5 نکته مهم برای عکاسی از اجسام براق

عکاسی از اجسام براق

عکاسی از اجسام براق یا استیل

تکنیک های عکاسی از اجسام براق را در این مقاله بخوانید.

اولین عاملی که برای عکاسی از اجسام فلزی باید در نظر بگیرید نورپردازی است. همه چیز به تنظیم نور عکاسی شما بستگی دارد که میزان روشنایی، انعکاس و وضوح تصویر شما را تعیین می کند.

بنابراین، هنگام یادگیری این ایده ها برای عکاسی از اجسام فلزی براق مراقب باشید. شروع کنیم.

چگونه از اجسام براق فلزی عکاسی کنیم؟

ابتدا، بیایید در مورد عکاسی اشیاء از سطوح نقره ای و براق کامل مانند جعبه های نهار، بطری های آب حرارتی و ابزار آشپزخانه صحبت کنیم.

همانطور که در بالا گفته شد، شما به نور نیاز دارید. اما این تنها نکته مهم نیست. همچنین ممکن است عکاسی از سطوح نقره ای را در نور خورشید انجام دهید، اما ممکن است تغییرات زیادی وجود داشته باشد زیرا نور خورشید نمی تواند یکنواختی ایجاد کند.

چیزی که شما به دنبال آن هستید، شرایط نوری نرم و پراکنده یکنواخت است. برای رسیدن به این شرایط نور، بهترین منبع استفاده از سافت باکس ها است. سافت باکس ها نور منظمی را ارائه می دهند و برای روشن کردن سوژه کامل بهترین هستند.

باید بتوانید نور را در عکاسی از اجسام براق کنترل کنید تا از هر گونه نواحی تاریک، سایه های خشن، یا تابش نور کنید. برای کنترل بیشتر بر نور، از کارت های بازتابنده استفاده کنید.

کارت های بازتابنده در جهت دهی نور در جهت های مورد نظر کاملاً عمل می کنند. برای استفاده صحیح از آنها:

  • مناطقی که روی سوژه تاریک است و نیاز به نور دارد را مشخص کنید.
  • کارت های بازتابنده را در خط دید منبع نور قرار دهید.
  • کارت های بازتابنده را درست در مقابل جایی که نور بیشتری باید هدایت شود، تراز کنید.
  • این به نور اجازه می دهد تا دقیقاً در جهت درست منعکس شود و سوژه فلزی نقره ای شما را به طور یکنواخت روشن کند.

👈 آیا می دانید عکاسی صنعتی چیست؟ و چگونه انجام می شود؟

تنظیمات دوربین برای عکاسی از اجسام براق

در عکاسی از اجسام براق، استفاده از حالت دستی دوربین بسیار مهم است. در این حالت، شما می توانید تنظیمات دوربین را به دلخواه خود تغییر دهید و نور مورد نظر را برای عکاسی از اجسام براق تنظیم کنید. برای استفاده از حالت دستی دوربین، ابتدا باید حالت دستی را انتخاب کنید. سپس با تنظیم دیافراگم و سرعت شاتر، می توانید نور مورد نظر را برای عکاسی از اجسام براق تنظیم کنید.

تنظیم دیافراگم و سرعت شاتر نیز در عکاسی از اجسام براق اهمیت دارد. با تنظیم دیافراگم، می توانید میزان نوری که به دوربین وارد می شود را تنظیم کنید. همچنین با تنظیم سرعت شاتر، می توانید مدت زمانی که دوربین باز است را کنترل کنید.

 

عکاسی از اجسام براق

چگونه از شیشه و فلز انعکاسی عکاسی کنیم؟

برای عکاسی از اجسام براق  درواقع شما در حال حاضر با انعکاس نور کار می کنید، اکنون شفافیت را به آن اضافه کنید،  این خیلی مورد نیز بسیار چالش برانگیز ست! و عکس گرفتن از شیشه و فلز اینگونه است.

عکاسی از شیشه یکی از سخت ترین مهارت های عکاسی است و اکثر عکاسان به سختی بر آن مسلط می شوند. بنابراین، ما در این مقاله به چند نکته مهم برای عکاسی صنعتی از فلزات و بلور در نظر گرفته ایم، با ما همراه باشید.

 

  • نور پس زمینه

بهترین ایده برای عکاسی از شیشه، قرار دادن نور پشت شیشه است. این به شما کمک می کند از تابش خیره کننده و انعکاس زشتی که ممکن است هنگام قرار دادن منبع نور در جلو ایجاد شود جلوگیری کنید.

در عین حال، نور پس‌زمینه روشنایی یکنواخت محصول شیشه‌ای را بدون اجازه تابش نور تضمین می‌کند.

👈 مطالب مرتبط » با تجهیزات نورپردازی آشنا شوید!

  • فاصله کانونی زیاد

استفاده از لنز با فاصله کانونی بلند یک حرکت هوشمندانه هنگام عکاسی از شیشه است. فاصله کانونی زیاد به شما این امکان را می دهد که هنگام عکسبرداری از محصول بازتابنده در فاصله ای قرار داشته باشید تا انعکاس دوربین یا خودتان در محصول شیشه ای قابل مشاهده نباشد.

  • کارت های پرش یا بازتابنده

ما در مورد عکاسی از اجسام براق ، بلور و شیشه صحبت می کنیم. اکنون، ممکن است مواقعی وجود داشته باشد که بخشی از فلز در داخل شیشه یا در ناحیه‌ای باشد که نور کافی دریافت نمی‌کند یا نور آنقدر سریع می‌تابد که نمی‌تواند آن را روشن کند.

همانطور که از کارت های جهشی یا بازتابنده ها برای عکاسی از اشیاء فلزی براق استفاده می کنیم، به طور مشابه باید از آنها برای عکاسی از فلز براق با شیشه استفاده کنیم. بازتابنده ها را در دید منبع نور قرار دهید و آنها را در برابر نواحی تاریک قرار دهید تا نور بتواند به عقب برگشته و آن مناطق را روشن کند.

 

 

عکاسی از رژ لب براق

 

همچنین بخوانید: اشتباهات عکاسی از جواهرات

تکنیک‌های پیشرفته عکاسی از اجسام براق

در عکاسی از اجسام براق، انعکاس نور از سطح اجسام می‌تواند باعث کاهش کیفیت تصویر شود. یکی از روش‌های موثر برای کاهش انعکاس نور، استفاده از فیلتر پلاریزاسیون است. این فیلتر با کاهش نورهای افقی و افزایش نورهای عمودی، باعث کاهش انعکاس نور از سطح اجسام براق می‌شود. برای استفاده از این فیلتر، عکاس باید زاویه دوربین را تغییر داده و فیلتر را در جهت مناسبی قرار دهد.

چگونه از اجسام آینه ای عکاسی کنیم؟

گاهی در عکاسی از اجسام براق با اشیایی که پوشش آینه ای دارند، محصولات آرایشی، محصولات مراقبت از پوست، گوشی های هوشمند، تلویزیون یا اتومبیل مواجه میشوید. عکاسی از چنین محصولاتی با روکش آینه ای می تواند سخت ترین کار باشد. به این دلیل که آینه منعکس کننده ترین سطح است و کنترل انعکاس با آن می تواند بسیار دشوار باشد.

راز جلوگیری از این انعکاس ها این است که راه اندازی روشنایی خود را به صورت استراتژیک قرار دهید. در عکاسی محصول، بیشتر با محصولات آرایشی و بهداشتی یا تلفن های همراه کار می کنید، زیرا قطعات روکش آینه در این محصولات بسیار رایج است.

برای اطمینان از اینکه محصول کاملاً روشن است و هیچ لکه تاریک، انعکاس یا ریختن وجود ندارد، نور خود را به این صورت تنظیم کنید:

  • نور را در بالا قرار دهید

در عکاسی از اجسام براق و شیشه قرار دادن نور در بالا، نور را به طور کامل در بالا و اطراف سوژه‌هایتان قرار می‌دهد، به‌خصوص اگر اندازه‌های کوچک تا متوسطی مانند محصولات مراقبت از پوست یا ابزارها باشد. از یک چراغ چتری برای پوشاندن کامل ناحیه استفاده کنید.

 

به دلیل نوری که از بالا می آید، ممکن است سایه ها یا نقاط سختی در پایین وجود داشته باشد. برای رفع این مشکل به مرحله بعد می رویم.

 

  • از نور پس زمینه استفاده کنید

یک چراغ پشت سوژه خود قرار دهید. ما ترجیح می دهیم از یک دیفیوزر در کنار آن استفاده کنم و قدرت نور را تا حد امکان پایین نگه دارم. این به شما این امکان را می دهد که یک پس زمینه سفید نرم برای محصول ایجاد کنید و همچنین از هرگونه نوردهی بیش از حدی که ممکن است در صورت استفاده از نور بسیار روشن به طور مستقیم در پشت آن رخ دهد جلوگیری کنید.

هنگامی که سوژه را از بالا و پشت روشن می کنید، متوجه یک لبه سیاه باریک در اطراف لبه محصول خواهید شد. این به این دلیل است که بالا و پشت در مقایسه با هر چیزی که از جلو است نور بیشتری می گیرد.

 

با این حال، نیازی نیست که سوژه را دوباره با نور از جلو روشن کنید زیرا ممکن است نور بیش از حد وجود داشته باشد. پس چگونه آن را تعمیر می کنید؟ به خواندن ادامه دهید.

 

  • از کارت های پرش در جلو استفاده کنید

اگرچه نورپردازی در عکاسی از اجسام براق مهم است، اما استفاده از نور بیش از حد از همه جهات در هر کجا که تاریکی می بینید، حرفه ای نیست.

یک عکاس با تجربه هرگز مرتکب این اشتباه نمی شود. اگر در حال حاضر از دو منبع نور استفاده می کنید، آن هم برای چنین محصولات کوچک، پس عاقلانه تر است که از تجهیزاتی استفاده کنید که می تواند به شما کمک کند نور اضافی ایجاد شده با منابع موجود را هدایت کنید.

و برای هدایت نور، بهترین منابع کارت های جهشی یا بازتابنده ها هستند. از آنجایی که قبلاً یک نور روشن در بالا و یک نور ملایم در پشت قرار داده‌ایم، تنها قسمتی که به نور بیشتری نیاز دارد قسمت جلویی است.

بنابراین، بازتابنده ها یا کارت های پرش خود را در هر دو طرف در جلو قرار دهید. به نظر می رسد که شما یک دروازه تقریباً محصور در جلو ایجاد کرده اید. سطح بازتابنده کارت های پرش باید رو به محصول باشد.

شما می توانید ببینید که نور منتشر شده از پشت و نور از بالا به طور خودکار از بازتابنده ها منعکس شده و کل محصول را روشن می کند.

هیچ نوردهی بیش از حد، لکه های تیره یا سایه های خشن وجود نخواهد داشت.

محصولاتی با کلاه‌های فلزی براق از رژ لب‌ها، مرطوب‌کننده‌ها، اسپری‌های صورت، بدنه‌های شفاف و سطح بازتابنده پشت گوشی‌های هوشمند، مواردی هستند که این تنظیم نورپردازی ممکن است بهترین کار را برای آنها داشته باشد.

فوکوس استکینگ برای وضوح بیشتر

در عکاسی از اجسام براق، وضوح تصویر می‌تواند باعث افزایش کیفیت تصاویر شود. یکی از روش‌های موثر برای افزایش وضوح تصویر، استفاده از فوکوس استکینگ است. این فناوری باعث افزایش وضوح تصویر در نقاطی مشخص از تصویر می‌شود. برای استفاده از این فناوری، عکاس باید فوکوس استکینگ را در نقطه مورد نظر قرار دهد.

علاوه بر این دو تکنیک، استفاده از کارت بازتابنده نیز می‌تواند باعث کاهش انعکاس نور و افزایش کیفیت تصویر شود. همچنین، تنظیمات نورپردازی، تنظیمات دوربین و استفاده از تجهیزات مناسب نیز می‌تواند در بهبود کیفیت تصاویر موثر باشد.

ویرایش حرفه‌ای تصاویر

در عکاسی از اجسام براق، ویرایش تصاویر یکی از مهم‌ترین قسمت‌ها است. با ویرایش حرفه‌ای تصاویر، می‌توان از تصاویر خامی که به دست می‌آیند، تصاویری با کیفیت و جذاب بسازید. برخی از نکات مهم جهت ویرایش تصاویر در عکاسی از اجسام براق شامل موارد زیر است.

۱. تنظیمات رنگ

۲. تنظیمات شفافیت

۳. حذف نویز

۴. تنظیمات نورپردازی

۵. تنظیمات شارپن

✅ آیا نیاز به عکاسی صنعتی و طراحی کاتالوگ دارید؟ همین الان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم شما را با عکاسی از اجسام براق آشنا کنیم و نکات مهمی را در اختیار شما قرار دهیم، امیدواریم که مطالب برای شما مفید بوده باشد.

کانون تبلیغاتی مدرن طرح با سالها تجربه در زمینه ی عکاسی حرفه ای و صنعتی توانسته است در میان رقبا و در کنار برند های معتبر نامی آشنا و رزومه درخشان برجای بگذارد. جهت دریافت مشاوره رایگان و مشاهده نمونه کارهای عکاسی کافی است با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *