نکات طلایی در طراحی لیبل

نکات طلایی در طراحی لیبل

نکات طراحی لیبل

یکی از نکات مهم در جذب مشتری طراحی لیبل محصول شما است. بسیاری از افراد بعد از استفاده از محصول با کیفیت لیبل آن را فراموش نخواهند کرد و درصد بسیاری از مردم حتی اگر محصول مناسبی در داخل قفسه نباشد ولی لیبل حرفه ای بر روی آن درج شده باشد آن را از قفسه برمیدارند و ممکن است حتی آن را انتخاب کنند پس طراحی لیبل محصول شما بسیار مهم است. در ادامه نکات طلایی در طراحی لیبل را برای شما ارائه می دهیم.

 

تناسب طراحی لیبل با محتوای داخلی

یکی از نکات و اصول اولیه مهم تناسب طرح لیبل شما با محتوای داخلی لیبل است به این معنی که شما نباید بر روی طرح لیبل جملاتی بنویسید که محصول شما مرتبط با طرح نیست، این کار یک طرح اغراق آمیز است و جز بازخورد منفی نتیجه ای برای شما نخواهد داشت، زیرا کیفیتی که از محصول خودتان تعریف کرده اید در محصول شما اثری از آن نیست، این حرکت حتی باعث نابود شدن برند شما و در نهایت اعتماد نکردن مشتریان به برند شما میشود و ممکن است هیچ این مشتریان به سمت شما برنگردند.

با رنگ ارتباط برقرار کنید

رنگ ها می توانند سریعتر از کلمات ارتباط برقرار کنند. آنها در جذب مصرف کنندگان در نیم ثانیه مهم هستند.

ارتباط رنگی مناسب با دیگر محصولات شما

برند شما باید رنگ های خاص خود را داشته باشد. آنها باید در ارتباط با مشتری استفاده شوند. وب سایت، کاتالوگ، بروشور، سربرگ و لیبل محصول شما باید از همان رنگها استفاده کنند. به این ترتیب، مشتریان بدون نیاز به خواندن حتی یک کلمه، دقیقاً می دانند چه کسی محصول را تولید کرده است.

همچنین بخوانید: تفاوت کاتالوگ با بروشور

 

رنگ ها و طعم ها را مطابقت دهید

می توانید از رنگ برای انتقال طعم یا رایحه استفاده کنید. به عنوان مثال، رنگ زرد مردم را به فکر موز و قرمز توت فرنگی می اندازد. این به مشتری عادی کمک می کند تا طعم مورد نظر خود را به سرعت پیدا کند و مشتری جدید با یک نگاه انواع محصولات شما را بررسی کند.

 

متن را با تصاویر تکمیل کنید

رنتون پیشنهاد می کند از تصاویر استفاده کنید. مانند رنگ، آنها می توانند سریعتر از کلمات ارتباط برقرار کنند. همچنین، تصاویر می توانند جالب تر و چشم نوازتر از متن باشند. اما اطمینان حاصل کنید که تصاویر و متن را متعادل استفاده کرده اید. بیش از حد در هر کدام باعث سردرگمی میشود.

انتخاب قلم مناسب

رنگها و تصاویر نمی توانند همه چیز را با هم ارتباط دهند. کلمات ضروری هستند مطمئن شوید که نوع قلمی را انتخاب می کنید که از نظر زیبایی به برند شما کمک می کند.

 بیش از حد از قلم ها استفاده نکنید

لیبل ها نباید بیش از دو قلم داشته باشند. ترجیحاً، به یکی بچسبید. “اگر برند شرکت خود را با یک فونت خاص داشته باشید، حالت خوب است. اگر از چهار قلم روی برچسب استفاده کنید، این بد است، ” این موضوع را رنتون که از بنیان گذاران و صاحب سبک خاص است می گوید.

مطالب مرتبط : اصول طراحی لیبل

 مطابقت فونت با مارک تجاری

از لیست فونت ها استفاده کرده و فونتی را انتخاب کنید که برای برند شما مناسب باشد.

 سایز قلمی را انتخاب کنید که خوانندگان گمراه نشوند

اندازه قلم خوانا را انتخاب کنید. اگر از فونت کوچکتر برای تاکید بر روی بسیاری از کلمات برای یک لیبل استفاده کنید، احتمالاً از متن بیش از حد استفاده می کنید. مقداری اندازه قلم خود را بزرگ کنید تا مناسب باشد.

 

نکات طلایی در طراحی لیبل

اطلاعات تماس را ارائه دهید

– آدرس و شماره تلفن
مشتریان از درج آدرس پستی و شماره تلفن مشاغل شما روی لیبل استقبال می کنند. با این کار شما از نظرات و بازخوردهای مشتریان خود آگاه میشوید و یک نقطه آگاهی مناسب برای کسب و کار شما است.

سایت اینترنتی

URL وب سایت شما باید روی لیبل شما باشد و  باز هم، فضای بسیار کمی را اشغال می کند و می تواند مشتریان را به سمت بازاریابی آنلاین شما سوق دهد.

عدم ارائه این اطلاعات می تواند تجربه ناامیدکننده ای برای مصرف کنندگان باشد.

 مرحله شماره 6. اطلاعات اجباری را فراموش نکنید

طبق قانون، جدول اطلاعات غذایی و هشدارهای عمومی باید در برخی از برچسب های محصول چاپ شود. این اطلاعات را روی پشت لیبل بچسبانید. برچسب جلوی شما باید محصول شما را بفروشد و توصیف کند. جدول اطلاعات غذایی و هشدارهای عمومی باید پشت قفسه باشد.

 استراتژی برای برجسته کردن

لیبل شما باید برجسته باشد در غیر این صورت مصرف کننده هرگز محصول شما را تحویل نخواهد گرفت. در اینجا چند ایده در مورد ایجاد یک لیبل منحصر به فرد آورده شده است:

-> استراتژی شماره 1. یک داستان بگویید

مردم عاشق داستان هستند. یک داستان دو جمله ای درباره چگونگی تأسیس شرکت شما یا به ثمر رسیدن یک محصول بگویید. این شما را به مردم و تاریخچه محصول شما متصل می کند.

“Clif Bar به طور مثال یک نمونه در مورد مطلب بالا است. در هر لیبل Clif Bar یک پاراگراف وجود دارد که کمی در مورد شرکت و چگونگی نامگذاری آن به نام این پسر به شما می گوید. او دوچرخه سوار کوهستان بود و می خواست یک میان وعده مغذی ایجاد کند.

-> استراتژی شماره 2. از تصاویر مختلف استفاده کنید

می توانید از چندین برچسب با تصاویر مختلف برای همان محصول استفاده کنید. ترفند این است که سایر عناصر – مانند رنگ ها، حاشیه ها و قلم ها – را یکسان نگه دارید. مشتریان باید بتوانند محصول شما را حتی اگر دارای چهار تصویر متفاوت باشد، شناسایی کنند.

مثال: جونز سودا از عکس های ارسال شده توسط مشتریان خود برای برچسب استفاده می کند. “100 عکس مختلف در این برچسب ها وجود دارد!!

-> استراتژی شماره 3. نقل قول ها و حقایق را اضافه کنید

جایزه ها یا حقایق جالب را به لیبل های خود اضافه کنید. این نوع محتوا را می توانید زیر درپوش های آب میوه، کیسه های چای و داخل بسته بندی های آب نبات پیدا کنید.

-> استراتژی شماره 4. الهام گرفتن

اگر در طراحی لیبل های خود مشکلی ندارید، بررسی کنید:

– رقبای خود را بررسی کنید
وقتی در حال طراحی اولین لیبل خود هستید به رقبا نگاه کنید. میتوانید مقایسه کنید اما همیشه سعی کنید متفاوت باشید. توجه داشته باشید که انواع فونت ها و رنگ ها را امتحان کنید.

->  یک طراح استخدام کنید

برای راه اندازی لیبل جدید از یک طراح حرفه ای استفاده کنید. طراحی گرافیک هنری است با بسیاری از عناصر حرفه ای که تسلط بر آنها سالها به طول می انجامد. یک تازه کار احتمالاً قادر به دستیابی به یک مفهوم طراحی موثر نخواهد بود.

شما میتوانید با متخصصین طراح لیبل مدرن طرح در تماس باشید تا طراحی لیبل حرفه ای را برای برند خودتان تجربه کنید برای مشاهده برخی از نمونه کارها بر روی کلمه طراحی لیبل کلیک کنید.

همچنین بخوانید: عکاسی تبلیغاتی و انواع عکس تبلیغاتی

 

کلام پایانی

در این مقاله به 8 نکته مهم در مورد طراحی لیبل اشاره کردیم. برجسته کردن، ارتباط با رنگ، انتخاب قلم مناسب، درج اطلاعات تماس همگی جزئی از مهم ترین نکات مهم در مورد طلایی می باشد که توضیح این موارد پرداخته ایم. اگر هم سوالی در این موارد برایتان پیش آمد با مجموعه مدرن طرح در ارتباط باشید.

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *