محصول ، شروع به افزودن عناصر مختلف در لایه ها کنید. نزدیک به دوربین و تا عقب بسیار دور. این امر باعث ایجاد عمق بیشتر در صحنه می شود.

مارتین می گوید: “در این تصویر می خواستم یک عنصر قرمز برای تکمیل همه سبزه های موجود در صحنه اضافه کنم ، بنابراین گیاهان قرمز را نزدیک بطری ادکلن قرار دادم.”

 

عکاسی از ادکلن
عکاسی از ادکلن

مرحله 4 – صحنه را روشن کنید

نور عقب :  با تنظیم نور از پشت شروع کنید. نور عقب یک Profoto D2 با بازتاب کننده بزرگنمایی و فیلتر CTO است که برای ایجاد حس نور خورشید متصل شده است ، و باید تا آنجا که ممکن است در جای خود قرار گیرد. از نور مدل سازی برای مشاهده نحوه سقوط نور روی صحنه استفاده کنید و چند عکس آزمایشی بگیرید تا به ظاهر مورد نظر خود برسید.

نور بطری ادکلن : برای نور دوم که به بطری ادکلن برخورد می کند ، از Profoto D2 با بازتاب کننده زوم و شبکه 5 درجه استفاده کنید تا گسترش نور محدود شود. یک تکه پلاستیک را برای قرار دادن روی بطری وصل کنید که به عنوان پخش کننده عمل می کند.

نور بالا : برای نور سوم و آخر ، از Profoto D2 با بازتاب زوم و شبکه 10 درجه استفاده کنید و آن را از بالا قرار دهید. برای ایجاد نور ملایم روی شاخه های اطراف بطری ادکلن و نمایان شدن بیشتر آنها در تصویر ، از طریق یک پانل انتشار عکس بگیرید.

 

مرحله 5 – تنظیمات دوربین

ترجیحا از دوربین با بالاترین کیفیت ممکن استفاده کنید (مارتین از Hasselblad H6D-400c MS با لنز Hasselblad HC MACRO 4/120 II استفاده می کند). از کمترین ISO ممکن ، سرعت شاتر در حداکثر سرعت همگام سازی خاکستر دوربین استفاده کنید و دیافراگم را در عمق میدان دلخواه تنظیم کنید. مطمئن شوید که نور محیط بر عکس تأثیر نمی گذارد.

تنظیمات تصویر مارتین:
ISO 64 ، سرعت شاتر 1/1000 ، دیافراگم 8.

 

اگر در مورد iso ، شاتر و دیافراگم اطلاعاتی ندارید پیشنهاد میکنیم اینجا را مطالعه کنید.

 

در این رابطه بخوانید: طراحی کاتالوگ چیست؟

مرحله 6 و 7 – عکس بگیرید و ویرایش را انجام دهید

در صورت لزوم ، دو عکس جداگانه بگیرید و بعداً آنها را در Photoshop ترکیب کنید. یک تصویر با نور کلی و یکی که در آن نور را برای بطری بهینه کنید. مهم این است که نور بطری تا حد امکان زیبا باشد. هنگامی که به پایان رسیدید ، زمان شروع روتوش است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *