آموزش عکاسی حرفه ای : 10 نکته برای گرفتن عکس های بهتر

آموزش عکاسی حرفه ای
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

مواردی که قبل از شروع باید در نظر بگیریم

آموزش عکاسی حرفه ای :دوربین فقط یک جعبه است که شما به آن نور می دهید. این نور به سمت پایین لنز حرکت می کند ، از یک شاتر عبور می کند (بیشتر در مورد زیر) و به یک سنسور دیجیتال که یک تصویر را ضبط می کند برخورد می کند.

دیافراگم (Av): به اندازه یک سوراخ (معمولاً در پشت لنز) است که به نور اجازه می دهد تا لنز به سنسور برخورد کند. دیافراگم را در f-stop اندازه گیری می کنیم. نگاهی به این نمودار اطلاعاتی بیندازید.

 

قبل از خواندن این مقاله پیشنهاد میکنیم مقالات آموشی عکاسی استودیو مدرن طرح را مطالعه نمایید تا درک محتوا آموزش عکاسی حرفه ای برای مشا ساده تر باشد.

 

آموزش عکاسی حرفه ای
آموزش عکاسی حرفه ای

 

هرچه عدد f کوچکتر باشد ، سوراخ بازتر می شود – (بله کمی عقب به نظر می رسد) – بنابراین واضح است که هرچه سوراخ بیشتر باشد ، نور بیشتری به لنز وارد می شود. به همین دلیل است که دوربین شما دیافراگم را “Av” صدا می کند – مقدار دیافراگم.

مطالب مرتبط : مقدمه ای بر سرعت شاتر در عکاسی دیجیتال

دیافراگم همچنین عمق میدان (DOF) را کنترل می کند

DOF اساساً میزان فوکوس تصویر است. هرچه دیافراگم بیشتر باشد (عدد f-stop کوچکتر) ، DOF شما کمتر است. بنابراین در نمودار اطلاعاتی فوق ، f-stop 1.4 به این معنی است که پس زمینه بسیار تار خواهد بود. و بالعکس برای دیافراگم باریک تر (یعنی تعداد f-stop بزرگتر).

سرعت شاتر (Tv): بنابراین دیافراگم میزان ورود نور به لنز را کنترل می کند ، سرعت شاتر سرعت ورود نور را کنترل می کند – به همین دلیل است که سرعت شاتر اغلب به عنوان “Time Value” شناخته می شود ، از این رو “Tv” روی صفحه دوربین شما چاپ می شود.

این فیلم 20 ثانیه ای را تماشا کنید:

 

 

این همان چیزی است که هنگام فشار دادن دکمه شاتر اتفاق می افتد ، آینه دوربین بلند می شود و می توان دید که اولین شاتر روی لنز نشسته است ، این شاتر حرکت می کند و سنسور را در معرض نور زیادی قرار می دهد (تنظیم شده توسط Av) ، شاتر دوم خیلی سریع روی حسگر حرکت می کند و هرگونه برخورد نوری را با آن متوقف می کند.

اگر آن را خراب کنیم ، عمل این است:

– دکمه شاتر را فشار دهید
– آینه بالا
– اولین شاتر حرکت می کند تا نور به سنسور برخورد کند. مکث
– شاتر دوم تعقیب اولین ، پوشاندن سنسور ، مسدود کردن نور است.

وقتی “سرعت شاتر” را تعیین می کنیم ، مکثی است که کنترل می کنیم.

 

آموزش عکاسی حرفه ای
آموزش عکاسی حرفه ای

 

همانطور که از نمودار اطلاعاتی مشاهده می کنید ، سرعت شاتر (یا به عبارت دقیق تر مکث) می تواند بسیار سریع (1 ، یک هزارم ثانیه) باشد یا واقعاً کند (نیم ثانیه) باشد. دوربین من در واقع می تواند به من اجازه دهد سرعت شاتر را حتی کندتر و حتی سریعتر کنم.

برای فریز کردن عملکرد فوق العاده سریع ، مانند شخصی که در حال اجرا است ، بدون هیچ گونه تاری ، از سرعت شاتر فوق العاده سریع مانند 1/250 یا 1/500 استفاده کنید. برای گرفتن چیزی که سریع با سرعت حرکت می کند ، به عنوان مثال ، اتومبیل با سرعت بالا ، از سرعت شاتر کمتری مانند 1/100 یا 1/50 استفاده کنید. هنگام استفاده از سرعت شاتر پایین ، می توانید دوربین خود را روی سه پایه نصب کنید.

عارضه جانبی این است. استفاده از سرعت شاتر سریع به معنای آن است که نور کمتری به سنسور برخورد می کند ، بنابراین می توانید این مقدار را با تنظیم بیشتر دیافراگم (عدد f-stop کوچکتر) جبران کنید. و هنگام استفاده از سرعت شاتر آهسته (به عنوان مثال ، سنسور برای مدت طولانی تری در معرض نور قرار دارد) ، از یک سرعت شاتر باریک تر (عدد f-stop بزرگتر) استفاده کنید.

درک Av و Tv اصول عکاسی هستند. بازی کنید ، آزمایش کنید تا سبک خود را پیدا کنید و به یاد داشته باشید ، هیچ پاسخ درست یا غلطی وجود ندارد.

همچنین بخوانید : نحوه استفاده از سرعت شاتر آهسته تر برای نمایش حرکت در تصاویر خود

1.) با استفاده از سرعت شاتر فریز کنید

آموزش عکاسی حرفه ای

 

من این تصویر را از برج آب ، در کاردیف گرفته ام. به منظور فریز جریان آبی که دائماً از برج می گذرد ، از سرعت شاتر 1/320 استفاده کردم. (چگونه به آن عدد رسیدم؟ با چند سرعت مختلف آزمایش کردم تا اینکه از نتایج راضی شدم).

از آنجا که Tv سرعت ورود نور به دوربین را کنترل می کند ، سرعت شاتر سریع باعث می شود نور کمتری نسبت به سرعت شاتر کم داشته باشد.

برای جبران ، من دیافراگم را به f3.5 باز کردم تا میزان نور را افزایش دهم (بنابراین تصویر خیلی تاریک به نظر نمی رسد) اما بدون به خطر انداختن ماهیت “فریز” Tv.

 

2.) تاریکی عمیق

آموزش عکاسی حرفه ای

 

 

من این تصویر را در زیر راهرویی در خلیج کاردیف ثبت کردم. به تیرهای چوبی نگاه کنید ، کمبود جزئیات وجود دارد – شما نمی توانید نویز چوب را ببینید ، فقط مناطقی از سیاه و سفید بدون ویژگی است. من این کار را اغلب در تصاویر کنسرت زنده ام انجام می دهم زیرا سطح خاصی از درام را اضافه می کند. این کاملا در عکاسی سفر نیز کار می کند.

من از Adobe Lightroom (LR) برای افزایش میزان سیاهی و سایه های تصویر استفاده کردم (به زیر مراجعه کنید).

 

آموزش عکاسی حرفه ای

 

در گزینه های “BLACKS” و “SHADOWS” ، فلش را به سمت پایین ترین نقاط کشیدم و با سطوح بازی کردم تا اینکه از تصویر خوشحال شدم.

 

3.) قاب بالا و صبر کنید

آموزش عکاسی حرفه ای

 

یک نقطه عالی پیدا کنید ، قاب بگیرید و منتظر بمانید تا کسی از آنجا بگذرد. به طور معمول سرعت شاتر 1/200 یا 1/250 باید خوب باشد تا جلوی حرکت تاری افراد را که سریع راه می روند را متوقف کند (مگر اینکه آن تاری را بخواهید!)

 

4.) برش

 

5.) تخت / عمق

 

آموزش عکاسی حرفه ای
آموزش عکاسی حرفه ای

 

برای عکسهای خاص ، سبکی دارم که می گویم “Flat / Depth”.

اگر به عکس من نگاه کنیم ، خیلی مسطح به نظر می رسد. من توضیح خواهم داد: تصویر قاب شده است بنابراین همه چیز روی نوارهای مختلف افقی قرار می گیرد.

در امتداد پایین قاب ، صندلی ها و چند نفر با فاصله وجود دارند. بالای آن دریاچه ، بعد چند نفر دیگر و درختان و بعد چرخ و آسمان قرار دارد. در واقع ، شما در واقع به منطقه ای با عمق 50 متر نگاه می کنید ، اما قاب بندی من باعث می شود منطقه نسبتاً مسطح به نظر برسد. من غالباً تصاویری از این دست ایجاد می کنم زیرا به نظرم بسیار خوشایند است.

برای انجام این کار خودتان ، به دنبال الگوهای موجود در عکس ها باشید و شاید حتی روی زانو (یا پایین تر) قرار بگیرید تا این چشم انداز را ایجاد کنید.

 

6.) داستان را بفهمید

 

همه شهرها دارای تاریخ غنی با داستان های بسیاری برای یافتن هستند. درک آن داستان ها و افزودن چرخش شخصی خود راهی عالی برای ایجاد تصاویر است. من این تصویر را در بنای یادبود هولوکاست برلین شات کردم. من دور خود چرخیدم و متوجه زنی شدم که انگار تازه از اروپا قبل از زمان جنگ به امروز آمده است. مانتو سیاه ، روسری – واقعاً بی انتها ، (شبحی از گذشته !) سریع دوربینم را بالا آوردم ، قاب را با آن اسلبهای بتونی پر کردم و کرکره را فشار دادم. من قبل از اینکه او برود ، یک فریم را مدیریت کردم.

این تصویر کاملا وهم آور بود و شخص با این یادبودها صحبت می کند.

 

7.) از نور بزرگ در آسمان استفاده کنید

آموزش عکاسی حرفه ای
آموزش عکاسی حرفه ای

 

همیشه لازم نیست پشت به خورشید کنید ، کمی به طرف آن بچرخید و کمی لرزش لنز بگیرید. شعله ور شدن نور واقعی نسبت به موارد جعلی اضافه شده در عکس  بعد از ویرایش بی نهایت بهتر است.

8.)  با شات به وسایل به عمق برسید

 

آموزش عکاسی حرفه ای
آموزش عکاسی حرفه ای

 

با عکاسی از وسایل به کادر خود عمق دهید. شما در حال نمایش یک روایت و  یا یک محیط با یک تصویر واحد هستید ، بنابراین با داشتن چندین چیز در عکس خود این کار را انجام دهید اما یک روش خلاقانه برای انجام آن پیدا کنید. این تصویر فوق العاده متقارن است – من روز آن را با چشم هموار کردم.

من از Split Toning استفاده کردم تا مقداری رنگ teal به سایه ها اضافه کنم و مقداری نارنجی روشن / برنزه مایل به نور به نقاط برجسته اضافه کنم. من همچنین تاریکی ها را حذف کردم و به تصویر ظاهری بسیار ظریف سینمایی  بخشیدم.

 

 

9.) عمق میدان کم

 

آموزش عکاسی حرفه ای
آموزش عکاسی حرفه ای

 

از دیافراگم وسیع برای ایجاد DOF کم عمق برای برجسته کردن چیزی در کادر استفاده کنید.

تصویر بالا f3.5 1/125 است. هنگامی که از بارسلونا بازدید کردم ، یک روز کاملا کسل کننده و ابری بود ، بنابراین نور زیادی وجود ندارد که بتواند در دوربین من باشد که می تواند باعث نوردهی بیش از حد شود.

اما اگر یک روز تابستانی درخشان بود ، مطمئناً مجبور بودم سرعت شاتر را به بالای 1/250 برسانم.

با استفاده از Split Toning ، من به سایه ها رنگ teal اضافه کردم و به نکات برجسته یک نارنجی بسیار ظریف اضافه کردم و تاریکی ها را حذف کردم.

نکته برتر
هیچ پاسخ درست یا غلطی وجود ندارد. آزمایش کنید در اطراف بازی کنید. سرگرم شوید و سبک خود را پیدا کنید. شما به تجهیزات فانتزی زیادی احتیاج ندارید. به یاد داشته باشید: هر تصویر جالب و نمادین که در گذشته گرفته شده است ، با استفاده از تجهیزاتی ساخته شده است که از نظر فنی نسبت به دوربینی که در دست دارید ضعیف تر است. این تخیل و فرد است که مهم است ، بنابراین اعتماد به نفس داشته باشید و تصاویر خود را به روشی که می خواهید ایجاد کنید.

برای اطلاعات بیشتر به صفحه استودیو مدرن طرح مراجعه کنید و نمونه های عکاسی حرفه ای بیشتر را برای گرفتن ایده های مختلف مشاهده نمایید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *