طراحی لوگوتایپ

انواع چاپ لیبل
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

لوگوتایپ چیست؟

لوگوتایپ ها شامل تمام لوگوهایی می شود که شامل متن یا حروف است، خواه نام شرکت باشد، خواه حروف اول، یا گاهی اوقات امضای یک شخص. یک لوگو تایپ تمایل به ترویج یک نام دارد و با رویکردهای سنتی و رسمی تر برای برندسازی مرتبط است.

موفقیت یک لوگوتایپ به این بستگی دارد که سبک تایپوگرافی چقدر با هویت برند مطابقت دارد. حروف مشکی و پررنگ نشان‌دهنده یک برند قوی و باثبات است، اما حروف رنگارنگ و پررنگ نشان‌دهنده شرکتی سرگرم‌کننده‌تر و معمولی‌تر است.

این اشتباه را مرتکب نشوید که فکر کنید طراحی لوگوتایپ‌ها «آسان تر» از گزینه‌های دیگر هستند. در واقع، می‌توانید استدلال کنید که طراحی آن‌ها نسبت به نشان‌واره‌ها سخت‌تر است: هر دو به انتخاب‌های طراحی مانند ترکیب، اندازه و رنگ نیاز دارند، اما لوگوتایپ‌ها علاوه بر آن باید با انتخاب‌های تایپوگرافی نیز سروکار داشته باشند.

لوگوتایپ چیست؟2

لوگوتایپ چیست؟1

لوگوتایپ چیست؟
لوگوتایپ چیست؟

مزایای لوگوتایپ:

 • سنتی و کلاسیک است
 • ایده آل برای تشخیص نام
 • ایده آل برای آگاهی از نام تجاری
 • فرصتی برای بازی با کلمات فراهم می کند
 • می تواند اطلاعاتی در مورد شرکت ارائه دهد
 • بدون خطر سردرگمی برند

معایب لوگوتایپ ها:

 • برای هر مکانی مناسب نیست.
 • گزینه های کمتر برای طرح های خلاق.
 • برای نام های تجاری طولانی یا سخت توصیه نمی شود
 • حروف خاص فرصت های هنری بیشتری نسبت به سایرین دارند
 • روندهای فونت در طول زمان تغییر می کند، بنابراین ممکن است لوگوتایپ های بدون تغییر پس از چند سال قدیمی به نظر برسند

لوگوتایپ برای چه برندهایی توصیه می شود؟

 • برند های جدید که می خواهند مردم نام آنها را یاد بگیرند
 • مارک هایی که نام آنها اطلاعاتی را در مورد کاری که انجام می دهند نشان می دهد
 • برندهایی که می خواهند شعار خود را در لوگوی خود بگنجانند
 • برندها در صنایع رسمی مانند امور مالی و حقوقی
 • مارک هایی که می خواهند از نام معروفی استفاده کنند
 • مارک هایی که رویکردی پیچیده یا تاریخی دارند

نحوه طراحی لوگوتایپ عالی

 1. مهارت تایپوگرافی خود را دو برابر کنید. شما باید مفاهیمی مانند هسته، طرح ها، هدایت کننده ها و لیگاتور را درک کنید تا یاد بگیرید چگونه از آنها به طور موثر استفاده کنید.
 2. لوگوتایپ خود را در اندازه های مختلف تست کنید تا مطمئن شوید همیشه خوانا هستند.
 3. نسخه ای از لوگوتایپ خود ایجاد کنید که تک رنگ باشد. در صورتی که لوگوی خود را بر روی کاغذ بازاریابی یا کاغذ چاپ می کنید، بسیار کارآمد است.

مقاله مرتبط:

[info_box title=”” image=”” animate=”””]طراحی لوگو و آرم[/info_box]

لوگومارک چیست؟

برای نمادین بودن، ابتدا به یک نماد نیاز دارید. نشان‌ها مفاهیم یا ایده‌آل‌های خاصی را به همان شکلی که شکل چوبی یک شخص را به تصویر می‌کشد، نشان می‌دهد. لوگومارک می‌تواند ابزاری قدرتمند باشد که می‌تواند نحوه نگرش مردم به کل هویت برند شما را تغییر دهد.

در حالی که لوگوتایپ ها نیروی زبان را پشت سر خود دارند، لوگومارک ها باید از ارتباطات بصری حداکثر استفاده را ببرند. اشکال مختلف ایده های متفاوتی را منتقل می کنند: دایره ها معمولاً بازیگوش و معمولی به نظر می رسند، در حالی که مربع ها نشان دهنده ثبات و اعتماد به نفس هستند. شما می توانید اشکال انتزاعی را دستکاری کنید تا بصری جدید منحصر به فرد برای برند خود ایجاد کنید. همین امر در مورد رنگ ها، اندازه و استفاده از فضای منفی نیز صدق می کند.

از طرف دیگر، می توانید از یک تصویر محبوب به عنوان میانبر برای بیان شخصیت برند خود استفاده کنید. آزادی استفاده از تصاویر همچنین می‌تواند به توضیح کارهایی که کسب‌وکار شما انجام می‌دهد، با تصویری برای معرفی خدمات شما کمک کند.

لوگومارک چیست؟
لوگومارک چیست؟

لوگومارک چیست؟1

لوگومارک چیست؟3

لوگومارک چیست؟4

تفاوت بین لوگو تایپ و لوگومارک چیست؟

لوگوتایپ یک لوگو است که حول نام شرکت یا حروف اول قرار دارد، در حالی که لوگومارک لوگویی است که حول یک تصویر یا نماد نمادین متمرکز شده است. اصطلاح عمومی لوگو به تمام علائمی اطلاق می شود که نشان دهنده یک برند هستند. بنابراین، هنگامی که یک طراح از شما می پرسد که آیا شما یک لوگوتایپ می خواهید یا یک لوگومارک، آنها واقعاً می پرسند که آیا یک لوگوی متنی یا یک لوگوی تصویری می خواهید. لوگوتایپ ها اغلب به عنوان علامت های کلمه یا حروف نیز شناخته می شوند، در حالی که لوگومارک ها به عنوان آرم های تصویری یا نمادهای لوگو نیز شناخته می شوند.

نمونه هایی برای لوگوتایپ ها شامل ویزا، کوکا کولا یا گوگل است. نام را می توان با فونت زیبا یا سبک طراحی کرد، اما عنصر اصلی کماکان متن است.

تفاوت بین لوگو تایپ و لوگومارک چیست؟
تفاوت بین لوگو تایپ و لوگومارک چیست؟

تفاوت بین لوگو تایپ و لوگومارک چیست؟1

تفاوت بین لوگو تایپ و لوگومارک چیست؟2

نمونه‌هایی برای لوگومارک(یا علائم تصویری) لوگوی اپل، توییتر یا هدف Target است.

target
target
توئیتر
توئیتر
اپل
اپل

جایی که گیج کننده می شود زمانی است که خطوط بین آنها محو می شود. بسیاری از لوگوها هم متن و هم تصویر دارند. برخی از لوگوها دارای متنی هستند که یک تصویر را تشکیل می دهد.

پپسی
پپسی

همچنین شایان ذکر است که اخیراً شرکت ها از بیش از یک لوگو استفاده می کنند. روندی که به عنوان طراحی لوگوی متغیر یا واکنش‌گرا شناخته می‌شود، بسته به مکانی که در آن قرار دارند، تنوع لوگوی متفاوتی را توصیه می‌کند. به عنوان مثال، همان شرکت ممکن است از یک لوگومارک برای سربرگ ایمیل خود، برای گوشه وب‌سایت خود و یا ترکیبی برای یک بیلبورد خیابانی خود استفاده کند. با داشتن چندین لوگو، می توانید بهترین را برای هر جایی که آنها را قرار می دهید انتخاب کنید.

بنابراین، به طور خلاصه، وقتی «لوگوتایپ» را می‌بینید به «متن» فکر کنید، وقتی «لوگومارک» را می‌بینید به «تصویر» فکر کنید، و فراموش نکنید که می‌توان آنها را با هم ترکیب کرد. و هنگامی که از شما پرسیده شد کدام یک را می خواهید، به یاد داشته باشید که بسته به مکان و نحوه استفاده از لوگوی خود می توانید بیش از یک مورد را انتخاب کنید.

مطالعه بیشتر:

[info_box title=”” image=”” animate=”””]اصول طراحی لوگو[/info_box]

محتوای این مقاله از این منبع معتبر خارجی برگرفته شده است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *