انواع نوپردازی در عکاسی : زمان و نحوه استفاده از آن

انواع نوپردازی در عکاسی
[vc_row][vc_column][vc_column_text]حتی در دوران کودکی ، مدتها قبل از علاقه به عکاسی ، از تماشای تابش نور خورشید به زمین و ساختارهای ساکن آن لذت بردم.مورد علاقه من نور پس از رعد و برق بود و چگونگی علفزار تازه آبیاری شده با آن ابرهای طوفان آبی و خاکستری در پس زمینه. تا به امروز ، من هنوز آن نور را دوست دارم.بنابراین برای من تعجب آور نیست که نور قوی و پویا 30 سال بعد در عکاسی من راه یافته است. اما انواع مختلفی از نور وجود دارد. برخی از آنها را به اندازه دیگران استفاده نمی کنم اما دانستن هدف آنها مهم است.من می خواهم یک لحظه وقت بگذارم و به برخی از رایج ترین انواع نوپردازی در عکاسی اشاره کنم ، که همه آنها را می توان با نور طبیعی یا عکاسی فلاش به دست آورد.

مطالب مرتبط : عکاسی از محصول با نور طبیعی

انواع نوپردازی در عکاسی

1. نور مسطح

وقتی منبع نور خود را مستقیماً در جلوی سوژه خود قرار دهید ، این نورپردازی مسطح است. روشنایی یکنواخت روی صورت به این معنی است که سوژه شما به خوبی روشن شده است و شما قادر به دیدن هیچ سایه ای در امتداد صورت آنها نیستید.

 

این ظاهر چندان مورد علاقه در پرتره نیست زیرا شما برای کشیدن سوژه خود به سایه نیاز دارید. با این حال ، شرایطی وجود دارد که مفید است. از آنجایی که سایه ها می توانند نقص ها و بافت ها را از بین ببرند ، نورپردازی مسطح برای عکاسی از نوزادان در هفته های آکنه ، نوجوانان دارای لکه های شدید و افراد مسن که در مورد چین و چروک های خود احساس بدی می کنند مفید است. اگر عکسی دارید که چهره شما را سرازیر می کند ، می توانید با نور مسطح روی سوژه خود دور شوید.

همچنین مطالعه نمایید: راهنما نورپردازی در عکاسی پرتره

 

انواع نوپردازی در عکاسی
انواع نوپردازی در عکاسی

2. نور گسترده

با نور زیاد (نوعی نورپردازی جانبی) ، صورت سوژه شما زاویه دار است و روشن ترین طرف صورت نزدیکترین سمت به دوربین است و سایه در قسمت پشتی صورت می افتد. این نوع نور می تواند چهره را پرتر نشان دهد بنابراین برای کسانی که صورتهای باریک دارند ایده آل است.

 

انواع نوپردازی در عکاسی
انواع نوپردازی در عکاسی

 

 

3. نور کوتاه

نوع دیگری از نورپردازی جانبی ، نور کوتاه در مقابل نور گسترده است زیرا چهره در زاویه ای قرار دارد و سایه در نزدیک ترین صورت به دوربین قرار می گیرد. این نوع نور به خوبی صورت را نازک می کند و برای اکثر افراد خوب است.

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که سایه ها بافت ها و نقص ها را بیرون می کشند. در حالی که نور وسیع یک روش فوق العاده برای تأکید بر کک و مک است ، همچنین نقایصی مانند آکنه و زخم را از بین می برد.

دانستن این که سوژه شما در مورد این نواقص چه احساسی دارد بسیار مهم است ، بنابراین باید بدانید که آیا باید آنها را با نوع دیگری از نورها پنهان کنید یا اینکه آنها را با نور کوتاه نمایش دهید ، خوب نیست.

 

انواع نوپردازی در عکاسی
انواع نوپردازی در عکاسی

 

4. تقسیم نور

روشنایی تقسیم شده نوع دیگری از نورپردازی جانبی است اما به عنوان نوری تعریف می شود که به سوژه شما از پهلو با زاویه 90 درجه برخورد می کند.

شما می توانید به راحتی نیمی از سوژه روشن شده و نیمی دیگر را در سایه ها ، روشنایی تقسیم شده را تشخیص دهید. با چهره ای خاص ، خط سایه را مستقیماً در وسط پیشانی ، بینی و چانه خواهید دید.

نورپردازی تقسیم شده باعث می شود سوژه شما سخت و مردانه به نظر برسد ، بنابراین باید هنگام انتخاب این نوع نورپردازی ، واقعاً سوژه خود را در نظر بگیرید.

 

 

انواع نوپردازی در عکاسی
انواع نوپردازی در عکاسی

 

 

 

5. نور پس زمینه

نور پس زمینه فقط همین است ، نوری که از پشت سوژه شما می آید. این را معمولاً در عکس های ساعت طلایی محبوب مشاهده می کنید ، زمانی که خورشید در افق کم است و شروع به غروب می کند ، اما می توان آن را در تمام ساعات روز انجام داد.

منابع نور پس زمینه می توانند شامل پنجره ای در پشت سوژه شما در وسط روز و یک فلاش در پشت آن با ژل رنگی برای چیزی سرگرم کننده باشد.

نور پس زمینه به همان زیبایی است ، اما چالش های خاص خود را دارد که می تواند شامل ظاهر مبهم و عدم وضوح در سوژه شما باشد. به همین دلیل ، من دوست دارم چند کار را انجام دهم…

 

نیمه سیلوئت:

یکی از روشهای مورد علاقه من برای استفاده از نور پس زمینه این است که اجازه دهید نور به سختی وارد قاب شود. هنگام انجام این کار ، درخشش بسیار خوبی وجود دارد که تضاد خوبی را در پس زمینه تاریک ایجاد می کند. در این وضعیت ، من اغلب سوژه ام را تیره تر از حد معمول در معرض کنتراست بیشتر قرار می دهم و احساس گرم و آرامش بخشی را برای یک تصویر ایجاد می کنم.

انواع نوپردازی در عکاسی
انواع نوپردازی در عکاسی

 

 

بازتابنده:

برای مقابله با از بین رفتن وضوح ، من از یک بازتابنده استفاده می کنم تا مقداری از آن نور خورشید را به سوژه خود برسانم.

هنگام استفاده از بازتابنده ، آن را روبروی منبع نور قرار دهید و سپس زاویه را تنظیم کنید تا نور را دقیقاً به جایی که می خواهید هدایت کند. همچنین باید بازتابنده را برای نور قوی تر به سوژه خود و برای نور ملایم تر از آن دورتر کنید.

 

 

فلاش OFF CAMERA:

مانند یک بازتابنده ، فلاش خاموش دوربین با عدم وضوح زیاد با نور پس زمینه مقابله می کند. از فلاش خاموش دوربین درست مانند یک بازتابنده برای روشن کردن صورت استفاده می شود.

در حالی که بازتابنده ارزان تر و راحت تر حمل می شود ، فلاش خاموش دوربین قدرت بیشتری دارد (همان نور) و چشم به هم زدن را تشویق نمی کند (بسیار مهم است که توجه داشته باشید که آیا سوژه شما مانند پسر من به نور حساس تر است).

 

انواع نوپردازی در عکاسی
انواع نوپردازی در عکاسی

 

 

6. نور لبه

نور های حاشیه ای در دسته نور پس زمینه قرار می گیرند ، اما شایسته داشتن جایگاه خاص خود هستند. با نور پس زمینه ، اغلب مه آلودگی یا هوای ناشی از نور را در پس زمینه مشاهده می کنید که منجر به برجسته شدن می شود ، اما با نور حاشیه آن را ندارید.

با نور حاشیه ، نور پشت را فقط لبه های سوژه خود را برجسته خواهید دید (کمی مه در قسمت بالا سمت راست قاب زیر قرار دارد ، اما می توانید ببینید که چگونه نور حاشیه سوژه را از پس زمینه جدا می کند). وقتی می خواهید سوژه خود را از پس زمینه جدا کنید ، می توانید از آن استفاده کنید.

 

انواع نوپردازی در عکاسی
انواع نوپردازی در عکاسی

 

 

7. نورپردازی پروانه

با نور پروانه ای ، نور در بالا و روبروی سوژه شما قرار می گیرد تا سایه کوچکی در زیر بینی شبیه پروانه ایجاد شود (از این رو نام آن). این نوع نور به زیبایی استخوان گونه را برجسته می کند ، به همین دلیل است که بیشتر اوقات از آن برای زنان استفاده می کنند.

با این حال ، بر سایه های چشم های عمیق تأکید می کند. باز هم ، چهره سوژه خود را بشناسید و بدانید که نور چگونه بر ویژگی های آنها تأثیر می گذارد. معمولاً به نور پروانه ای به عنوان نور برتر اشاره می شود.

 

انواع نوپردازی در عکاسی
انواع نوپردازی در عکاسی

 

 

8. نور حلقه

هنگام ایجاد نور ، روشنایی حلقه تقریباً مورد استفاده من است. با روشنایی حلقه ، نور حدود 45 درجه به طرف و کمی بالاتر از سطح چشم است.

این موقعیت نور سایه ای درست در زیر و کنار یک سوراخ بینی و بینی ایجاد می کند. این نور برای اکثر افراد یک نوع نور مناسب است.

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *