عکاسی مینیمالیستی به آسانی تصور شما نیست

عکاسی مینیمالیستی
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

عکاسی مینیمالیستی

آیا می خواهید عکاسی مینیمالیستی قدرتمندتری انجام دهید؟ پس این مقاله برای شماست. در اینجا، من روشن خواهم کرد که عکاسی مینیمال چیست و مهمتر از همه، چه چیزی نیست. من همچنین نکاتی و ترفندهایی برای بهبود تصاویر خود و به اشتراک گذاشتن برخی نقل قول ها و پیوندهای استادان در این زمینه به شما ارائه خواهم داد تا از شما الهام گرفته شود.

 نکات عکاسی مینیمال

عکاسی مینیمالیستی چیست؟

به نظر من برخی از اصطلاح مینیمالیست برای توصیف نوعی عکاسی استفاده می کنند، مثلاً وقتی پاسخ می دهند که چه نوع عکاسی انجام می دهند. به همین دلیل مهم است که روشن کنیم مینیمالیست نوعی عکاسی است که می توانید آن را در هر ژانر عکاسی از منظره یا لنداسکیپ گرفته تا عکاسی از غذا استفاده کنید.

عکاسی مینیمالیستی
1/1000, f8, ISO 200

 

در واقع، مینیمالیست سبکی است که نه تنها در عکاسی بلکه در همه چیز از نقاشی گرفته تا طراحی وجود دارد. این حتی روشی از زندگی است که اخیراً محبوب شده است. نکته مشترک بین مینیمالیست: مهم نیست که کجا از آن استفاده می‌کنید، ایده کم بودن در آن بیشتر است. به همین دلیل، جزئیات بسیار مهم هستند.

 

مشاهده نمونه کارهای عکاسی صنعتی مدرن طرح

 

دانش فنی

گرچه مینیمالیست از لحاظ زیبایی بصری ساده است، اما دستیابی به آن همیشه آسان نیست. در حقیقت، این می تواند دشوارتر باشد زیرا واقعاً جایی برای پنهان شدن وجود ندارد. اگر عکس خوبی نباشد، کاملاً مشهود است. یکی از اولین قوانین عکاسی مینیمالیستی قدرتمند، جدا کردن سوژه و اجازه دادن به پس زمینه فقط همان پس زمینه است. با استفاده از پس زمینه های خنثی یا عمق میدان کم می توانید به این هدف برسید.

 

عکاسی مینیمالیستی
1/320, f11, ISO 400

 

بنابراین برای رسیدن به مینیمالیسم، باید پیام یا احساسی هم بدهید. مایکل کنا، عکاس بزرگ مینیمالیست می گوید: “برای من، نزدیک شدن به سوژه برای عکاسی چیزی شبیه ملاقات با یک شخص و شروع مکالمه است”.

 

ترکیب بندی

می توانید از ترکیب استفاده کنید تا تأثیر بیشتری بر تصویر خود بگذارد. عناصر زیادی در یک تصویر مینیمالیستی وجود ندارد، بنابراین باید مطمئن باشید که از موقعیت خوبی برخوردار هستند و به درستی توزیع شده اند. شما می‌توانید برای ایجاد یک تصویر هارمونیک و تأکید بر سوژه از ترکیب بندی استفاده کنید. همیشه پیام را بخاطر بسپارید و نه فقط زیبایی شناسی.

 

عکاسی مینیمالیست
1/60, f4, ISO 400

 

استفاده از قوانین ترکیب بندی واقعاً می تواند به شما در تسلط بر عکاسی مینیمالیستی کمک کند. هنگامی که با آنها راحت شدید، به آزمایش ادامه دهید، زیرا شکستن قوانین گاهی اوقات می تواند به همان اندازه مفید باشد.

 

رنگ‌ها، اشکال و بافت‌ها

برای تأکید بر پیام یا ایجاد جو و احساس می‌توانید از تنها یک رنگ استفاده کنید. در هنر در مورد معنای فرهنگی و تأثیر روانشناختی رنگ های مختلف بر بیننده تاثیرات مختلفی می‌گذارد. هنگام انجام تصاویر مینیمالیستی از این به نفع خود استفاده کنید.

 

عکاسی مینیمالیست
1/640, f4.5, ISO 250

 

همچنین می توانید به راه دیگری بروید و از رنگهای متضاد پررنگ و پررنگ تر برای ایجاد عکس های جذاب تر استفاده کنید.

Lea De Meulenaere در مصاحبه ای گفت که او در مکانی زندگی می کند که خیلی رنگارنگ نیست ، بنابراین او تحقیقات عمیق تری را برای استفاده از سایر ویژگی های سبک مینیمالیست انجام می دهد. با در نظر داشتن این نکته ، می توانید از اشکال و بافت ها نیز استفاده کنید.

 

ساخت تصاویر

مینیمالیست را می توان در هنگام پیاده روی طولانی در شهر برای عکاسی شهری یا طبیعت برای مناظر مشاهده کرد، اما می توانید آن را در عکاسی lifestyle، عکاسی صنعتی از غذا، تبلیغات و ژانرهای دیگر بسازید.

 

 

عکاسی مینیمال
1/60, f11, ISO 400

 

برخی از مارک های بزرگ مانند دیزنی یا ال جی از مینیمال برای تبلیغات چاپی خود استفاده می کنند. برای الهام گرفتن می توانید سازندگان چنین کمپین هایی را در اینستاگرام دنبال کنید. من به خصوص آنا دیویس و دانیل روئدا را با نام حساب Anniset دوست دارم.

 

چرا باید امتحان کنید

سعی در امتحان موارد جدید باعث بهبود عکاسی شما می شود. استفاده از حداقل تجهیزات می‌تواند برای شما خوب باشد زیرا شما چیزی برای از دست دادن و چیزهای زیادی برای به دست آوردن ندارید، این ذهنیت و روند خلاقیت شما را به کار خواهد گرفت تا پیامی واضح با تصاویر خود ارائه دهد.

در نتیجه
تصادفی نیست که در تبلیغات از  حالت مینیمال استفاده می کنند. تصویری که به وضوح آنچه شما می خواهید را بیان می کند چیزی است که در بین تمام تصاویری که ما هر روز می‌بینیم خودنمایی می کند. ایجاد عکاسی مینیمالیستی قدرتمند مهارتی است که می تواند کار شما را به سطح بالاتری برساند.

 

1/500, f5.6, ISO 100
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *