راهنمای تنظیمات دوربین مطلق برای مبتدیان

راهنمای تنظیمات دوربین مطلق برای مبتدیان
[vc_row][vc_column][vc_column_text]نکات مهم تنظیمات دوربین برای مبتدیان

وقتی دوربین فانتزی خود را با تمام دکمه ها و صفحه های آن خریداری کردید ، سفری را آغاز کردید که کمتر کسی می تواند تحمل کند.

اکثر افرادی که DSLR می خرند ، هرگز نحوه استفاده از آن را نمی دانند. اما این واقعیت که شما چنین مقاله ای را می خوانید به این معنی است که شما برای یادگیری مصمم هستید.

یکی از سخت ترین مراحل عکاسی که شما از آن عبور می کنید این است که بفهمید دوربین شما چگونه کار می کند. اما هنگامی که حتی اندکی درک کردید ، دنیای عکاسی درهای خود را به روی شما باز می کند.

اگر با عکاس تازه کار هستید ، این راهنمای مطلق تنظیمات دوربین برای مبتدیان  برای شما مناسب است.

 

تنظیمات دوربین
Olympus Tough TG-6 مجهز به حالت خودکار ، بیش از دوازده حالت صحنه و همچنین حالت دیافراگم (یکی از پرکاربردترین تنظیمات توسط عکاسان) است. این عکس توسط یک کودک با استفاده از DSLR در حالت خودکار گرفته شده است.

 

 

عکس ها با نور ساخته می شوند

خرید رنگ و بوم تضمین نمی کند که شما یک نقاشی زیبا ایجاد کنید ، و همچنین خرید یک دوربین یک عکس خوب را تضمین نمی کند.

دوربین شما یک فناوری پیچیده است که برای ثبت لحظه ای که با چشم می بینید و عکس ایجاد می کند طراحی شده است. با این حال ، عنصر اصلی مورد استفاده آن جوهر یا رنگ نیست بلکه نور است.

یک عکس ضعیف ممکن است به دلیل فقدان خلاقیت باشد. اما بسیاری از عکس های خلاقانه به دلیل ترکیب اشتباه تنظیمات دوربین که برای ایجاد عکس استفاده می شود ، خراب می شوند. مهمترین تنظیمات دوربین مربوط به کارهایی است که دوربین انجام می دهد زیرا عکسی را از نور ایجاد می کند.

 

تنظیمات دوربین

 

مطالب مرتبط : تنظیمات دوربین برای عکاسی در خانه

 

قدم های کوچک
مطمئناً دوربین ها از نظر قابلیت و کیفیت متفاوت هستند ، اما در واقع این دوربین نیست که در نهایت نحوه ظاهر شدن عکس را بر عهده دارد. شما باید کنترل دوربین را در دست داشته باشید تا بتوانید آن را به آنچه می خواهید انجام دهید.

هر بار که عکاسی می کنید ، باید تصمیماتی بگیرید که تحت تأثیر تنظیمات دوربین قرار می گیرد:

آیا می خواهم زمینه من در فوکوس باشد یا نه؟
آیا باید عمل را متوقف کنم یا تاری حرکت را ثبت کنم؟
آیا می خواهم عکس من گرم یا زیبا باشد؟
آیا بهتر است یک سری عکس ها را در حالت پشت سر هم ثبت کنید یا فقط یک عکس در یک زمان؟
این تصمیمات و بسیاری دیگر با “تنظیمات دوربین” نشان داده می شود. شما تنظیمات خاصی را انتخاب می کنید تا دوربین بداند هنگام عکس گرفتن باید چه کار کند.

تنظیمات زیادی وجود دارد و من می خواهم برخی از مهمترین آنها را برای شما شرح دهم.

بهترین راه برای یادگیری چیزی ، برداشتن گام های کوچک است. یک قدم را بیاموزید و تا زمانی که آن را درک نکرده اید ، حرکت نکنید. این مقاله و سایر مقالات را علامت گذاری کنید تا بتوانید با درک خود به آنها مراجعه کنید.

 

تنظیمات دوربین عکاسی
این تلاش من برای ثبت اولین مراحل پسرم با یک دوربین پیشرفته بود که نمی دانستم چگونه از آن استفاده کنم.

 

 

حالت خودکار
بیایید در حالت خودکار شروع کنیم. در بالای دوربین خود به دنبال شماره گیر باشید. شما یا کلمه خودکار(auto mode) را خواهید دید یا شاید فقط یک جعبه یا نماد سبز رنگ داشته باشید.

 

مطالب مرتبط : حالت program در عکاسی : هر آنچه باید بدانید (راهنمای نهایی)

 

دوربین عکاسی

 

 

حالت خودکار چه می کند؟ این بدان معناست که دوربین شما همه تصمیمات را برای شما می گیرد و همه تنظیمات را انتخاب می کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که عکس بگیرید!

وقتی دوربین خود را در حالت خودکار قرار می دهید ، اساساً می گویید: “من نمی دانم چگونه این کار را انجام دهم!” درک نکردن نحوه عملکرد دوربین خود شرم آور نیست. اگر مصمم باشید ، به مرور زمان یاد خواهید گرفت.

امکان گرفتن عکس های زیبا در حالت خودکار وجود دارد. بخشی از دلیل اینکه حالت خودکار می تواند به خوبی کار کند این است که ذهن شما را از جنبه های فنی عکاسی که هنوز درک نکرده اید رها می کند. حالت خودکار به شما امکان می دهد بر عناصر خلاقانه و استفاده از نور فوکوس کنید که بیشتر به آن توجه دارید.

 

نکات مهم عکاسی

 

 

تمرین حالت خودکار
پیش بروید و دوربین خود را در حالت خودکار قرار دهید. به دنیا بروید و عکسهای زیادی بگیرید. همانطور که عکس های خود را مرتب می کنید ، لیستی از مشکلاتی که با آن روبرو هستید تهیه کنید. هنگامی که مشکلات خاصی دارید و می توانید در مورد آنها سوال بپرسید ، یادگیری و رشد عکاسی آسان تر است.

مشکلات با حالت خودکار
در حالت خودکار با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد ، اما چطور؟ آیا دوربین شما نباید آنقدر هوشمند باشد که بتواند به تنهایی عکس فوق العاده ای بگیرد؟

 

اول ، دوربین شما هیچ ایده ای ندارد که به چه چیزی نگاه می کند. بنابراین ، نمی داند از چه چیزی عکس می گیرید و نمی داند که می خواهید تصویر چگونه باشد.

تمام تلاشش این است که یک عکس با نوردهی مناسب بگیرد. نوردهی به میزان روشن یا تیره بودن عکس شما اشاره می کند و این تمام چیزی است که دوربین در حالت خودکار به آن اهمیت می دهد.

ممکن است صحنه ای الهام بخش در مقابل خود مشاهده کنید ، اما دوربین نمی بیند. تنها چیزی که سعی می کند انجام دهد این است که عکس شما را به درستی نشان دهد ، و حتی آن بارها خوب کار نمی کند.

 

مشکلات رایج در حالت خودکار شامل تاری حرکت است.

با گذشت زمان ، ایده بسیار خوبی از آنچه که می خواهید دوربین خود را مجبور به انجام آن کنید ، خواهید داشت. شما می گویید ، “ای کاش می توانستم دوربین خود را به…”

خبر خوب این است که در واقع راهی وجود دارد که به دوربین خود بگویید از چه چیزی عکس می گیرید و دوست دارید چگونه به نظر برسد.

چگونه به دوربین خود بگویید از چه چیزی عکس می گیرید

اگر به دوربین خود بگویید از چه چیزی عکس می گیرید ، شانس گرفتن عکس بهتر را افزایش می دهید.

راهی که به دوربین خود می گویید از چه چیزی عکس می گیرید این است که از گزینه حالت scene بر روی دوربین خود استفاده کنید. حالت scene  محبوب ترین موقعیت های عکاسی مانند منظره ، پرتره ، نمای نزدیک ، ورزش و غیره را پوشش می دهد.

 

 

 

وقتی صحنه مناسب را انتخاب می کنید ، به دوربین خود بگویید که از چه چیزی عکاسی می کنید. دوربین شما ترکیبی از تنظیمات را انتخاب می کند که مناسب آن شرایط است. تقریباً همان تنظیماتی را انتخاب می کند که یک عکاس مجرب از آن استفاده می کند.

 

می توانید هنگام عکاسی از بچه های در حال حرکت سریع یا هنگام عکاسی از هر نوع حرکتی از حالت ورزشی استفاده کنید.

 

حالت افقی عمق میدان بیشتری را در عکس شما ایجاد می کند. با این کار بیشتر پیش زمینه ، میانه و پس زمینه در فوکوس قرار می گیرند. تمایل دارد رنگ ها را نیز پر جنب و جوش تر کند.
حالت عمودی به دوربین شما کمک می کند تا پس زمینه ای خارج از فوکوس داشته باشید. آن تاری پس زمینه را بوکه می نامند.

 

دوربین شما دارای انواع حالت های scene برای کاوش است. وضعیتی را که در آن قرار دارید در نظر بگیرید و ببینید آیا دوربین شما دارای حالت scene است که به شما کمک می کند.

اما با این وجود ، ممکن است عکس های شما عالی نباشند. چرا؟ زیرا در نهایت دوربین شما بیشتر وسواس دارد که عکس شما را به اندازه کافی روشن کند. و ممکن است شما آن را به صحنه ای نشان دهید که گرفتن صحیح آن برای دوربین واقعاً سخت است.

نور و خلاقیت
هنگامی که دوربین خود را روی حالت خودکار قرار می دهید ، باید سه تنظیم اصلی را متعادل کند تا از نور خارج شود.

سه تنظیم ISO ، دیافراگم و سرعت شاتر هستند. هر یک از این سه تنظیمات به روشنایی یا نوردهی کلی عکس شما کمک می کند. اما دیافراگم و سرعت شاتر نیز جلوه های خلاقانه ای دارند.

دیافراگم به روشن یا تیره شدن عکس شما کمک می کند ، اما همچنین باعث می شود پس زمینه شما از فوکوس خارج شده یا در فوکوس نباشد.

سرعت شاتر به روشن شدن یا تیره شدن عکس شما کمک می کند ، اما به ثابت نگه داشتن عکس یا تار شدن عکس شما نیز کمک می کند.

ISO به روشن یا تیره کردن عکس شما کمک می کند ، اما واقعاً جلوه خلاقانه خود را ندارد.

من به شما نشان می دهم که چگونه کنترل دیافراگم ، سرعت شاتر و تنظیمات ISO را شروع کنید تا بتوانید یک عکس خوب و قابل پیش بینی بگیرید. منظور من عکسی است که به اندازه کافی روشن باشد بدون اینکه زیاد روشن باشد ، عکسی به دلخواه شما که پس زمینه به صورت دلخواه درون یا خارج از فوکوس است.

کمی بیشتر از عکس سمت راست است تا عکس سمت چپ!

 

 

 

 

یک تصمیم بگیرید
خبر خوب این است که می توانید بدون نیاز به کنترل کامل دوربین خود را کنترل کنید. می توانید یکی از سه تنظیم اصلی را که بخشی از مثلث نوردهی هستند کنترل کنید. اما چگونه می توانید کدام را انتخاب کنید؟

شما می توانید این تصمیم را از خود بپرسید که چه چیزی مهمتر است ؛ عمل را متوقف می کنید یا پس زمینه را تار می کنید؟

اگر از پرندگان ، ورزشها یا سایر موضوعات سریع عکس می گیرید ، به احتمال زیاد نگران فریز این حرکت هستید. اگر از پرتره استفاده می کنید ، به احتمال زیاد نگران پس زمینه یا بوکه هستید.

برای دستیابی به یک پس زمینه خارج از فوکوس ، ما با تنظیماتی به نام دیافراگم شروع می کنیم.

حالت دیافراگم
اگر بیشتر نگران فوکوس یا عدم فوکوس پس زمینه خود هستید ، حالت دیافراگم (که به عنوان اولویت دیافراگم نیز شناخته می شود) را انتخاب کنید.

برای نیکون و اکثر دوربین های دیگر ، شماره گیری خود را به A بچرخانید.
برای Canon ، آن را به Av تبدیل کنید.
اگر از فوجی استفاده می کنید ، دیافراگم را با حلقه روی لنز کنترل کنید.

 

 

وقتی دوربین خود را در حالت دیافراگم قرار می دهید ، به دوربین خود می گویید که می خواهید دیافراگم را کنترل کنید اما می خواهید دوربین سرعت شاتر و ISO را کنترل کند.

شما از دیافراگم برای کنترل اینکه آیا پس زمینه شما در فوکوس است یا نه استفاده می کنید ، اما دیافراگم دقیقاً چیست؟

برای درک دیافراگم ، به سینک آشپزخانه خود فکر کنید. تصویری که شیر آب را به صورت کامل باز می کند. آب به سرعت از شیر خارج می شود. اما همچنین می توانید شیر آب را به آرامی باز کنید تا یک قطره آرام آب وجود داشته باشد.

این همان دیافراگم است .

دیافراگم خود را به سمت بالا باز کنید و یک جریان قوی از نور را از طریق لنز خود دریافت کنید. دیافراگم را ببندید و فقط یک قطره نور خواهید داشت.

تأثیر خلاقانه دیافراگم
دیافراگم خود را باز کنید و پس زمینه شما بیشتر از فوکوس خارج می شود (برای پرتره عالی است). دیافراگم خود را کمی ببندید و پس زمینه شما بیشتر در فوکوس قرار می گیرد (برای چشم اندازها عالی است).

دیافراگم با اعدادی مانند 1.8 یا 3.5 یا 5.6 ​​یا 8 یا 11 و غیره اندازه گیری می شود. هرچه عدد کوچکتر باشد ، دیافراگم بازتر است. هر چه تعداد بیشتر باشد ، بسته تر است.

 

این محتوا ادامه دارد….

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *