چگونه بهترین طراحی برچسب محصول را داشته باشیم

[vc_row][vc_column][vc_column_text]وقتی صحبت از تأثیرگذاری بر تصمیمات خرید می شود ، موارد کمی به اندازه لیبل محصول مهم هستند. مطمئناً ، یک محصول عالی و کمپین بازاریابی هوشمند ضروری است اما با 70٪ از خریداران که تصمیم به خرید در فروشگاه می گیرند ، مشخص است که یک برچسب خوب محصول می تواند تفاوت بین موفقیت و شکست باشد.

برچسب های محصول بسیار متفاوت است و آنچه برای یک نوع محصول مناسب است ممکن است برای نوع دیگر مفید نباشد ، بنابراین اگر شما طراح هستید که وظیفه طراحی برچسب یک محصول جدید را دارد ، باید دقیقاً بدانید که چگونه در مورد آن استفاده کنید و چه تحقیقاتی نیاز دارید قبل از شروع طراحی

تحقیقات حیاتی

در زیر دو مورد از حیاتی ترین تحقیقاتی است که شما باید انجام دهید تا یک طراحی عالی برای برچسب محصول داشته باشید.

مشتری ایده آل شما کیست؟

اساسی ترین چیزی که برای طراحی لیبل  محصول مناسب باید بدانید این است که مشتری ایده آل برای محصول کیست. دلیل این موضوع پراهمیت این است که افراد مختلف به نشانه های دیداری مختلفی پاسخ می دهند بنابراین برای طراحی برچسبی که برای مشتری ایده آل شما جذاب باشد ، باید دقیقاً بدانید که کیست.

برخی از نکات کلیدی برای کسب اطلاعات در مورد مصرف کنندگان محصولی که برچسب آنها را طراحی می کنید –

سن – آیا این محصول برای مصرف کنندگان جوان یا مسن تر طراحی شده است؟  زیرا سلیقه ها در نسل های مختلف بسیار متفاوت است.
جنسیت – آیا این محصول اساساً برای آقایان یا خانمها تهیه شده است؟ حتی اگر این محصول از نظر جنسیتی خنثی به نظر برسد ، باز هم ممکن است یک جنس باشد که آن را بیشتر بخرند.
مقادیر – ارزش مشتریان محصول یکی دیگر از اطلاعات حیاتی برای کشف است و به ویژه هنگام فکر کردن در مورد چگونگی فشار دادن به USP محصول از طریق طراحی برچسب ، بسیار مفید است.
آموزش – دانستن سطح تحصیلات مشتری ایده آل شما نیز کلیدی است و به شما در اطلاع رسانی تصمیمات طراحی کمک می کند.
آشنایی – اگر محصول توسط مارک تجاری است که قبلاً در بین مصرف کنندگان بسیار شناخته شده است ، نکته اصلی دیگری است که باید بدانید.

 

طراحی برچسب محصول
طراحی برچسب محصول

 

مطالب مرتبط : طراحی لیبل در ورد

 

رقبای شما چه کسانی هستند و چه کاری انجام می دهند؟

 

تحقیق درمورد رقابت ، یکی دیگر از بخشهای اصلی طراحی لیبل محصول است. دانستن اینکه مارک های رقیب چه کاری انجام می دهند به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید چه جنبه هایی را در طراحی خود بگنجانید یا حذف کنید.

تحقیق در مورد رقبا که مشتری بسیار مشابهی با محصول خود دارند بسیار مفید است ، خصوصاً آنهایی که بسیار موفق هستند زیرا ایده روشنی برای شما ایجاد می کند که چه نوع طراحی به خوبی کار می کند.

انتخاب مواد مناسب

بسته به شرکتی که با آن کار می کنید ، ممکن است در مورد نوع ماده ای که برای برچسب بسته بندی محصول استفاده می شود ، حرفی برای گفتن داشته باشید یا نداشته باشید. قبل از شروع طراحی باید دقیقاً بدانید از چه نوع ماده ای برای برچسب استفاده می شود ، حتی اگر ورودی در این مورد نداشته باشید.

دلیل مهم بودن این موضوع این است که شما باید یک روش طراحی مناسب برای موادی که با آن کار می کنید اتخاذ کنید.

به عنوان مثال ، اگر در حال طراحی برچسب فلزی هستید که به عنوان بسته بندی یک نوشیدنی مورد استفاده قرار می گیرد ، روش متفاوتی نسبت به برچسب براق استفاده شده برای یک محصول بستنی در پیش خواهید گرفت.

 

ایجاد سلسله مراتب اطلاعاتی

یکی از مهمترین تصمیمات عملی که باید هنگام طراحی لیبل محصول بگیرید ، این است که چه اطلاعاتی باید در آن بگنجد و برجسته بودن آن بر روی بسته بندی.

نام و نشان محصول البته باید به صورت برجسته بر روی بسته بندی نشان داده شود. پس از آن ، یک سری اطلاعات دیگر وجود دارد که باید در آن گنجانده شود و این وظیفه شماست که تصمیم بگیرید کجا قرار می گیرد ، اندازه آن و چگونه در طراحی کلی قرار می گیرد.

برخی از مهمترین اطلاعات موجود در برچسب عبارتند از:

مزایای محصول / USP
شعار / عنوان
بارکد
هشدارها
اطلاعات تغذیه ای

 

ایجاد طرح

پس از انجام تحقیقات خود ، وقت آن است که خود طراحی را شروع کنید. در زیر برخی از مهمترین تصمیماتی که باید در مورد طراحی گرفته شود وجود دارد.

طرح رنگ : رنگها هنگام طراحی برچسب محصول بسیار مهم هستند. وقتی به این فکر می کنید که از چه رنگ هایی استفاده کنید ، نه تنها باید در نظر بگیرید که می خواهید چه احساسی ایجاد کنید بلکه باید با رنگ های موجود در برند نیز کار کنید. لزوماً نباید از همان رنگ هایی که در آرم محصول است استفاده کنید اما باید مراقب آنها باشید و اطمینان حاصل کنید که با رنگ هایی که برای بسته بندی استفاده می کنید تضاد نداشته باشد. یک رنگ بندی خوب به محصول کمک می کند تا از محصولات رقیب برجسته شود و همچنین مورد توجه مصرف کنندگان قرار گیرد.

طراحی برچسب محصول

تایپوگرافی : هنگام انتخاب تایپوگرافی برای استفاده در برچسب محصول ، دو سوال مهمی که باید از خود بپرسید این است: 1- آیا گزینه های قلم نشان دهنده نام تجاری / محصول به درستی است؟ 2. آیا آنها واضح و آسان خوانده می شوند؟
تصاویر / تصاویر – استفاده از عکس و تصاویر یک روش عالی برای عبور از USP محصول است. به عنوان مثال ، اگر برای یک محصول آب پرتقال یک برچسب محصول طراحی می کردید که مشتری شما می خواهد مورد توجه خانواده ها قرار بگیرد ، پس می توانید از تصویر یا تصویر کودکان خردسال با محصول به عنوان تصویر اصلی روی برچسب استفاده کنید.

 

نتیجه

طراحی برچسب محصول مناسب ممکن است زمان و تحقیق زیادی بخواهد اما تاثیری که می تواند در موفقیت یک محصول بگذارد بسیار زیاد است.

یک برچسب عالی محصول نه تنها باید محصول را از رقبا متمایز کند بلکه باید مشتری جدیدی را به خود جلب کند و مستقیماً بر تصمیمات خرید تأثیر بگذارد.

به طور خلاصه – یک برچسب عالی محصول منجر به فروش بیشتر و مشتری بیشتر خواهد شد![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *