تفاوت کاتالوگ چاپی با کاتالوگ دیجیتال

تفاوت کاتالوگ چاپی با کاتالوگ دیجیتال

چاپ کاتالوگ یا کاتالوگ دیجیتال، کدام بهتر است؟

کاتالوگ ها یکی از ابزارهای مهم برای داشتن فروش بیش تر است. به عبارتی دیگر، از کاتالوگ های چاپی به عنوان منبعی ثابت برای دریافت اطلاعات مورد نیاز استفاده می شود. با این حال، با تغییر تکنولوژی، بسیاری از کسب و کارها در حال بررسی این هستند که چاپ کاتالوگ یا کاتالوگ دیجیتال، کدام بهتر است؟ هر دو نوع کاتالوگ، مزایا و معایب خود را دارند. با دیجیتالی شدن همه چیز، چاپ کاتالوگ نیز دیجیتالی شده است. انتشار کاتالوگ دیجیتال آسان بوده و هر کسی که به اینترنت متصل می شود می تواند از آن استفاده کند. از سوی دیگر، کاتالوگ سنتی پیچیده و پرهزینه است. بیایید بیشتر در مورد این که چاپ کاتالوگ یا کاتالوگ دیجیتال، کدام بهتر است؟ صحبت کنیم.

همچنین بخوانید: دسترسی مشتریان به کسب و کار با کاتالوگ

فرق کاتالوگ چاپی یا دیجیتالآیا می دانید که کاتالوگ دیجیتال چیست؟

کاتالوگ دیجیتال یا الکترونیکی یکی از انواع کاتالوگ های موجود در صنعت چاپ است. چنین کاتالوگی بر خلاف کاتالوگ چاپی به صورت دیجیتالی، طراحی و به اشتراک گذاشته می شود. علیرغم باور رایج، کاتالوگ های دیجیتال لزوماً به صورت آنلاین منتشر و قابل دسترسی نیستند. آنها را می توان از طریق اینترنت رد و بدل کرد، اما برخی از قالب ها امکان دانلود و بررسی کاتالوگ ها را حتی بدون اتصال به اینترنت نیز فراهم می کنند. چنین کاتالوگ هایی نیاز به آپلود مجدد یا به روز رسانی پس از ویرایش دارند. اشکال مختلف کاتالوگ دیجیتال PDF، سند ورد، اکسل، بروشور، پاورپوینت یا هر فرمت دیگر سازگار با پلتفرم دیجیتال است.

کاتالوگ چاپی چیست؟

در پاسخ به این سوال که چاپ کاتالوگ یا کاتالوگ دیجیتال، کدام بهتر است؟ باید گفت که اعتماد مردم به کاتالوگ چاپی بسیار آسان تر از کاتالوگ دیجیتال است. یکی از مزیت های بزرگ کاتالوگ چاپی این بوده که امکان حمل آن در هر مکانی امکان پذیر است. علاوه بر این، گاهی اوقات می توان محتوای کاتالوگ دیجیتال را در سیستم های هوشمند به صورت متفاوتی مشاهده کرد. به عنوان مثال، کاتالوگی که برای تلفن هوشمند طراحی شده است در iPad همانند حالت موبایل نمایش داده نمی شود در حالی که این موضوع برای کاتالوگ چاپی وجود ندارد.

کاتالوگ چاپی شامل استفاده از کاغذ، ماشین چاپ، جوهر و مواد شیمیایی است. این نوع کاتالوگ چندین دهه بوده که مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال، با ظهور اینترنت، کاتالوگ چاپی به آرامی جای خود را به کاتالوگ دیجیتال داد اما هنوز پاسخ این سوال برای بسیاری مبهم است که چاپ کاتالوگ یا کاتالوگ دیجیتال، کدام بهتر است؟

همچنین بخوانید: اصول طراحی کاتالوگ شرکتی را بشناسید!

 

فرق کاتالوگ چاپی یا دیجیتال

طراحی کاتالوگ و چاپ آن عموماً پرهزینه و پیچیده است. ناشران باید هزینه زیادی را برای چاپ و توزیع آن صرف کنند. از سوی دیگر، کاتالوگ دیجیتال تنها به اینترنت نیاز دارد. علاوه بر این، بازار چاپ بروشور و کاتالوگ دیجیتال روز به روز در حال کاهش است. امروزه، حتی کسانی که چاپخانه دارند برای پاسخگویی به نیازهای بازار فعلی، در چاپ دیجیتال سرمایه گذاری می کنند.

 

فرق کاتالوگ چاپی یا دیجیتال

سخن پایانی

اگر تا به حال با این سوال مواجه شده اید که چاپ کاتالوگ یا کاتالوگ دیجیتال، کدام بهتر است؟ باید گفت که این امکان به وسیله کاتالوگ چاپی و کاتالوگ دیجیتال فراهم می شود که محصولات خود را به مشتریان نمایش دهید. در واقع باید گفت که فقط کاتالوگ دیجیتال مجوز بروزسانی اطلاعات محصول را می دهد. زمانی که محصول جدیدی را تولید و عرضه می کنید، در کاتالوگ دیجیتال می توان آن را برای تمام عموم به نمایش گذاشت.

طراحی کاتالوگ دیجیتال در مجموعه مدرن طرح

مجموعه مدرن طرح با بیش از 10 سال سابقه در ضمینه طراحی کاتالوگ به صورت کاملا حرفه ای در خدمت شما عزیزان می باشد. ما به شما این قول را میدهیم که تمامی قیمت ها برای طراحی و ساخت کاتالوگ کاملا مناسب و مقرون به صرفه باشد و با 1 بار خرید مشتری دائمی ما خواهید شد. اگر هم می خواهید خودتان به ساخت کاتالوگ دیجیتال بپردازید، هم میتوانید از نرم افزار هایی که در بخش بالا به آن اشاره شد استفاده کنید. و هم می توانید با استفاده سایت هایی که به صورت آنلاین خدمات ساخت کاتالوگ را ارائه می دهند استفاده نمایید. در بخش زیر فهرست این سایت ها ارائه شده است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *