12 نکته برای طراحی کاتالوگ خاص

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

12 نکته برای طراحی کاتالوگ خاص

نکات مهم برای طراحی کاتالوگ خاص را در این مقاله بخوانید!

کاتالوگ ها یک عنصر مشترک در تلاش های بازاریابی بسیاری از سازمان ها هستند و یکی از موثرترین راه ها برای انتشار اطلاعات در مورد محصولات و خدمات هستند. ایجاد یک کاتالوگ نباید چالش برانگیز باشد، اما مشکل امروز تطبیق آن با چشم انداز بازاریابی در حال تغییر است. کاتالوگ های شما باید ترکیبی از درک شما از بازار هدف و خلاقیت شما باشد. در اینجا مجموعه ای از توصیه های طراحی کاتالوگ است که قبل از ایجاد کاتالوگ باید بدانید.

 

طراحی کاتالوگ چیست؟

کاتالوگ یک محصول طراحی بصری است که محصولات یا خدمات شما را به مشتریان بالقوه نشان می دهد. طراحی کاتالوگ خاص باید با بالاترین استانداردها تولید شود و تمام خط تولید یا خدمات شما را که به مشتریان خود ارائه می دهید، با جزئیات بیان کند. مشتریان بالقوه شما باید یک بیوگرافی مختصر یا شرحی از پیشینه سازمان را در افتتاحیه کاتالوگ شما و به دنبال آن یک نمونه کار از خدمات و محصولات شما ببیینند.

هیچ قانون سخت و سریعی در مورد اینکه چگونه یک طراحی کاتالوگ خاص به نظر برسد وجود ندارد. درواقع طراحی باید کاملاً سازگار با هدف برند و خواست مخاطبان باشد؛ این چیزی است که زیبایی طراحی کاتالوگ محصولات را ایجاد می کند.

 

مبانی طراحی کاتالوگ خاص

چه اصولی می تواند به شما در طراحی کمک کند؟ این نکات را صرف نظر از نرم افزاری که استفاده می کنید یا محصولاتی که ارائه می دهید در ذهن داشته باشید، تا کاتالوگ موفقی داشته باشید. با ما همراه باشید.

 

توسل به سبک زندگی مردم 

مصرف کنندگان شما جاه طلبی ها و خواسته های خود را دارند و این ایده ها با روش های خاص زندگی مرتبط است. محصولات خود را به گونه ای بازاریابی کنید که با سبک زندگی مرتبط باشد که مخاطبان هدف شما امیدوارند به آن دست یابند. این بدان معناست که قبل از شروع به طراحی کاتالوگ خاص ؛ باید درک کاملی از انگیزه مصرف کنندگان خود داشته باشید. هر قسمت از کاتالوگ شما، از جمله زبان، عکس‌ها، جلدها و سایر جنبه‌ها، باید دارای مضمون یکسان باشد و سبک زندگی مورد نظر شما را منعکس کند.

 

آن را مختص مخاطبان هدف خود قرار دهید

 

 

آیا در حال ایجاد کاتالوگ برای تجارت به کسب و کار (B2B) یا تجارت به مصرف کننده (B2C) هستید؟

تبلیغات برای مصرف کنندگان و تبلیغات برای فروشندگان دو چیز بسیار متفاوت هستند. هر کدام دارای الزامات قالب بندی و طراحی منحصر به فرد هستند. مطمئن شوید که مخاطب هدف خود را درک کرده اید و قالبی را انتخاب کرده اید که برای آنها جذاب باشد.

 

محصولات را برجسته کنید

شما در کار فروش هستید. اطمینان حاصل کنید که هر جنبه ای از طراحی کاتالوگ خاص شما مردم را به خرید تشویق می کند. این با اطمینان از اینکه محصول در هسته تمام جنبه های طراحی قرار دارد انجام می شود. تصاویر محصول باید محصول را در عمل نشان دهد.

توضیحات محصول باید نشان دهد که چگونه محصولات شما زندگی مشتری را بهبود می بخشد. به طور خلاصه، محصول پادشاه است و هر چیز دیگری باید آن را تحسین کند.

 

چگونه یک طراحی کاتالوگ موفق ایجاد کنیم

ارکان طراحی های موفق کاتالوگ محصولات شامل تصاویر چشم نواز، چیدمان های هوشمندانه، عکس های جذاب و سازماندهی است. به این واقعیت اضافه کنید که بخش‌های مختلف معمولاً رویکردهای متفاوتی را ایجاب می‌کنند: یک کاتالوگ برای یک خرده‌فروش کالاهای ورزشی با جعبه بزرگ با یک کاتالوگ برای یک ساعت‌ساز سفارشی تفاوت زیادی دارد.

بنابراین، از کجا باید شروع کرد؟ بیایید به چند روش ضروری برای استفاده از بهترین روش ها برای شروع اولیه در چیدمان و طراحی کاتالوگ خاص خود نگاه کنیم.

 

برای بازار هدف خود ایجاد کنید

موفقیت یک کاتالوگ با میزان فروش آن تعیین می شود. کاتالوگ خود را برای مخاطبان هدف خود جذاب کنید. یک کاتالوگ برای مخاطبان جوان بسیار متفاوت از کاتالوگ برای مخاطبان مسن خواهد بود. اگر افراد مختلفی را هدف قرار می دهید، ممکن است بخواهید چند طرح مختلف ایجاد کنید تا سلیقه ها و ترجیحات متفاوت آنها را برآورده کنید.

 

اندازه و قالب خود را انتخاب کنید.

به محصولات خود فضای مورد نیاز خود را بدهید. اطمینان حاصل کنید که کاتالوگ شما به اندازه کافی بزرگ باشد تا همه محصولات شما را نمایش دهد و در حین ساخت توجه به محصولات یا خدمات مهم شما جلب شود. تعداد صفحات، ساختار و نحوه واکنش مشتریان شما را در نظر بگیرید.

 به عنوان مثال، فرض کنید در یک تجارت تخصصی مانند ساعت سازی سفارشی یا آتلیه عکاسی صنعتی کار می کنید. در این صورت، می‌توانید طراحی مینیمالیستی را با موارد کمتر در هر صفحه بخواهید تا بر کیفیت و اصالت اثر تأکید کند.

 

مشتریان باید در صفحات کار شما تامل کنند و پیچیدگی ها و “داستان” پشت آن را به سادگی دریابند. چاپگر مورد نظر شما مکانی عالی برای دریافت راهنمایی های متخصص است. علاوه بر این، موجودی کاغذ با کیفیت بالاتر و توجه بیشتر به کیفیت تصویر و صحت رنگ احتمالا به این خوانندگان کمک خواهد کرد.

 

از تصاویر با وضوح بالا استفاده کنید

 

 

 

طراحی کاتالوگ خاص کسب و کار شما باید شامل عکس های با کیفیت محصولات و خدمات شما باشد. عکس‌های عالی با جذاب‌تر کردن وسایل شما، فروش را افزایش می‌دهند. گرفتن عکس از محصولات و خدمات با ارزش بیشتر از محصولات و خدمات کم ارزش را در نظر بگیرید. مطمئن شوید که همه عکس‌ها با نور کافی و وضوح بالا برای چاپ گرفته شده‌اند.

 

نکاتی در مورد چیدمان و طراحی کاتالوگ که باید بدانید

در اینجا مجموعه ای از نکات چیدمان کاتالوگ است که باید بدانید.

در مورد سبک و پالت رنگ تصمیم بگیرید.

به عنوان مثال، یک کاتالوگ برای یک تجارت پوشاک باید شامل رنگ های ظریفی مانند طلایی، نقره ای و عاجی باشد. برعکس، یک کاتالوگ اسباب بازی باید فانتزی و لذت بخش، با رنگ های درخشان باشد.

 

مطالب مرتبط : 6 نکته موثر برای طراحی کاتالوگ دیجیتال

 

با فونت سازگار باشید.

برای ایجاد سبک های متمایز که به زیبایی ترکیب می شوند:

از یک یا دو خانواده استفاده کنید و حروف برجسته یا کج اضافه کنید.

اگر در پاراگراف ها از فونت sans serif استفاده می کنید، برای سرصفحه ها از فونت slab یا serif استفاده کنید.

مطمئن شوید که در هر قسمت از فونت های یکسانی استفاده می کنید. از دو یا سه تایپ فیس با هم به عنوان یک دستورالعمل کلی استفاده نکنید.

توجه داشته باشید که هم محصولات یا خدمات جدید و هم در حال فروش را برجسته کنید.

از ستاره‌باران یا نقاط برجسته در تصاویر محصول برای نشان دادن تازه واردان استفاده کنید. در صورت ارائه تخفیف، کاتالوگ شما مشتریان را به سمت این محصولات یا خدمات جدید می کشاند.

ثبات را در طراحی خود حفظ کنید.

طراحی کاتالوگ خاص یک راه فوق العاده برای تبلیغ شرکت شما است. مشتریان متوجه الگوهای طرح، چیدمان و رنگ خواهند شد و آنها را با شرکت شما شناسایی می کنند.

از انحراف از هنجار نترسید

از قسمت مرکزی حداکثر استفاده را ببرید. طرح‌بندی‌های کاتالوگ متمایز، مانند عکس محصول در اندازه کامل یا متن تجاری مرتبط با محصولات خود را اضافه کنید تا آن را جدا کنید. با این حال، زیاده روی نکنید، در غیر این صورت چیدمان شما به هم ریخته به نظر می رسد.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم شما را با نکات و اصول طراحی کاتالوگ خاص آشنا کنیم امیدواریم که مطالب برای شما مفید بوده باشد.

کانون تبلیغاتی مدرن طرح با سالها تجربه در زمینه چاپ و طراحی ابزارهای تبلیغاتی مانند کاتالوگ سنتی و کاتالوگ دیجیتال توانسته است در توسعه برند های معتبر با آنها همگام و همسو باشد و سابقه ای درخشان از خود برجای بگذارد؛ جهت دریافت مشاوره رایگان و مشاهده ی نمونه کارها کافی است با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *