عکاسی تبلیغاتی در منزل

عکاسی تبلیغاتی در منزل

عکاسی حرفه ایی در خانه

عکس های چشم نواز به سبک تبلیغاتی با تنظیم روشنایی ساده اما موثر ایجاد کنید. عکاسی از کالاهای تجاری اغلب می تواند به عنوان ژانر کسل کننده عکاسی دیده شود. این یک تصور غلط است، زیرا محصولات با کیفیت بالا، فوق العاده خلاقانه و سرگرم کننده هستند که می توان روی آنها کار کرد. در شرایط کنونی اکثر ما در خانه کار می کنیم، که در حین تلاش برای عکسبرداری از یک تصویر تبلیغاتی به سبک استودیویی، یک لایه چالش اضافی ایجاد میشود. آنچه برای خارج شدن از این وضعیت به آن نیاز دارید، اندکی ذهن باز و همچنین توانایی تفکر خارج از چارچوب است، در ادامه با ما همراه باشید با مقاله عکاسی تبلیغاتی در منزل با پروژه عکاسی از یک ساعت.

 

مشاهده نمونه کارهای عکاسی صنعتی در مدرن طرح

 

برای مثال تصویر تبلیغاتی زیر را در نظر بگیرید:

عکاسی تبلیغاتی در منزل
این ساعت چشم نواز بدون خروج از خانه و با کمترین بودجه ایجاد شده است

 

جلوه ای در زیر آن “neptune” مارک تجاری این محصول را نشان می داد ، اما چون فضا محدود شده بود و عکاس فقط تجهیزات محدودی را در اختیار داشت – بدون فضای اختصاصی استودیو – کمی نوآوری لازم داشت.

در تصویر نهایی  ترکیبی از تکنیک های عملی و نرم افزاری و یک تنظیم روشنایی ساده در یک استودیوی خانگی استفاده شده است. در اینجا نحوه دستیابی به آن آمده است …

 

شروع عکاسی صنعتی در خانه

عکاسی تبلیغاتی در منزل

 

چند نکته اساسی برای این پروژه وجود دارد. در ابتدا شما به یک لنز تله فوتو احتیاج دارید. ما از یک لنز 70-200 میلی متری استفاده کردیم، اما هر چیزی که بین 100 تا 300 میلی متر باشد خوب خواهد بود. شما همچنین به یک فلاش قابل حمل با یک اصلاح کننده برای نرم کردن نور و همچنین محرک های فلش برای روشن کردن آن نیاز خواهید داشت. سرانجام، شما به مقداری مواد سیاه، مقداری بسته بندی یا پوشش پلاستیکی و یک سطح بازتابنده برای شات نیاز خواهید داشت.

همچنین بخوانید : نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی

 

مراحل شات

 

1- دوربین را قرار دهید.

از آنجا که ما در حال تصویربرداری محصول در یک سطح کوچک هستیم، با کمترین فضای اطراف، دوربین را پایین بیاورید تا در سطح محصول قرار گیرد. این امر همچنین اطمینان حاصل می کند که پس از ترکیب بندی، چشم انداز ساعت و محیط در تصویر نهایی تراز شود.

 

عکاسی تبلیغاتی در منزل

 

2- focus و نوردهی را تنظیم کنید.

با استفاده از اندازه گیری نقطه ای، یک متر از محصول فاصله بگیرید تا از سردرگمی با پس زمینه سیاه جلوگیری کنید. برای جلوگیری از تغییرات غیرمنتظره، به حالت دستی بروید و این تنظیمات را قفل کنید. روی سوژه focus کنید و سپس برای تنظیم دقیق و جلوگیری از فوکوس مجدد بین عکس ها، به فوکوس دستی بروید.

عکاسی تبلیغاتی در منزل
focus و نوردهی را تنظیم کنید

 

عکاسی تبلیغاتی در منزل

 

3- محصول را روشن کنید

speedlight را در یک طرف محصول قرار دهید و یک عکس آزمایشی بگیرید. سپس نور را به اطراف منتقل کنید تا جلوه های مختلف نور را امتحان کنید، که در صورت لزوم بعداً می تواند با هم مخلوط شود. در اینجا از یک چراغ برای روشن شدن هر دو طرف و بالای محصول استفاده شده است.

 

آموزش عکاسی تبلیغاتی در منزل

 

4- نور فلاش را تنظیم کنید.

از کم شروع کنید و به تدریج خروجی فلاش را افزایش دهید تا جایی که بر نور محیط اتاق غلبه کند. برای تأمین نور بسته بندی، فلاش را تا جایی که ممکن است به سوژه نزدیک کرده و با چرخاندن چراغ آن را پر کنید تا فقط محصول را بچرخاند تا کنتراست بهتر کنترل شود.

 

عکاسی تبلیغاتی در منزل

 

 

5- ساختار نور متفاوت

با تغییر فاصله بین فلاش و سوژه و عکسبرداری با دیفیوزر و بدون آن سختی نور را تغییر دهید. این می تواند اشکال سایه ای و برجسته متنوعی را در مناطق مختلف محصول ایجاد کند. که می تواند در هنگام پردازش پس از ترکیب باشد.

 

عکاسی تبلیغاتی در منزل

 

6- بررسی عمق میدان

با عکاسی از محصول، وضوح از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. برای اطمینان از تناسب ساعت در محیط نهایی با محیط خود، به وضوح جلو به عقب نیاز دارد. f / 11 را پایین بیاورید، تا 100٪ بزرگنمایی کنید و یک کنترل کیفیت را انجام دهید.

 

عکاسی تبلیغاتی در منزل

 

7- یک اثر آب را شبیه سازی کنید.

برای تصویر نهایی می خواهیم ظاهر زیر آب بودن و نگاه کردن به سطح را ایجاد کنیم. بنابراین ما باید از یک تصویر شات کنیم تا به عنوان لایه ای که دارای این شکل است استفاده کنیم (مرحله 4 در مراحل ویرایش زیر).

برای تولید این اثر، یک تکه بسته پلاستیکی از آشپزخانه خود بردارید، آن را چندین بار تا کنید تا تیرگی آن بیشتر شود و آن را در پس زمینه سیاه قرار دهید. با استفاده از نور LED آن را از پشت روشن کرده و با استفاده از لنز زوم قاب را با آن پر کنید. پس زمینه را می‌توان بعداً در پردازش به راحتی حذف کرد. برای دستیابی به جلوه های مختلف، تعداد چین ها را تغییر دهید.

 

ویرایش عکس در منزل

عکاسی تبلیغاتی در منزل

 

 

1- وارد کردن تصاویر

تصاویر محصول خود را به Lightroom وارد کرده و همه آنها را در نمای شبکه مشاهده کنید تا سبک نور در هر فریم را ارزیابی کنید. با تغییر وضعیت نور هنگام عکسبرداری روی سه پایه ، ترکیب یکسانی خواهید داشت اما با چند جهت نور.

عکاسی تبلیغاتی در منزل
عکاسی تبلیغاتی در منزل

 

2- محصول را روتوش کنید.

یک قاب پایه را انتخاب کنید که حداقل بازتاب را در مناطق ضروری، مانند صفحه ساعت داشته باشد. تنظیمات tonal را انجام دهید، سپس از ابزار Spot Removal در Lightroom یا ابزار Spot Healing در فتوشاپ برای از بین بردن گرد و غبار و خراش استفاده کنید.

 

عکاسی تبلیغاتی در منزل
عکاسی تبلیغاتی در منزل

3- روشنایی کامپوزیت

عکس با نور ایده آل برای بالای ساعت دارای برجستگی بیش از حد در صورت است. بنابراین این ناحیه با استفاده از ابزار (Pen (P از فریم دیگری انتخاب شده و روی تصویر پایه ترکیب می شود که بازتاب و دامنه Tonal بهتری دارد.

عکاسی تبلیغاتی در منزل
عکاسی تبلیغاتی در منزل

 

4- آب را اضافه کنید.

یک سند جدید فتوشاپ ایجاد کنید، آن را با رنگ سیاه پر کنید، تصویر را به تک رنگ تبدیل کرده و روی پس زمینه جدید بکشید. حالت ترکیب را به Screen تغییر دهید. برای قرار دادن بافت در بالای قاب از Distort (Image> Transform> Distort) استفاده کنید.

 

عکاسی تبلیغاتی در منزل
عکاسی تبلیغاتی در منزل

 

5- اثر آب را مخلوط کنید.

جلوه را رنگ کنید تا مانند سطح اقیانوس به نظر برسد. از Layer> New Adjustment Layer> Hue / Saturation استفاده کنید. Colorize را علامت بزنید و یک رنگ آبی را انتخاب کنید. به لایه ماسک اضافه کنید و از Radial Gradient برای محو شدن لبه ها استفاده کنید.

6- کامپوزیت را تمام کنید.

تصویر ساعت را بر روی سند پس زمینه بکشید، یک ماسک لایه اضافه کنید و تمام جزئیات محیطی را پاک کنید. با استفاده از یک براش نرم، مقداری غبار آبکی رنگارنگ به آن اضافه کنید تا فضا پر شود. برای شبیه سازی نور فیلتر، چندین بار با یک قلم مو روی یک لایه جدید کلیک کنید و از Motion Blur استفاده کنید.

عکاسی تبلیغاتی در منزل
عکاسی تبلیغاتی در منزل

برای مشاهده نمونه عکس های صنعتی محصولات و برندهای گوناگون در مدرن طرح بر روی عکاسی صنعتی کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *