نکات و ایده های خوب طراحی کاتالوگ زیبا

نمونه کاتالوگ کالا پمپ آب پاش و غلیظ پاش
برخی از ایده های خوب طراحی کاتالوگ شامل عکس های با کیفیت، لایه بندی ، استفاده از تم رنگی سازمانی یا برند، استفاده از ترکیب رنگی چشم نوازو داشتن فضای خالی برای دستگاههای چاپ هستند. در ادامه به توضیح آن میپردازیم:

چگونه میتوان کاری کرد که کاتالوگ متمایز به نظر برسد؟

برای متمایز شدن به نکات زیر توجه کنید:

  1. شروع کاتالوگ با طراحی کاوری که برند و تم آن را به خوبی به نمایش بگذارد آغاز کنید.
  2. استفاده از تصاویر با کیفیت با ترکیب گرافیکی که محصول را به خوبی به نمایش بگذارد. مطمئن شوید تصاویر شما شفاف، واضح و روشن به نظر برسند
  3. چیدمان محصولات را به نحوی انجام دهید که منطق دسته بندی آن ها را به طور واضح برای مخاطب روشن کند. محصولات مشابه را با عنوان یکسان در کنار هم قرار دهید.
  4. توضیح کافی برای نمایش ویژگی های اصلی و متمایز کننده محصول قرار دهید. توضیح دهید ایهر محصول چگونه نیاز مشتری را برطرف و مشکل او را حل میکند.
  5. از عناصر تعاملگرا مانند qrکد در کاتالوگ چاپی و ویدئو و دکمه در کاتالوگ دیجیتال استفاده نمایید.
  6. از فرم های رسمی برای نوشته ها و خطوط استفده نمایید.
  7. بررسی مجدد کاتالوگ طراحی شده شما را بروز خطاهای تایپی یا ایرادات طراحی دور میکند. کاتالوگ بدون ایراد تاثیرگذاری را بر مخاطب چندین برابر میکند.

آیا درج قیمت میتواند به عنوان ایده های خوب طراحی کاتالوگ استفاده شود؟

درج قیمت در کاتالوگ به اهداف تجاری کارفرما بستگی دارد. گاها نگذاشتن قیمت میتواند بخشی از فرآیند بازاریابی باشد یا بالعکس.

اگر هدف کاتالوگ تبدیل مشتری های بالقوه جذب شده به خرید باشد داشتن قیمت میتواند راه خوبی برای این موضوع باشد. این کار میتواند مشتری های بیشتری را به انتخاب محصول مورد نظر با آگاهی از قیمت ترغیب نماید.

برای مشتریانی که در حال مقایسه محصولات در فروشگاههای متنوع باشند آگاهی از قیمت محصول کمک کننده است و میتواند در انتخاب مشتری تاثیر زیادی ایفا نماید.

در هر صورت دلیل انتخاب شما برای قرار دادن و یا ندادن قیمت باید بر اساس اهداف تجاری و استراتژی کارفرما باشد.

انتخاب فونت چه میزان در طراحی کاتالوگ تاثیر دارد؟

انتخاب فونت مناسب تاثیری حیاتی بر احساسات مخاطب کاتالوگ شما دارد. معمولا فونت کاتالوگ بر اساس هویت برند و مخاطبان هدف انتخاب میشود. فونت های کوچک یا ناخوانا سبب خوانده نشده محتوا را دارند. در کنار آن فونت های ضخبم  یا bold توجه مخاطب را از محصول میگیرند. بنابراین انتخاب فونتی با قاعده و معمول در کنار زیبایی طراحی کاتالوگ تحت تاثیر خود قرار میدهد.

نمونه طراحی کاتالوگ مدرن طرح ‍!

جهت مشاهد کاتالوگ های بسیار زیبا طراحی شده توسط مجموعه مدرن طرح، از طریق مشاهده نمونه طراحی های کاتالوگ زیبا کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *