عکاسی تبلیغاتی از طلا

عکاسی تبلیغاتی از طلا
[vc_row][vc_column][vc_column_text]تصاویر محصولات شما می تواند کسب و کار طلا و جواهر شما را موفق یا شکست دهد.اگر خریداران نتوانند تصاویر جواهرات مفصل را در وب سایت شما مشاهده کنند ، دیگر چگونه آنها را متقاعد خواهید کرد که بخرند؟درست است که عکاسی از طلا و جواهرات یک چالش است. شما باید از بازتاب و لکه ها اجتناب کنید. روشنایی را دستکاری کنید. سرعت و دیافراگم شاتر خود را به روشی خاص تنظیم کنید. ممکن است گیج کننده باشد اما این راهنما نکاتی را در مورد آماده سازی ، نورپردازی ، موقعیت یابی و ویرایش عکس ها به شما نشان می دهد – بنابراین به نظر می رسد که شما یک حرفه ای را استخدام کرده اید.

مطالب مرتبط : عکاسی از جواهرات با موبایل

 

تجهیزات عکاسی از طلا و جواهر

تجهیزات عکاسی مورد استفاده شما به بودجه شما بستگی دارد. در صورت خرید چند مورد از موارد زیر می توانید هزینه ها را به حداقل برسانید. یا می توانید وسایل گران قیمت تری مانند روشنایی یا نمایشگر برای جواهرات خود خریداری کنید.

در اینجا برخی از تجهیزات اولیه عکاسی از جواهرات که باید داشته باشید آورده شده است:

دوربین
سه پایه
منبع روشنایی
میز یا صندلی
زمینه سفید
تخته های فوم
گیره یا نوار

 

دوربین

حقیقت این است که شما برای گرفتن عکس از طلا و جواهرات خود نیازی به گران ترین دوربین ندارید. دارندگان جواهرات جدید می توانند عکاسی را با iPhone یا Android نیز اجرا کنند. اگر گوشی هوشمندی در دست دارید ، از آن استفاده کنید. اگر از قبل دارای DSLR با لنز دوربین خوب هستید ، می توانید از آن استفاده کنید.

سه پایه

اگر دوربین خود را در دست بگیرید ، فرقی نمی کند که از چه نوع نورپردازی استفاده می کنید. در دست گرفتن دوربین یا گوشی هوشمند تقریباً به لرزش دوربین منجر می شود. هیچ کدام وضعیت مطلوبی نیست.

 

 

 

همیشه از سه پایه استفاده کنید. سه پایه ها ارزان و موثر بوده و کیفیت و ثبات را بهبود می بخشند. هنگامی که دوربین شما توسط سه پایه ثابت نگه داشته می شود ، می توانید از تنظیمات بهینه دیافراگم و ISO استفاده کنید. یک نقطه روی زمین برای سه پایه خود علامت گذاری کنید و تکرار تنظیمات شما حتی در هنگام عکسبرداری در روزهای مختلف آسان خواهد بود.

منبع روشنایی

نور برای گرفتن عکس از جواهرات شما ضروری است. اتاقی با پنجره ها کنار دیوار گزینه مناسبی است. هرچه پنجره بزرگتر باشد ، نور بیشتری خواهید داشت. اگر نور طبیعی ندارید ، می توانید منابع نور مصنوعی مانند سافت باکس خریداری کنید.

می توانید انواع روشنایی عکاسی را در دیجی کالا پیدا کنید. بلافاصله درگیر همه بازتابنده ها و چراغ های LED نشوید. راه اندازی خود را ساده نگه دارید. پس از آشنایی با دوربین ، می توانید تاکتیک های مختلف نورپردازی را در عکاسی خود امتحان کنید.

مطالب مرتبط : راهنمای درک نور در عکاسی

میز یا صندلی
یک میز تاشو استاندارد بهترین کار را می کند. به دنبال یکی با عرض بین 24 تا 27 اینچ باشید.

زمینه سفید
روشهای مختلفی برای ایجاد زمینه سفید برای عکسبرداری وجود دارد. اگر قصد دارید تعداد زیادی عکس متفاوت بگیرید ، خرید کاغذ سفید را در نظر بگیرید.

 

 

 

 

 

رول های بزرگی از کاغذ است که برای ایجاد زمینه سفید یا رنگی استفاده می کنید. اگر کاغذ کثیف شد ، قطعه کثیف را برش دهید و یک قسمت تمیز را باز کنید. جایگزین رفت و برگشت تخته پوستر است که می توانید آن را در داروخانه محلی خود یا به صورت ارزان به صورت آنلاین پیدا کنید.

تخته های فوم
هنگام عکاسی از محصول همیشه یک قسمت سایه وجود دارد. معمولاً برای تولید یک تصویر خوب ، بسیار تاریک است. می توانید یک تخته فوم سفید قرار دهید تا نور را در سایه بازتاب دهد تا روشن شود.

 

همچنین مطالعه کنید : عکاسی از انگشتر

نحوه عکاسی از اشیا براق به صورت گام به گام

 

گیره یا نوار

شما به نوار یا گیره هایی نیاز دارید که تخته های فوم و کاغذ را در هنگام عکاسی روی میز در جای خود نگه دارند.

 

 

 

نحوه عکاسی از طلا و جواهرات

اکنون که وسایل خود را تهیه کرده اید ، بیایید نحوه عکاسی از طلا ، جواهرات و آماده سازی آن را برای وب سایت فروشگاهی خود را بررسی کنیم.

 

میز خود را بچینید

فضایی را که می خواهید در آن عکس بگیرید را پیدا کنید. اگر نزدیک پنجره هستید ، میز خود را 90 درجه در سمت راست یا چپ آن بچینید. هرچه به پنجره نزدیک تر باشید ، نور نرم تر خواهد بود.

 

 

هنگامی که میز شما چیده شد ، باید پرده سفید رفت و برگشت خود را راه اندازی کنید. روش های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد ، اما هدف این است که رفت و برگشت شما عمودی باشد. اگر کنار یک دیوار هستید ، می توانید پرده خود را به آن بچسبانید. اگر اینطور نیست ، باید چیزی تهیه کنید تا پشت پرده رفت و برگشت خود را محکم کنید. یک بلوک چوبی یا آجر می تواند کار کند.

سه پایه خود را در جلوی دستگاه خود قرار دهید. اگر از گوشی هوشمند با سه پایه کوتاه استفاده می کنید ، مکانی را برای جابجایی در پرده رفت و برگشت پیدا کنید. اگر از میز استاندارد استفاده می کنید باید فضای کافی برای جواهرات خود داشته باشید.

نورپردازی خود را قرار دهید

اگر با نور طبیعی عکاسی می کنید ، از قبل با نور تنظیم شده اید. به مرحله بعد بروید.

اما اگر از نور مصنوعی استفاده می کنید ، تنظیمات شما کمی متفاوت خواهد بود.

 

 

یک منبع نور و سافت باکس یا چتر را با زاویه 45 درجه نسبت به محصول قرار دهید. این باعث می شود که نور نرم و یکنواخت باقی بماند. دوربین خود را مستقیماً جلوی قطعه طلا یا جواهرات نگه دارید. اگر محصول شما در عقب پرده قرار داده شود ، ممکن است سایه ای مشاهده کنید. برای به دست آوردن زمینه سفید خالص ، محصول را به خود نزدیک کنید.

به زیورآلات خود استایل دهید

اگر به تازگی عکاسی از طلا و  جواهرات را شروع کرده اید ، احتمالاً فقط با یک زمینه سفید شروع خواهید کرد. اشکالی ندارد اما بدانید که لازم نیست خودتان را محدود کنید.

برای جذابیت بیشتر عکس ها ، می توانید جواهرات خود را بر روی وسایل مورد نیاز خود قرار دهید ، مانند:

زمینه اسلب مرمر
زمینه های بافت ساده
نگهدارنده یا پایه های حلقه
عکس های گروهی با سایر جواهرات
استایل واقعا به نحوه ارائه محصولات شما بستگی دارد. هیچ راهی برای انجام آن وجود ندارد ساده شروع کنید ، سپس چیزهای مختلف را به مرور اضافه کنید و آزمایش کنید.

جواهرات خود را آماده کنید

به نظر می رسد واضح است ، درست است؟ البته جواهرات شما باید تمیز و صیقلی باشند. این چالش از سطح جزئیات ثبت شده توسط دوربین DSLR و تنظیم نور مناسب ناشی می شود. تصویر نهایی اغلب چندین برابر اندازه واقعی جواهرات منفجر می شود. جزئیات نامرئی با چشم غیر مسلح هنگام عکاسی فاش می شوند.

هربار که جواهرات خود را لمس می کنید پاک کنید. پوشیدن دستکش های پنبه ای ممکن است در وقت شما صرفه جویی کرده و از لکه های رو قسمت های براق جلوگیری شود.

 

عکاسی تبلیغاتی از طلا

 

 

پس از تمیز کردن ، طلا و جواهرات خود را در مرکز قسمت صاف پرده سفید قرار دهید.

دوربین خود را تنظیم کنید

از طلا و جواهرات خود عکس هایی با دیافراگم پایین و تنها بر روی یک قسمت از محصول نگیرید. عکاسی با دیافراگم بالا و فوکوس کامل ، تصویری واضح برای مشتریان شما ایجاد می کند.

 

 

عکاسی تبلیغاتی از طلا
عکاسی تبلیغاتی از طلا

 

 

مشتریان شما می خواهند همه جزئیات را ببینند. آن را با تنظیمات دیافراگم f-11 یا بیشتر به آنها بدهید و ISO خود را تا حد ممکن-ترجیحاً ISO 100-تنظیم کنید.

اطمینان حاصل کنید که تراز سفیدی شما به طور دقیق تنظیم شده است تا جواهرات خود را با رنگ های مورد نظر خود ثبت کنید. یا آن را به صورت دستی تنظیم کنید یا از حالت اتوماتیک دوربین خود استفاده کنید و نتایج را دوباره بررسی کنید.

 

 

 

عکس بگیرید

دوربین خود را روی سه پایه قرار دهید تا کمی از محصول عکس بگیرید. چراغ های خود را (با چترهای پراکنده) بالای محصول خود در هر دو طرف قرار دهید ، هر کدام را در محصول زاویه دهید و آنها را در همان قدرت تنظیم کنید. این تنظیم باید قاب را به طور مساوی پر از نور کند بدون ایجاد نقاط روشن زشت روی محصول شما.

 

 

 

روتوش کنید و نهایی کنید

پس از عکاسی از طلا و جواهرات خود ، باید تصاویر را برای فروشگاه آنلاین خود آماده کنید. ویرایش پس از تولید شامل حرفه ای و زیبا جلوه دادن عکس ها می شود.

ساده ترین راه این است که از ویرایشگر حرفه ای برای روتوش تصاویر خود استفاده کنید. این می تواند هزینه و زمان زیادی را در مقایسه با نحوه ویرایش عکس ها از ابتدا صرفه جویی کند.

اگر ترجیح می دهید این کار را خودتان انجام دهید ، یک ویرایشگر عکس آنلاین رایگان انتخاب کنید و اصول اولیه ویرایش عکس را بیاموزید. تکنیک های اساسی ویرایش عکس موجود به اندازه کافی برای کمک به شما در افزایش عکس ها و به اشتراک گذاری آنها در تمام کانال های بازاریابی و فروش شما کافی است.

 

نکات عکاسی از طلا و  جواهرات

این که آیا شما در تجارت جواهرات جدید فعالیت می کنید یا در پنجمین فروشگاه خود کار می کنید ، نکات زیر را برای عکاسی از طلا و جواهرات در نظر داشته باشید:

عکس های ثابت بگیرید

مجموعه ای از دستورالعمل ها را برای عکاسی از طلا و جواهرات تهیه کنید و آنها را دنبال کنید. ثبات در عکاسی فروشگاه اینترنتی کلیدی است و تغییرات از محصول به محصول یا عکس به عکس باعث حواس پرتی مشتری شما می شود. همه چیز را تنظیم کنید: تنظیمات دوربین ، نور ، پس زمینه و موقعیت تجهیزات. اطمینان حاصل کنید که می توانید عکاسی را در یک روز متفاوت بدون هیچ تغییر محسوسی از سر بگیرید.

 

عکاسی از طلا
عکاسی از طلا

 

 

زمینه ها را ساده نگه دارید

برخی خرده فروشان بی تجربه به یک پس زمینه سفید نگاه می کنند و فکر می کنند “خسته کننده” یا “فرصت از دست رفته برای نام تجاری” است. آنها سعی می کنند خود را با زمینه های رنگارنگ و فعال متمایز کنند. این یک اشتباه است.

 

عکاسی تبلیغاتی از طلا
عکاسی تبلیغاتی از طلا

دلیلی وجود دارد که آمازون ، eBay ، Rakuten و اکثر بازارها به پس زمینه سفید یا خنثی نیاز دارند یا توصیه می کنند. یک زمینه ساده سفید یا خاکستری روشن تمرکز را روی محصول شما در جایی که باید باشد حفظ می کند:  رنگ مشکی در عکاسی جواهرات نیز رایج است ، اما توجه داشته باشید که ممکن است در ارسال تصاویر پس زمینه سیاه به برخی از بازارها مشکل داشته باشید.

 

 

 

ایجاد پس زمینه سفید ارزان و آسان است و می توانید پس زمینه عکس های خود را به راحتی ویرایش کنید. می توانید از کاغذ سفید بدون درز استفاده کنید ، یک لایت باکس ایجاد کنید و حتی از محصولات سفید در زمینه سفید عکاسی کنید. اگر پس زمینه مستر شما دارای ایرادات یا هر چیز دیگری است  باید برطرف کنید ، همچنین می توانید از نرم افزار ویرایش عکس رایگان برای تنظیم دقیق آن پس از پردازش استفاده کنید.

از وسایل کمتری استفاده کنید

این اشتباه بر اساس همان اصل “تمرکز خود را حفظ کنید” است که ما در مورد آن بحث کردیم. وسایل حواس پرتی هستند که شما به آنها احتیاج ندارید. ممکن است فکر کنید که جواهرات شما وقتی به طور کامل نمایش داده می شوند بهترین ظاهر را خواهند داشت ، یا شاید فقط می خواهید با استفاده از یک مانکن آن را به صورت واقعی نشان دهید.

 

 

واقعیت این است که اکثر لوازم جانبی توجه محصول را به خود جلب می کند. مواردی وجود دارد که مناسب است از وسایل جانبی شیک ، مدلها و مکانهای جالب در عکسهایی که محصول شما را شامل می شود استفاده کنید. اینها سرفصل های تحریریه ، برای اهداف مارک تجاری هستند. عکس های تحریریه روی جلد مجلات ، به عنوان تصاویر قهرمان در وب سایت ها و بنرهایی در ایمیل ها قرار دارد. آنها به صفحات محصول تعلق ندارند.

 

 

 

تجهیزات جانبی عکاسی از جواهرات نسبتاً ارزان هستند. به یاد داشته باشید ، باید با عکاسی از طلا و جواهرات شما سازگار و متمرکز بر محصول شما باشد. اکثر وسایل ناسازگاری و حواس پرتی ایجاد می کنند.

 

بازتاب ها را حذف کنید

مشتریان شما به دنبال تصاویر بدون بازتاب هستند ، اما آیا این بازتاب عکاس است یا نقصی در سنگ.

 

 

 

وجود سنگ های قیمتی و فلز یک چالش فنی برای عکاسی از محصولات جواهرات ایجاد می کند. عکاسی از اجسام بسیار بازتابنده بدون ثبت بازتاب های حواس پرت مشکل است. در آینده این مورد را آموزش خواهیم داد فعلا بدانید که برای عکاسی از جواهرات فلزی از یک نور دو سر بالایی استفاده کنید.

 

 

از زوایای مختلف عکس بگیرید

این که روی یک محصول در صفحه دسته بندی کلیک کنید و متوجه شوید دیگر هیچ تصویری وجود ندارد ، بسیار ناامید کننده است. شاید مشتری از عکس بالای یک گردنبند خوشش آمده باشد اما از نمای نزدیک می خواسته تا حکاکی روی پهلو را روشن کند. به آنهااز زوایای مختلف بدهید.

 

 

 

برای تهیه محصول ، نورپردازی و دوربین خود با تمام مشکلات روبرو شده اید. به یک یا دو تصویر بسنده نکنید. با نمایش همه جنبه های جواهرات خود اعتماد ایجاد کنید. تصاویر بیشتر منجر به فروش بیشتر می شود ، بنابراین تا آنجا که ممکن است زوایای بیشتری از محصول خود ثبت کنید.

 

عکس های خود را روتوش کنید

تعداد کمی از چیزها به اندازه یک کار بد فتوشاپ ، فروش را از بین می برند. عکس های روتوش ضعیف احساس جعلی ایجاد می کنند و اعتماد مشتری را نسبت به تصویر محصول و در نتیجه به محصول از بین می برند. یا زمانی را صرف مهارت آموزی در نرم افزارهایی مانند Adobe Lightroom و Photoshop کنید یا یک متخصص حرفه ای استخدام کنید.

علاوه بر روتوش ، باید الگوهایی ایجاد کنید که به طور مداوم برش داده ، حاشیه ها را تنظیم کرده و تصاویر محصول خود را تراز کنید. به یاد داشته باشید: ثبات کلید است.

 

 

اگر زمان و مهارت کافی برای مرتب کردن تصاویر خود ندارید ، استخدام یک شخص را در نظر بگیرید.

 

همین امروز عکاسی زیبا از جواهرات و طلا  را شروع کنید

بهترین فروشگاه های طلا و جواهر آنلاین همه در یک چیز مشترک هستند: عکس های زرق و برق دار محصولات. با پیروی از این آموزش ، تصاویر جذابی ایجاد خواهید کرد که مارک شما را می فروشند و می سازند. با کسب تجربه در عکاسی از طلا و جواهرات ، می توانید عناصری را به عکس های خود اضافه کنید و با تصاویر خود خلاقیت به خرج دهید.

با سرمایه گذاری روی عکس های با کیفیت بالا و نمایش درست جواهرات خود ، به زودی مزایای آن را از طریق فروش و درآمد بیشتر خواهید دید.

 

سوالات متداول عکاسی از طلا و جواهرات

بهترین راه برای عکاسی از جواهرات چیست؟
بهترین راه برای عکاسی از جواهرات ، استفاده از دوربین DSLR بدون آینه است. برای جلوگیری از لرزش دوربین و اطمینان از روشنایی یکنواخت و یکنواختی جواهرات ، به سه پایه نیاز دارید. دوربین خود را روی دیافراگم مناسب تنظیم کنید و مطمئن شوید محصول شما در فوکوس است. سپس عکس بگیرید.

چگونه از جواهرات در خانه عکاسی می کنید؟

میز خود را بردارید و مقوا سفید را پهن کنید.
نورپردازی خود را قرار دهید.
به زیورآلات خود استایل دهید.
جواهرات خود را آماده کنید.
دوربین خود را تنظیم کنید.
عکس بگیرید.
روتوش کنید و تمام.

بهترین نورپردازی برای عکاسی از جواهرات چیست؟

نور ملایم برای عکاسی از جواهرات بهترین کار را می کند. می توانید در کنار پنجره عکس بگیرید یا نور مصنوعی را پخش کنید تا با کیفیت ترین عکس ها را برای مارک خود دریافت کنید. از فلاش روی دوربین خودداری کنید زیرا بسیار روشن است و جواهرات شما را به خوبی نشان  نمی دهد.

چگونه از جواهرات در نور طبیعی عکاسی می کنید؟

فضایی برای عکاسی از جواهرات خود پیدا کنید که نزدیک پنجره است. تنظیمات خود را 90 درجه در سمت راست یا چپ پنجره قرار دهید. نور مستقیم خورشید می تواند باعث ایجاد سایه های شدید شود. می توانید آنها را با یک پخش کننده نرم کنید. اگر دستگاه پخش کننده ندارید می توانید از وسایل معمولی خانه مانند پرده مات ، کاغذ روغنی یا یک ورق نازک استفاده کنید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *