نحوه عکاسی تبلیغاتی از لباس

عکاسی تبلیغاتی از لباس

آیا نیاز به عکاسی تبلیغاتی از لباس برای رسانه های اجتماعی، وبسایت فروشگاهی یا تجارت عکاسی از محصولات خود دارید؟ مهم است که عکسهایی جذاب تهیه کنید، بنابراین مشتریان شما می خواهند آنچه را که می فروشید بخرند!
وقت آن است که با این مراحل ساده لباس هایتان را از طریق عکاسی زیبا برق بیاندازید.

همچنین مطالعه کنید: عکاسی از محصول برای اینستاگرام

 

چرا مهم است که ابتدا تصویربرداری خود را تصور کنید؟

 

عکاسی تبلیغاتی از لباس
عکاسی تبلیغاتی از لباس

 

یک گام مهم در عکاسی تبلیغاتی از لباس که بسیاری از مردم انجام نمی دهند، ایده پردازی عکسبرداری است.
ابتدا باید از خود بپرسید که چرا باید از لباس عکس بگیرید. آیا قرار است برای یک وب سایت فروشگاهی، یک پست در شبکه های اجتماعی یا یک شیوه زندگی باشد؟
دانستن هدف شات به شما امکان می دهد نیازهای خود را محدود کنید. به عنوان مثال، اگر قرار است برای سایت باشد، ممکن است لازم باشد از پس زمینه سفید استفاده کنید.
اگر برای شبکه های اجتماعی یا lifestyle باشد، برای سبک دادن به تصاویر خود ممکن است به چند وسیله احتیاج داشته باشید.
بعد ، به این فکر کنید که چگونه می خواهید از لباس ها عکس بگیرید. به سبک، رنگ و بافت نگاه کنید تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید از کدام وسایل یا پس زمینه استفاده کنید. با خیال راحت ایده های خود را روی کاغذ بکشید.

 

همچنین بخوانید : چگونه می توان با بودجه ای ناچیز عکاسی حرفه ای از محصول کرد

پس زمینه ای را انتخاب کنید که با سبک لباس مطابقت داشته باشد
نوع پس زمینه ای که استفاده می کنید بستگی به مکانی دارد که قصد استفاده از تصاویر را دارید. در حالی که سایت فروشگاهی به پیش زمینه ای ساده احتیاج دارد ، اما عکس های lifestyle معمولاً تنظیمات واقع بینانه ای را می طلبند.
وقتی صحبت از سایت فروشگاهی می شود ، زمینه سفید اغلب استاندارد است. دلیل اصلی آن ایجاد یکنواختی در تمام لیست های فروشندگان مختلف است. اما مشخصات ساده آن باعث کم توجهی شدن ذهن و برجسته بودن لباس ها می شود.
اگر استودیویی با زمینه سفید ندارید نگران نباشید. همیشه می توانید از انواع پس زمینه های عکاسی مانند دیوار یا حتی پتو و مقوا استفاده کنید.
اگر می خواهید یک ظاهر سازگار داشته باشید ، می توانید پس زمینه کاغذی یکپارچه ای را نیز بدست آورید. می توانید یکی از آنها را در فروشگاه های صنایع دستی با قیمت کم ده دلار خریداری کنید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که آن را به دیوار خود بچسبانید و برای خود یک آتلیه عکاسی دارید.

 

برای lifystyle ، تقریباً می توانید از هر چیزی به عنوان پس زمینه خود استفاده کنید. می توانید برای عکس هایی در سطح چشم و یا حتی روی زمین یا میزها برای تصاویر (بالای سر) از جلوی دیوارها عکس بگیرید.
گزینه ای که انتخاب می کنید باید با لباس شما به خوبی کار کند. بنابراین ، اگر لباس مدرنی دارید ، یک دیوار آجری روستایی انتخاب نکنید زیرا سبک آنها مطابقت ندارد.
رنگ پس زمینه شما نباید بر لباس غلبه کند. اگر شک دارید ، به چرخ رنگ مراجعه کنید و به دنبال گزینه هایی بگردید که رنگ لباس را تکمیل کنند.

 

برای اطمینان از زیبایی ظاهری لباس ها، یک غلتک پرزگیر را در نزدیکی خود نگه دارید

 

عکاسی تبلیغاتی از لباس
عکاسی تبلیغاتی از لباس

 

 

توجه به جزئیات در عکاسی از محصول ضروری است. بنابراین قبل از شروع کلیک بر روی شاتر، باید وقت بگذارید که لباس های شما عالی به نظر برسند.
مسئله اصلی که با لباس روبرو خواهید شد چین و چروک است. برای جلوگیری از ویرایش چین و چروک در فتوشاپ، سعی کنید آنها را قبل از عکاسی اتو کنید. یا اگر نمی توانید حرارت مستقیم را به لباس وارد کنید، از بخارشوی استفاده کنید.
پرز مسئله دیگری است که هنگام عکاسی از لباس با آن مواجه خواهید شد. همیشه یک غلتک پرزگیر بیاورید تا ذرات ریز چسبیده به لباس شما را جمع کند.

 

تنظیم روشنایی برای عکاسی از لباس

 

عکاسی از لباس
عکاسی از لباس

 

 

در بحث عکاسی تبلیغاتی  از لباس ها، لازم نیست نورپردازی یک چالش باشد. ما ترفندهایی را برای دستیابی به نتایج حرفه ای بدون کیت های روشن گران به شما نشان خواهیم داد.
اولین راه حل این است که در طول روز کنار یک پنجره عریض شات کنید. با انجام این کار می توانید نوری که از خورشید می آید را پخش کرده و حتی نور تولید کنید.

همچنین بخوانید: عکاسی از محصول با نور طبیعی

اما اگر شما نیاز به شات در شب دارید چه می کنید؟ در عوض، یک چراغ کار کوچک را در نظر بگیرید. با حدود بیست دلار، یک کیت قدرتمند خواهید داشت که به شما امکان می دهد در داخل خانه عکس بگیرید.
برای بهترین نتیجه، یک پرده سفید را در فاصله یک متری نور کار آویزان کنید تا پرتو سخت را پخش کند. کیت خود را در حدود 45 درجه از لباس قرار دهید تا از نور یکنواخت اطمینان حاصل کنید.
اگر چند دلار اضافی دارید، پس به فکر خرید یک سافت باکس کوچک باشید. هرکدام حدود 50 دلار آمریکا به بالا کار می کند. ممکن است اینقدر ارزان نباشد، اما سرمایه گذاری خوبی است. مخصوصاً اگر می بینید که در آینده عکاسی از لباس زیادی انجام می دهید.

از لنزهایی با فاصله کانونی بیش از 50 میلی متر استفاده کنید.
لنزها می توانند چشم انداز تصویر شما را تحت تأثیر قرار دهند. اگر از فاصله کانونی کوتاه مانند 18 میلی متر یا 35 میلی متر استفاده می کنید، انتظار داشته باشید که عکس های شما جلوه چشم ماهی داشته باشند. به عبارت دیگر ، این لباس را بسیار بزرگتر از آنچه هست نشان می دهد.
برای جلوگیری از لنزهای زاویه دید ، آن را به یک نقطه تبدیل کنید. به فاصله کانونی از 50 میلی متر به بالا بچسبید. این به شما کمک می کند تا ابعاد صحیح محصول خود را بهتر ثبت کنید.
اگر لنز کیت 18-55 میلی متر داشته باشید اشکالی ندارد. فقط بزرگنمایی را تا 55 میلی متر تنظیم کنید. ممکن است مجبور شوید که عقب بروید تا همه چیز را در قاب بگیرید ، اما حداقل لباس ها تحریف نشده به نظر نمی رسند.
اگر پول دارید ، می توانید روی یک لنز پرتره مانند 85 یا 135 میلی متر سرمایه گذاری کنید. آنها نه تنها اعوجاج را کاهش می دهند، بلکه لباس ها را نیز باریک نشان می دهند.

تنظیمات دوربین برای عکاسی از لباس

اکنون که لنز خود را دارید ، اکنون وقت آن است که یاد بگیرید چگونه با استفاده از تنظیمات صحیح دوربین، از لباس ها عکاسی کنید.
ابتدا بیایید با دیافراگم شروع کنیم. اگر می خواهید پس زمینه و لباس شما شارپ به نظر برسد، از f-stop باریکی مانند f / 8 یا f./11 استفاده کنید. حال اگر دوست دارید پس زمینه شما تار به نظر برسد، دیافراگم کم مانند f / 4 یا 5.6 ​​را انتخاب کنید.
سعی کنید تا پایین به f / 1.8 یا f / 2 نروید ، در غیر این صورت ممکن است تاری داشته باشید.
با خیال راحت به اولویت دیافراگم بروید ، بنابراین دیگر نیازی به تغییر سرعت شاتر نیست. اگر دست نگه دارید، مطمئن شوید که این مقدار کمتر از 1/60 ثانیه نیست.
در غیر این صورت، ممکن است در نهایت با تاری حرکت در تصویر خود مواجه شوید.
در آخر ، ISO خود را روی 100 نگه دارید تا نویز تصویر کاهش یابد. به خصوص اینکه از مقادیر ISO بالاتر استفاده می کنید، دانه ای که در عکس خود دارید بیشتر دیده می شود. اگر نور کافی در دسترس نیست، به جای آن سرعت شاتر را تنظیم کنید.
از آنجایی که شما با سوژه ایستا سروکار دارید ، همیشه می توانید از سه پایه استفاده کنید تا بتوانید با هر چیزی کندتر از 60/1 کار کنید.

مطالب مرتبط : مقدمه ای بر سرعت شاتر در عکاسی دیجیتال

تنظیمات محبوب ترکیب برای لباس و عکس لباس

اکنون که دوربین، پس زمینه و نورهای شما آماده است، زمان تنظیم لباس ها فرا رسیده است. روش های مختلفی برای عکاسی از لباس ها وجود دارد.
شایع ترین آن ها حالت تخت، سطح چشم و مانکن شبح است. ما از هر روشی استفاده خواهیم کرد تا به شما کمک کنیم بفهمید چه چیزی را برای عکاسی خود باید استفاده کنید.
اولین مورد تخت مسطح است. همانطور که از این اصطلاح پیداست ، قرار دادن صاف لباس روی سطحی مانند میز یا کف است. می توانید از لباس ها تا شده یا باز عکس بگیرید.
همچنین برای معتبر جلوه دادن عکس خود می توانید چند مورد کوچک را نیز اضافه کنید. پس از تنظیم همه چیز، با دوربین رو به پایین 90 درجه عکس بگیرید.

 

همچنین مطالعه کنید : نحوه عکاسی از لباس برای فروشگاه آنلاین خود

عکاسی از لباس
عکاسی از لباس

 

همچنین مطالعه کنید: عکاسی از ماشین

روش محبوب بعدی، عکس برداری در سطح چشم است. شامل قرارگیری لنز در همان سطح لباس است. برای نمایش مواردی که از آن عکس می گیرید، می توانید آن را روی آویز آویزان کنید، از یک مانکن یا یک مدل زنده استفاده کنید.
زاویه های مختلف را امتحان کنید تا مطمئن شوید تمام جزئیات لباس را نشان می دهید. از جلو، عقب و کناره ها عکس بگیرید.
مانکن شبحی نوعی شات در سطح چشم است. آنچه آن را متفاوت می کند این است که این لباس را مانند پوشیدن کسی به نظر می رساند و  شخص مورد نظر را اصلاً نمی بینید.

 

 

عکاسی از لباس
عکاسی از لباس

 

بنابراین چگونه عکاسی تبلیغاتی از لباس بدون مانکن را انجام می دهید؟ این آسان تر از آن است که شما فکر می کنید.
ابتدا، از شخصی یا مانکن که لباس را پوشیده است عکس بگیرید.
مدلی که با یک تی شرت آبی برای عکاسی از لباس در حال نمایش است

 

 

عکاسی از لباس
عکاسی از لباس

 

بعد، لباس را از داخل برگردانید و از قسمت عقب یقه عکس بگیرید.

 

 

 

سپس پرونده ها را روی فتوشاپ بارگیری می کنید. از ابزار قلم برای برش اندام استفاده کننده در تصویر اول استفاده کنید.
سرانجام ، تصویر قسمت عقب لباس را پشت سر خود بچسبانید ، و تمام!

 

 

 

 

برای از بین بردن لکه ها از ابزار Spot Healing استفاده کنید

هر چقدر لباس را اتو کنید بهتر است، هرگز قادر به از بین بردن چین و چروک نخواهید بود.  متداول ترین روش استفاده از ابزار برس نقطه ای است. پس از انتخاب آن ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که بر روی لکه کلیک کنید و Photoshop به طور خودکار آن را برای شما پاک می کند.

با جداسازی فرکانس چین و چروک ها را بردارید
اگر چین های ریزی دارید که از بین بردن آن ها غیرممکن به نظر می رسد، پس برای اینکه لباس شما صاف به نظر برسد، تفکیک فرکانس را امتحان کنید. به نظر پیچیده است، اما انجام آن آسان است.
ابتدا دو تصویر کپی از تصویر خود ایجاد کنید. اولین مورد را با فرکانس پایین و دیگری را با فرکانس بالا بنامید.

 

 

 

بعد ، لایه High-Frequency را پنهان کرده و لایه Low-Frequency را انتخاب کنید. به Filter بروید، روی Blur و سپس Gaussian Blur کلیک کنید. شعاع پیکسل ها را تا جایی که چروک ها قابل مشاهده نباشید، افزایش دهید.
اکنون ، به High-Frequency رفته و کادری را که نماد چشم در آن قرار دارد کلیک کنید تا دوباره قابل مشاهده باشد. به Image بروید و Apply Image را انتخاب کنید. Low Freq را به عنوان لایه خود انتخاب کنید، سپس به Blending رفته و بر روی Subtract و سپس Okay کلیک کنید.
پس از بسته شدن  dialogue box، به صفحه Layers بروید و Linear Light را برای حالت Blending انتخاب کنید.
بر روی Low-Frequency کلیک کنید، سپس به پنل Tools بروید، روی Brush Tool کلیک راست کرده و Mixer Brush Tool را انتخاب کنید.
به گزینه Options Bar بروید و مقدار wet را بین 3 به 5 تغییر دهید. اکنون روی چین و چروک ها نقاشی کنید و ببینید که آنها به آرامی از بین می روند.

 

 

نتیجه گیری
یادگیری نحوه عکاسی از لباس می تواند جالب باشد خواه این کار را به عنوان سرگرمی انجام دهید یا برای تجارت. بنابراین از کمد خود شروع کنید و آنچه را امروز آموخته اید تمرین کنید.
هنگامی که این کار را انجام دادید، تفاوت کیفیت تصاویر خود را مشاهده خواهید کرد.

 

برای مشاهده برخی از نمونه تصاویر ما بر روی عکاسی لباس مراجعه کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *