نمونه کاتالوگ برای جذب مخاطب

نمونه کاتالوگ

کاتالوگ ها یکی از ابزارهای مهم معرفی خدمات یا محصولات هستند. بهره مندی از نمونه کاتالوگ های خلاقانه می تواند به جذب مشتری و معرفی کسب و کار شما کمک کند.

کاتالوگ ها اهمیت بالایی در زمینه تبلیغات دارند. هر نمونه کاتالوگ شامل اطلاعات جامع و کاملی از محصول، بررسی ویژگی ها و بیان کاربردهای آن است.

در واقع مشتری با خواندن کاتالوگ، به اطلاعات مفیدی از محصول دست می یابد که او را مجاب به خرید می کند. طراحی کاتالوگ اگر به صورت اصولی و هدفمند انجام شود، می تواند در جذب مخاطب تاثیر بالایی داشته باشد.

بررسی ویژگی های نمونه کاتالوگ های خارجی

کاتالوگ های خارجی حرفه ای ایده های بسیار جذابی را برای طراحی در اختیار شما قرار می دهند. شما می توانید با الهام گرفتن از این ایده ها، جذاب ترین طراحی را برای کاتالوگ های مورد نیاز خود انجام دهید.

طراحی جذاب و حرفه ای

کاتالوگ های خارجی کاملا حرفه ای و تبلیغاتی طراحی شده اند. معمولا در ساخت این کاتالوگ ها از جلد های سخت یا جلد های گلاسه استفاده شده است.

این ورق های براق جذابیت بسیار بالایی برای مشتریان دارد. طرح بندی اصولی صفحات کاتالوگ، از دیگر ویژگی های کاتالوگ های خارجی است.

ویژگی های نمونه کاتالوگ خارجی

استفاده از تصاویر با کیفیت

یکی از ویژگی های بسیار مهم کاتالوگ های خارجی، استفاده از تصاویر جذاب و با کیفیت در آن است. تصاویر نقش مهمی در جذب مخاطب و ترغیب آن ها به خرید محصول دارد.

بهتر است کار عکاسی از محصولات خود را به یک تیم حرفه ای بسپارید تا بهترین و با کیفیت ترین عکس از محصولات خود را در اختیار داشته باشید.

داشتن اطلاعات جامع و دقیق

در کاتالوگ های خارجی از اضافه گویی پرهیز شده است. در نمونه کاتالوگ خارجی اطلاعات مختصر و مفیدی از محصول، ویژگی ها و کاربردهای آن بیان شده است.

بیان این اطلاعات به مشتری کمک می کند تا بیشتر با محصول یا خدمت آشنا شوند و تصمیم خود را برای خرید قطعی کنند.

استفاده از کلمات و واژگان ساده و قابل فهم

در اغلب نمونه طراحی کاتالوگ خارجی، خبری از جملات نامفهوم و کلمات سخت نیست. طراحان کاتالوگ های خارجی از زبانی ساده برای بیان اطلاعات محصول استفاده می کنند.

عدم استفاده از فونت های متعدد

سادگی حرف اول را در طراحی کاتالوگ می زند. این ویژگی در بسیاری از کاتالوگ های خارجی حرفه ای نیز دیده می شود.

در اغلب این کاتالوگ ها تنها از یک فونت ساده و جذاب استفاده شده است.

دقت داشته باشید که فونت مورد استفاده شما باید به راحتی خوانده شود تا مشتری بتواند در کمترین زمان ممکن اطلاعات درج شده بر روی کاتالوگ را بخواند.

روانشناسی رنگ ها در طراحی نمونه کاتالوگ ها

رنگ ها ماندگاری زیادی در ذهن مخاطب دارند. جالب است بدانید که بسیاری از افراد تنها به دلیل استفاده از رنگ های صحیح نمونه کاتالوگ ، جذب آن شده و ترغیب به خرید محصولات می شوند.

حتما شما هم تاکنون متوجه شده اید که اکثر شرکت های تولید کننده داروهای گیاهی از رنگ سبز برای کاتالوگ های خود استفاده می کنند. دلیل استفاده از این رنگ، القای حس طبیعت و سالم بودن محصول به مشتری است.

همانطور که متوجه شدید رنگ ها ابزارهای بسیار قدرتمندی در جهت تبلیغات هستند.

شما نیز باید در طراحی کاتالوگ های مورد نیاز خود از رنگ های متناسب و صحیح بهره بگیرید. در ادامه به بررسی ویژگی های برخی از رنگ ها می پردازیم:

رنگ زرد

زرد رنگی متمرکز است و می تواند در ایجاد انرژی مثبت نقش داشته باشد. کاتالوگ های حاوی رنگ زرد سبب آزاد شدن سروتونین در بدن می شوند. این هورمون می تواند باعث شادابی شود و انگیزه فرد را برای خرید افزایش دهد.

رنگ قرمز

از رنگ قرمز برای به وجود آوردن  هیجانات مشتری استفاده می شود. قرمز بیانگر احساسات است و معمولا برای بولد کردن مطالب و آگاهی از خطر یا موضوعی مهم در نمونه کاتالوگ مورد استفاده قرار می گیرد.

رنگ آبی

استفاده از رنگ آبی می تواند سبب جلب اعتماد مشتری به برند شما شود. آبی نشان دهنده آرامش است و گزینه بسیار خوبی برای طراحی متن و جلد کاتالوگ محسوب می شود.

تاثیر رنگ ها در طراحی نمونه کاتالوگ

رنگ سبز

رنگ سبز یادآور طبیعت، سرسبزی و آرامش است. سبز روشن می تواند به افزایش احساس آرامش افراد کمک کند.

استفاده از رنگ سبز در نمونه طراحی کاتالوگ محصولات مربوط به طبیعت بسیار مناسب است.

رنگ بنفش

بنفش یکی از جذاب ترین رنگ ها در طراحی نمونه کاتالوگ معرفی محصول است. رنگ بنفش نشان دهنده احترام، شکوفایی، ثروت، خلاقیت و تخیل است و می تواند در کاتالوگ های مختلف مورد استفاده قرار بگیرد.

رنگ مشکی

مشکی رنگی رسمی و سنگین است که در طراحی کاتالوگ های بسیار خاص استفاده می شود. البته بهترین رنگ برای نوشته های داخل نمونه کاتالوگ نیز مشکی است. در صورتی که پس زمینه کاتالوگ مشکی باشد، نوشته به رنگ سفید تغییر پیدا می کنند.

میزان استفاده از  نمونه کاتالوگ در دنیای امروز

هیچ کس نمی تواند تاثیر کاتالوگ ها را در جلب مشتری و افزایش فروش انکار کند. امروزه کاتالوگ های دیجیتالی جای خود را به کاتالوگ های کاغذی و چاپی داده اند .

این کاتالوگ ها را می توانید در اغلب وب سایت های ارائه دهنده خدمات و محصولات مشاهده کنید.

بر اساس آخرین تحقیقات انجام شده 27 درصد از صاحبان کسب و کارها بیان کرده اند که کاتالوگ ها هسته مرکزی کار آن ها است.

این تحقیق نشان می دهد که 70 درصد از کسب و کارها دارای نمونه کاتالوگ معرفی محصول هستند.

نتیجه گیری

کاتالوگ ها باید حرفه ای و اصولی طراحی شوند تا بیشترین میزان تاثیرگذاری را داشته باشند. کانون تبلیغاتی مدرن طرح با استفاده از تجهیزات و نرم افزارهای مدرن و با استفاده از کادری مجرب، طراحی کاتالوگ های مورد نیاز شما را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت انجام می دهد.

طراحی نمونه کاتالوگ در مدرن طرح با استفاده از جدیدترین متدهای اروپایی و سبک های مختلف طراحی انجام می شود. شما مشتریان محترم می توانید طراحی کاتالوگ های خود را با خیال راحت به مجموعه مدرن طرح بسپارید.

طراحی لیبل، طراحی پوستر، طراحی ست اداری و… نیز دیگر خدمات مجموعه است.

طراحی کاتالوگ در مدرن طرح !

در این متن با روانشناسی رنگ در طراحی کاتالوگ آشنا شدید. برای مشاهده نمونه طراحی های کاتالوگ از مجموعه مدرن طرح کلیک نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *