7 تا از بهترین برنامه های عکس کلاژ

عکس کلاژ

در این مقاله سعی داریم شما را با چند عدد از برنامه هایی که می توانید به راحتی به آن ها دسترسی داشته باشید، آشنا کنیم.

کلاژ راهی ساده اما تاثیر گذار و هنری برای داشتن یک سبک تبلیغاتی خاص است.

معنای کلاژ

در هنر به قرار دادن جزئیات کوچک و ساختن یک عکس بزرگتر از این جزئیات کلاژ می گویند.

مثلا زمانی که یک مجسمه ی آدم آهنی را از قطعات دور ریختنی فلز های یک ماشین می سازید به نوعی دست به خلق یک اثر هنری کلاژ زده اید.

بهترین برنامه های عکس کلاژ

بهترین بهترین برنامه عکس کلاژ یک ابزار عالی برای علاقه مندان به عکس و کاربران رسانه های اجتماعی است. آنها به شما اجازه می دهند چندین عکس را به طور همزمان به اشتراک بگذارید یا نمایش دهید. استفاده از تمام برنامه های کولاژ عکس در لیست زیر آسان است و دارای چندین ویژگی برای ایجاد کلاژهای منحصر به فرد در چند ثانیه است. با ما همراه باشید. همچنین می توانید برای دریافت خدمات عکاسی صنعتی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

  • collage

آیا می خواهید عکس های خود را به یک موزاییک به شکل عقاب یا ماه تبدیل کنید؟ سپس این یکی از بهترین برنامه های کولاژ برای شماست. استفاده از آن سرگرم کننده است و بدون تلاش زیاد با استفاده از الگوریتم، هنر خلق می کند.

برای استفاده از این برنامه سازنده کلاژ، ابتدا باید هشت تصویر را از گالری خود انتخاب کنید. پس از آن، شکلی را که دوست دارید انتخاب کنید و برنامه به طور خودکار آن عکس ها را متناسب با قاب انتخابی شما برش می دهد.

اگر می‌خواهید کلاژ خود را بهبود ببخشید، با ضربه زدن روی نماد لغزنده ، نوردهی و رنگ‌ها را تنظیم کنید. اگر اشکال سفارشی آن را دوست ندارید، می‌توانید مجموعه طرح‌بندی‌های شبکه‌ای برنامه را نیز امتحان کنید.

اعتراف می‌کنم که ویژگی‌های ویرایش بسیار محدودتری نسبت به رقبای خود دارد، بنابراین ما آن را بهترین برنامه کولاژ عکس نمی‌دانیم. اما اگر بخواهید یک کلاژ ساده ایجاد کنید، این کار را انجام می دهد.

عکس کلاژ

بهترین برنامه های عکس کلاژ

بهترین بهترین برنامه عکس کلاژ یک ابزار عالی برای علاقه مندان به عکس و کاربران رسانه های اجتماعی است. آنها به شما اجازه می دهند چندین عکس را به طور همزمان به اشتراک بگذارید یا نمایش دهید. استفاده از تمام برنامه های کولاژ عکس در لیست زیر آسان است و دارای چندین ویژگی برای ایجاد کلاژهای منحصر به فرد در چند ثانیه است. با ما همراه باشید.

  • collage

آیا می خواهید عکس های خود را به یک موزاییک به شکل عقاب یا ماه تبدیل کنید؟ سپس این یکی از بهترین برنامه های کولاژ برای شماست. استفاده از آن سرگرم کننده است و بدون تلاش زیاد با استفاده از الگوریتم، هنر خلق می کند.

برای استفاده از این برنامه سازنده کلاژ، ابتدا باید هشت تصویر را از گالری خود انتخاب کنید. پس از آن، شکلی را که دوست دارید انتخاب کنید و برنامه به طور خودکار آن عکس ها را متناسب با قاب انتخابی شما برش می دهد.

اگر می‌خواهید کلاژ خود را بهبود ببخشید، با ضربه زدن روی نماد لغزنده ، نوردهی و رنگ‌ها را تنظیم کنید. اگر اشکال سفارشی آن را دوست ندارید، می‌توانید مجموعه طرح‌بندی‌های شبکه‌ای برنامه را نیز امتحان کنید.

اعتراف می‌کنم که ویژگی‌های ویرایش بسیار محدودتری نسبت به رقبای خود دارد، بنابراین ما آن را بهترین برنامه کولاژ عکس نمی‌دانیم. اما اگر بخواهید یک کلاژ ساده ایجاد کنید، این کار را انجام می دهد.

 

عکس کلاژ

  • دیپتیک

Diptic یکی از بهترین برنامه های عکس کلاژ است؛ که می توانید دانلود کنید. طرح‌بندی‌های سفارشی خلاقانه‌ای را ارائه می‌دهد که در هیچ جای دیگری نخواهید یافت. طرح های فانتزی آن شامل علائم صلح، قلب و حتی امواج است.

به غیر از طرح های غیر معمول، اگر طرح های تمیز و ساده را ترجیح می دهید، دارای چیدمان های کلاسیک نیز می باشد. و اگر مشتاق گزینه‌های قاب پررنگ‌تر هستید، حتی طرح‌بندی‌های حاشیه‌دار نیز وجود دارد که می‌توانید امتحان کنید.

Diptic همچنین دارای انتخاب های متحرک برای ایجاد محتوای منحصر به فرد است. با تغییر عکس ها از یک شبکه به شبکه دیگر، مردم می توانند تصاویر را بهتر مشاهده کنند.

برنامه کولاژ ساز Diptic

همچنین بخوانید: اشتباهات عکاسی از جواهرات

سفارشی سازی و گزینه های کلاژ

اما مهمترین نقطه فروش این برنامه عکس کلاژ این است که به شما امکان می دهد کار خود را سفارشی کنید. این بدان معناست که می توانید رنگ ها، اندازه ها و حتی نسبت ابعاد حاشیه ها و فریم های خود را تغییر دهید. کلاژ عکس شما همان طور که دوست دارید خواهد بود.

این برنامه شامل انواع بافت برای انتخاب است. بنابراین اگر از استفاده از رنگ‌های ساده خسته شده‌اید، همیشه می‌توانید از الگوها استفاده کنید.

اگر هیچ یک از طرح‌بندی‌ها را دوست نداشته باشید، چه؟ این برنامه به شما امکان می دهد با کشیدن خطوط و مفاصل، قاب خود را دستکاری کنید تا اندازه و شکل شبکه ها را تغییر دهید.

این ممکن است در ابتدا شما را گیج کند. اما نگران نباشید، این شهودی است و در کوتاه ترین زمان نحوه استفاده از آن را خواهید فهمید. این یک راه عالی برای ایجاد عکس کلاژ است، چه برای کارت های تبریک و چه برای آپلود در رسانه های اجتماعی است. اما برای طرح‌بندی‌های قابل ارتقا، هزینه درون‌برنامه‌ای اضافی وجود دارد.

  • Pic Stitch ویرایشگر کلاژ

برنامه های عکس کلاژ همه جا هستند. همه آنها در بیشتر موارد ویژگی های یکسانی را ارائه می دهند. چه چیزی PicStitch را متفاوت می کند؟ این به شما امکان می دهد کلیپ های ویدیویی را در طرح بندی های خود قرار دهید. اگر این کافی نیست، حتی می توانید موسیقی را در برنامه اضافه کنید.

البته، می توانید با این برنامه نیز کلاژهای معمولی عکس ایجاد کنید. این برنامه دارای تمام ویژگی هایی است که اکثر برنامه های دیگر ارائه می دهند، مانند قالب ها و حاشیه ها. و حتی به شما امکان می دهد برچسب ها و متن را برای لمس شخصی برای عکس های عالی اضافه کنید.

نحوه ایجاد کلاژ ویدیویی

برای استفاده از عملکرد ویدیوی PicStitch، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک کلیپ کوتاه را مانند یک عکس معمولی در یکی از فریم ها قرار دهید. هنگامی که در جای خود قرار گرفت، یک ویرایشگر ویدیو ظاهر می شود.

می توانید برگه های آبی رنگ در پایین صفحه را بکشید تا فیلم خود را بین شش تا پانزده ثانیه کوتاه کنید. پس از برش ویدیو، اکنون می توانید جهت تنظیم و سرعت کلیپ را تغییر دهید.

همچنین می‌توانید فیلترهایی اضافه کنید تا رنگ‌های کلاژ خود را نشان دهید. وقتی از ویرایش راضی بودید، «انجام شد» را فشار دهید و فیلم آماده دانلود خواهد بود.

  • PhotoGrid

اگر می خواهید سرگرم شوید و با عکس ها و فیلم های خود کلاژهای زیبا بسازید، باید این برنامه عکس کلاژ را امتحان کنید. دارای ده ها الگوی کلاژ رایگان است که مشابه آنچه دیگران قبلاً ارائه می دهند.

این کلاژ ساز به شما امکان می دهد الگوها را بر اساس نسبت ابعاد آنها انتخاب کنید. به عنوان مثال، می توانید نسبت های 1:1 یا 4:5 را برای ایجاد کلاژ برای اینستاگرام انتخاب کنید. اما اگر می‌خواهید چاپ‌هایی با اندازه معمولی داشته باشید، می‌توانید نسبت‌های معمولی 4:3 یا 5:7 را نیز امتحان کنید.

هنگامی که تمام پانل ها را با عکس پر کردید، می توانید حاشیه را تغییر دهید یا روی آنها برچسب قرار دهید.

چیزی که برنامه PhotoGrid را متمایز می کند، ویژگی دفترچه یادداشت آن است. به شما امکان می دهد پس زمینه و برچسب اضافه کنید و حتی متنی را تایپ کنید.

اسکرپ بوک مانند طرح بندی های شبکه ای کار می کند. عکس ها را مانند یک عکس کلاژ معمولی در قاب ها قرار دهید. شما همچنین می توانید پس زمینه را تغییر دهید و حتی اشکال مختلف را به عنوان فریم خود امتحان کنید. به این معنی که به جای حاشیه های مربع و مستطیل از ستاره ها و مثلث ها استفاده می کنید.

PhotoGrid

  • PicsArt Photo & Video Editor

PicsArt یک ویرایشگر عکس همه کاره است که به شما امکان می دهد به راحتی عکس کلاژ های رایج ایجاد کنید و آنها را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. این برنامه با طرح های قالب سرگرم کننده برای رسانه های اجتماعی و قالب های حرفه ای برای تجارت ارائه می شود.

می توانید حداکثر ده تصویر را در یک زمان انتخاب کنید و آنها را در یک کلاژ شبکه عکس یا کولاژ آزاد قرار دهید. طرح‌بندی‌های دفترچه‌ای به شکل قاب نیز وجود دارد. آنها تعطیلات و جشن های معمول فصلی را پوشش می دهند.

اگر برای پر کردن کلاژ خود به عکس‌های استوک نیاز دارید، یک گزینه مناسب، کتابخانه عکس رایگان آنها است. به علاوه، رابط کاربری آنها برای ویرایش حاشیه‌های کلاژ و رنگ‌های پس‌زمینه بسیار ساده است.

ابزارهای ویرایش پیشرفته

این کلاژ ساز ابزارهای ویرایش پیشرفته را ارائه می دهد. با PicsArt می‌توانید عکس‌ها و ویدیوها را ویرایش کنید. تعدادی از ابزارهای برنامه عبارتند از تغییر پس‌زمینه، نوردهی دوگانه و پوشش‌های تصویر.

اگر به دنبال یک کلاژ ساز هستید که یک ویرایشگر عکس پیشرفته نیز باشد، PicsArt گزینه خوبی است. می توانید آن را به صورت رایگان امتحان کنید. اما اگر نمی‌خواهید به اشتراک سالانه متعهد شوید، مطمئن شوید که دوره آزمایشی رایگان را لغو می‌کنید.

  • ریبت

Ribbet یک برنامه ویرایش عکس همه کاره است که الگوهای کلاژ را برای هر موقعیتی ارائه می دهد. این برنامه دارای چندین ابزار برای ایجاد کلاژ عکس عالی است.

می توانید جلوه های ویژه، فریم یا متن را به آنها اضافه کنید. رابط کلاژ دارای یک طرح بصری زیبا است که امکانات طرح بندی را با گزینه های “One Big Photo” و “Jigsaw” نشان می دهد.

نسخه پریمیوم

این کلاژ ساز با یک نسخه رایگان با ویژگی های اساسی ارائه می شود. یا می توانید در نسخه Premium ثبت نام کنید تا به تمام جلوه ها، فونت ها، ابزارها و موارد دیگر دسترسی داشته باشید.

نسخه پریمیوم این برنامه ابزارهای ویرایش حرفه ای مانند Clone، Curves، Dodging و Burning را ارائه می دهد. این به شما امکان می دهد قبل از قرار دادن آنها در یک کولاژ، ایرادات موجود در تصاویر خود را اصلاح کنید.

  • طرح بندی از اینستاگرام

اگر دوست دارید همه چیز را ساده نگه دارید، این سازنده عکس کلاژ رایگان از اینستاگرام برای شما عالی است. به اندازه همتایان خود دارای امکانات زیادی نیست. از قضا، عدم سفارشی‌سازی آن چیزی است که آن را به یکی از کاربرپسندترین گزینه‌های این لیست تبدیل می‌کند.

پس از ورود به برنامه، تنها کاری که باید انجام دهید این است که عکس هایی را که می خواهید استفاده کنید انتخاب کنید. سپس آنها در تمام گزینه های طرح بندی موجود برای شما نشان داده می شوند. سپس می توانید تصاویر را به اطراف بکشید تا آنها را مرتب کنید.

ویرایش جزئیات کلاژ

در پایین صفحه، چهار نماد برای ویرایش طرح خود دارید. اگر می‌خواهید عکس‌های خود را تغییر دهید، روی نماد Replace ضربه بزنید. همچنین می توانید از ابزار Mirror یا Flip برای مرتب سازی مجدد تصاویر استفاده کنید.

اگر می‌خواهید اندازه قاب‌ها را تغییر دهید، روی دسته‌های آبی ضربه بزنید و آنها را به داخل یا خارج فشار دهید. اگر می‌خواهید فریم دیگری را امتحان کنید، «مرزها» را انتخاب کنید تا به دنبال طرح‌بندی جدید بگردید.

پس از اتمام کار، می توانید فایل را ذخیره کرده و مستقیماً در اینستاگرام به اشتراک بگذارید. از Layout برای طرح‌بندی بدون حاشیه استفاده کنید.

موارد استفاده از کلاژ

زمانی که یک فروشگاه بزرگ با اجناس بسیار متنوع دارید می توانید دست به ساختن عکس های کلاژ بزنید. عکس های کلاژ می توانند در یک قاب چندین محصول شما را به نمایش بگذارند.

علاوه بر این عکس های کلاژ می توانند دارای ساختاری باشند که یک قصه ی تجاری را نقل کرده است.

می توانید از کلاژ برای به تصویر درآوردن مراحل مختلف تولید یک محصول استفاده کنید.

مثلا اگر قصد دارید که روند تولید یک محصول صنعتی را در کوتاه ترین زمان ممکن به تصویر در بیاورید می توانید از کلاژ استفاده کنید و به ترتیب عکس هایی از روند تولید را در کلاژ قرار بدهید.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم چندین نرم افزار عکس کلاژ ساز را معرفی کنیم و ویژگی های آن را بیان کنیم، امیدواریم که مطالب برای شما مفید بوده باشد.

در زمینه ی عکسبرداری تجاری و صنعتی ابزار های متفاوت و متنوعی وجود دارد. صد ها و شاید هزاران راه و روش برای ثبت تصاویر تجاری وجود دارد.

استفاده از کلاژ یکی از هزاران راهی است که می تواند به عکس های تجاری شما جذابیتت ببخشد. 

این که عکس با چه زاویه ای و یا با چه لنزی گرفته بشود. اینکه از چه دکوری در کنار سوژه استفاده کنیم و هزاران مورد دیگر وجود دارد که می تواند به عکس های شما خاصیت و جذابیت تبلیغی بدهد.

امیدواریم که در این مقاله توانسته باشیم شما را تا حدودی با خاصیت و اهمیت کلاژ آشنا کنیم.

برای یادگیری و بهبود عملکرد بهتر در زمینه ی عکس های تجاری می توانید سری هم به دیگر مقاله های موجود در سایت گندم بزنید.

مطالب مرتبط : عکاسی از محصولات با موبایل 

ترجمه شده از سایت زیر

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *