دیجیتال مارکتینگ: راهنمای قطعی بازاریابی دیجیتال

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

دیجیتال مارکتینگ: راهنمای قطعی بازاریابی دیجیتال

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال؛ تبلیغات یک کسب و کار، شخص، محصول یا خدمات با استفاده از کانال های آنلاین، دستگاه های الکترونیکی و فناوری های دیجیتال است. چند نمونه از بازاریابی دیجیتال عبارتند از: کاتالوگ دیجیتال، رسانه های اجتماعی ،  ایمیل،  پرداخت به ازای کلیک (PPC) ،  بهینه سازی موتور جستجو (SEO)  و …

بازاریابی دیجیتال چه تفاوتی با بازاریابی سنتی دارد؟

تفاوت بین بازاریابی سنتی و دیجیتال مارکتینگ ساده است.

بازاریابی سنتی از کانال های آفلاین استفاده می کند، در حالی که بازاریابی دیجیتال از کانال های دیجیتال برای ارائه محصولات، خدمات و شناسایی برند خود استفاده می کند.

 برای مثال، یک کمپین بازاریابی سنتی از بیلبوردها، کاتالوگ کاغذی یا هر نوع تبلیغات چاپی استفاده می کند، در حالی که یک کمپین بازاریابی دیجیتال ممکن است از رسانه‌های اجتماعی، پست‌های وبلاگ ، کاتالوگ آنلاین و ایمیل برای تبلیغ یک تجارت و پیشنهادات آن استفاده کند.

در سال‌های اخیر، مرز بین «بازاریابی سنتی» و «بازاریابی دیجیتال» شروع به محو شدن کرده است، زیرا حتی کانال‌های سنتی مانند بیلبوردها، تبلیغات تلویزیونی و پست مستقیم یک جزء دیجیتالی برای آنها ایجاد کرده‌اند.

چرا بازاریابی دیجیتال مهم است؟

امروزه برای شرکت‌ها، دیجیتال مارکتینگ مهم است زیرا:

 • چندین استراتژی بازاریابی آنلاین
 • راه حل های بازاریابی مقرون به صرفه
 • زمین بازی همسطح
 • گزینه های هدف گذاری و شخصی سازی پیشرفته
 • ردیابی و اندازه گیری دقیق کمپین
 • بازخورد عملکرد مداوم کمپین

در زیر می‌توانید درباره  مزایای دیجیتال مارکتینگ بیشتر بدانید  .

بازاریابی دیجیتال چندین استراتژی بازاریابی آنلاین را ارائه می دهد؟

 

دیجیتال مارکتینگ

 

با بازاریابی آنلاین، شرکت شما می تواند از طیف وسیعی از تاکتیک ها انتخاب کند. نمونه هایی از تاکتیک های دیجیتال مارکتینگ عبارتند از:

 • سئو
 • PPC
 • بازاریابی محتوا
 • بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO)
 • بازاریابی و  تبلیغات رسانه های اجتماعی

در بازاریابی سنتی، انتخاب های کمتری بریا ارائه دارید. شما فقط چند کانال در دسترس دارید، مانند رادیو، تلویزیون بیلبورد، کاتالوگ کاغذی و بسیاری از این کانال ها گران هستند، که انتخاب های شما را بیشتر محدود می کند.

انتخاب استفاده از بازاریابی دیجیتال به شرکت شما امکان دسترسی به طیف وسیعی از استراتژی ها را می دهد. می‌توانید آن‌هایی را انتخاب کنید که با کسب‌وکار، اهداف و بازار هدف شما مطابقت دارند، که به شما کمک می‌کند تأثیر بازاریابی آنلاین را بر روی قیمت نهایی خود به حداکثر برسانید.

بازاریابی دیجیتال راه حل های بازاریابی مقرون به صرفه ای را ارائه می دهد

قیمت یکی دیگر از مزایای دیجیتال مارکتینگ است.

در مقایسه با بازاریابی سنتی، بازاریابی آنلاین بسیار مقرون به صرفه است. اگر به صورت آنلاین تبلیغ می کنید، چه در رسانه های اجتماعی، وب سایت ها یا موتورهای جستجو، بودجه و پیشنهاد خود را برای فضای تبلیغات تعیین می کنید. شما کنترل کاملی بر میزان هزینه های خود دارید، که در هنگام طراحی بیلبورد صدق نمی کند.

انعطاف پذیری یکی از ویژگی های بزرگ دیجیتال مارکتینگ است. بودجه ها و کمپین ها را می توان طوری تنظیم کرد که از سال ها تا چند دقیقه در هر مکانی اجرا شوند. همراه با هدف‌گیری دقیق، کسب‌وکارها چابکی دارند که اغلب در کمپین‌های سنتی وجود ندارد. برای مثال، اگر یک کمپین PPC راه اندازی می کنید و می بینید که کارایی ندارد، می توانید ادامه دهید و آن کمپین را متوقف کنید. در مقایسه، هنگامی که یک بیلبورد را خریداری می کنید، آن را برای تمام مدت قرارداد در اختیار دارید، خواه کار کند یا نه.

دیجیتال مارکتینگ زمینه بازی برابر را ارائه می دهد

اگر یک کسب و کار کوچک تا متوسط ​​(SMB) هستید، بازاریابی دیجیتال همچنین به شرکت شما کمک می کند تا از برندهای بزرگتر متمایز شود. به این دلیل که بازاریابی آنلاین راه حل های مقرون به صرفه ای مانند سئو و طراحی کاتالوگ دیجیتال ارائه می دهد که می تواند به کسب و کار شما کمک کند تا مخاطبان خود را جذب کند.

شرکت‌های بزرگ می‌توانند خود را به شیوه‌ای بازاریابی کنند که SMB‌ها اغلب نمی‌توانند. آنها املاک و مستغلات عالی را با مکان های شرکت می گیرند. آنها تعداد زیادی از کارکنان فروش سردمدار را استخدام می کنند. آنها از نمایشگاه ها و کنفرانس هایی با نمایشگاه های مفصل حمایت می کنند.

لازم نیست نگران این باشید که چگونه بودجه بازاریابی آنلاین شما با برندهای بزرگتر رقابت خواهد کرد. بازاریابی دیجیتال چندین استراتژی مقرون به صرفه از جمله SEO را ارائه می دهد که می توانید از آنها برای ارائه محصولات یا خدمات خود در مقابل مخاطبان خود استفاده کنید. 

 

بیاموزید» اصول طراحی کاتالوگ

هدف گذاری و شخصی سازی پیشرفته

 

 

تبدیل بازاریابی وب به بخشی از استراتژی کسب و کار شما همچنین به شما امکان دسترسی به طیف وسیعی از گزینه های هدف گذاری و شخصی سازی پیشرفته را می دهد. بازاریابی سنتی، که گسترده‌تر است، نمی‌تواند با آنچه که دیجیتال مارکتینگ می‌تواند به شما ارائه دهد، رقابت کند.

به عنوان مثال، با بازاریابی آنلاین، می توانید از گزینه های هدف گذاری مانند:

 • سن
 • محل
 • منافع
 • وضعیت تأهل
 • سرگرمی ها
 • دستگاه
 • و …

این گزینه‌های هدف‌گیری می‌توانند به شما در تقویت سایر مزایای بازاریابی دیجیتال، مانند مقرون‌به‌صرفه بودن آن کمک کنند. برای مثال، اگر  یک کمپین PPC راه‌اندازی می‌کنید ، می‌توانید از گزینه‌های هدف‌گیری مانند مکان و دستگاه استفاده کنید تا تبلیغات خود را بر روی کاربرانی که به احتمال زیاد تبدیل می‌شوند متمرکز کنید، مانند بازدید از فروشگاه آجر و ملات خود.

بازاریابی آنلاین همچنین امکان شخصی سازی محتوا با اطلاعاتی مانند موارد زیر را فراهم می کند:

 • نام
 • منافع
 • رفتار خرید

ایجاد یک تجربه شخصی  برای کاربران، چه از طراحی کاتالوگ دیجیتال، ایمیل مارکتینگ یا وب سایت شما، می تواند به نتایج بازاریابی بهتری منجر شود. برای مثال  ، اسمارت کاتالوگ  که محصولاتی  را بر اساس رفتار خرید قبلی مشترک توصیه می کند، می تواند به فروش دیگری و حتی توصیه شفاهی منجر شود.

 • بازاریابی دیجیتال ردیابی و اندازه گیری دقیق کمپین را ارائه می دهد
 • بازاریابی آنلاین می تواند به رفع مشکل ردیابی در بازاریابی سنتی نیز کمک کند.

با بازاریابی سنتی، ردیابی اینکه آیا کسی تجارت شما را از طریق بیلبورد، کاتالوگ چاپی، آگهی رادیویی یا ویژگی روزنامه پیدا کرده است، دشوار است. وقتی نمی‌توانید تلاش‌های بازاریابی خود را پیگیری کنید، نمی‌توانید عملکرد آنها را اندازه‌گیری کنید، که اثبات ارزش بازاریابی را چالش برانگیز می‌کند.

پیگیری عملکرد و نتایج دیجیتال مارکتینگ  

ابزارهای Google مانند Google Analytics ،  Google Search Console و  Google Ads  نظارت بر استراتژی شما را آسان می کنند. به عنوان مثال، با گوگل آنالیتیکس می توانید ترافیک وب سایت، رفتار کاربر و تبدیل وب سایت را ردیابی کنید. در مقایسه،   Google Ads  یک نمای 360 درجه از تبلیغات PPC شما ارائه می دهد. این نوع  تجزیه و تحلیل وب سایت  کاملاً جدایی ناپذیر از هر استراتژی بازاریابی دیجیتالی است که ارزش آن را دارد.

حتی بهتر از آن، می‌توانید از برنامه‌هایی مانند  Google Data Studio استفاده کنید تا همه داده‌های خود را در گزارش‌های بازاریابی دیجیتالی با خوانایی و اشتراک‌گذاری آسان جمع‌آوری کنید . ابزارهایی مانند این به شما کمک می کنند تا عملکرد بازاریابی آنلاین را به نمایش بگذارید و همچنین آن را تحلیل کنید.

بازاریابی دیجیتال بازخورد مداوم عملکرد کمپین را ارائه می دهد

تبدیل دیجیتال مارکتینگ به بخشی از استراتژی کسب و کار شما همچنین به شما امکان دسترسی به یک رویکرد بازاریابی را می دهد که بازخورد دائمی در مورد عملکرد کمپین شما ارائه می دهد، خواه استراتژی SEO شما باشد یا تبلیغات PPC.

به عنوان مثال، اگر یک کمپین PPC راه اندازی کنید و هدف خود را برای حذف دستگاه های تلفن همراه به روز کنید، ممکن است متوجه افت ناگهانی در تبدیل شوید. این پاسخ فوری به شما کمک می کند سریع واکنش نشان دهید. می توانید به روز رسانی هدف گذاری خود را لغو کنید و کمپین خود را به عملکرد مطلوب بازگردانید.

حتی استراتژی‌های بلندمدت، مانند سئو، بازخورد ثابتی را ارائه می‌دهند.

به عنوان مثال، با تجزیه و تحلیل ترافیک وب سایت و نرخ تبدیل وب سایت خود، می توانید ببینید که استراتژی هدف گیری کلمات کلیدی شما به خوبی کار می کند یا خیر. این تجزیه و تحلیل می تواند به شما کمک کند تا سایر زمینه های بهبود را نیز کشف کنید، مانند طراحی سایت و قابلیت استفاده و همچنین کیفیت محتوا.

با تمام مزایایی که دارد، بازاریابی دیجیتال دارایی عظیمی برای شرکت ها است.

بازاریابی دیجیتال چگونه کار می کند؟

حال که شما تعریف دیجیتال مارکتینگ را می دانید، اما  بازاریابی دیجیتال چگونه  کار می کند؟

بازاریابی آنلاین با توسعه یک استراتژی هماهنگ و  همه کانالی کار  می کند که از سفر خرید منحصر به فرد مخاطب هدف شما پشتیبانی می کند. این بدان معناست که کسب‌وکار شما از کانال‌های متعددی مانند اجتماعی، ایمیل و جستجو برای پشتیبانی از یک استراتژی فراگیر مانند ایجاد آگاهی از برند، سرنخ‌ها یا فروش استفاده می‌کند.

برای دیدگاه، به این مثال بازاریابی دیجیتال فکر کنید:

هدف:  کسب سرنخ

کانال ها: جستجو، ایمیل، تبلیغات دیجیتال

استراتژی:

یک پست وبلاگی بنویسید که نیازهای میانی قیف (MOFU) را هدف قرار دهد.

پست وبلاگ را برای موتورهای جستجو و کاربران بهینه کنید.

یک منبع قابل دانلود اضافه کنید که از کاربران می خواهد آدرس ایمیل خود را به اشتراک بگذارند.

یک کاتالوگ برای آن مشترکین ایمیل بسازید تا آنها را به سمت خرید سوق دهید.

این یک مثال اساسی است، اما سناریوی بالا نشان می‌دهد که چگونه شرکت‌ها می‌توانند از بازاریابی دیجیتال برای دستیابی به اهداف جهانی مانند جذب سرنخ استفاده کنند. در حالی که می‌توانید از کانال‌های بازاریابی آنلاین به تنهایی استفاده کنید، اما زمانی که با هم استفاده می‌شوند بهترین عملکرد را دارند، که یکی از بزرگترین چالش‌ها برای بازاریابان دیجیتال است.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم شما را با مفهوم دیجیتال مارکتینگ آشنا کنیم، امیدواریم که مطالب برای شما مفید بوده باشد.

کانون تبلیغاتی مدرن طرح با سالها تجربه در زمینه طراحی کاتالوگ سنتی، کاتالوگ دیجیتال توانسته است در کنار برندهای معتبر و در میان سایر رقبا سابقه ای درخشان از خود برجای بگذارد؛ جهت دریافت مشاوره رایگان و مشاهده نمونه کارها کافی است با کارشناسان ما در ارتباط باشید. 

ترجمه شده از سایت web fx[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *