عکاسی صنعتی از انگشتر

عکاسی صنعتی از انگشتر | عکاسی صنعتی از جواهرات

عکاسی صنعتی از انگشتر

دنیای امروزه، دنیایی است که در آن باید به بهترین نحو قادر باشید محصول خود را نمایش دهید و توجه مشتریان را به سوی خود جلب کنید و هر روزه‌ کار تبلیغات و نمایش محصول سخت‌تر می‌شود زیرا که هر ثانیه کسی با ایده‌ای خلاقانه کاری انجام می‌دهد که شما باید ایده‌ای خلاقانه‌تر برای پیشی گرفتن از آن ارائه دهید. صنعت عکاسی از محصولات هم در این عرصه‌ی رقابت و کشمکش حضور دارد و شما همواره باید نکات ریز و درشت بسیاری را به خاطر داشته باشید تا بتوانید عکس‌های با کیفیت و ترغیب‌کننده‌ای از محصول خود ارائه دهید.

در این میان، عکاسی صنعتی از جواهرات یا عکاسی صنعتی از انگشتر یکی از سخت‌ترین و پرچالش‌ترین بخش‌های عکاسی به شمار می‌آید چرا که این محصولات دارای جزئیات زیاد و اندازه‌ی کوچک هستند و خود اغلب باعث انعکاس نور می‌شوند.

عکاسی صنعتی از جواهرات

الماس‌ها و نگین‌های به کار رفته در جواهرات نور را منعکس می‌کنند و سنگ‌های قیمتی به کار رفته در آن‌ها نیز بسیار کوچک هستند، از سوی دیگر در فرایند عکاسی صنعتی از جواهرات، رنگ نگین‌ها و الماس‌ها آن طور که در واقعیت است. در عکس نشان داده نمی‌شود؛ برای مثال وقتی که اجزای به کار رفته در سنگ زمرد به کرمیوم به کار رفته در فیلم واکنش نشان می‌دهند. ممکن است مانند کهربای اصل نشان داده شود و این تنها به زمرد و کهربا خلاصه نمی‌شود و سنگ‌های بسیاری هستند. که در هنگام عکاسی از جواهرات شبیه سنگ دیگری می‌شوند. این مشکلات در کنار صدها مشکل دیگر باعث شده است. تا عکاسی صنعتی از جواهرات به صورت با کیفیت، به یک کار پیچیده و سخت تبدیل شود.

روش عکاسی صنعتی از انگشتر

در این مقاله، تلاش شده است تا تمرکز اصلی بر عکاسی صنعتی از انگشتر گذاشته شود اما باید قبل از اینکه به سراغ عکاسی از انگشتر بروید، نکات ضروری دیگری را بدانید. با دانستن نکات کلیدی عکاسی صنعتی از جواهرات شما به راحتی می‌توانید از بخش عکاسی سربلند بیرون آیید و تمرکز خود را روی دیگر قسمت‌های کار قرار دهید. این مقاله، یک مقاله‌ی جامع و کاربردی است و مهم نیست که در دنیای عکاسی صنعتی از جواهرات به دنبال چه هستید، چون حتما آن را در اینجا خواهید یافت.

عکاسی صنعتی از انگشتر

تجهیزات مورد نیاز برای عکاسی صنعتی از جواهرات

امروزه اهمیت مسایل بصری بسیار زیاد شده است و در بسیاری از حرفه‌ها، اهمیت عکاسی و ارائه‌ی محصولات به صورت تصویری روز به روز بیشتر می‌شود و جواهرات نیز به عنوان یکی از مهم‌ترین این حرفه‌ها شناخته می‌شوند. عکس جواهرات و به خصوص انگشترِ شما، اولین چیزی است که با دنیای بیرون ارتباط می‌گیرد و خودنمایی می‌کند زیرا بسیاری از مشتریان قبل از اینکه خود انگشتر را ببینند عکس آن را در مجله‌ها و یا شبکه‌های مجازی ‌می‌بینند و بعد اقدام به خرید آن می‌کنند.

تجهیزات مورد نیاز برای عکاسی صنعتی از جواهرات

حتی در این میان عده‌ای اصلا مشتری نیستند و تنها عکس‌های محصولات را می‌بینند و برای این دسته این عکس‌ها تنها چیزی است که تصور آن‌ها از محصول واقعی را شکل می‌دهند. عکس‌ها معرف‌کننده‌ی تمام تلاش شما در این حرفه هستند، پس اگر عکس‌های انگشتر شما نتواند به خوبی مشتریان مورد هدف را جذب کند (توجه کنید که یک عکس تنها 7 الی 8 ثانیه فرصت دارد تا مشتری را جذب کند و او را وسوسه به خرید کند)، آنگاه مطمئن باشید که برای همیشه آن مشتری احتمالی را به خاطر عکاسی صنعتی ضعیف از جواهرات از دست داده‌اید.

عکاسی صنعتی از انگشتر

اگر تاکنون هنوز به اهمیت عکاسی صنعتی از جواهرات پی نبرده‌اید، بگذارید آمار شوکه‌کننده‌ای را به شما بگوییم: 67% مشتریان در هنگام خرید جواهرات تنها فاکتور تاثیرگذار را عکس‌های با کیفیت می‌دانند و 93% از آن‌ها باور دارند عکس‌های با کیفیت در کنار قیمت، برند و طراحی زیبا جز فاکتورهای مهم به شمار می‌آید.  با توجه به تمام این چیزهایی که گفته شد، انجام عکاسی صنعتی از انگشتر به صورت حرفه‌ای، یک انتخاب نیست بلکه یک اجبار است و در فروش و شناسانده شدن شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود. حال که به خوبی به اهمیت آن واقف شدید، قبل از شروع فرایند عکاسی صنعتی از انگشتر، باید وسایل و ابزارهای زیر را فراهم کنید:

  • دوربین و لنز دوربین
  • سه پایه‌ی دوربین
  • منبع نورپردازی (مطمئن شوید که دمای رنگی یکسانی دارند زیرا در غیر این صورت باعث مشکل در عکس نهایی خواهند شد.)
  • یک میز برای هم سطح کردن انگشتر و منابع نور
  • پایه‌ی نگه‌دارنده‌‌ی جواهرات
  • موم نگه دارنده‌ برای بالا و ثابت نگه داشتن انگشترها در هنگام عکاسی
  • جعبه یا چادر نورپردازی برای نور نرم و ملایم
  • یک رول کاغذ سفید یا پارچه‌ی روشن ( این موارد به عنوان منعکس‌کننده‌ی نور استفاده خواهند شد.)
  • یک کارت خاکستری
  • وسایل خلاق برای عکاسی در جهت افزایش علاقه‌ی افراد در شبکه‌های اجتماعی و یا مخاطبان مجله‌های جواهرات

 

بهترین دوربین‌ها برای عکاسی صنعتی از جواهرات

1- 3400Nikon D3400

تقریبا تمام دوربین‌های DSLR می‌توانند کار عکاسی صنعتی از جواهرات را انجام دهند اما این مدل یکی از بهترین انتخاب‌ها  می‌باشد چرا که به راحتی قادر خواهید بود سرعت و نور را در صحنه‌ی عکاسی تنظیم کنید. وقتی شما در حال عکاسی از جواهرات هستید، لازم است تا از تکه‌های کوچک جواهر از یک فاصله‌ی خاص که معمولا یک یا دو فوت است عکس بگیرید تا بتوانید جزئیات محصول را به خوبی نمایش دهید و این دوربین یا هر دوربین دیگری که این اجازه را به شما می‌دهد، یک انتخاب عالی محسوب می‌شود. برای انجام اینکار نیز شما به یک گستره‌ی بزرگ‌تر نیاز دارید تا مبادا قسمت‌هایی از محصول شما در عکس تار باشد.

2- Canon EOS Rebel T5

چه شما یک تازه کار باشید و چه یک متخصص و حرفه‌ای، این نوع دوربین یکی از بهترین انواع برای عکاسی صنعتی از جواهرات به حساب می‌آید زیرا به صورت استاندارد قابلیت زوم از 18 تا 55 میلی‌متر را دارد که آن را برای سوژه‌های ریز و پر جزئیات بسیار مناسب می‌کند و عکاسی که قصد عکاسی از انگشترهای پرجزئیات با نگین‌های ریز را دارد حتما باید این دوربین را در لیست بهترین دوربین‌های احتمالی برای کارش قرار دهد.

به علاوه، این دوربین یک محیط بسیار ساده و کاربرپسند دارد که باعث انعطاف‌پذیری عالی قابلیت‌های آن می‌شود و به شما اجازه می‌دهد تا 60 لنز مختلف را امتحان کنید. همچنین عمر باتری این دوربین نیز بسیار زیاد است و یکی از بهترین محصولات بازار به شمار می‌آید زیرا ممکن است فرایند عکاسی طولانی شود و به خصوص اگر تصمیم به استفاده از نور طبیعی داشته باشید نمی‌توانید ساعت‌های طلایی روز را به خاطر اینکه دوربین باتری ندارد از دست بدهید.

 

عکاسی صنعتی از انگشتر

3-  Sony SLT-A58K

این دوربین نیز برای عکاسی از جواهرات و انگشترهای پر جزئیات بسیار مناسب است و به شما اجازه می‌دهد تا عکس‌های کلوزآپ بسیار با کیفیتی را داشته باشید زیرا که دارای یک لنز 20.1 مگاپیکسلی می‌باشد که به راحتی خیال شما را از لحاظ کیفیت عکس راحت‌ می‌کند. همچنین این دوربین دارای تکنولوژی آینه‌ی نیمه‌ی شافاف نیز می‌باشد که باعث شده است تا برای فوکوس بسیار خوب عمل کند. مانند دوربین شماره‌ی دو که معرفی کردیم، این مدل نیز دارای باتری‌های بسیار قوی می‌باشد و همان انعصاف‌پذیری در قابلیت و امکانات را به شما عرضه می‌کند.

بهترین لنز برای عکاسی صنعتی از جواهرات کدام‌ها می‌باشد؟

لنزهای ماکرو برای عکاسی صنعتی از جواهرات یک الزام محسوب می‌شوند به خصوص آن دسته از جواهراتی که دارای ظریف‌کاری‌های ریزی در طراحی هستند و زیبایی آن‌ها در به تصویر کشیدن و نشان دادن همین ظریف‌کاری‌ها می‌باشد. این لنزها به شما اجازه می‌دهند تا عکس‌های با کیفیت و کلوزآپ بگیرید و به خوبی نیازهای یک عکاس حرفه‌ای و حتی تازه‌کار را برطرف می‌کنند. لنزهای ماکروی بسیاری در بازار موجود هستند اما لنزهای نام برده شده بهترین پیشنهادات برای عکاسی صنعتی از انگشتر می‌باشند:

عکاسی صنعتی از جواهرات

Nikon AF-S VR Micro-NIKKOR 105mm f/2.8G IF-ED

این لنز برای عکاسی ماکرو بسیار ایده‌آل است چرا که قابلیت عکاسی به فاصله‌ی 105 میلی‌متر را دارد. همچنین این دوربین سریع عمل می‌کند  و ریتیو‌ی 1:1 دارد. یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت این لنز،  کم کردن تاثیر لرزش دست در هنگام عکاسی است که ثابت بودن و تار نشدن عکس را تقریبا تضمین می‌کند. به طور کلی، مشکل لرزش دست در عکاسی وجود دارد و اگر از سه پایه استفاده نمی‌کنید به دلیل اینکه برای عکاسی از انگشتر باید به آن نزدیک شوید و به خوبی زاویه را تنظیم کنید تا تمام جلوه‌ی محصول در عکس ثبت شود، این مشکل شاید محسوس‌تر شود.

Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM Lens

لنز دوربین Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM با فاصله کانونی 100 میلی‌متر و کمینه نسبت کانونی f/2.8L  با دهانه EF ‌‌، مناسب برای دوربین‌های کانن با سنسور فول فریم است. همچنین این لنز با حداقل فاصله‌ی فوکوس ۳۰ سانتی‌متر و بزرگنمایی ۱:۱ برای عکاسی کلوزآپ و ماکرو و ثبت تصاویر در اندازه‌ی واقعی بسیار مناسب می‌باشد. این قابلیت برای ثبت عکس‌هایی از سنگ‌های قیمتی که با واقعیت یکسان باشد و انگشتر را همانطور که در واقعیت است، نشان دهد بسیار مناسب می‌باشد.

18-55 mm Macro Lens

لنز 18-55 میلی‌متر ماکروی این مدل، برای عکاسی از دستبند، گردنبند و گوشواره‌های آویزان بسیار مناسب است. این مدل از لنز، عکس‌های با کیفیت در انتهای کار را تضمین می‌کنند و مانند مدل اولی که معرفی کردیم لرزش‌های دست در هنگام عکاسی را تقریبا در عکس منعکس نمی‌کند، بنابراین عکس‌های شفاف و برنده‌تری را به شما خواهد داد و توجه کنید که این قابلیت برای عکاسی صنعتی از انگشتر که باید به سوژه نزدیک شد و تمام تمرکز بر ثبت جزئیات و نگین‌ها می‌باشد، بسیار مفید و شاید حتی ضروری است.

موارد نام برده‌ی بالا سه لنز پرطرفدار در میان عکاسان جواهرات می‌باشند اما تنها لنزهای موجود نیستند بلکه ده‌ها لنز دیگر وجود دارند که می‌توانند برای شما گزینه‌ی مناسبی باشند. توجه داشته باشید در هنگام انتخاب هر لنز ماکرویی حتما فوکوس حداقلی آن را چک کنید؛ برای مثال میزان 18-55 میلی‌متر در لنزها، فاصله‌ی حداقلی 0.28 متر را دارند و گفته شده‌ است هر چه عدد در نظر گرفته شده برای فاصله کوچک‌تر باشد، لنز برای عکاسی از انگشتر مناسب‌تر می‌باشد. توجه داشته باشید که لنز و دوربین مناسب یکی از مهم‌ترین بخش‌های عکاسی به شما می‌آید، پس اگر قصد استفاده از دوربین عکاسی را دارید حتما تحقیقات لازم را در مورد مدل‌های مورد نظر خود کرده تا مطمئن شوید به خوبی از پس عکاسی از انگشتر که کاری ظریف و دقیق است بر می‌آید.

عکاسی صنعتی از انگشتر

تنظیمات مناسب دوربین برای عکاسی از جواهرات چیست؟

اگر شما یک تازه‌کار هستید و قصد عکاسی صنعتی از جواهرات را دارید حتما باید با قابلیت‌های دوربین خود آشنا شوید و آن‌ها را تنظیم کنید. این طور گمان نکنید که با داشتن یک دوربین در دست می‌توانید عکس‌های حرفه‌ای از انگشترها بگیرید بلکه شما برای این کار نیاز دارید تا به خوبی بر دوربین مسلط باشید و همه چیز را درباره‌ی آن بدانید؛ همه چیز را! اگر یک تازه کار هستید این امر حتی برای شما مهم‌تر به حساب می‌آید و اگر معتقدید که یک حرفه‌ای هستید اما هنوز دوربین خود را نمی‌شناسید، بهتر است در مورد حرفه‌ای بودنتان تجدید نظر کنید. انجام تنظیمات دوربین به راحتی امکان‌پذیر است اگر 4 مرحله‌ی زیر را به درستی طی کنید:

1- کارکردهای دوربین خود را کشف کنید و با دکمه‌های مختلف و آیکون‌هایی که روی دوربین می‌بینید آشنا شوید و بدانید هر کدام برای چه کاری است. برای مثال باید بدانید چگونه از حالت اتوماتیک به حالت تنظیمات دستی تغییر وضعیت دهید و یا حالت دیافراگم آن را بدون مشکل فعال کنید. بهتر است این آشنایی را قبل از اینکه کاری را قبول کنید انجام دهید زیرا زمانی که در فرایند عکاسی قرار می‌گیرید دیگر وقتی برای این کشف و شهودها ندارید.

2- دوربین را در حالت دیافراگم قرار دهید و تنظیمات آن را نیز به درستی انجام دهید. برای شروع درست کردن تنظیمات، ابتدا دیافراگم آن را روی اف 14 و تنظیمات ISO را در 100 یا هر تنظیمات حداقلی دیگری که برای شما نمایش داده شده است، تنظیم کنید. از طرفی توجه داشته باشید که اف 22 نسبت به اف 8 دارای دهانه‌ی کوچک‌تری می‌باشد و شما با اف 8 می‌توانید تصاویری با فوکوس بهتر و برنده‌تری داشته باشید؛

درحالی که اف 22 تنها بر بعضی نقاط فوکوس می‌کند و دیگر نقاط در هنگام عکاسی از انگشتر تار باقی می‌مانند. این تنظیمات را باید با توجه به جواهری که از آن عکس می‌گیرید انجام دهید. همچنین به این نیز توجه داشته باشید، زمانی که به حالت دیافراگم تغییر حالت می‌دهید سرعت عکس‌بردای اتوماتیک می‌شود. این گزینه را باید بعد از اینکه دیگر تنظیمات را به طور کامل انجام دادید، دوباره تنظیم کنید و می‌توانید با عکس‌برداری از سوژه به صورت آزمایشی به حالت مناسب برای تنظیم، دست پیدا کنید. اگر پس از گرفتن چند عکس به صورت آزمایشی، تصاویر انگشتر شما تاریک شدند و رنگ‌ها به خوبی منعکس نشدند، به همان حالت تنظیمات دستی برگردید و در غیر این صورت، بگذارید بخش تنظیمات همان گونه باقی بماند.

عکاسی صنعتی از انگشتر

3-  با توجه به اینکه می‌خواهید عکس‌ها تاریک‌تر یا روشن‌تر باشند باید سرعت دیافراگم را تنظیم کنید و آن را کمتر یا بیشتر کنید تا حالت ایده‌آل مورد نظر خود را پیدا کنید.

4- آن قدر به صورت آزمایشی عکس بگیرید تا بالاخره به تنظیمات ایده‌آل دست پیدا کنید. نگران نباشید که وقت زیادی را صرف عکاسی آزمایشی و یا تنظیم کردن دوربین خود می‌کنید، این وقت‌ها هدر نمی‌روند و شما دارید کیفیت کار خود را در زمان پروسه‌ی اصلی عکاسی صنعتی از جواهرات تضمین می‌کنید. دیافراگم، سرعت آن و ISO سه تا از مهم‌ترین عوامل در عکاسی صنعتی از انگشتر هستند، پس بیشتر تمرکز خود را روی تنظیم کردن این سه عامل بگذارید تا بتوانید به خوبی آن‌ها را در کنار یکدیگر به کار بگیرید و عکس‌های زیبا و خیره‌کننده‌ای از انگشتر خود به مشتریان و مخاطبان ارائه دهید.

توجه داشته باشید که تنظیمات دوربین با توجه به سوژه‌ی شما و محیطی که در آن عکاسی را انجام می‌دهید ممکن است متفاوت باشد، برای همین هیچ تنظیمات قطعی وجود ندارد که فرمول آن را به شما بگوییم، شما باید خودتان آزمایش کنید و به تنظیمات درست برسید. موارد بالا نیز حاصل تجربه‌ی حرفه‌ای‌ها در این عرصه می‌باشد اما تنها یک پیشنهاد است و به این منظور نیست که لزوما با اعمال دقیق این تنظیمات، به نتیجه‌ی دلخواه دست پیدا خواهید کرد.

بهترین صحنه‌ی نورپردازی برای عکاسی از انگشتر چیست؟

 وقتی که شما در حال عکاسی صنعتی از جواهرات هستید، ممکن است که شیوه‌های نورپردازی‌ مختلفی را انجام دهید و جاهای مختلفی را برای آزمایش کردن در نظر بگیرید اما همواره 4 گزینه‌ی اصلی برای عکاسی صنعتی از جواهرات و طور اخص عکاسی صنعتی از انگشتر وجود دارد که می‌توانید برای پروژه‌ی عکاسی بعدی خود آن‌ها را لحاظ کنید.

1- نور طبیعی

راحت‌ترین، ساده‌ترین و کم هزینه‌ترین منبع نوری که به آن دسترسی خواهید داشت، نور طبیعی است. برای انجام این کار می‌توانید میزی که می‌خواهید روی آن عکاسی از انگشتر را انجام دهید در نزدیکی پنجره قرار دهید و از نور طبیعی بیرون استفاده کنید یا حتی می‌توانید به فضای بیرون بروید و یک صحنه‌ی عکاسی در بیرون از فضای بسته درست کنید؛ هر کدام که برایتان راحت‌تر است را انجام دهید. اگر قرار است از چندین مجموعه‌ی جوهرات عکس بندازید و کار شما به هم تیمی‌های زیادی نیاز دارد، حتما باید برنامه‌ریزی درستی داشته باشید تا بتوانید از ساعات طلایی نور خورشید استفاده کنید. ساعاتی از روز هستند که در عکاسی به آن ساعات طلایی می‌گویند،

اگر عکاسی از انگشتر را در این ساعات انجام دهید به عالی‌ترین نور طبیعی ممکن دست پیدا کرده‌اید و این امر به طور قطع تاثیر مثبتی بر کیفیت عکس‌ها و جاذبه‌ی آن‌ها خواهد گذاشت. به طور کلی، دو زمان طلایی وجود دارد: یکی اولین ساعات بعد از طلوع آفتاب و یکی آخرین ساعات قبل از غروب آفتاب، در طول این ساعات خورشید در سطح پایینی قرار دارد و نور بسیار مناسبی را برای شما به وجود می‌آورد که برای عکاسی از جواهرات بسیار مناسب هستند. از نور آفتاب در وسط روز بپرهیزید زیرا این نور بسیار برنده است و ممکن است آن کیفیت لازم را در منعکس کردن جزئیات عکس شما و هدایت نور نداشته باشد و در کیفیت نهایی به مشکل بر بخورید. داشتن نور مناسب بسیار ضروری است و نور مناسب به این معنی نیست که هرچه نور بیشتر باشد ثبت جزئیات هم بهتر اتفاق می‌افتد بلکه باید در همان  شرایط تصمیم گرفت که چه میزان نوری برای کار مناسب می‌باشد. همچنین انتخاب ساعات عکس‌برداری در نور طبیعی به سنگ شما نیز بستگی دارد زیرا بعضی از سنگ‌ها هستند که در  طول بعضی ساعات خاصی از روز دارای درخشندگی بهتری هستند.

برای مثال سنگ یاقوت زیر نور آبی صاف آسمان بسیار زیبا ظاهر می‌شود و رنگ آن بر اساس وضعیت هوا تغییر خواهد کرد؛ این تغییر رنگ در عکاسی شما نیز منعکس خواهد شد. شما می‌توانید با استفاده از همین اطلاعات ساده به راحتی زیبایی جواهر خود و سنگ‌های قیمتی آن را نشان دهید.

3- نورپردازی پشت و کناری

نورپردازی از سمت پشت بدین معنا است که نور از سمت پشت جواهر شما تابیده شود. این روش، نورپردازی‌ای ایده‌آل برای جواهرات شیشه‌ای است و باعث می‌شود تا محصولات به شفافی کریستال در عکس نمایش داده شوند و شکل سنگ جواهر به خوبی نشان داده شود. معمولا در جواهرات شیشه‌ای سایه می‌افتد و شما با این شیوه‌ی نورپردازی می‌تواند این مشکل را حل کنید. از سویی دیگر، نورپردازی از سمت کناره‌ها باعث عکاسی سه بعدی از محصول می‌شود و این شیوه برای عکاسی از انگشتر بسیار مناسب است برای اینکه از راکد بودن عکس‌های عکاسی جلوگیری می‌شود و آن‌ها حالت زنده و نزدیک به واقعیت می‌گیرند.

 

عکاسی صنعتی از حلقه

 

درست کردن جعبه‌های نور برای عکاسی صنعتی از انگشتر توسط خودتان

احتمالا ارزان‌ترین روش ممکن به حساب می‌آید اما درست کردن چنین چیزی به صورت دست‌ساز نیازمند صرف وقت زیادی است و همه چنین وقتی را ندارد به خصوص عکاسان حرفه‌ای. به همین علت گرچه هزینه آن بیشتر است اما می‌توانید از جعبه‌های نور آماده استفاده کنید و به خصوص اگر که شما عکاسی صنعتی از انگشتر را به صورت حرفه‌ای و مستمر انجام می‌دهید، داشتن این جهبه بسیار به شما کمک می‌کند و شاید بدون آن حتی به مشکل نیز بر بخورید. تهیه‌ی این جعبه بسیار کاربردی خواهد بود و شما می‌توانید به نورپردازی‌ای حرفه‌ای با استفاده از این ابزار دست پیدا کنید و هرچه نورپردازی حرفه‌ای‌تر باشد به طبع کیفیت عکس و در نتیجه جذابیت محصول نیز بیشتر می‌شود.

5- اگر به دنبال یک راه حل بسیار مناسب برای مشکل نورپردازی هستید، جعبه‌ی نور الماسی این راه حل را به شما ارائه خواهد داد. این روش نورپردازی به شما اجازه می‌دهد تا تنها با یک کلیک ساده عکس مورد نظر خود را بگیرید. این جعبه برای جواهرفروشی‌هایی مناسب است که وقت کافی برای آماده کردن یک آتلیه عکاسی حرفه‌ای و یا نیمه حرفه‌ای را ندارند و یا حتی تمایل ندارند اصلا فضای به خصوصی را برای کار عکاسی از محصولاتشان در نظر بگیرند و می‌خواهند در هزینه‌های خود نیز صرفه‌جویی کنند.‌

این روش مشکلات پیچیده‌ی شناسایی نور مناسب را نیز حذف می‌کند و در مورد معقوله‌ی وقت هم صرفه‌جویی می‌کند. جعبه‌ی الماسی نورپردازی که حتی با گوشی‌های موبایل نیز سازگار است، طوری طراحی شده است که یک فضای بسیار مناسب از لحاظ پخش نور برای منعکس کردن و حبس کردن درخشش جواهرات در عکس به شما ارائه می‌دهد و جزئیات را بسیار دقیق و خیره‌کننده در اختیار بیننده می‌گذارد. نتیجه‌ی استفاده از این جعبه‌ها عکس‌هایی هستند که با واقعیت منطبق هستند و در عین حال زیبایی را به محصول می‌دهند که انگار تا قبل از این عکس‌ها در آن وجود نداشته و به یک‌باره در آن ظاهر شده است.

 

عکاسی صنعتی از جواهرات

اگر شما در مجموعه‌ی جواهرات خود از سنگ‌های قیمتی بسیاری استفاده می‌کنید و نگران این هستید تا مبادا رنگ این سنگ‌ها در هنگام عکاسی به خوبی منعکس نشود (به خصوص در انگشترها زیرا که سنگ‌های به کار رفته در انگشترها بسیار ریز و ظریف هستند و به خوبی تراشیده شده‌اند و مانند گردنبد و دستبندها نیستند که به راحتی بتوان زوایای آن‌ها را نشان داد)، جعبه‌های الماسی می‌توانند نگرانی شما را برطرف کنند. کارکرد این جعبه‌ها به گونه‌ای است که در هنگام عکاسی صنعتی از انگشتر دمای موجود با رنگ سنگ‌های به کار رفته هماهنگ می‌شود و این هارمونی ایجاد شده که شاید خیلی به نظرتان مهم نیاید، در نهایت واقعیت آمیختگی رنگ‌ها را در عکس بدون هیچ نقص و کاستی‌، ثبت می‌کند.

عکاسی صنعتی از انگشتر

 

جعبه‌های الماسی نورپردازی هر روز دارای ویژگی‌های مثبت بیشتری می‌شوند و به نوعی انگار آپدیت می‌شود تا رضایت استفاده‌کنندگان را بیشتر جلب کند؛ برای مثال در یکی از آخرین مدل‌های این جعبه‌ها این امکان داده شد تا بتوانید عکس‌های 360 درجه و حتی فیلم‌های 360 درجه از محصول خود بگیرید و این کار با استفاده از گوشی‌های هوشمند نیز امکان‌پذیر است. بر همگان آشکار است که در هنگام عکاسی از انگشتر اینکه بتوانید همه‌ی زوایای محصول را نشان دهید چقدر مهم است زیرا به دلیل حلقوی بودن آن برای بررسی کامل، باید به صورت 360 درجه چرخیده شود.

 

همچنین بخوانید: وجه اشتراک عکسهای موفق و تاثیر گذار در بازاریابی

 

توجه داشته باشید که برای ساختن صحنه‌ی مناسب برای عکاسی صنعتی از انگشتر و هر جواهری، شما باید فاکتورهای مهمی را در نظر بگیرید و نمی‌توانید هر شیوه‌ای را که می‌پسندید در پیش گیرید. ابزار و وسایل نورپردازی برای انجام درست این کار بسیار است و چه شما یک تازه‌کار باشید و چه یک حرفه‌ای می‌دانید که تهیه این ابزارهای عکاسی نه تنها گاهی اوقات ضروری هستند بلکه در بیشتر مواقع همان چیزی هستند که فرق میان عکس باکیفیت و بی‌کیفیت را مشخص می‌کنند.

از طرفی داشتن این ابزارها نیز مانند دوربین عکاسی می‌ماند، مهم نیست که شما دوربین دارید یا نه، تا زمانی که نتوانید از آن استفاده کنید فرقی با نداشتنش ندارد؛ پس هنگامی که این ابزارها را تهیه می‌کنید حتما آن‌ها را آزمایش کنید و حتی روزها خود را در جایی با آن‌ها حبس کنید تا بتوانید به خوبی خود را با این ابزارها آشنا کنید و کاربردهای پنهان آن‌ها را نیز کشف کنید. اگر شما یک عکاس نیستید و تصمیم دارید تا تنها یک بار کار عکاسی از محصولات خود را انجام دهید و تا آخر عمر با عکاسی دیگر کاری نخواهید داشت، پیشنهاد نمی‌شود تا این ابزارها را تهیه کنید و بهتر است آن‌ها را اجاره کنید و یا اصلا از جایگزین‌ها ساده‌ی آن‌ها استفاده کنید و سعی کنید از حداقل‌ها بیشترین استفاده را ببرید.

 

چگونه از انگشتر در یک پس‌زمینه‌ی سفید عکاسی کنیم؟

 استفاده از عکس با پس زمینه‌ی سفید یکی از رایج‌ترین روش‌های عکاسی برای فروش آنلاین محصولات به خصوص در آمازون و سایت ای بی می‌باشد. استفاده از پس زمینه‌ی سفید برای عکاسی صنعتی از جواهرات نیز پیشنهاد می‌شود زیرا نه تنها باعث می‌شود تا محصول شما حرفه‌ای، پیچیده، تمیز و در عین حال ساده و بی‌آلایش باشد، بلکه رنگ سفید باعث می‌شود تا مشتریان بیشتر به شما اعتماد کنند.

 

همچنین استفاده از رنگ سفید باعث می‌شود تا توجه از عوامل حاشیه‌ای احتمالی در عکس کنار رود و تمام تمرکز خریداران روی همان محصول واحد بماند. البته اگر شما تصمیم دارید که محصول خود را در مجله‌های مخصوص جواهرات معرفی کنید و یا کاتالوگ‌های مجموعه‌ای برای جواهرات خود بسازید فراموش نکنید که به اصطلاح رنگ و لعاب کار را زیاد کنید تا بتوانید جذابیت آن را بیشتر کنید اما معمولا برای سایت‌های اینترنتی از پس‌زمینه‌ی سفید استفاده می‌کنند که ریسک کمتری در برداشت مشتریان دارد. برای عکاسی صنعتی از انگشتر با پس زمینه‌ی سفید لازم است تا وسایل و ابزارآلاتی را فراهم کنید:

– جعبه‌ی نور یا چادر

– پس زمینه‌ی سفید که می‌تواند یک رول کاغذ سفید یا مقداری پارچه‌ی سفید باشد.

– دوربین و سه پایه‌ی آن

– منبع نور و نورپردازی درست با توجه به اصول و نکات گفته شده در قسمت‌ها پیشین همین مقاله

– یک نرم‌افزار خوب و کاربردی برای ادیت عکس‌ها در انتهای کار

 

مطالب مرتبط: آموزش طراحی کاتالوگ در ورد در ۵ مرحله ساده

 

به یاد داشته باشید هر چقدر هم که شما تمام اصول و نکات مربوط به عکاسی را رعایت کنید، باز هم ممکن است بعضی چیزها درست پیش نرود و لازم باشد خودتان با اختیار خود به صورت خلاقانه یکسری تغییرات ایجاد کنید. تمام این موارد پیشنهاداتی محسوب می‌شوند و گاهی ممکن است شما برای داشتن یک عکس باکیفیت لازم باشد تا حتی برخلاف این پیشنهادات عمل کنید؛ عوامل تاثیرگذار بسیار زیاد هستند و هر کدام به نوبه‌ی خود می‌توانند شرایط عکاسی صنعتی از انگشتر را عوض کنند.

چگونه با آیفون یا گوشی هوشمند عکاسی از انگشتر و یا سایر جواهرات را انجام دهیم؟

شاید برایتان عجیب باشد که وقتی هزاران دوربین عکاسی حرفه‌ای در بازار موجود است برای عکاسی صنعتی از جواهرات از گوشی‌های موبایل استفاده کنید اما گاهی اوقات با توجه به شرایط مجبور خواهید شد تا این کار را با گوشی‌های هوشمند انجام دهید و خالی از لطف نخواهد بود که ترفندهای آن را نیز بدانید.

امروزه دیگر گوشی‌های هوشمند تنها ابزاری برای مکالمه و داشتن ارتباط نیستند و کاربرد آن‌ها بسیار گسترده و وسیع‌تر شده است و دلیل اصلی این استفاده‌ی روز افرون، گستردگی امکانات کاربردی گوشی‌های هوشمند است به طوری که در سال 2020  کاربران گوشی‌های هوشمند از 2.4 بیلیون نفر به 6.1 بیلیون نفر رسیده‌اند و این یعنی نباید شوکه شوید اگر حتی عده‌ای عکاسی از محصولات را با گوشی‌های همراه خود انجام دهند. این مسئله به خصوص درباره‌ی گوشی‌های هوشمند آیفون صدق می‌کند و بسیاری از این گوشی‌ها با هدف عکاسی استفاده می‌کنند. برای عکاسی صنعتی از انگشتر با استفاده از گوشی‌های تلفن همراه ، باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

1-  قبل از هر چیز مدل گوشی هوشمند خود را انتخاب کنید. مدل‌هایSamsung Galaxy S8, iPhone 7Plus Google Pixel 2 برای عکاسی از جواهرات نسبت به دیگر مد‌ل‌‌ها مناسب‌‌تر هستند (توجه کنید به علت اینکه هر روز مدل‌های  جدیدتری روانه‌ی بازار می‌شوند، باید با توجه به پرچمداران هر برند و ویژگی‌های آن‌ها تصمیم‌گیری کنید).

2- در هنگام عکاسی از انگشتر با موبایل، انگشتر را روی میز قرار دهید زیرا که ارتفاع به شما این اجازه را می‌دهد تا در میان زوایای مختلف حرکت کنید و جزئیات را به خوبی ثبت کنید.

عکاسی از انگشتر با موبایل

3- از پایه‌های مخصوص موبایل و یا هر پایه‌ی دیگری استفاده کنید تا جای گوشی خود را ثابت کنید؛ این کار لرزش‌های احتمالی دست در هنگام عکاسی صنعتی از انگشتر را کمتر می‌کند، البته امروزه بسیاری از گوشی‌های هوشمند قابلیت کاهش تاثیر لرزش دست در کیفیت عکس‌ها را دارند اما باز هم بهتر است تا جای گوشی را ثابت نگه دارید. این موضوع  باعث می‌شود تا در آخر کار با عکس‌های تار و غیرشفاف مواجهه نشوید.

مطالب مرتبط : عکاسی از جواهرات با موبایل

4- منبع نور خود را عاقلانه انتخاب کنید. هیچ وقت چند منبع نور را با دماهای رنگی متفاوت با یکدیگر قاطی نکنید زیرا که تمام زیبایی جواهر شما را از بین خواهد برد. به علاوه، از فلش گوشی در هنگام عکاسی استفاده نکنید زیرا که باعث منعکس شدن مستقیم نور از سنگ‌های انگشتر می‌شود و همچنین ممکن است باعث ایجاد سایه نیز بشود. به طور کلی فلش دوربین و فلش گوشی‌های تلفن همراه ثبت جزئیات و عدم انعکاس نور را در ریسک قرار می‌دهند پس بهتر است از این ریسک دور بمانید.

5- قابلیت زوم دستگاه خود را چک کنید. همیشه 1 تا 2 متر دورتر از سوژه‌ی مورد نظر خود بایستید و به تنظیمات دیافراگم دوربین خود نیز توجه داشته باشید. حتما از لنز‌های قابل اتصال ماکرو که برای موبایل هستند، استفاده کنید. این لنزهای ماکرو مخصوص موبایل را می‌توانید به راحتی از بازارهای دیجیتال و حتی از آمازون نیز تهیه کنید. البته حتما لازم نیست تا خود را به لنزهای ماکرو محدود کنید، با توجه به نوع انگشتری که قصد عکاسی از آن را دارید می‌توانید تحقیق کنید و لنز مناسب کار را بیابید اما تاکنون جواب اغلب این جست و جوها و تحقیق‌ها لنزهای ماکرو بوده‌اند.

 

نکات کلیدی در هنگام عکاسی صنعتی از انگشتر

تا به اینجا نکات کلی و اغلب فنی عکاسی صنعتی از جواهرات را با شما به اشتراک گذاشته‌ایم اما باید بدانید که این تمام آنچه لازم دارید بدانید نیست. برای عکاسی صنعتی از جواهرات فرقی ندارد که انگشتر باشد و یا دستنبد و گوشواره تعدادی نکته‌ی کلی وجود داشت که تا به حال با آن‌ها آشنا شده‌اید اما وقتی که می‌خواهید کار خود را بی‌نقص پیش ببرید لازم است تا تکنیک‌های خاصی را برای عکاسی از نوع جواهر را بدانید تا بتوانید با اعمال این تکنیک‌ها نشان دهید که عکاسی از هر محصولی نیازمند فوت کوزه‌گری‌ به خصوصی است.

عکاسی صنعتی از انگشتر

عکاسی صنعتی از انگشتر نه تنها برای تازه‌کاران که برای حرفه‌ای‌ها نیز دشوار است. این دشواری به این علت آن است که اغلب انگشترها کوچک و خاص هستند و در طراحی دارای ظریف‌کاری‌هایی هستند که نشان دادن آن‌ها در عکس بسیار چالش برانگیز می‌باشد. در این بخش به طور اختصاصی به عکاسی صنعتی از انگشتر می‌پردازیم و نکاتی را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت که باعث می‌شود عکس‌های شما چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره کند.

همچنین بخوانید: عکاسی صنعتی از ظروف

چند نکته‌ی اصلی و اساسی در هنگام عکاسی صنعتی از انگشتر وجود دارد که باعث می‌شود کار شما حرفه‌ای به نظر برسد:

1- حتما انگشتر را قبل از عکاسی تمیز کنید. در هنگام عکاسی از انگشتر و هر جواهر دیگری آن جواهر مورد نظر باید درخشان، تمیز و عاری از هرگونه لکه و کثیفی باشد زیرا تمام آنچه در انگشتر است در عکس منعکس می‌شود. به علاوه اینکه به یاد داشته باشید تا انگشتر را حتما با یک پارچه نرم و تمیز پاک کنید و در هنگام پاک کردن آن نیز دستکش در دست داشته باشید تا اثر انگشت شما بر آن نیفتد و باعث کدری آن در طول عکاسی نشود. هرچه انگشتر شما تمیزتر باشد کمتر لازم است تا بعد از عکاسی روی آن ادیت انجام دهید تا نواقص این چنینی را برطرف کنید.

2- تمام ابزار و وسایلی که در بالا گفته شد را برای عکاسی صنعتی از انگشتر جمع‌آوری کنید. حتما وکس را نیز فراهم کنید تا بتوانید در طول پروسه‌ی عکاسی، انگشتر را ثابت نگه دارید و بتوانید عکس‌های حرفه‌ای‌تری از آن بگیرید.

عکاسی صنعتی از انگشتر

 

3-  به یاد داشته باشید انگشتر در مقایسه با دستنبد، گردنبند و بعضی گوشواره‌ها، جز کوچک‌ترین جواهرات به شمار می‌آید و به همین دلیل لازم است تا از دوربین مناسبی استفاده کنید که دارای لنز ماکرو باشد و فاصله‌ی حداقلی فوکوس خوبی نیز داشته باشد. قبل از اینکه شروع به عکاسی از انگشتر کنید، حتما همانطور که در قسمت‌های قبلی هم گفته شد به دنبال یافتن لنز مناسب باشید.

4- در طول عکاسی حتما از نگه دارنده‌ی انگشتر استفاده کنید تا بتوانید انگشتر خود را در موقعیت مناسبی قرار دهید و زوایای مختلف آن را به خوبی در عکس نهایی نشان دهید.

5- در هنگام عکاسی صنعتی از انگشتر، تنظیمات را در حالت فوکوس دستی بگذارید و حتما با توجه به اینکه انگشتر شما دارای چه جزئیات و مدلی است تنظیمات دوربین خود را تغییر دهید. عکاسی صنعتی از انگشتر به ثبت دقیق جزئیات نیاز دارد و برای این کار حتما باید دیافراگم و فوکوس دوربین را تنظیم کنید و حتما قبل از عکاسی اصلی چندین بار امتحانی از انگشتر عکس بگیرید تا بتوانید به بهترین حالت ممکن در قسمت تنظیمات برسید.

 

6- بعد از اینکه عکس نهایی خود را گرفتید به وسیله‌ی نرم افزارهای فوتوشاپ عکس را ادیت کنید. ادیت نهایی عکس می‌تواند بسیاری از ایرادات شما  در پروسه‌ی عکاسی و کم ‌ کاستی‌ها را برطرف کند اما ادیت نهایی به این منظور نیست که اصول لازم را در طول عکاسی رعایت نکنید بلکه ادیت تنها می‌تواند کار را بهبود ببخشد و نمی‌تواند آن را تغییر دهد.

7- اگر از انگشتر سیلور عکاسی می‌کنید لازم است تا کمی دقت بیشتری به خرج بدهید چون عکاسی از جواهرات سیلور می‌تواند کمی متفاوت باشد. برای عکاسی از انگشتر سیلور از نور طبیعی استفاده کنید و اگر در زمان عکاسی به نور طبیعی دسترسی نداشتید و نمی‌توانستید که زمان خود را  طوری تنظیم کنید که از نور طبیعی استفاده کنید، حتما از جعبه‌های نور استفاده کنید. این جعبه‌ها برای عکاسی از انگشتر سیلور به طور کلی بسیار مناسب هستند زیرا که سایه را به حداقل می‌رسانند.

عکاسی صنعتی از انگشتر

8- همچنین برای عکاسی از انگشتر سیلور می‌توانید که از کارت‌های خاکستری استفاده کنید تا بتوانید کنتراست رنگ ایجاد کنید و بهتر رنگ انگشتر سیلور خود را ثبت کنید. کارت‌های خاکستری را می‌توانید از فروشگاه‌های لوازم مربوط به عکاسی تهییه کنید و برای پیدا کردن دچار دردسر نمی‌شوید. باز اگر مایل نیستید تا به فروشگاه‌های لوازم دوربین مراجعه کنید، می‌توانید که خودتان شخصا کارت خاکستر بسازید؛ ساختن آن‌ها کار سختی نیست و با یک سرچ ساده در گوگل و دیدن چند ویدیو و خواندن چند راهنما به راحتی می‌توانید آن را بسازید و از آن استفاده کنید.

9- زوایای جدیدی از انگشتر خود را به بیننده نشان دهید و اصلا نگران نباشید که خارج از چارچوب‌های مرسوم عکاسی و کادربندی بروید. از هر زاویه‌ای که خلاقانه است و محصول شما را خاص و فریبنده می‌کند عکاسی کنید و اگر برای این کار به چند ایده نیاز دارید می‌توانید سری به مجله‌ها و کاتالوگ‌های معرفی جواهرات بزنید و از آن‌ها ایده بگیرید زیرا عکاسی از جواهرات به خصوص انگشتر، فرصتی است تا بتوانید به راحتی از خلاقیت خود استفاده کنید.

پیشنهاد میکنیم به صفحه طراحی کاتالوگ سری بزنید.

10- سعی کنید عکس‌هایی که می‌گیرید دارای زمینه‌ای قوی از لحاظ ارتباط‌گیری با مخاطب باشند. البته لازم نیست تمام عکس‌ها اینگونه باشند، اما سعی کنید اگر وقت و هزینه‌ی لازم را در اختیار دارید از انگشتر خود در یک زمینه‌ی روزمره استفاده کنید تا نشان دهید چگونه این محصول می‌تواند بخشی از زندگی آن‌ها باشد و زیبایی را برای آن‌ها به ارمغان بیاورد. اینگونه مخاطبان بیشتر به محصول شما نیاز پیدا می‌کنند و برای خرید آن وسوسه می‌شوند.

11- از پس‌زمینه‌های شلوغ پرهیز کنید. هیچگاه در عکاسی از انگشترها از پس زمینه‌های و یا از پس زمینه‌هایی با رنگ‌های نامناسب شلوغ استفاده نکنید زیرا جزئیات حلقه‌ی شما به خوبی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و دائما عوامل حاشیه‌ای توجه را از آن‌ها می‌دزدند و وقتی که مخاطب نتواند روی محصول تمرکز کند، دیگر نمی‌تواند به آن فکر کند و حتی برای خرید آن اقدام کند. به همین دلیل است بیشتر از پس زمینه‌های سفید استفاده می‌کنند تا ریسک دزدیده شدن توجه از محصول و کشته شدن جزئیات آن را به حداقل برسانند.

عکاسی صنعتی از انگشتر

12- استفاده از زمینه‌ی خلاقانه را با استفاده از زمینه‌ی نامناسب و شلوغ یکی ندانید. شما برای آن که بتوانید محصول خود را نشان دهید و آن را در یاد مخاطب باقی بگذارید باید خلاق باشید. کلید همه چیز شاید در اینجا خلاقیت و بهره‌گیری از تکنیک‌های خاص باشد. پس حتما لازم نیست تا از پس زمینه‌ سفید استفاده کنید، اگر خود را آدم خلاقی می‌دانید و معتقد هستید که می‌توانید به خوبی از پس چالش‌های جدید برآیید و وقت آن را نیز دارید، حتما چیزهای جدید در عکاسی را امتحان کنید.

13- شما برای نگه داشتن و ایستاده بودن انگشتر خود می‌توانید از چسب تفنگی استفاده کنید و آن را در موقعیت مورد نظر خود نگه دارید.

14- برای منعکس کردن نور و مدیریت نورپردازی می‌توانید از آینه‌های کوچکی استفاده کنید تا نور را تنظیم کنید. تنظیم کردن نور در هنگام عکاسی شاید برای تازه کارها کمی سخت باشد اما نگران نباشید چون با کمی تمرین می‌توانید به خوبی از پس این مرحله نیز برآیید.

عکاسی صنعتی از انگشتر مروارید

مرواریدها از خاص‌ترین و زیباترین چیزهایی هستند که در ساخت جواهرات از آن‌ها استفاده می‌شود. پروسه‌ی تولید مروارید در داخل صدف و حالت تدافعی آن که باعث ساختن مروارید می‌شود، همه دست در دست یکدیگر باعث شده‌اند تا مرواریدها کمیاب و گران قیمت باشند زیرا پروسه پیدا کردن ‌آن‌ها به صورت طبیعی بسیار پیچیده است. اما امروزه به علت پیشرفت‌های تکنولوژی مروارید‌ها را پرورش نیز می‌دهند و باعث شده است تا فراوانی آن‌ها بیشتر شود و در نتیجه بیشتر در جواهرسازی مورد استفاده قرار بگیرند و همچنان جایگاه ارزشمند خود را حفظ کنند.

عکاسی صنعتی از انگشتر مروارید

حال اگر شما یک جواهر فروش هستید و یا خودتان شخصا جواهرات را طراحی می‌کنید به خوبی می‌دانید که مرواریدها همیشه طرفداران خاص خود را دارند و همیشه باید بدانید تا چگونه این طرفداران را به سوی خود جلب کنید. برای اینکه بتوانید به خوبی مشتریان خود را به خرید این تکه‌های زیبای خاص ترغیب کنید باید بتوانید عکس‌های حرفه‌ای از آن‌ها بگیرید و این امر ممکن است به علت خاصیت منعکس‌کننده‌ی مرواریدها، برای تازه‌کاران و حتی حرفه‌ای‌ها نیز کمی وقت‌گیر باشد. در اینجا پنج نکته‌ی مهم در هنگام عکاسی صنعتی از انگشتر مروارید را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت:

1- تنها از یک منبع نور استفاده کنید که 1.5 تا 2 متر با سوژه نیز فاصله دارد. این فاصله به مرواریدها شکل و زاویه‌ی مناسبی می‌دهد و به راحتی انعکاس نور را می‌توانید کنترل کنید. به طور جدی از استفاده از چند منبع نور بپرهیزید زیرا شما نمی‌توانید انعکاس چند منبع نور به طور هم زمان در زوایای مختلف در مرواریدها کنترل کنید و در عکس‌های انگشتر مروارید تاثیر منفی خواهد گذاشت.

2- از جعبه نور استفاده کنید و در صورت امکان عکاسی را در یک اتاق تاریک انجام دهید. جعبه‌ی نور یک ابزار مناسب برای عکاسی از مرواریدها به حساب می‌آید و می‌تواند درخشش مرواریدها را کنترل کنید. همچنین استفاده از اتاق تاریک نیز تکنیکی است که به وسیله‌ی آن می‌توانید کنتراست خوبی در عکس‌های خود ایجاد کنید و انعکاس نور در اتاق تاریک می‌توانید سایه‌ها را کمتر کند و باعث شود تا جلوه‌ی مرواریدها به خوبی نشان داده شود.

3- شما برای عکاسی از انگشترهای مرواریدی خود می‌توانید عکاسان حرفه‌ای استخدام کنید تا عکس‌های جدید و نو از محصول شما بگیرند اما اگر خودتان این کار را یاد بگیرید توانسته‌اید هزنه‌های گزافی را در جیب خود نگه دارید و این یادگیری اصلا کار سختی به شمار نمی‌آید. شما به راحتی می‌توانید با دیدن نمونه عکس‌های مرواریدها در مجله‌ها و ژورنال‌های معروف عکاسی یا برندهای معروف جواهرات از آن‌ها ایده بگیرید و بدین وسیله طیف خلاقیت خود را بسط دهید تا به راحتی به آنچه که می‌خواهید برسید.

4- به یاد داشته باشید که حتما بعد از اینکه عکس‌های انگشتر مرواریدی خود را گرفتید در مرحله‌ی نهایی آن‌ها ادیت کنید تا هرگونه انعکاس و نقصی را از عکس پاک کنید. هیچ چیز مانند یک ایراد بزرگ در عکاسی نمی‌تواند کیفیت محصول و تمام تلاش‌های شما را در یک چشم برهم زدن به باد دهد.

عکاسی صنعتی از انگشتر

5- از پخش‌کننده‌های نور استفاده کنید. شما می‌توانید این پخش‌کننده و منعکس‌کننده‌های نور را یا خودتان بسازید و یا از فروشگاه‌های مخصوص ابزارهای عکاسی تهیه کنید. ساخت این پخش‌کننده‌ها زیاد پیچیده نیست و می‌توانید از یک تیکه کاغذ و یا پارچه‌ی سفید برای این کار استفاده کنید و تا جایی که می‌توانید هزینه‌های خود را کاهش دهید.

عکاسی صنعتی از انگشتر به دانش، مهارت و یادگیری تکنیک‌هایی خاص نیاز دارد تا به خوبی بتوانید با مخاطب و خریدار خود ارتباط برقرار کنید. عکس‌هایی که شما از محصول خود ارائه می‌دهید، یکی از اولین راه‌های شناساندن و معرفی آن محصول به دنیا می‌باشد پس لازم است تا در انجام آن وسواس لازم را به خرج بدهید زیرا از نتیجه‌ی این وقت گذاشتن‌ها و نکته‌بینی‌ها پشیمان نخواهید شد.

برای مثال آیا تا به حال با این صحنه روبه‌رو شده‌اید که ساعت‌ها مشغول ورق زدن مجله‌ها و یا دیدن صفحات مجازی برندهایی خاص از جواهرات یا هر محصول دیگری که قصد خرید و یا توانایی مالی خرید آن را ندارید شده‌ باشید؟ در بیشتر این موارد مخاطب جذب شیوه‌ی عکاسی از محصول می‌شود که می‌تواند به راحتی برای مدت‌ها چشم را به خود خیره کند. این نوع از عکاسی حرفه‌ای چیزی نیست که اتفاقی به دست آمده باشد و حاصل همین تلاش‌ها و وسواس‌های خاصی است که در راستای بهبود کیفیت عکس‌ها به خرج داده می‌شود. این مقاله سعی داشت تا آشنایی با کلیات عکاسی صنعتی از جواهرات و به طور اختصاصی عکاسی صنعتی از انگشتر را ارائه دهد و امیدواریم تا توانسته باشیم با این نکات و توضیحات کاربردی برای کار شما مفید واقع شده باشیم.

شما عزیزان میتوانید برای اطلاعات بیشتر به صفحه عکاسی صنعتی مراجعه کنید.

عکاسی صنعتی از انگشتر

کلام پایانی

در این مقاله کلیه نکات پیرامون عکاسی صنعتی از انگشتر، عکاسی صنعتی از جواهرات و زیور آلات بیان شد. عکاسی صنعتی از انگشتر یا به طور کل جواهرات نیازمند تکنیک های خاص خود و هم چنین دوربین های مدرن می‌باشد که به تشریح کامل این موضوع پرداخته ایم. امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید.

ما در مجموعه تبلیغاتی مدرن طرح، به صورت تخصصی عکاسی صنعتی و تهیه فیلم تبلیغاتی را توسط تیم مجرب و متخصص انجام می‌دهیم برای دیدن نمونه کار لطفا از صفحات عکاسی صنعتی و عکاسی هوایی دیدن نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *