14 نکته مهم عکاسی زیبا در باران

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

14 نکته برای عکاسی زیبا در باران

عکاسی از باران یک روش عالی برای ایجاد هیجان بیشتر به یک صحنه است، چه عکس های خیابانی، منظره، ماکرو یا محصولات است.

بافت، ترکیب، بازتاب در این مقاله به شما نشان می دهد که چگونه از یک روز بارانی استفاده کنید.

 

مطالب مرتبط : آموزش عکاسی در باران

 

 

1. تجهیزات مناسب برای عکاسی از باران را انتخاب کنید

داشتن تجهیزات مناسب مهمترین جنبه عکاسی از باران است. شما باید از بدنه دوربین، لنزها و خودتان محافظت کنید.

شما برای بدنه دوربین خود به یک قاب دوربین ضد آب یا یک پوشش باران نیاز خواهید داشت. همچنین ممکن است به لنزهای مهر و موم شده در هوا و یا هودهای لنز ضد آب نیاز داشته باشید. پوشش دوربین و درپوش لنز ضد آب نیز هنگام عکسبرداری با باران ضروری است.

اگر باران بدون هیچ یک از این تجهیزات خاص ، شما را گرفت ، حداقل یک کیسه پلاستیکی به همراه داشته باشید و آن را به دور لوازم خود بپیچید.

فراموش نکنید که لباس ضد آب و بارانی را برای خود نیز بسته بندی کنید!

هنگامی که در یک روز بارانی عکس می‌گیرید، یک سه پایه نیز می تواند مفید باشد. برخی صحنه ها با نوردهی طولانی بهتر به نظر می رسند و شما باید دوربین خود را ثابت نگه دارید.

علاوه بر این، صحنه های بارانی هنگام شب که همه چراغ ها بازتاب ایجاد می کنند، حتی بهتر به نظر می رسند. در صورت عدم استفاده از فلاش یا نور خارجی، سه پایه یک کالای ضروری برای این نوع عکس ها است.

 

 

2. از ترکیبات منحصر به فرد استفاده کنید

کنار هم قرار گرفتن یکی از بهترین قوانین ترکیبی عکاسی است. شما سوژه ای را در کنار موضوع دیگر یا در صحنه ای قرار می دهید که با ایده یا پیام اصلی مغایرت داشته باشد.

یکی از راه های نشان دادن عکاسی با باران عالی قرار دادن سوژه ای است که معمولاً جایی در آنجا پیدا ندارد. به عنوان مثال مخلوط کردن باران و آتش، یک عکس قدرتمند و نمادین ایجاد می کند.

 

 

 

3. شهر را از طریق یک پنجره پوشیده از باران شات کنید

لازم نیست مناظر شهری کاملاً مناسب تصویر باشند. شما همیشه به نوردهی صحیح سنتی و ترکیب معمول نیاز ندارید. در اینجا، می توانید از باران به نفع خود در نمایش جنبه دیگری از یک شهر استفاده کنید.

در این مثال، شهر در پس زمینه قرار دارد و از کانون توجه خارج است. پشت بام ها و ساختمان ها تیز نیستند. در عوض، تمرکز بر روی قطرات آب است.

به دلیل همین نمای نزدیک در قطرات باران، شهر احساس می شود.

این یک روش عالی برای نشان دادن مکان از طریق شکل، رنگ و بافت است.

 

 

4. با چترها پرتره بسازید

چترها شکل، فرم، رنگ، بافت و اندازه را به عکس اضافه می کنند. علاوه بر این، آنها ایده متافیزیکی حفاظت را اضافه می کنند.

چترها همچنین ابزارهای خوبی برای افزودن روایت به عکاسی از باران هستند. زوجی که از خود در برابر باران و دنیای خارج محافظت می کنند می توانند حال و هوای عاشقانه ای را منتقل کنند.

آنها همچنین می توانند به یک قاب طبیعی برای سوژه شما تبدیل شوند. به عنوان مثال می توانید یک چتر مسدود کننده مناطق غیرجذاب در صحنه خود داشته باشید. آنها همچنین می توانند به عنوان عناصر بسیار انتزاعی در عکس شما کار کنند.

 

 

5. بافت را به عکسهای ماکرو با باران اضافه کنید

عکاسی ماکرو در حال حاضر شگفت انگیز است و باران باعث جذابیت داستان می شود. این صحنه را تنظیم می کند و بافت را به پس زمینه ای غیرقابل انعطاف اضافه می کند.

عکاسی ماکرو شامل دیافراگم های وسیع است. این به این معنی است که پس زمینه کاملاً از کانون توجه خارج خواهد شد. ممکن است رنگ ها را نشان دهد، اما باران بافت را اضافه می کند.

لنز ماکرو خود را بگیرید و آن را امتحان کنید. حتی ممکن است دریابید که برخی از سوژه های صحنه شما واکنش متفاوتی نسبت به بد آب و هوا نشان می دهند.

 

 

 

6. تنظیمات غیرمعمولی را برای عکاسی از محصول شگفت آور ایجاد کنید

عکاسی از محصول با گوشی موبایل کاملاً مربوط به موقعیت های واقعی بیش از موقعیت هایی است که احساس می شود بیش از حد تنظیم شده اند.

استفاده از باران ایده ها و مفهوم قدرتمندی را برای محصولات شما به ارمغان می آورد.

باران و پاشش آب برای محیطی واقع بینانه و جوی مناسب است. اطمینان حاصل کنید که از سرعت شاتر استفاده می کنید که به شما امکان می دهد حرکت قطرات آب را ضبط و فریز کنید.

 

 

7. بازتاب‌ها را بگیرید

بارانی که در پیاده روها، خیابان ها و جاده ها جمع می‌شود بازتاب های زیبایی ایجاد می‌کند.

نکته جالب در مورد بازتاب این است که شما می توانید دو طرف مختلف از همان منطقه را نشان دهید. شما بافت را در پیش زمینه می‌گیرید. ساختمانها، اشکال و فرم ها در پس زمینه آویزان هستند.

تغییر دیدگاه شما تأثیر بسزایی در عکاسی شما دارد. سعی کنید از بازتاب ها از منظر وارونه عکس بگیرید.

باران تنظیم مناسبی برای یک عکس از بالا به پایین است. انعکاس در گودال ها، دنیا را وارونه جلوه می دهد. به این ترتیب، آب به عنوان آینه عمل می کند و جلوه ای کلاژ مانند ایجاد می کند. شما دو عکس در یک می گیرید.

 

 

8. قطرات باران را فریز کنید

باران خیلی سریع حرکت می کند، اغلب به صورت تاری جزئی در عکس ظاهر می شود . این خطوط سبک و بافت به عنوان سوژه های ثانویه عمل می کنند. اما اگر سرعت شاتر خود را تغییر دهید، می توانید اهمیت آنها را بیشتر کنید.

سرعت شاتر طولانی به شما امکان می دهد تا حرکت تاری ایجاد کنید. با استفاده از سرعت شاتر سریع می توانید هر حرکتی را فریز کنید.

مطالب مرتبط: انتخاب سرعت شاتر برای عکاسی از آبشار

 

به خاطر داشته باشید که عکسبرداری در زیر باران باعث ایجاد شرایط نوری شدید کمتر می شود. فراموش نکنید که ISO را بالا ببرید یا دیافراگم وسیع تری برای نوردهی صحیح و یک عکس شگفت انگیز تنظیم کنید.

باران باران شدیدتر، تقریباً شیشه ای، با شکل و فرم مشخص شده.

همچنین بخوانید: زمان استفاده از ایزو بالا (+ نکاتی برای عکاسی با ISO بالا)

 

 

 

9. برای عکاسی بی نظیر عروسی در باران عکس بگیرید

عروسی ها همه می توانند تا حدودی شبیه به هم باشند. از این گذشته ، تنها راه های زیادی وجود دارد که شما می توانید یک زوج خوشبخت بسازید. با ترکیب باران و عکس های زوجین، می توانید چیزی منحصر به فرد بسازید.

برای برخی از لحظات شیرین از طبیعت رمانتیک باران بهره ببرید که مشتریان شما به این زودیها فراموششان نمی کنند. فراموش نکنید که با لباس مناسب، چتر، و محافظ تجهیزات آماده شوید.

 

10. یک Flash را برای برجسته کردن صورت روشن کنید

فلاش وسیله ای مفید است که در هر موقعیت عکاسی وجود دارد. و شما ممکن است به نور اضافی با همه ابرها و چترها در همه جا نیاز داشته باشید.

فلاش همچنین می تواند به شما در فریز حرکت کمک کند. بدون فلش، باران به سختی قابل توجه است. با استفاده از یکی می توانید قطره های باران را در حالت بازتاب نور به سمت دوربین برجسته کنید. به همین دلیل شما نباید  از پخش کننده روی فلش خود استفاده کنید.

با شات یک فلش، شکل و فرم قطرات باران به جای محو شدن در تیرگی آشکار می شود.

 

11. از صحنه های بارانی برای عکاسی انتزاعی خلاق استفاده کنید

هیچ چیز بیش از باران فریاد انتزاعی نمی زند. ما به نوعی می دانیم که به چه چیزی نگاه می کنیم، اما در واقع اینگونه نیست.

سعی کنید از چراغ راهنمایی و رانندگی از طریق قطرات باران روی شیشه اتومبیل خود عکاسی کنید. ببینید چه اشکال جالب دیوانه واری را پیدا می‍‌کنید.

می توانید کانون توجه را در هر جایی قرار دهید. با استفاده از دیافراگم گسترده ، ایجاد بوکه در پس زمینه امکان پذیر می شود.

حتی می توانید سعی کنید نوردهی طولانی را با جنبش دوربین قصد (ICM) انجام دهید و ببینید چه نتایج سورئالی به دست می آورید.

 

 

12- فوکوس نرم

اگر بیرون هوا مرطوب و سرد است، می توانید دما را در داخل گرم کنید. این امر باعث تراکم هر چیزی که با شیشه پوشانده شود می شود.

این باعث جذابیت بیشتر عکاسی در خیابان می شود. اکنون شما یک صحنه شیری از رمز و راز در عکس خود دارید.

شما ممکن است روی سوژه های خود فوکوس نرم داشته باشید و ممکن است هویت آنها را پنهان نگه دارید. از نظر شکل، فرم و رنگ می توانید نتایج شگفت انگیزی کسب کنید. در این حالت، تنظیمات فوکوس خودکار خود را هوشمندانه انتخاب کنید یا از فوکوس دستی با اوج فوکوس استفاده کنید.

 

 

13. ابرهای تاریک را برای حالت خلق کنید

باران می تواند بر روی تصویر شما تأثیر بدی بگذارد. این به رنگ ، بافت ، نور و زاویه صحنه شما بستگی دارد.

همه ابرهای باران تاریک نیستند، اما مواردی که وجود دارند باعث می شوند احساس کنید آخرالزمان در افق است.

از این ایده به نفع خود استفاده کنید. در صحنه خود به دنبال مناطقی بگردید که بتوانند در تأکید بر خلق و خوی عکس شما  تأثیر قرار بگذارند.

افراد را وارد کنید. واکنش آنها همچنین می تواند بر وزن آب و هوا و بارش باران تأثیر بگذارد.

 

 

 

14. اشکال و فرم ها را برای ترکیب غیر معمول وارد کنید

اشکال و فرم ها دو ساده ترین و در عین حال مهمترین ابزار ترکیب هستند. مانند عکاسی انتزاعی از باران، نیازی نیست که باران را واقعی نشان دهید.

نگاه به صحنه با نگاهی متفاوت یا از منظری متفاوت می تواند به چیزی خلاقانه تبدیل شود.

به قطرات باران نزدیک شوید تا ایده اطراف آنها را تغییر دهید. آنها را وادار کنید تا قسمت بیشتری از قاب را پر کنند و متوجه خواهید شد که آنها شکل ها و فرم های جالبی را در اختیار شما قرار می دهند. با استفاده از لنز ماکرو می توانید بازتاب های درون آنها را نیز بگیرید.

 

برای مشاهده نمونه کارهای عکاسی صنعتی در آژانس تبلیغاتی مدرن طرح از صفحه عکاسی صنعتی بازدید نمایید.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *