راهنمای عکاسی طبیعت بی جان برای مبتدیان

عکاسی طبیعت بی جان
[vc_row][vc_column][vc_column_text]عکس های طبیعت بی جان و عکسهای رومیزی راهی عالی برای ارتقا مهارت های عکاسی شماست. در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه آن عکسهای بی روح و بی نقص را بدست آورید!بنابراین چه چیزی یک عکس بی حرکت را تشکیل می دهد؟ عکاسی از طبیعت بی جان همتای عکاسی نقاشی مرده است. سوژه های معمول برای عکاسی بی جان شامل موارد بی جان – گل ، غذا ، گیاهان ، سنگ ها و غیره است.

عکاسی رومیزی شاخه ای از عکاسی طبیعت بی جان است که تمرکز خود را روی گرفتن وسایلی می گذارد که روی میز قرار گرفته اند. متداول ترین سوژه های عکاسی در این سبک عکاسی از مواد غذایی و محصولات است.

 

عکاسی طبیعت بی جان
عکاسی طبیعت بی جان

 

چرا باید عکاسی از طبیعت بی جان را امتحان کنید

شما می توانید چیزهای زیادی از عکاسی بی حرکت یاد بگیرید. به عنوان مثال ، شما می توانید ببینید که چگونه انواع مختلف نور بر صحنه تأثیر می گذارند. آیا می دانید که نور جانبی از منبع نور کم برای آشکار سازی بافت بسیار مناسب است؟

با عکس های طبیعت بی جان و عکاسی رومیزی ، شما کاملاً قادر به کنترل تک تک جنبه های عکس خود هستید. از صحنه پردازی صحنه گرفته تا شات کرکره – این همه تصمیم شما است.

علی رغم ماهیت “تجاری” عکاسی رومیزی ، شما به عکاسی از طبیعت بی جان و به صورت تجاری محدود نمی شوید. همیشه می توانید یک تصویر خوب از داستان گویی مانند تصویر زیر ایجاد کنید.

 

عکاسی طبیعت بی جان
عکاسی طبیعت بی جان

 

 

ممکن است یک فرد حرفه ای به تجهیزات مناسب و تجهیزات گران قیمت نیاز داشته باشد. اما هنوز هم می توانید در گوشه اتاق نشیمن خود با تجهیزات اولیه عکس های شگفت انگیزی بگیرید. با تهیه خلاقیت و ساخت لوازم جانبی و راه حل ها برای گرفتن عکس مورد نظر خود ، هزینه ها را پایین نگه دارید.

در زیر ، لیستی از مواد و تجهیزات برای شروع عکاسی بی جان و بی حرکت ارائه داده ام.

تجهیزات مورد نیاز

هر نوع دوربینی ، دوربین دیجیتال ارزان تر است و شما می توانید فوراً بازخورد داشته باشید ، اما هیچ چیز مانع استفاده از دوربین فیلم شما نمی شود.
مواد مختلف برای ایجاد کف و زمینه برای صحنه شما.
بازتابنده های کوچک نقره ای و سفید برای بازگشت نور به صحنه. با استفاده از ورقه و مقوا می توان به راحتی این موارد را ساخت.

تجهیزات توصیه شده

یک سه پایه  نیز ضروری است.
یک لنز تله فوتو و یک لنز سریع طبیعی. در حالت ایده آل ، لنز ماکرو مورد نیاز است ، اما شما می توانید با مجموعه ای از لنزهای نزدیک نیز این کار را انجام دهید. از آنجایی که من لنز ماکرو ندارم ، معمولاً با لنزهای نزدیک 2+ و / یا +3 کار می کنم. این حداقل فاصله فوکوس لنزهای من را کاهش می دهد. لنزهای دستی و قدیمی خوب و معمولاً ارزان هستند.
من معمولاً از Olympus Zuiko OM 50mm f / 1.4 قدیمی و Sigma Art 30mm f / 1.4 استفاده می کنم زیرا بسیار شارپ و ارزان هستند. توجه داشته باشید که من از آن لنزها روی دوربین m4 / 3 و ضریب برش سنسور 2x استفاده می کنم.

این بدان معناست که آن لنزها معادل لنزهای 100 ، 60 و 120 میلی متری برای دوربینهای فول فریم هستند. به طور کلی ، برای عکاسی بی جان و عکاسی از محصول ، بهتر است بین محدوده کانونی 50 تا 120 میلی متر بمانید.

 

عکاسی از سوژه ثابت
عکاسی از سوژه ثابت

 

چگونه می توان به عکاسی طبیعت بی جان نزدیک شد

ساده باش سعی نکنید صحنه هایی را با بسیاری از اشیا ((یا غذا) و مواد مختلف درست کنید. رویکردی حداقلی داشته باشید ، جایی که سوژه اصلی به راحتی شناسایی می شود. صحنه را کار کنید تا از آن نهایت استفاده را ببرید.
در نظر بگیرید که کار با سطوح شیشه ای ، براق و بازتابنده از همه سخت تر است. در ابتدا سعی کنید از آنها اجتناب کنید.

تمیز نگهش دار

وسایل خود و تمام سطوح قابل مشاهده را از گرد و غبار ، لکه ها و اثر انگشت ها تمیز کنید.
صبور باش. پرتاب اشیا به صحنه نتایج خوبی نخواهد داشت. به ترکیب خود ، نحوه بازی اجسام با هم فکر کنید و خطوط اصلی و زاویه دید را در نظر بگیرید. با نور آزمایش کنید. به آنچه می خواهید در صحنه برجسته کنید ، احساسات منتقل شده و بافت ها را آشکار کنید.

همچنین بخوانید : ۸ قانون طلایی برای ترکیب یا هارمونی عکاسی محصول عالی

 

عکاسی از سوژه ثابت
عکاسی از سوژه ثابت

 

 

 

اگر بخواهم به همه شما بگویم که درباره عکاسی مرده هنوز می توان دانست ، این پست هرگز پایان نخواهد یافت. درعوض ، من می خواهم به شما نشان دهم که شما می توانید با تجهیزات ارزان قیمت و اساسی در چهار مطالعه موردی انجام دهید. از ساده ترین راه حل تا پیچیده تر.

دوربین: آیفون 5S
منبع نور: نور طبیعی
اصلاح کننده نور: بازتابنده دایره ای
تنظیم روشنایی
راه اندازی : نور کلیدی سطح بالا
نور کلیدی:یک پنجره در سمت چپ صحنه
پر کردن نور: بازتابنده دایره ای در سمت راست صحنه

 

 

این ساده ترین تنظیماتی است که می توانید ایجاد کنید. بیشتر مناسب عکس های غذایی و صحنه های کوچک است.

از آنجا که من هیچ لنز ماکرو برای آیفون خود نداشتم ، قادر به پر کردن قاب با سوشی نبودم. برای این منظره پرنده ، من مجبور شدم صحنه ای را با چند وسیله طراحی کنم. من از یک دستگاه ضمیر بامبو صورتی استفاده کردم که روی آن یک قوری چدنی خوب با یک فنجان قرار دادم.

سوشی تازه تحویل داده شده با استفاده از یک بشقاب کوچک بهمراه مقداری سس سویا به نمایش گذاشته شد و یک جفت چپستیک حس خوبی برای پایان کار بود.

 

عکاسی طبیعت بی جان

 

 

دوربین: دوربین Olympus OM-D EM-10 Mark IV Micro Four Thirds
لنز: Olympus Zuiko OM 50 f / 1.4 (معادل لنز 100 میلی متر در قاب کامل)
لوازم جانبی: سه پایه و یک لنز از نزدیک +2
منبع نور: روشنایی طبیعی
اصلاح کننده نور: بازتابنده دایره ای
مقوا 100x70cm سفید به عنوان زمینه و مقوا 50x70cm سفید به عنوان صحنه
تنظیم روشنایی
راه اندازی : نور کلیدی سطح بالا

نور کلیدی: پنجره ای در سمت چپ صحنه
پر کردن نور: بازتابنده دایره ای در سمت راست صحنه

 

 

این یک تنظیم کلاسیک در عکاسی از مواد غذایی است. من تصمیم گرفتم با استفاده از یک تصویر خوب High Key ، از پرالین شکلات تلخ عکس بگیرم و کنتراست ایجاد کنم.
من از صفحه سفید و باریک و تزئین شده با پوست پرتقال برای نمایش پرالین ها استفاده کرده ام. و بعد روی اولین شکلات فوکوس کردم.

 

عکاسی طبیعت بی جان
عکاسی طبیعت بی جان

 

 

دوربین: دوربین میکرو چهار سوم Olimus OM-D EM-10
لنز: Olympus Zuiko OM 50 f / 1.4 (معادل لنز 100 میلی متر در قاب کامل)
لوازم جانبی: سه پایه و یک لنز از نزدیک 3+
منبع نور: iPhone 5S
اصلاح کننده نور: بازتابنده دایره ای
مقوا مشکی (مات) 100×70 سانتی متر به عنوان پس زمینه و مقوا سیاه (براق) 50×70 سانتی متر به عنوان صحنه
تنظیم روشنایی
راه اندازی: نور کلیدی سطح پایین
نور کلیدی: iPhone 5S نور کلیدی سطح بالا Soft Box Color را از بالای صحنه در سمت راست اجرا می کند
نور را پر کنید: بازتابنده دایره ای در قسمت جلوی سمت راست صحنه

 

 

به منظور برجسته شدن ، پرلین های شکلات سفید خواستار تصاویر Low Key هستند. از یک صفحه خاکستری تیره برای نمایش یک پرالین سفید که با کارامل تزئین شده استفاده شده است.
استفاده از لنز نزدیک 3+ باعث شد که واقعاً به سوژه نزدیک شوم. سپس تصمیم گرفتم تصویر را با فرمت مربع برش دهم و موضوع خارج از مرکز باشد. این ترکیب بهتر و حتی محکم تر را فراهم می کند.

 

عکاسی طبیعت بی جان
عکاسی طبیعت بی جان

 

دوربین: دوربین Olympus OM-D EM-10 میکرو چهار سوم
لنز: Sigma Art 30mm f / 1.4 DN (معادل لنز 60 میلی متر در قاب کامل)
لوازم جانبی: سه پایه ، پایه سبک (سه پایه ساده) ، قلش E-TTL  با سیمی به طول 3 متر
منبع نور: flashgun Metz 48 AF-1 دیجیتال در حالت دستی ، توان خروجی روی 16/1 تنظیم شده است
اصلاح کننده نور: بازتابنده دایره ای ، سافت باکس
مقوا مشکی (مات) 100×70 سانتی متر به عنوان زمینه و مقوای سیاه (براق) 50×70 سانتی متر به عنوان صحنه
تنظیمات نور
راه اندازی: نور کلیدی سطح پایین
نور کلیدی : در سمت راست صحنه ، چند متر دورتر است
نور را پر کنید: بازتابنده دایره ای سمت چپ صحنه

 

عکاسی از سوژه ثابت
عکاسی از سوژه ثابت

 

 

توجه داشته باشید که برای انجام این نوع عکسها با نور کلیدی سطح پایین نیازی نیست که در یک محیط سیاه و سفید باشید. در واقع ، شما می توانید آنها را در روز روشن انجام دهید ، به شرطی که با استفاده از دیافراگم بسیار باریک مشکلی نداشته باشید.

بهتر است بدون داشتن فلش عکس بگیرید تا از صحنه سیاه تصویر بگیرید (مثلاً با استفاده از سرعت شاتر بسیار سریع ، کمترین تنظیمات ISO و دیافراگم باریک). سپس ، فلش را به هم متصل کرده و عکس واقعی را بگیرید.

صرف نظر از میزان نور محیط ، صحنه فقط با فلاش روشن می شود. به یاد داشته باشید ، شما می توانید خورشید را با یک flashgun خاموش کنید.
این نوع تنظیمات عالی است اگر بخواهید بافت ها را آشکار کنید و عکس خود را بدحال کنید. این همان کاری است که من برای کفش های چرمی قرمز استفاده شده Camper Peu انجام دادم که در عکس زیر نشان داده شده است.

 

 

عکاسی از سوژه ثابت
عکاسی از سوژه ثابت

 

 

از خلاقیت برای بهترین عکسهای طبیعت بی جان استفاده کنید

همانطور که مشاهده کردید ، با حداقل تجهیزات می توانید کارهای زیادی انجام دهید. به شرط داشتن مکان برای صحنه پردازی و داشتن قدرت نور کافی برای روشن کردن ، می توانید از هرچه می خواهید عکس بگیرید. محدودیت اصلی خلاقیت شماست.

عکاسی از سوژه ثابت
عکاسی از سوژه ثابت

 

و در مورد پاییز با گلدان چطور؟ برای این شات ، چند برگ زرد داخل یک شیشه قرار دادم و یک شمع روشن کردم.

 

عکاسی از سوژه ثابت
عکاسی از سوژه ثابت

 

 

نکات فنی برای عکاسی طبیعت بی جان

تنظیم نور کلیدی در سطح پایین

برای عکاسی با نور کلیدی در سطح پایین ، ترجیح می دهم در نور کم کار کنم. من مجموعه خود را با دو قطعه مقوا سیاه می سازم: موردی که به عنوان صحنه استفاده می کنم (50 × 70 سانتی متر) دارای براقیت است ، در حالی که ست برای پس زمینه (100 70 70 سانتی متر) مات است.

فلاش خارج از دوربین است ، روی پایه روشنایی آن قرار دارد و من معمولاً آن را در قسمت جلویی / کنار مجموعه قرار می دهم.

این تنظیم بسیار شبیه به آنچه در مطالعه موردی شماره 4 استفاده شده است ، و عکس حاصل در زیر نشان داده شده است.

عکاسی طبیعت بی جان
قوری چدنی با دو فنجان و برگ های چای که روی زمین تنظیم شده پاشیده شده است. توجه داشته باشید که چقدر بافت و نقاشی های موجود در قوری چدن کاملاً مشهود است.

 

 

تنظیم نور کلیدی در سطح بالا

این تنظیم معمول من برای عکاسی با نور کلیدی در سطح بالا است : دو قطعه مقوا سفید. یکی برای مرحله کف (50 × 70 سانتی متر) روی میز قهوه. زمینه (100 × 70 سانتی متر) عمودی و روی پایه استراحت است. این تنظیم در کنار پنجره ای برای اطمینان از مقدار زیادی نور طبیعی برای کار با آن است.

همچنین بخوانید : عکاسی از محصول با نور طبیعی

 

عکاسی طبیعت بی جان
عکاسی طبیعت بی جان

 

بهتر است از پنجره هایی که در معرض تابش مستقیم آفتاب هستند به دلیل نور شدید که روی مجموعه شما قرار می گیرد خودداری کنید. روزهای ابری بهترین زمان است زیرا آسمان به عنوان یک سافت باکس بزرگ عمل خواهد کرد.

نور را پر کنید

در عکس بالا ، منعکس کننده دایره ای نقره ای / سفید کوچک و دو طرفه من (قطر 33 سانتی متر) از Lastolite را مشاهده می کنید.

من از آن استفاده می کنم تا سایه ها را نرم کنم و کمی نور را به صحنه برگردانم. عکس زیر مقایسه ای بین صحنه ای است که با (در سمت راست) و بدون (در سمت چپ) بازتابنده عکس گرفته شده است.

همانطور که مشاهده می کنید ، سایه های موجود در تصویر مناسب هنگام استفاده از بازتابنده و دلپذیرتر بودن صحنه ، نرمتر هستند.

عکاسی طبیعت بی جان
عکاسی طبیعت بی جان

 

چند کلمه در مورد فوکوس و جمع کردن فوکوس

اول از همه ، فوکوس خودکار را فراموش کرده و دستی بروید: شما باید بر آنچه در کانون توجه است و چه چیزی کنترل کامل ندارد ، کنترل داشته باشید. اگر دوربین شما از آن استفاده می کند ، از نمای زنده استفاده کرده و هر عملکرد احتمالی دستی برای فوکوس را روشن کنید. بزرگنمایی تصویر ، اوج گرفتن فوکوس یا ترکیبی از این دو.

برای این نوع عکس ، جایی که عمق میدان باریکی دارید و باید فوکوس کنید ، دوربین خود را روی سه پایه نصب کنید. برای جلوگیری از لرزش دوربین ، از یک شاتر از راه دور یا زمان سنج خودکار استفاده کنید.

از یک مشکلی که ممکن است هنگام کار با لنزهای ماکرو یا نزدیک با آن روبرو شوید ، آگاه باشید. DOF بسیار باریک گاهی اوقات ، حتی یک سوژه کوچک را نمی تواند در کانون توجه کامل قرار دهد.
اگر لنز خود را پایین بیاورید ، (یعنی انتخاب دیافراگم کوچکتر مطلوب نیست) یا DOF حاصل از آن هنوز خیلی باریک است ، تنها راه حل باقی مانده انجام فوکوس استیک است.

انباشت کانونی تمایل دارد که پس از پردازش اتفاق بیفتد. اما اکنون برخی دوربین ها وجود دارند که به شما امکان می دهند فوکوس درون دوربین را انجام دهید (به عنوان مثال Olympus OM-D EM-1 با آخرین به روزرسانی ثابت).

در فتوشاپ ، جمع آوری فوکوس با ادغام انتخابی برخی از عکس ها انجام می شود ، جایی که هر عکس در قسمت دیگری از صحنه متمرکز شده است. این روش شامل بارگیری تصاویر شما به صورت لایه ای در فتوشاپ است. سپس قسمتهای ناخواسته تصاویر را قبل از ادغام لایه ها برای ایجاد تصویر نهایی ، ماسک می زنید.

به عنوان مثال ، عکس زیر را در نظر بگیرید: نمای پرنده در این عکس اتفاده شده است. برای به دست آوردن این تصویر نهایی ، من مجبور شدم سه عکس مختلف را فوکوس کنم تا تمام عناصر مختلف در کانون توجه قرار بگیرند. در عکس اول تخته چوبی متمرکز بود ، عکس دوم روی دانه های قهوه در سمت راست متمرکز بود. برای مورد آخر ، من روی pralines تمرکز کردم.

 

عکاسی طبیعت بی جان
عکاسی طبیعت بی جان

 

نتیجه گیری
برای ورود به تصاویر طبیعت بی جان نیازی به سرمایه گذاری زیاد نیست. امیدوارم به شما الهام داده باشم تا به هدف خود برسید.

برای تکمیل عکسهای بی حرکت ، آنها را در Lightroom ویرایش کنید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *