نحوه عکاسی صنعتی از اشیا براق به صورت گام به گام

عکاسی از اشیا براق | عکاسی از محصولات براق

یکی از چالش های عکاسی از محصول ، عکس گرفتن از سطوح بازتابنده است. ما یک روش آزمایش شده برای عکاسی از شیشه و فلز براق یا عکاسی از محصولات براق داریم که فقط به یک بازتابنده پرتابل نیاز دارید. بیایید نحوه استفاده از آنها برای گرفتن عکس های با کیفیت حرفه ای را بیاموزیم ، با ما همراه باشید با ادامه مقاله عکاسی از اشیا براق ، عکاسی از محصولات براق.

عکاسی از اشیاء براق در نگاه اول ساده به نظر می رسد اما در عمل میتواند زمینه ای برای یادگیری تمام شاخه های عکاسی صنعتی باشد. چرا که تقریبا هر عکاس هنر های تبلیغاتی در طول دوران کاری حرفه ای خود با محصولاتی مواجه می شود که همانند یک جواهر برق می زنند. و خب عکاسی از این محصولات براق نیاز به دانستن نکته های مهمی دارد.

عکاسی از اشیا براق | عکاسی از محصولات براق

عکاسی از محصولات براق علاوه بر سرگرم کننده بودن بسیار  هنرمندانه است. در صورتی که از علم لازم برای عکاسی از محصولات براق برخوردار باشید متوجه خواهید شد که عکس های نهایی بسیار جذابی ثبت خواهید کرد.

قانون بازتابنده ها

قبل از شروع به عکاسی از اشیا براق ، باید قانون انعکاس را درک کنید. این مفهوم بیان می کند که زاویه بازتاب برابر با زاویه برخورد است. باشه. خب همه اینها یعنی چی؟ نور حادثه پرتویی است که از منبع نور می آید. هنگامی که آن پرتو از روی سطحی مانند شیشه یا فلز برگشت ، به نور منعکس شده تبدیل می شود.

برای دریافت مشاوره رایگان و همچنین برای دریافت خدمات عکاسی صنعتی با کارشناسان ما در مدرن طرح تماس بگیرید👇

عکاسی از اشیا براق | عکاسی از محصولات براق
عکاسی از اشیا براق | عکاسی از محصولات براق

با در نظر گرفتن این مفهوم ، می توان گفت که هر دو منبع نور و دوربین نمی توانند در یک صفحه باشند. چرا؟ زیرا اشعه های حاصل از منبع نور به لنز دوربین برخورد کرده و باعث براق شدن می شوند. برای جلوگیری از بازتاب ، منبع نور را کنار یا پشت سوژه قرار دهید. سپس با استفاده از مقواهای ساده سفید یا نقره ای  (کارت انعکاس )شی را روشن کنید. می توانید Bounce Card را به عنوان آینه هایی تصور کنید که به سوژه تابانده می شوند. اگرچه فنی به نظر می رسند ، اما مقواهای ساده سفید یا نقره ای هستند.

می توانید از کارت های مقواهای ساده سفید یا نقره ای  برای هدایت پرتوهای نور به مناطق خاصی از یک جسم استفاده کنید. آنها به شما کمک می کنند تا نور را کنترل کنید تا از بازتاب بد در عکاسی محصول جلوگیری کند. حال بیایید آنچه را آموخته ایم با چند شی بازتابنده آزمایش کنیم.

تجهیزات لازم برای عکاسی ایده آل

پس در نظر داشته باشید که در عکاسی شما حتما محتاج به تجهیزات مناسب هستید. حتما نباید تجهیزات خیلی پیشرفته ای داشته باشید. اما مقوا های براق و صفحات نقره ای که بتوانند نور را به خوبی به سوژه ی مورد نظر بتابانند بسیار مهم است.

به عقیده ی من تمام انواع مختلف عکاسی از عکاسی از طبیعت گرفته تا عکاسی هنری و حتی همین عکاسی از اشیاء براق همگی را می توان در دسته ی عکاسی صنعتی قرار داد. چرا که خوب از آب درآمدن نتیجه ی نهایی و به دست آوردن عکس های ایده ال نیازمند تجهیزات مناسب و پیشرفته است.

هر چقدر که تجهیزات مناسب تر و پیشرفته تر باشد می توان به نتیجه ی ایده آل با کیفیت تری رسید.

داشتن پایه های مناسب و یا لنز و یا حتی منبع نور های بهتر به ثبت تصاویری که هنرمندانه و نمایشگاهی تر باشند کمک شایانی می کند.

در همین راستا عکاسی از اشیاء براق هم نیازمند داشتن منبع نوری مناسب است که همین منبع نور ها هم جزئی از تجهیزات صنعتی در عکاسی به حساب می آیند.

چگونه می توان از فلز براق عکس گرفت

عکس گرفتن از فلز براق مانند عکاسی از آینه است. منعکس کننده همه چیز در اطراف آن است ، از جمله شما و دوربین شما. ما از رنده پنیر به عنوان یک مثال عالی برای عکاسی بازتابی استفاده خواهیم کرد. این سطح انعکاس زیادی دارد ، که عکسبرداری را به چالش می کشد. اگر بدون برنامه ریزی شات از رنده پنیر عکس بگیرید ، در نهایت با تصویر زیر مواجه خواهید شد.

عکس رنده پنیر بدون برنامه ریزی
عکس رنده پنیر بدون برنامه ریزی

عکس رنده پنیر بدون برنامه ریزی در این نمونه ، پایین جسم سطح سفید میز را منعکس می کند. در همین حال ، قسمت بالای آن تاریک است زیرا منعکس کننده اتاقی است که هیچ نوری ندارد. بنابراین چگونه می توان سطوح بازتابنده پنیر را نقره ای و براق جلوه داد؟ حال ممکن است فکر کنید که روشن شدن مستقیم سوژه باعث حل مسئله خواهد شد. اما همانطور که اشاره کردیم ، انجام این کار فقط باعث ایجاد تیرگی و بازتاب های غیر جذاب می شود.

برای این پروژه ، ما از سافت باکس استفاده می کنیم زیرا می توانیم نور را کنترل کنیم. اما از لحاظ تئوری می توانید از نور طبیعی نیز استفاده کنید. با این وجود ، از آنجا که نور خورشید غالباً شدت آن را تغییر می دهد ، ممکن است در نتیجه نتایج ناسازگار باشد.

همیشه باید به دنبال شرایط نوری نرم و حتی پراکنده باشید. مهم نیست که از کدام منبع نوری استفاده می کنید ، باید سوژه خود را بدون تماس مستقیم آن روشن کنید. و اینجاست که مقواهای ساده سفید یا نقره ای  (کارت انعکاس )  وارد می شوند. از آنجا که سطح رنده پنیر نقره ای است ، من یک مقوا نقره ای در سمت چپ و دیگری در سمت راست قرار دادم. در نتیجه ، من لکه های تیره روی فلز را از بین بردم.

رنده پنیر بین دو مقوا برگشتی نقره

من از کجا فهمیدم که مقوا را کجا قرار دهم؟

ابتدا مقواها را دقیقاً در جایی قرار دادم که بازتاب بدی پیدا کردم. دو طرف چپ و راست تاریک بودند ، بنابراین مقوا ها را در آن مناطق قرار دادم. سپس ، مواضع آنها را مطابق قانون بازتابنده ها تنظیم کردم. برای تشخیص زوایای خود مجبور به انجام محاسبات پیچیده نبودم. تمام کاری که من باید انجام می دادم این بود که مطمئن شوم مقواها  در محدوده دید منبع نور قرار دارند.

من همچنین مشاهده کردم که مقواها چه تأثیری بر رنده پنیر دارند. اگر سطح هنوز تاریک بود ، من مدام زاویه آنها را تغییر می دادم تا اینکه سفید به نظر می رسیدند. همانطور که قانون بازتاب بیان می کند ، کارت های مقوا  نیز برای موثر بودن باید دارای دید مستقیم شی باشند.

در زیر تصویر حاصل پس از چند دقیقه تغییر مقواها ، مشاهده می شود.

عکاسی از محصولات براق
تصویر حاصل از رنده پنیر بین مقواها عکس گرفته شده است | عکاسی از محصولات

چگونه از محصولات آرایشی براق عکاسی کنیم

هنگامی که وارد عکاسی از محصول می شوید ، با محصولات بسیار متالیکی روبرو خواهید شد. به ویژه در محصولات آرایشی و بهداشتی مانند رژ لب و نمک شایع هستند.

مطالب مرتبط : عکاسی از محصولات آرایشی و بهداشتی

تفاوت عکاسی از محصولات آرایشی با دیگر محصولات تجاری

اگر به محصولات آرایشی و بهداشتی نگاهی بیندازید ، می بینید که اکثر آنها دارای درپوش های براق و لوله های شفاف هستند. بنابراین چگونه می توانید از دو نوع ماده به طور همزمان عکس بگیرید؟ راز جلوگیری از نور بازتابی ، قرار دادن نور به روشی استراتژیک است. روشنایی لوازم آرایشی از یک محصول به محصول دیگر متفاوت است. عکاسان همچنین در نحوه برخورد با تصاویر بازتاب متفاوت هستند. من دوست دارم محصولم را از بالا و پشت روشن کنم. برای این تنظیم روشنایی خاص ، زاویه مستقیم روشن ترجیح داده می شود. اگر چشم انداز دیگری را انتخاب کنید ، باید چراغ ها را دوباره تنظیم کنید.

منبع نور از بالا بدنه محصول را روشن می کند. نور پس زمینه ، زمینه سفید ایجاد می کند. همچنین اگر جسمی شفاف داشته باشد ، آن را روشن می کند. نور بالا  ، نورکلیدی است و درخشان ترین خروجی را می دهد.

نور پس زمینه باید فقط به اندازه کافی روشن باشد که بتواند یک زمینه سفید بدون درز ایجاد کند. اگر قدرت آن را بالا ببرید ، ممکن است در نهایت با یک تصویر بیش از حد نورانی مواجه شوید.

عکاسی از محصولات براق
ست بطری عطر با کلید و نور پس زمینه | عکاسی از محصولات براق

هنگامی که نورهای من در موقعیت قرار گرفتند ، من کارت های مقوا را در هر طرف محصول قرار می دهم. آنها پرتوهای حاصل از نور پس زمینه را منعکس می کنند و دوباره به کلاهک انعکاسی باز می گردند. در نتیجه ، در هر دو طرف سطح براق خطوط سفید تمیز به دست می آورید. من یک پنل اکریلیک زیر محصول قرار دادم تا محصول و همچنین دو نور را منعکس کند. از این طریق می توانم تضمین کنم که حتی پایه تصویر من سفید خالص است.

از آنجا که کارت های مقوا جلوی درب را نمی پوشاند ، یک خط سیاه در وسط آن ایجاد می کنید. این به این دلیل است که هیچ نوری از آن منطقه نمی پرد. این یک روش ساده و زیبا برای جلوگیری از نمایش دوربین روی سطح محصول است. نتیجه این تکنیک یک نوار سیاه خالص در وسط ایجاد می کند. شما به هیچ وجه لازم نیست دوربین را ویرایش کنید زیرا در سطح محصول ظاهر نمی شود.

عکاسی از محصولات براق

تصویر حاصل از یک بطری لوازم آرایشی بدون بازتاب | عکاسی از اشیا براق

تاثیر نور بر روی برق زندگی مواد ارایشی روی پوست

در عکاسی محصولات آرایشی بهداشتی براق بودن سوژه بسیار مهم است. حتما در تبلیغاتی که از کرم های محافظت کننده ی پوست وجود دارند مشاهده کرده اید که این کرم ها بعد از مالیده شدن بر روی پوست نوعی شفافیت خاص را به تصویر می کشند.

بعد از استفاده از یک رژ لب و یا یک کرم پودر باید عکس تبلیغاتی از آنها دارای شدت برق زدگی بسیار مناسبی باشد.

نه بیش از حد و نه کمتر از حد. به همین ترتیب این مقوله که نور را تا چه حدی به روی سطح پوست بتابانیم بسیار اهمیت دارد.

سطح پوستی که محصولات ارایشی بر روی ان مالیده شده است باید با نور پرداری بسیار دقیقی دچار نوعی برق زدگی ایده ال بشود.

استفاده از فلش دوربین عکاسی برای ثبت یک تصویر براق اصلا مناسب نیست.

چگونه می توان از شیشه و فلز عکس گرفت

اکنون که اصول را می دانید ، بیایید یک چالش بزرگتر را بپذیریم. بنابراین در مورد شلیک یک شات از شیشه و از فلز چطور؟

عکاسی از شیشه به نظر آسان می رسد ، اما اینطور نیست. اگرچه به اندازه براق و بازتابنده فلز نیست ، اما بازتاب های زشتی ایجاد می کند. و با نورپردازی اشتباه ، مانند آنچه در تصویر زیر مشاهده می کنید ، می تواند کسل کننده و مات به نظر برسد.

عکاسی از اشیا براق
قوری با سطوح بازتابنده شیشه و فلز | عکاسی از اشیا براق

راز ساخت قوری در شیشه در سایر عکس ها ، روشن کردن سوژه از پشت است. از آنجا که شیشه قابلیت عبور دارد ، فقط در صورت روشن کردن شی رئوس جزییات را مشاهده خواهید کرد. من همچنین برای اطمینان از دستیابی به آن زمینه سفید خالص ، از آخرین صفحه اکریلیک آخرین شات استفاده کردم.

عکاسی از اشیا براق
قوری روی صفحه آکریلیک با نور پس زمینه تنظیم شده است | عکاسی از محصولات براق

روش نور پس زمینه زیبا به نظر می رسد و شکل سوژه شما را به نمایش می گذارد. و نکته جالب این است که این روش فقط در مورد قوری ها بلکه سایر محصولات شیشه ای نیز کاربرد ندارد. اما اکنون ما با مشکل روشن کردن صافی انعکاسی داخل قوری نیز روبرو هستیم.

عکاسی از اشیا براق
صافی فلزی داخل قوری تاریک باقی می ماند

بنابراین چگونه این مسئله را حل می کنید؟ اکنون وقت آن است که تکنیکی را که برای عکاسی از سطوح فلزی یاد گرفته اید ، به کار بگیرید. مانند رنده پنیر و محصول آرایشی ، تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که یک بار دیگر از کارت های مقوایی استفاده کنید.

عکاسی از اشیا براق
قوری بین دو مقوا تنظیم می شود | عکاسی از اشیا براق

تمام کاری که ما باید انجام دهیم این است که قوری را بین دو مقوا در هر طرف قوری قرار دهیم. با انجام این کار می توان نور را از نور پس زمینه به سطح فلز منعکس کرد.

عکس حاصل از قوری شیشه ای و فلزی | عکاسی از اشیا براق

در این رابطه بخوانید: طراحی کاتالوگ چیست؟

نتیجه

به یاد داشته باشید ، هیچ دو مورد بازتابی یکسان نیستند. هر کدام چالش های منحصر به فردی خواهند داشت. آنچه در این مقاله آموزش دادیم ممکن است در مورد سایر محصولات صدق نکند. اما درس مهم این است که یاد بگیرید چگونه از قانون بازتابنده ها استفاده کنید.

چند تلاش اول شما با استفاده از بازتاب ها ناامید کننده خواهد بود. اما این یکی از تکنیک هایی است که تمرین در آن تفاوت ایجاد می کند. بنابراین اکنون یک شی انعکاسی را برای خود بگیرید و آزمایش این مهارت جدید را شروع کنید. اگر بدانید که چگونه از هر سطح بازتابنده ای عکس بگیرید ، همه چیز دیگر آسان خواهد بود.

3.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *