4 فناوری برای چاپ بسته بندی کارتن یا جعبه

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

فناوری چاپ بسته بندی کارتن یا جعبه

فناوری چاپ بسته بندی کارتن روندی ساده و اقتصادی است و اکثریت از آن استقبال می کنند. تقاضای بازار برای کارتن زیاد است، همچنین فرایند چاپ زیادی وجود دارد. فناوری چاپ کارتن عمدتا شامل: فرآیند چاپ افست، فرآیند چاپ گراور، فرآیند فلکسوگرافی، چاپ افست، چاپ سیلک و… است. ما در مورد 3 مورد معمول در این مقاله بحث خواهیم کرد.

 

روند چاپ افست

فرآیند چاپ افست ، به طور گسترده در جعبه های چاپی سفارشی اعمال می شود، شامل گروه چند رنگ، چند منظوره و نوع دستگاه کاغذ تخت است. سرعت تولید بالایی دارد و برای چاپ کارتن های از پیش چاپ شده با دسته های بزرگ تولید و ساختار محصول نسبتاً ثابت مناسب است. پس از چاپ کاغذ رویی، می توان آن را مستقیماً روی مقوا راه راه چسباند. سرعت چاپ می تواند به حدود 10000 برگ در ساعت برسد که برای چاپ جعبه های بسته بندی کارتنی مناسب است. مشخصات چاپ کاغذ رویی می تواند انعطاف پذیر باشد.

دستگاه کاغذ تخت همچنین می تواند به طور مستقیم مقوا راه راه ظریف را چاپ کند و دقت چاپ بیش از آن بالاتر است و کیفیت نسبتاً پایداری دارد. لایه جوهر چاپ افست مناسب تر برای چاپ تیراژ بالا روی صفحه و چند رنگ است. این دارای وضوح بالا، لایه چاپ غنی، مرز واضح، رنگ نرم و چاپ خوب است. چاپ راحت و سریع است، صفحه چاپ آسان است، عملیات چاپ آسان است و هزینه چاپ کم است. به طور گسترده ای در چاپ کاغذ کارتن از پیش چاپ شده رنگی استفاده می شود.

همچنین بخوانید: ۶ نکته در مورد نحوه استفاده از فضای چاپ در جعبه یا کارتن

مشاهده نمونه کارهای طراحی و چاپ جعبه و کارتن محصولات در مدرن طرح

چاپ سیلک

چاپ سیلک یک روش شابلون سازی است که شامل چاپ جوهر از طریق شابلونهایی است که توسط یک شبکه پارچه ای متخلخل کشیده شده در سراسر قاب به نام صفحه پشتیبانی می شود. چاپ Silkscreen به طور ایده آل برای طراحی های جسورانه و گرافیکی مناسب است.

چاپ سیلک را می توان در حدود 9000 سال قبل از میلاد مسیح ، هنگام استفاده از استنسیل برای تزئین مقبره های مصر و موزاییک های یونانی ، جستجو کرد. از 221 تا 618 بعد از میلاد در چین برای تولید تصاویر بودا از شابلون استفاده شد. هنرمندان ژاپنی با ایجاد فرایند پیچیده ای که در آن قطعه ای از ابریشم در عرض یک قاب کشیده شده بود تا به عنوان حامل شابلون های برش خورده ، چاپ سیلک را به یک هنر پیچیده تبدیل کنند.

 

روند چاپ فلکسوگرافی

روند چاپ فلکسوگرافی همچنین شامل یک دستگاه چاپ چند رنگ برای وب و کاغذ تخت است. در این میان ، دستگاه چاپ کاغذ تخت دارای یک نوع چاپ از پیش چاپ شده کاغذ چاپ است و چاپ مستقیم مقوا راه راه را می توان بصورت، تورفتگی و شکاف دار انجام داد.

روند چاپ فلکسوگرافی ترکیبی از مزایای چاپ حروف چاپی ، لیتوگرافی و چاپ گراور است. از آنجا که صفحه چاپ انعطاف پذیر است، فشار چاپ بسیار سبک تر از سایر فرآیندها است، فشار چاپ سبک تر، جوهر چاپ ضخیم، چاپ واضح است و صفحه چاپ در برابر چاپ مقاوم است. از ویژگی های اصلی نرخ بالا است. این فرآیند می تواند مقوای سطح براق و مقوای سطح سخت را چاپ کند. این می تواند مواد غیر جاذب را چاپ کند و مقوا های جاذب را نیز چاپ کند. این می تواند هر دو کاغذ نازک و کاغذ ضخیم را چاپ کند. برای چاپ نسخه های مشبک و خطی مناسب است و همچنین برای چاپ رنگی یا نسخه جامد رنگی نیز مناسب است.

 

 

صفحه چاپ فلکسوگرافی دارای یک صفحه لاستیکی و یک صفحه رزین است و مواد اصلی صفحه لاستیک طبیعی و لاستیک مصنوعی است. صفحه سازی آن شامل کنده کاری با دست، حکاکی لیزری و ریخته گری است. هنگام استفاده از صفحه لاستیکی، به چاپ پذیری آن مانند جوهر بر پایه جوهر، انتقال جوهر، پوشش و قابلیت تولید مجدد آن توجه کنید، در حالی که از چاپ جوهر بر پایه آب استفاده می کنید، بهتر است به جای استفاده از صفحه لاستیکی طبیعی، از صفحه لاستیکی مصنوعی استفاده کنید.

 

روند چاپ گراور

روند چاپ گراور همچنین دارای تمایز چاپخانه های وب و چاپ مسطح است. مجموعه رنگ و عملکرد نیز مدل های مختلفی دارد. فرآیند چاپ دارای ویژگی های دوام چاپ بالا و سرعت چاپ سریع است. از آنجا که لایه جوهر گراور ضخیم تر است، جوهر چاپ سه بعدی است، سطح چاپ غنی از لایه است، بافت آن قوی است و رنگ جوهر چاپ سریعتر خشک می شود، بنابراین برای تیراژ بالا مناسب تر است.

 

کلام آخر درباره چاپ بسته بندی کارتن و جعبه

در مقایسه با چاپ افست، چاپ فلکسو یا چاپ سیلک، این فرآیند کمترین تولید انحراف رنگی چاپ را دارد و کیفیت محصول چاپی کارتن از پایدارترین و بهینه ترین حالت است. از آنجا که مواد ورق گراور از طریق پردازش مواد رول فولادی از طریق آبکاری، حکاکی برقی و غیره ساخته می شود، فرایند ساخت صفحه پیچیده است، مواد ساخت صفحه و هزینه آن بسیار گران است و عملکرد تعویض صفحه نیز مشکل ساز است، بنابراین برای تیراژ بسیار بالا همانند روزنامه ها، مجلات و… مناسب است.

برای اطلاعات بشتر در مورد طراحی و چاپ به صفحه چاپ کارتن مراجعه کنید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *