نحوه عکاسی از مبلمان برای وبسایت آنلاین

عکاسی از مبلمان
[vc_row][vc_column][vc_column_text]این راهنمای گام به گام در مورد نحوه عکاسی از مبلمان برای وبسایت آنلاین خود را دنبال کنید  و بعد از مطالعه قادر خواهید بود عکس های با کیفیتی بگیرید که مشتریان شما می توانند به آن اعتماد کنند.

خرید و فروش مبلمان اعم از نو ، کارکرده ، خراب ، برای همه افراد درگیر استرس زا است.

مشتریان همیشه به دنبال تجربه ای سریع ، قابل اعتماد و کاملاً بدون استرس هستند. و شما فروشنده چطور؟

 

برای مشاهده تصاویر مبلمان اداری بر روی عکاسی تبلیغاتی از مبلمان اداری کلیک کنید.

 

مرحله 1: محصولات خود را جلا دهید

توجه به جزئیات برای هر نوع عکاسی موفق از محصول مهم است – و عکاسی از مبلمان نیز از این قاعده مستثنی نیست. گوشه و کنارهای زیادی در محصولات مبلمان وجود دارد. مگر اینکه مبل شما تازه ساخته شده باشد ، مطمئناً چند لکه در آنها پنهان شده است.

بنابراین ، مطمئن شوید که این لکه ها را گردگیری کرده و هرگونه علامت و نقص را از بین بردید. مبلمان خود را با براق کننده مبلمان یا پاک کننده چند منظوره جلا دهید تا قبل از شروع عکاسی ، بهترین ظاهر را داشته باشد. مشتری شما انتظار دارد که محصولات به هر حال در وضعیت عالی قرار گیرند. بنابراین ، قبل از عکاسی آن را برق بیاندازید.

 

عکاسی از مبلمان

 

 

مرحله 2: مکان و زمان را برای عکاسی از مبلمان انتخاب کنید

انتخاب فضایی برای عکاسی از مبلمان می تواند مشکل باشد. فضایی حداقل سه برابر بزرگتر از مبل خود با نور زیاد پیدا کنید. به عنوان مثال ، در کنار یک پنجره یا حتی بیرون در یک روز ابری.

بهترین استفاده از نور ، نور طبیعی است، به ویژه با اندازه و شکل منحصر به فرد مبلمان.

اگر در بیرون یا درست کنار پنجره عکاسی می کنید سعی کنید از تابش مستقیم نور خورشید خودداری کنید. شما نمی خواهید نور سایه های تندی ایجاد کند.

اگر از مبلمان کنار پنجره عکاسی می کنید و سایه های بدی مشاهده می کنید ، می توانید نور را با یک ورق یا کاغذ سفید پخش کنید. این باعث می شود که نور نرم تر شود .

همچنین بخوانید : تفاوت بین نور سخت و نور نرم در عکاسی چیست؟ نحوه ایجاد نور سخت و نرم

 

 

مرحله 3: پس زمینه خود را تنظیم کنید

برای نمایش یک تکه مبلمان ، بهتر است محصول خود را در مقابل یک پس زمینه سفید تنظیم کنید. با محصولی به این بزرگی ، پیدا کردن پایه های ارزان قیمت و رول کاغذ به صورت آنلاین پیشنهاد میشود.

 

 

عکاسی از مبلمان

 

 

با این حال ، همیشه می توانید تنظیمات خود را انجام دهید. برای موفقیت در اینجا فقط به یک ورق سفید یا کاغذ سه برابر اندازه محصول خود و همچنین چند گیره از جعبه ابزار عکاس نیاز دارید.

مهمترین مرحله در اینجا ایجاد یک بک فوم رولی عکاسی با ایجاد یک انتقال بدون وقفه بین سطح عمودی و افقی است. تنظیماتی که در بالا مشاهده می کنید – با پایه پشت ، رول کاغذ و چند گیره – کاملاً کار میکند!

مرحله 4: لنز خود را انتخاب کنید

هنگام عکاسی از مبلمان ، انتخاب لنز یا درک لنز یا دوربینی که با آن کار می کنید بسیار مهم است. عامل اصلی که باید در اینجا به آن توجه کنید ، بزرگنمایی نوری است – نه بزرگنمایی دیجیتال. استفاده صحیح از زوم اپتیکال به شما امکان می دهد نمای نزدیک تری از شیئی که در حال عکاسی هستید مشاهده کنید ، در حالی که زوم دیجیتال به سادگی عکس را برش می دهد.

وقتی از مبلمان عکاسی می کنید ، باید فاصله کانونی شما ، برحسب میلی متر اندازه گیری شود ، در حداکثر خود باشد. به عبارت دیگر ، شما باید تا حد امکان – با زوم اپتیکال – بزرگنمایی کنید. این بدان معناست که شما نیاز به فاصله زیادی بین محصول مورد عکاسی و لنز خود دارید. هنگام انتخاب فضای خود ، حتماً این مرحله را به خاطر بسپارید.

دلیل این امر زمانی است که با فاصله کانونی کوچکتر یا “لنز واید” عکاسی می کنید ، خطوط موجود در محصول شما مخدوش می شود و عکس شما به طور دقیق محصولی را که مشتری شما دریافت می کند نشان نمی دهد.

در زیر نمونه ای از محصول را مشاهده  کنید که ابتدا با فاصله کانونی 18 میلی متر عکاسی شده و سپس با فاصله کانونی 55 میلی متر دوباره عکس گرفته شده است. به نحوه تاب خوردن اولین عکس و انحنای خطوط توجه کنید ، در حالی که خطوط در عکس دوم کاملاً مستقیم هستند.

 

مرحله 5: زاویه خود را انتخاب کنید

زاویه ای را انتخاب کنید که به شما اجازه دهد جلویی ، کناری و بالای مبلمان خود را در یک تصویر ببینید. عکسبرداری از جلو مشتری شما را گیج کرده و مبلمان شما را صاف نشان می دهد در حالی که عکسبرداری از زاویه به مشتری ، نمایش بصری بهتری از ابعاد محصول شما می دهد.

 

 

 

مرحله ششم: چندین عکس بگیرید

گرفتن چندین عکس همچنین به مشتری شما کمک می کند تا ظاهر و احساس قطعه مبلمان شما را بهتر درک کنند. به یاد داشته باشید ، مشتریان شما نمی توانند مبلمان را لمس کرده یا حس کنند ، بنابراین اجازه می دهد آنها احساس کنند که در حال قدم زدن در اطراف محصول شما هستند ، آنها را ترغیب می کند که به شما به عنوان یک فروشنده اعتماد کنند .

 

عکاسی از مبلمان

 

 

مرحله 7: از مبلمان با دیافراگم کوچک عکاسی کنید

ابعاد بلند مبلمان ، همراه با فاصله کانونی طولانی ، مستلزم این است که از کوچکترین دریچه دیافراگم که ممکن است استفاده کنید تا تمام محصول خود را در فوکوس قرار دهید. اگر برای عکاسی دستی راحت نیستید ، دوربین خود را روی “A” (اولویت دیافراگم) قرار دهید و صفحه دیافراگم را طوری حرکت دهید که f-stop شما حداقل 8 باشد (در صورت امکان تعداد بیشتری می خواهید).

مطالب مرتبط : نحوه کنترل دیافراگم و ایجاد تصاویر موردعلاقه شما

عکاسی با دیافراگم کوچک به شما کمک می کند تا تمام جزئیات محصول خود را ضبط کنید ، این امر به ویژه هنگامی اهمیت دارد که فروشگاه آنلاین شما دارای عملکرد بزرگنمایی است. تصویر زیر ، در سمت چپ ، با دیافراگم کوچک (f/10) و تصویر سمت راست با دیافراگم بزرگ (f/1.8) گرفته شده است. توجه کنید که چگونه می توانید جزئیات را در تصویر سمت چپ بسیار بهتر ببینید.

عکاسی از مبلمان

 

نکات لحظه آخری

به محصول خود بیش از حد سبک ندهید در واقع اصلا سبک ندهید. در بیشتر موارد ، هدف از مبلمان شما مشخص است و افزودن محصولات فقط بیننده را از فوکوس اصلی منحرف می کند.

 

 

اگر از مبلمان مورد استفاده خود عکاسی می کنید ، هیچ آسیبی را نپوشانید. اگر مشتری شما مبلمان دست دوم خریداری می کند ، انتظار ساییدگی جزئی را دارد. فقط مطمئن شوید که ابتدا بهترین ویژگی های محصول خود را برجسته کرده و سپس در مورد قطعاتی که در شرایط ایده آل نیستند به طور کامل افشا کنید.

 

 

از بازتابنده استفاده کنید. اندازه مبلمان سایه های بزرگی را در طرفین دورترین منبع نور ایجاد می کند. استفاده از بازتابنده از پنهان شدن قسمت هایی از محصول شما در تاریکی جلوگیری می کند.

عکاسی از مبلمان

 

 

پس زمینه عکس های خود را حذف کنید تا به تصاویر محصول خود جلوه ای حرفه ای بدهید.

 

عکاسی از مبلمان

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *