نکات عکاسی تبلیغاتی از محصول: دیافراگم ، ISO و سرعت شاتر

نکات عکاسی تبلیغاتی از محصول
[vc_row][vc_column][vc_column_text]برای گرفتن یک عکس مناسب ، نیازی نیست که یک عکاس حرفه ای باشید – اما یک تصویر خوب از محصول چیزی فراتر از هدف گیری و عکاسی نیاز دارد!وقتی از مواردی برای فروش آنلاین عکاسی می کنید ، می خواهید بهترین نتایج ممکن را به دست آورید. یک عکس عالی از محصول فروشگاه شما را حرفه ای جلوه می دهد و نشان می دهد که به جزئیات توجه زیادی دارید. درست است ، هیچ کس نمی خواهد ارائه نامنظم داشته باشد.سه عامل کلیدی که باید در عکاسی تبلیغاتی از محصولات مورد توجه قرار گیرد  دیافراگم ، حساسیت ISO و سرعت شاتر است.

بیایید در این قسمت از نکات عکاسی تبلیغاتی از محصولات خود ، به تفصیل به هریک از این موارد بپردازیم.

 

دیافراگم

ما این نکات عکاسی از محصول را با دیافراگم شروع می کنیم ، یعنی حفره درون لنز که میزان نوری را که به دوربین می رسد تعیین می کند.

اندازه دهانه در f-stop اندازه گیری می شود. هرچه عدد کوچکتر باشد ، دیافراگم بزرگتر است. دیافراگم شما مستقیماً با عمق میدان شما مرتبط است ، که اساساً منطقه ای را که در فوکوس قرار دارد تعیین می کند.

هرچه دیافراگم بزرگتر باشد ، عمق میدان کمتر است. یک عدد f کوچک ، پیش زمینه شما را از پس زمینه جدا می کند و محصول را بسیار واضح و فوکوس می کند و پس زمینه تار می شود. یک عدد f بزرگ به وضوح همه چیز را در قاب ضبط می کند.

 

همچنین بخوانید :۱۰ نکته برای عکاسی تبلیغاتی بهتر از غذا

 

 

تنظیمات دوربین برای عکاسی تبلیغاتی از محصول

اگر با برخی از اصطلاحات بالا آشنایی ندارید ، کافی است دیافراگم بین f/4.5 تا f/7.1 داشته باشید. اگر از تنظیم تنظیمات دوربین اطمینان چندانی ندارید ، این محدوده مناسب است زیرا محدوده با محو کردن پس زمینه به جداسازی سوژه کمک می کند. در عین حال ، هنوز هم وضوح و جزئیاتی را که در عکاسی محصول بسیار مهم است به شما می دهد.

در شرایطی که نمی توانید با یک پس زمینه ساده کار کنید و می خواهید سوژه را از پس زمینه یا عناصر اطراف آن جدا کنید ، یک دیافراگم وسیع (مثلاً f/2.8 یا پایین تر) به تار شدن هر چیزی که در ناحیه انتخاب شده شما نیست کمک می کند. برای فوکوس روی آن.

باید اضافه کنم که همه دوربین ها نمی توانند به اندازه f/2.8 پایین بیایند ، بنابراین تا آنجا که می توانید پایین بروید یا فقط از یک پس زمینه ساده استفاده کنید. به یاد داشته باشید که فوکوس شما بر این است که محصول خود را به بهترین شکل ممکن ثبت کنید و نه فقط گرفتن یک عکس عالی.

اگر اعداد برای شما گیج کننده هستند ، فقط به این صورت فکر کنید: هرچه عدد کمتر باشد (به عنوان مثال ، f/2.8) ، ناحیه کوچکتر در کانون توجه قرار می گیرد. هر چه عدد بیشتر باشد (به عنوان مثال ، f/22) ، ناحیه ای که در کانون توجه قرار می گیرد بیشتر است.

همانطور که قبلاً گفتم ، دیافراگم به میزان نوری که به دوربین شما وارد می شود اشاره دارد ، بنابراین نه تنها بر عمق میدان تأثیر می گذارد ، بلکه تغییر آن بر روشنایی عکس نیز تأثیر می گذارد. اگر عکاسی می کنید و می خواهید فوکوس را با همان میزان روشنایی تغییر دهید ، باید سرعت شاتر و ISO خود را نیز تنظیم کنید.

اگر به تصویر زیر نگاه کنید ، متوجه می شوید که عکس با افزایش f-stop از f/2.8 به f/11 به تدریج تیره می شود. با روشن شدن فنجان عکس تیره تر می شود. با افزایش عدد f ، باز شدن کوچکتر می شود و نور کمتری به سنسور تصویر دوربین می رسد.

برای جبران ، باید سرعت شاتر آهسته تری را انتخاب کنید ، ISO خود را افزایش دهید یا ترکیبی از هر دو را برای حفظ سطح روشنایی یکسان در حالی که منطقه فوکوس را تنظیم می کنید ، انجام دهید.

ISO

ISO میزان حساسیت دوربین شما به نور است. اندازه ISO می تواند از 25 یا 204،800 برسد. هرچه عدد کمتر باشد حساسیت تصویر نسبت به نور کمتر است (نویز تصویر کمتر )

ایزو در عکاسی تبلیغاتی
ایزو در عکاسی تبلیغاتی

 

هنگام کار با نور مستقیم طبیعی ، احتمالاً می توانید از ISO 200-800 دور شوید. اندازه ISO بالاتر به افزایش سرعت شاتر و جبران دیافراگم های گسترده تر (مانند f/5.6 و بالاتر) کمک می کند.

برای مثال ، اگر با ISO 200 در 1/60 عکاسی می کنید ، ISO 800 به شما امکان می دهد از 1/100 با نوردهی مشابه (سطح روشنایی) روی تصویر خود استفاده کنید. برای بهترین نتایج ، از کمترین عدد ISO ممکن استفاده کنید زیرا عدد ISO بالاتر باعث ایجاد تصاویر نویز دار می شود.

برای کاهش لرزش دوربین به ویژه هنگام عکاسی از محصولات باید از سه پایه استفاده کنید ، اما در مواقعی که هیچ گزینه دیگری برای ثابت نگه داشتن دوربین (مانند میز یا هر سطح ثابت دیگر) ندارید ، ممکن است حساسیت ISO دوربین خود را افزایش دهید. برای جبران سرعت شاتر پایین اگر تصویر خود را بیش از حد تاریک می بینید ، در شرایط کم نور نیز مفید خواهد بود.

با شرایط مطلوب نور ، ISO 50-400 باید در طول روز تا حدود 4 بعد از ظهر خوب باشد. بعد از ساعت 4 بعد از ظهر ، ممکن است نورپردازی دوربین شما در حالت auto برای جبران کمبود نور روز از ISO 800 به بالا استفاده کند. البته اگر از نور مصنوعی استفاده می کنید ، الزامات ISO شما نیز تغییر می کند.

مطالب مرتبط: نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی

سرعت شاتر

سرعت شاتر نشان دهنده سرعت باز و بسته شدن پرده است. هر مقدار سرعت شاتر در “توقف” نور نیز نمایش داده می شود و در کسرهای ثانیه اندازه گیری می شود.

در حالت ایده آل ، شما باید از سریعترین سرعت شاتر که نور شما اجازه می دهد استفاده کنید. اگر می خواهید لرزش دوربین را هنگام عکاسی دستی از بین ببرید ، برای اطمینان از وضوح تصویر ، سرعت شاتر 1/125 یا بیشتر را انتخاب کنید. اگر با فلاش کار می کنید ، حداقل از 1/60 استفاده کنید.

سرعت شاتر در عکاسی تبلیغاتی
سرعت شاتر در عکاسی تبلیغاتی

 

امیدوارم این نکات و توضیحات مربوط به عکاسی تبلیغاتی از محصول به شما کمک کرده باشد!

مطالب مرتبط : ۱۰ روش برای بهبود تصاویر عکاسی تبلیغاتی از محصولات[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *