کاتالوگ های دیجیتال تصمیمات خرید را تقویت می کنند!

کاتالوگ های دیجیتال
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

کاتالوگ های دیجیتال تصمیمات خرید را تقویت می کنند

کاتالوگ های دیجیتال چگونه به کسب و کار شما رونق می دهند؟

از هر صاحب کسب و کار B2B بپرسید و آنها به شما خواهند گفت که کاتالوگ های چاپی تا زمانی که می توانند به خاطر بسپارند یک واقعیت زندگی بوده اند. آنها همچنین به شما خواهند گفت که کاتالوگ های چاپی از لحاظ تاریخی ابزارهای فوق العاده مفیدی برای آنها بوده است.

اما این سودمندی روز به روز در حال کاهش است. زیرا هر لحظه پایگاه خریدار B2B بیشتر و بیشتر به تحقیق و انجام معاملات دیجیتالی عادت می کند.

از آنجایی که مدیران و تصمیم گیرندگان B2B بیشتر به افراد بومی دیجیتالی تبدیل می شوند که با اینترنت بزرگ شده اند، انتظار صنعت ارائه راه حل های دیجیتال است. به همین دلیل است که بسیاری از کسب و کارها در حال انتقال آفلاین به آنلاین ( o2o ) هستند.

بنابراین، چه متوجه این موضوع شده باشید و چه هوشمندانه به سمت طراحی کاتالوگ های دیجیتال رفته باشید یا نه، بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه کاتالوگ ها به بقای مشاغل کمک می کنند. این به ما این امکان را می‌دهد تا عمیق‌تر در مورد اینکه چگونه کاتالوگ‌های دیجیتال به رشد کسب‌وکارها کمک می‌کنند غواصی کنیم.

 

ترغیب به خرید بیشتر

بر اساس یک گزارش، 72 درصد از افراد مورد بررسی گفتند که مرور یک کاتالوگ باعث علاقه بیشتر آنها به محصولات یک خرده فروش شده است. 84 درصد گفتند که محصولی را پس از دیدن آن در کاتالوگ خریداری کردند. این نباید تعجب آور باشد. انسان موجودی بصری است. ما به اطلاعات بصری بهتر از هر نوع اطلاعات دیگری پاسخ می دهیم.

کاتالوگ محصول فرصتی برای تبدیل کل مجموعه محصولات شما به ابزارهای فروش و بازاریابی سودآور است. این توانایی را به شما می دهد تا هر چیزی را که هر محصول را خاص می کند، جلو و مرکز قرار دهید. همچنین این امکان را به شما می دهد تا هرگونه شک و تردیدی را که خریدار مناسب است، برطرف کنید.

و این کار را با محصولات استراتژیک انتخاب شده انجام می دهد. مواردی که بیشتر خریداری می‌شوند، آنهایی که می‌خواهید بفروشید، و آنهایی که از لحاظ تاریخی فروشندگان خوبی نبوده‌اند. این به ترتیب به شما این امکان را می‌دهد که به مشتریان بالقوه آنچه را که می‌خواهند ببینند نشان دهید، اقلام با بیشترین حاشیه را به نمایش بگذارید، و تخفیف‌ها و تبلیغاتی را برای موجودی سرسخت تعیین کنید.

کاتالوگ ها نیز یک روش اثبات شده برای جستجوی مشتریان جدید هستند. خریداران از کجا می توانند در مورد محصولات و معاملات عالی شما اطلاعات کسب کنند؟ و آیا معاملات عالی شما بهتر از قیمت هایی است که از فروشندگان فعلی خود دریافت می کنند یا خیر؟

 

کاتالوگ دیجیتال چیست؟

 

کاتالوگ های دیجیتال

 

یک مرد باهوش یک بار گفت: “کاتالوگ کاغذی برای قبل از اینترنت بود.”

کاتالوگ های دیجیتال در ظاهر، تفاوت چندانی با کاتالوگ چاپی ندارد. اما کمی عمیق تر حفاری کنید و یک گنج مطلق پیدا خواهید کرد.

یک کاتالوگ دیجیتال – همچنین برای اهداف ما، کاتالوگ تجارت الکترونیک B2B یا بازار آنلاین نامیده می شود؛ یک نمایش آنلاین یا برنامه تلفن همراه از تمام محصولاتی است که شما می فروشید. این شامل تصاویر (و حتی ویدئو و پادکست ها) از محصولات و اطلاعات دقیق محصول است. این می تواند شامل توضیحات، مشخصات، قیمت ها و هر چیز دیگری باشد که به نظر شما می رسد.

 

 

کاتالوگ دیجیتال در مقابل کاتالوگ کاغذی: مزایا و معایب

تفاوت های کلیدی بین کاتالوگ های دیجیتال و کاتالوگ کاغذی وجود دارد. همانطور که گفته شد، یک کاتالوگ چاپی معمولاً شامل مجموعه ای از هر محصولی است که شما دارید یا می توانید منبع آن را تهیه کنید. اما یک کاتالوگ دیجیتال حاوی تک تک محصولات موجودی شما است. و این کار را بدون به خطر انداختن قابلیت استفاده آن انجام می دهد.

 

این به خاطر دو چیز است:

شما می توانید به راحتی  و بدون هزینه اضافی دسته بندی محصولات، فهرست ها و راهنمای سفارش ایجاد کنید. این به مشتریان شما امکان دسترسی آسان به محصولاتی که معمولاً خریداری می کنید را می دهد.

فناوری جستجوی قوی که جستجو، فیلتر کردن و مرتب‌سازی کاتالوگ محصولات را آسان می‌کند. مشتریان می توانند محصولات جدیدی را که در غیر این صورت هرگز نمی دیدند کشف کرده و در مورد آنها بیاموزند.

این تفاوت مهمتر از آن چیزی است که به نظر می رسد.

فاصله زیادی بین کاتالوگ B2C مانند مجله یا بخشنامه خرده فروشی و کاتالوگ B2B وجود دارد. خریداران B2B به دنبال محصولات خاص و اطلاعات محصول مورد نیاز خود هستند. خریداران B2C در حال مرور هستند و به راحتی تحت تأثیر معاملات و تبلیغات قرار می گیرند.

همانطور که می توانید تصور کنید، این به سرعت پیچیده می شود. به خصوص اگر شما یک تولید کننده یا توزیع کننده B2B با صدها یا هزاران محصول هستید. تنظیم لیست محصولات شما مزایای خود را دارد. اما اگر خریدار محصولی را که شما حمل می کنید پیدا نکند، می تواند خطر باقی ماندن پول روی میز را نیز به همراه داشته باشد.

 

یک کاتالوگ دیجیتال چه کارهای دیگری می تواند انجام دهد که یک کاتالوگ چاپی نمی تواند انجام دهد؟

 

چاپ، توزیع و استفاده آسان تر

هر کاتالوگ کاغذی که چاپ می کنید هزینه دارد. نه فقط برای چاپ خود کاتالوگ، بلکه برای توزیع آن بین مشتریان و مشتریان بالقوه. و هر بار که پیشنهاد محصول شما تغییر می‌کند یا قیمت‌ها تغییر می‌کند، باید کاتالوگ را به‌روزرسانی، چاپ مجدد و توزیع مجدد کنید.

اگر موفق به انجام این کار نشدید، نمایندگان فروش شما باید با مشتریان در مورد آنچه که در انبار است و یا در انبار موجود نیست، رفت و آمد کنند. و قیمت فعلی محصولات در مقایسه با قیمت منتشر شده چقدر است. این یک آشفتگی گران و وقت گیر است.

در مقایسه، ساخت کاتالوگ های دیجیتال یا رایگان است یا بسیار کم هزینه، و توزیع آن رایگان است. بهترین پلتفرم های تجارت الکترونیک B2B با نرم افزار کاتالوگ دیجیتال داخلی عرضه می شوند. علاوه بر این، به روز نگه داشتن کاتالوگ دیجیتال هزینه ای ندارد.

در نهایت، همه اینها یک تجربه عالی برای خریداران ایجاد می کند. آنها همیشه به آخرین لیست محصولات با اطلاعات به روز و قیمت دسترسی دارند و جستجو و مرتب کردن همه چیز آسان است.

 

دسترسی، اشتراک گذاری و خرید آسان تر

 

 

کاتالوگ آنلاین

 

یک کاتالوگ دیجیتال طبیعتاً بی وزن است. در هر زمان و از هر مکان در دسترس است و تنها چیزی که نیاز دارید یک کامپیوتر، تلفن یا تبلت و اتصال به اینترنت است. نه تنها این، بلکه اشتراک‌گذاری محصولات از کاتالوگ دیجیتال آسان‌تر است. آشپز یک رستوران را تصور کنید که می خواهد محصول جدیدی را توسط سرآشپز اجرایی راه اندازی کند. فقط یک لینک به صفحه محصول ارسال کنید، و خریدار می تواند آن را همانجا خریداری کند. فروخته شد، به خریدار با اتصال به اینترنت!

 

مزایای کاتالوگ های دیجیتال به همین جا هم ختم نمی شود. یک کاتالوگ دیجیتال تجارت الکترونیک B2B متصل به یک پورتال تجارت الکترونیک B2B می تواند با نرم افزار انجام سفارش، نرم افزار توزیع و گاهی اوقات حتی نرم افزار مهمان نوازی ادغام شود . این یک ابزار مدیریت کسب و کار کامل است.

 

کاتالوگ دیجیتال برای تجارت الکترونیک

کاتالوگ های دیجیتال و تجارت الکترونیک B2B دو روی یک سکه هستند. اگر مطمئن نیستید دلیل آن چیست، مقاله تجارت الکترونیک B2B چیست را ببینید . کاتالوگ دیجیتالی که امکان مرور را دارد اما خرید نمی کند چه فایده ای دارد؟ این با کاتالوگ چاپی سفارش پستی تفاوت چندانی ندارد. به طور مشابه، چه کسی می خواهد محصولاتی را در یک پلت فرم تجارت الکترونیک خریداری کند که در آن نمی توانید اطلاعات دقیق محصول را برای کمک به تصمیم گیری آگاهانه دریافت کنید؟

رفتار خریدار هر روز که می گذرد پیچیده تر می شود؛ و این در مورد خریدار B2B دوچندان صادق است. بر اساس یک مطالعه، 82 درصد از خریداران قبل از خرید محصولات را به صورت آنلاین بررسی می کنند. در مقایسه، 94 درصد از خریداران B2B قبل از خرید به صورت آنلاین تحقیق می کنند.

بیشتر و بیشتر از این خریدها به صورت آنلاین انجام می شود، چه از طریق یک کاتالوگ تجارت الکترونیک B2B و وب سایت یا یک برنامه فروش B2B. و این ضروری است که خریداران را قادر به تحقیق و خرید از طریق یک رابط واحد کنید.

نحوه استفاده از کاتالوگ دیجیتال برای افزایش فروش

اگر نتوانید به پایگاه خریدار باهوش اینترنت کمک کنید تا تحقیقات خود را تکمیل کند، فروش خود را از دست داده اید. اما اگر کاتالوگ دیجیتال شما آنقدر جامع، آسان برای پیمایش، و آنقدر آموزنده باشد که تمام شک و تردید را از مشتری بالقوه برطرف کند، فروش خواهید داشت. به طور خلاصه، فروش شما به میزان شفاف و مفید بودن شما بستگی دارد. و وقتی از کاتالوگ ساز تجارت الکترونیک B2B استفاده می کنید ، این همان چیزی است که به دست می آورید.

مدیریت موفق کاتالوگ به آن دارایی تبدیل می شود. و مدیریت کاتالوگ B2B تنها با نرم افزار مدیریت کاتالوگ مناسب امکان پذیر است. ما همچنین می توانیم در طراحی کاتالوگ تجارت الکترونیک به شما کمک کنیم .

 

خوشبختانه، توانایی مدیریت کاتالوگ تجارت الکترونیک B2B شما در بسیاری از راه حل های تجارت الکترونیک B2B تعبیه شده است. این یکی از مزایای بی شمار تجارت الکترونیک B2B است.

 

سوالات متداول درباره کاتالوگ های دیجیتال

کاتالوگ الکترونیکی در تجارت الکترونیک چیست؟

کاتالوگ الکترونیکی در تجارت الکترونیک یک نشریه مجازی یا آنلاین است که محصولات و خدمات یک شرکت را به نمایش می گذارد. تعریف کاتالوگ محصولات آنلاین شبیه به کاتالوگ الکترونیکی یا بروشور الکترونیکی است.

 

مزایای کاتالوگ چیست؟

مزایای کاتالوگ الکترونیکی عبارتند از:

 

  • کاهش هزینه برای عملیات پردازش داده ها
  • بهبود رضایت مشتری
  • سفارش دقیق
  • سازگاری بهبود یافته با فرآیندهای خرید
  • هزینه های اداری داخلی کمتر
  • استفاده از تکنولوژی های روز 

 

کلام آخر

در مجموعه مدرن طرح تلاش کردیم شما را با مزایای استفاده از کاتالوگ های دیجیتال آشنا کنیم؛ امیدواریم که مطالب برای شما مفید بوده باشد.

جهت مشاده ی نمونه کارهای طراحی شده کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید و به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید.

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *