9 تا از بهترین تنظیمات دوربین برای عکاسی تبلیغاتی از محصول

تنظیمات دوربین برای عکاسی تبلیغاتی از محصول

برای اینکه بتوانیم عکس های متفاوت و بهتری بگیریم که احساسات و پیغام های متفاوتی را انتقال بدهند باید بتوانید تنظیمات متفاوت و متنوع یک دوربین عکاسی را به خوبی بلد باشیم.

به همین ترتیب می توانیم در این مقاله به تعدادی از تنظیمات دوربین های عکاسی اشاره کنیم که به ما کمک می کنند بتوانیم عکس هایی ایده آل و بهتر از همیشه برای تبلیغ محصولات خود ثبت کنیم.

تنظیمات دوربین برای عکاسی تبلیغاتی

عکاسی تبلیغاتی از محصول می تواند چالش برانگیز اما پردرآمد باشد. اما  مهم است که بدانید چگونه  بهترین تصاویر محصول را که واقعاً محصول مورد عکاسی را برجسته می کند و در عین حال آن را به طور دقیق به تصویر می کشد، بدست آورید.

تعدادی ترفند وجود دارد که متخصصان برای برجسته کردن ویژگی های محصول استفاده می کنند، اما آنها به شما خواهند گفت که تنظیمات دوربین است که واقعاً تفاوت را ایجاد می کند.

تنظیمات دوربین عکاسی تبلیغاتی از محصول

در این پست، ما در مورد 9 بهترین تنظیمات دوربین برای عکاسی تبلیغاتی از محصولات صحبت خواهیم کرد و همچنین نگاهی به وسایل مورد نیاز برای عکاسی مناسب از هر محصول خواهیم انداخت.

دوربین های عکاسی تبلیغاتی دارای پیچیدگی های زیادی هستند. انواع و اقسام لنز ها در سایز ها و رنگ های متفاوت و همچنین انواع و اقسام نورپردازی های. اصطلاحات متفاوت و متنوع عکاسی که باید برای داشتن یک عکس ایده آل معنای تمام آن ها را بلد بود.

به همین ترتیب می توانیم به این نکته اشاره کنیم که عکاسی تبلیغاتی دنیایی بزرگ دارد که باید برای بهترین بودن دز آن همیشه در حال یادگیری بخش های بزرگتر از آن باشیم.

برای دریافت خدمات عکاسی صنعتی و تبلیغاتی و همچنین بزای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید. 👇

شماره 1: استفاده از حالت Manual

آیا می دانید چرا همیشه باید از حالت دستی استفاده کنید؟ عکاسی در حالت دستی یکی از سریع ترین راه ها برای بهبود عکاسی است. به شما این امکان را می دهد که دیافراگم، سرعت شاتر و ISO دلخواه خود را تنظیم کنید، سه تنظیم که به “مثلث نوردهی” معروف است.

این تنظیمات به شما اجازه می دهد تا میزان تاریکی یا روشن بودن تصویر خود را کنترل کنید. وقتی دوربین را روی حالت اتوماتیک تنظیم کنید، دوربین این تصمیم را برای شما می گیرد و اگرچه ممکن است فکر کنید راحت تر است، اما به ندرت نوردهی کامل را به شما می دهد. بلکه بهترین حدس را به شما می دهد و به همین دلیل بهتر است اگر می خواهید آن تنظیمات را به درستی انجام دهید، در حالت دستی عکاسی کنید.

 

شماره 2: در Raw عکس بگیرید

فرمت raw فشرده نشده است و تنظیمات خودکار ندارد. یک فایل raw مطابق با اندازه سنسور دوربین شما در بالاترین اندازه تصویر ممکن پردازش می شود.

بسیار مهم است که به صورت خام فیلمبرداری کنید، زیرا بیشتر اوقات شما پردازش های پس از تولید را انجام می دهید و قالب خام بیشترین انعطاف پذیری را در این زمینه به شما می دهد. شما می توانید عکس را بدون از دست دادن داده ها روتوش کنید و طیف وسیع تری از رنگ را در اختیار شما قرار می دهد، که برای عکس های شما هنگام چاپ مهم است.

 

تنظیمات دوربین برای عکاسی تبلیغاتی از محصول
تصاویر raw به شما انعطاف پذیری بیشتری برای روتوش عکس های شما می دهد. | تنظیمات دوربین برای عکاسی تبلیغاتی از محصول

 

فایل های raw بزرگ هستند، گاهی اوقات 20 مگابایت یا بیشتر، اما بالاترین کیفیت را به شما می دهند. فقط مطمئن شوید که کارت های حافظه بزرگ دارید تا اندازه تصاویر را در خود جای دهید.

شماره 3: ISO

ISO مخفف کلمه International Standards Organization است و حساسیت سنسور دوربین شما را نسبت به نور موجود تنظیم می کند. وقتی عدد کم است، حساسیت کمتری دارد و این بدان معناست که برای گرفتن عکس به زمان بیشتری نیاز دارید (یعنی سرعت شاتر طولانی تر). اگر در نور کم عکاسی می کنید یا می خواهید از سرعت شاتر سریعتری استفاده کنید، باید ISO را افزایش دهید، اما اگر بیش از حد بالا بروید، تصاویر شما نویز زیادی خواهند داشت – این بدان معناست که دارای ظاهر دانه ای

تنظیمات ISO بازتاب ثانیه تقسیم می شود و معمولاً بین 100 تا 3200 متغیر است. ISO 100 به معنای یک ثانیه کامل است، در حالی که ISO 3200 به معنی 1/32 ثانیه است. برای عکاسی محصول، باید از کمترین تنظیمات ISO ممکن استفاده کنید. بنابراین، شما باید صحنه خود را تنظیم کنید، و سپس با کمترین ISO شروع کنید و به تدریج آن را افزایش دهید تا محصول به درستی روشن شود.

 

اگر با نور طبیعی مستقیم کار می کنید، احتمالاً ISO 200 – 800 به خوبی کار می کند. هر چه تنظیمات ISO شما بیشتر باشد، سرعت شاتر شما نیز بیشتر می شود، که به شما کمک می کند دیافراگم های باریک (f/5.6 و بالاتر) را جبران کرده و از نویز – آن ظاهر دانه دار – در تصویر جلوگیری کنید. اما با شرایط بهینه نور، ISO 50 – 400 تا حدود ساعت 4 بعد از ظهر به خوبی کار می کند. پس از آن، شرایط نور کمتر ممکن است شما را مجبور به استفاده از تنظیمات ISO بالاتر کند. البته ، اگر با نور مصنوعی کار می کنید، این امر الزامات ISO را تغییر می دهد و به شما کنترل بیشتری بر تنظیمات می دهد.

 

شماره 4: دیافراگم

دیافراگم دریچه ای در دوربین شماست که به شما اجازه ورود نور را می دهد. هرچه دیافراگم وسیعتر باشد ، مقدار نوری که وارد می شود بیشتر است و هرچه دیافراگم باریک تر باشد، مقدار نور کمتری وارد می شود. عملکرد مشابهی با مردمک چشم شما دارد چشم اندازه دهانه دیافراگم با f-stop اندازه گیری می شود. و هرچه عدد کوچکتر باشد ، دیافراگم بزرگتر است. بنابراین ، دیافراگم f/1.8 بزرگتر از f/11 است و این بدان معناست که نور بیشتری با f/1.8 نسبت به f/11 دریافت می کند. علاوه بر این ، دیافراگم با عمق میدان مرتبط است. عمق میدان به ناحیه ای از صحنه اشاره دارد که به خوبی متمرکز شده است.

 

تنظیمات دوربین برای عکاسی تبلیغاتی از محصول
اندازه دهانه دیافراگم در f-stop اندازه گیری می شود و f-stop بزرگتر ،دهانه دیافراگم کوچکتر را نشان میدهد و هرچه f-stop کوچکتر شود ، باز شدن دیافراگم بیشتر است. | بهترین تنظیمات دوربین برای عکاسی تبلیغاتی از محصول

عمق میدان کم به این معنی است که یک منطقه کوچک در فوکوس است. به عنوان مثال، ممکن است سوژه در فوکوس باشد، اما پس زمینه تار است. این را اغلب در پرتره مشاهده می کنید. عمق میدان عمیق به این معنی است که منطقه وسیع تری از صحنه در فوکوس است. این چیزی است که در عکاسی منظره دیده می شود.

رابطه عمق میدان با دیافراگم این است که باز شدن دیافراگم باریک تر (عدد f-stop بالاتر) عمق میدان عمیق تری ایجاد می کند. دیافراگم وسیعتر (عدد f-stop کوچکتر) عمق میدان کمتری ایجاد می کند. دیافراگم وسیع (عدد f-stop کوچک) و عمق میدان کم به این معنی است که احتمالاً در تصویر کمی تاری وجود دارد، معمولاً زمینه. دیافراگم باریک (عدد f-stop بزرگتر) و عمق میدان عمیق تر ، صحنه بیشتری را در فوکوس ثبت می کند.

 

همچنین مطالعه کنید: نکات عکاسی تبلیغاتی از محصول: دیافراگم ، ISO و سرعت شاتر

 

برای عکاسی محصول، اگر زمینه سفید یا ساده دارید، معمولاً می توانید از f/4.5 تا f/7.1 برای تنظیم دیافراگم خود استفاده کنید. با این کار می توانید سوژه را جدا کرده و فوکوس شدید داشته باشید تا جزئیات محصول واضح باشد. اگر در موقعیتی هستید که پس زمینه ساده ندارید و باید سوژه را از عناصر اطراف جدا کنید ، دیافراگم وسیع تر (f/2.8 یا پایین) به تار شدن همه چیزهایی که در محدوده نیستند کمک می کند. شما روی آن تمرکز کردید.

 

تنظیم دیافراگم نیز به سرعت شاتر و ISO مربوط می شود. اگر f-stop (دیافراگم باریک تر) بیشتری دارید، این بدان معناست که نور زیادی به دوربین وارد نمی شود و برای حفظ روشنایی یکسان ، باید آن را با سرعت شاتر کندتر و ISO بالاتر جبران کنید.

 

 

تنظیمات دوربین برای عکاسی تبلیغاتی از محصول
عکاسی از محصول می تواند یک پردرآمد باشد ، اما باید بدانید از کدام تنظیمات دوربین برای آن تصاویر عالی استفاده کنید | تنظیمات دوربین برای عکاسی تبلیغاتی از محصول

 

 

شماره 5: سرعت شاتر

سرعت شاتر نشان دهنده سرعت باز و بسته شدن شاتر است. مقدار در “توقف” نور نشان داده شده و در کسرهای ثانیه اندازه گیری می شود. سرعت بیشتر شاتر می تواند به فریز کردن یک سوژه کمک کند در حالی که سرعت شاتر کندتر می تواند منجر به تار شدن حرکت شود.

با عکاسی تبلیغاتی از محصول، شما معمولاً با حرکت سروکار ندارید ، بنابراین می توانید از سرعت شاتر کمتری استفاده کنید. این امر مفید است زیرا معمولاً از تنظیمات دیافراگم باریک تر (عدد f-stop بالاتر) استفاده می کنید ، که منجر به ورود نور کمتری به دوربین می شود. اگر نور کمتری دارید ، برای به دست آوردن تصویر واضح به سرعت شاتر کمتری احتیاج دارید. اما ، با سرعت شاتر کمتر، قطعاً باید از سه پایه و همچنین کابل شاتر استفاده کنید ، زیرا حتی ارتعاش جزئی ناشی از فشار دادن شاتر می تواند لرزش دوربین را ایجاد کند.

شماره 6: تراز سفید

برای اطمینان از اینکه رنگ سفید و رنگ در عکس های محصول شما به درستی ارائه شده است، باید تراز سفیدی را تنظیم کنید. این به جلوگیری از رنگ آمیزی در نواحی سفید عکس های شما کمک کند و رنگ های موجود در عکس با آنچه که چشم می بینید درست است. به عنوان مثال، با عکس های محصول گرفته شده در نور طبیعی، می توانید رنگ آبی را به مناطق سفید بدست آورید.

به چند روش می توانید تعادل رنگ سفید را تنظیم کنید. بسیاری از دوربین ها دارای تنظیم تعادل رنگ سفید “خودکار” هستند و اغلب این کار خوب انجام می شود. دوربین صحنه را بررسی می کند و دمای رنگی را انتخاب می کند که فکر می کند بهترین کار را می کند. اما اگر صحنه دارای رنگ های سفید یا نزدیک به سفید نباشد، اگر صحنه دارای یک رنگ باشد یا اگر صحنه توسط چندین منبع نوری با دمای رنگ متفاوت روشن شود ، دوربین شما ممکن است گیج شود. در این موارد، شما باید تراز سفیدی را تنظیم کنید.

 

 

یکی از راه هایی که می توانید خودتان آن را تنظیم کنید، انتخاب تنظیم از پیش تعیین شده تعادل رنگ سفید است. دوربین شما دارای تنظیمات از پیش تعیین شده ای برای تعادل رنگ سفید برای مثال، نورهای رشته ای (معمولاً با نماد لامپ)، نور فلورسنت (نماد لوله فلورسنت)، نور روز (نماد خورشید)، فلاش (نماد پیکان دندانه دار)، ابری (ابر) نماد)، و سایه (نماد خانه با سایه در یک طرف). این موارد از پیش تنظیم شده را می توانید در سیستم منوهای دوربین خود پیدا کنید و معمولاً توسط یک دکمه اختصاصی با عنوان “WB” طراحی می شوند. این ایستگاه از پیش تنظیم شده معمولاً به خوبی کار می کنند، مگر اینکه سناریوی روشنایی پیچیده ای با منابع متعدد داشته باشید. سپس، باید تعادل رنگ سفید را به صورت دستی تنظیم کنید.

 

تنظیمات دوربین برای عکاسی تبلیغاتی از محصول
یک کارت تعادل رنگ سفید می تواند به شما کمک کند تا تراز سفیدی خود را به صورت دستی تنظیم کنید | تنظیمات دوربین برای عکاسی تبلیغاتی از محصول

 

 

برای تنظیم تراز سفیدی به صورت دستی ، معمولاً از یک رنگ سفید یا خاکستری متوسط ​​در همان نوری که محصول شما را روشن می کند، عکس می گیرید. سپس ، شما به سادگی به دوربین می گویید که از آن تصویر برای تنظیم تعادل سفید استفاده کند. شما این کار را با انتخاب “Custom WB” از منو و فشار دادن دکمه تنظیم انجام می دهید. سپس هنگامی که دوربین آخرین عکسی را که گرفته اید به شما نشان می دهد، با فشار دادن “SET” آن را انتخاب کنید.

شماره 7: فوکوس کامل خودکار

از آنجا که ما به تازگی گفته ایم از حالت دستی استفاده کنید، ممکن است این حالت غیرحسی به نظر برسد، اما این تنظیم برای عکاسی تبلیغاتی از محصول بهترین است. دلیل آن این است که فوکوس دستی می تواند لمس کننده باشد – اگر فقط کمی از آن فاصله بگیرید، واقعاً می تواند تمرکز را در عکس های محصول شما به هم بزند. برای عکاسی از محصول، باید همه چیز در فوکوس واضح باشد تا بتوانید محصول را به طور دقیق برای مصرف کننده نشان دهید. با استفاده از فوکوس خودکار، می توانید قفل دوربین خود را بر روی سوژه متمرکز کنید، این باعث می شود عکس های واضح از محصول ایجاد شود.

شماره 8: فلاش وجود ندارد

اگر مجبورید از محصول مصنوعی استفاده کنید، به جای یک فلاش، به یک نور پیوسته نیاز دارید. نورپردازی فلاش چالش های خاصی را برای قرار گرفتن در معرض نمایش می گذارد. اغلب نور ناهموار و سختی را بر روی محصول ایجاد می کند. اگر کاملاً ضروری است و می دانید چه کار می کنید، باید از تجهیزات فلاش خارج از دوربین استفاده کنید تا فلاش روی دوربین. اگر می توانید از استفاده از فلاش اجتناب کنید، این بهترین است.

همچنین بخوانید: نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی

 

شماره 9: بزرگنمایی کنید

دوربین ها معمولاً دارای دو گزینه بزرگنمایی هستند: نوری و دیجیتال. از استفاده از زوم دیجیتال خودداری کنید زیرا در واقع فقط با برش تصویر جلوه بزرگنمایی ایجاد می شود و این باعث کاهش کیفیت تصویر می شود. هنگام استفاده از زوم اپتیکال، تا جایی که می توانید بدون دیجیتال شدن زوم کنید. بزرگنمایی بیشتر اعوجاج ناشی از لنز زاویه باز را حذف می کند. این می تواند برای برخی از لنزهای دوربین و به ویژه برای لنزهای گوشی های هوشمند، که معمولاً بسیار گسترده هستند، یک مسئله رایج باشد.

 

بزرگنمایی روی محصول شما می تواند به شما در ثبت جزئیات عالی کمک کند | تنظیمات دوربین برای عکاسی تبلیغاتی از محصول

 

این به تنظیم دوربین برای عکاسی تبلیغاتی از محصولات به شما کمک می کند تا با ثبت عکس های عالی از محصول، عکاسی محصول خود را به سطح بعدی برسانید. استفاده از تنظیمات نوردهی مناسب دیافراگم، ISO و سرعت شاتر عکاسی raw، استفاده از حالت دستی، انتخاب فوکوس خودکار، استفاده از فلاش و بزرگنمایی به شما کمک می کند تا محصولی را که عکاسی می کنید با جزئیات واضح روشن کنید.

 

 

چگونه از خیره شدن محصولات جلوگیری کنیم؟

تابش نور از برخورد نور با سطح بازتابنده مانند عینک آفتابی یا جواهرات ناشی می شود. همچنین می تواند ناشی از پنجره ها باشد. برای کاهش تابش نور در تصاویر خود، مطمئن شوید که آتلیه شما دارای دیوارهای سفید است، از منبع نور مداوم استفاده کنید و از یک دیفیوزر استفاده کنید که نور را در سطح پخش می کند. همچنین می توانید زاویه را طوری تغییر دهید که دوربین شما بیشتر از زاویه بازتاب فاصله داشته باشد. و اگر زمینه شما سفید نیست، می توانید محصول را بیشتر از پس زمینه دور کنید. همه این نکات به کاهش تابش خیره کننده کمک می کند.

اگر از گوشی های هوشمند استفاده می کنید می توانید با زدن انگشت خود بر روی صفحه ی گوشی از تار شدن عکس جلوگیری گیری کنید. اگر از دوربین های حرفه ای استفاده می کنید می توانید با دستکاری کردن ماشه ی دوربین اقدام به شفاف کردن عکس و از بین بردن تاری آن بنمایید.

 

چگونه از تار شدن محصولات جلوگیری کنیم؟

برای اجتناب از محو شدن محصولات در تصاویر ، ملاحظات متعددی وجود دارد. اولین مورد این است که با استفاده از سه پایه و کابل شاتر از لرزش دوربین جلوگیری کنید. حتی حداقل حرکت می تواند تصویر را تار کند. مورد دیگر این است که مطمئن شوید f-stop یا تنظیم دیافراگم شما مناسب شرایط نوری است. یک عدد f-stop بالاتر (دیافراگم باریک تر) عمق میدان عمیق تری ایجاد می کند و این باعث می شود صحنه بیشتری در فوکوس قرار گیرد.

چگونه می توان بهترین نور را برای گرفتن عکس تبلیغاتی از محصول بدست آورد؟

نور طبیعی برای نورپردازی عکاسی تبلیغاتی محصول یک گزینه است، اما البته شما کنترل کمتری بر آن دارید. اگر از نور پنجره استفاده می کنید، سعی کنید از یک دیفیوزر مانند پارچه موسلین استفاده کنید تا خشن تر نشود و محصول را به طور یکنواخت روشن کند. اگر از نور مصنوعی استفاده می کنید، دو تنظیم نور Softbox می خواهید. شما از یکی به عنوان چراغ کلید خود استفاده خواهید کرد و دومی از نور پر کننده استفاده خواهید کرد. همچنین می توانید از کارت های برگشتی برای هدایت نور به مناطق سایه های عمیق تر استفاده کنید.

 

مطالب مرتبط: عکاسی از محصول با نور طبیعی

 

تجهیزات مناسب عکاسی محصول برای عکس های عالی محصول ضروری است | تنظیمات دوربین برای عکاسی تبلیغاتی از محصول

 

لوازم عکاسی تبلیغاتی از محصول

برای عکاسی تبلیغاتی از محصول، تجهیزات زیر را برای به دست آوردن بهترین تصاویر می خواهید:

دوربین و لنز: البته، اما لزوماً نباید در درجه اول دوربین عکاسی تبلیغاتی از محصول باشد. حتی ممکن است با گوشی  هوشمند خود عکس های خوبی از محصول بگیرید. با این حال، دوربین شما باید قابلیت عکاسی در حالت دستی را داشته باشد و شما لنزی می خواهید که بتواند روی محصول زوم کند. Nikon D7200 و Canon EOS Rebel T7i دو دوربین محبوب برای عکاسی از محصولات هستند.

سه پایه: با عکاسی از محصول، دوربین خود را روی یک دیافراگم کوچک تنظیم می کنید تا عمق میدان بیشتری داشته باشید. این عرض عمق میدان است که ناحیه فوکوس را مشخص می کند، اما یک دیافراگم کوچک نیاز به سرعت شاتر آهسته تری دارد تا نور بیشتری وارد شود، و سرعت شاتر آهسته برای شما دشوار است که تصاویر خوبی از محصول خود دریافت کنید. دوباره دوربین را در دست بگیرید بنابراین، به سه پایه نیاز دارید تا از لرزش دوربین هنگام استفاده از سرعت شاتر آهسته جلوگیری کنید. خوشبختانه لازم نیست پول زیادی برای این کار هزینه کنید. شما می توانید یک سه پایه خوب با قیمت کمتر از 30 دلار خریداری کنید.

پس زمینه سفید: با عکاسی از محصول شما واقعاً می خواهید تمرکز بر روی محصول باشد و نه چیزی در پس زمینه. بنابراین، بیشتر اوقات، شما زمینه سفید می خواهید. به راحتی می توانید زمینه سفید ایجاد کنید. می توانید به داروخانه محلی خود بروید و یک تخته پوستر بخرید، می توانید از کاغذ “رفت و برگشت” به عنوان پس زمینه استفاده کنید، یا می توانید جارویی را از آمازون خریداری کنید. ارزان است و اغلب از آن استفاده خواهید کرد.
کارت های گزاف گویی سفید – اینها برای عکاسی محصول ضروری هستند و می توانند از تخته فوم ساخته شوند. این امر برای بازتاب نور به مناطق سایه های عمیق خوب عمل می کند. ممکن است لازم باشد چندین مورد را در اطراف محصول خود ترتیب دهید تا نور یکنواخت به نظر برسد.

میز: یک میز تاشو با عرض 24 تا 27 اینچ برای تنظیم صحنه عکاسی محصول شما بهترین کار را می کند.

نوار:  این کار رفت و آمد شما را تضمین کند. شما همچنین می توانید از گیره ها استفاده کنید، اما نوار به دلایل دیگری مفید است، مانند اینکه محصول خود را آنطور که می خواهید در صحنه ایمن کنید.

اتاق با پنجره: اگر پنجره دارید، انعطاف پذیری استفاده از نور طبیعی را به شما می دهد، می توانید از پارچه مشکین برای پخش نوری که به آن وارد می شود، محصول خود را با نور ملایم و یکدست روشن کند، استفاده کنید.
با تهیه تجهیزات مناسب، شامل سه پایه، مقوای سفید، میز، مقداری نوار ، کارت های سفید و اتاق مناسب با پنجره برای روشنایی طبیعی، تصاویر خوبی از محصولات خود برای مشتریان خود خواهید گرفت. شما تصاویر واضحی را ثبت خواهید کرد که محصول را با دقت به مشتریان بالقوه نشان می دهد. و این مشتری شما را تحت تأثیر قرار خواهد داد. این به شما کمک می کند تا سریعاً در زمینه پردرآمد عکاسی تبلیغاتی از محصول پیش بروید.

 

برای مشاهده نمونه کارهای ما به صفحه عکاسی تبلیغاتی مراجعه کنید.

Rate this post