5 نکته مهم برای طراحی برند و جذب مخاطب

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

5 نکته مهم برای طراحی برند و جذب مخاطب

طراحی برند شما چیزی بیش از یک طراحی لوگو است. هر عنصر شکل، رنگ و طرح به طور مستقیم یا غیرمستقیم برند و کسب و کار شما را به مخاطب منتقل می کند.

زمانی که به طور مداوم و مستمر از آن استفاده شود، شناخت و وفاداری ایجاد می کند. مشتریان جذب برندهایی می شوند که ارزش های مشابهی با خود دارند. هنگامی که یک کسب و کار آنچه را که ارزش دارد را از طریق برندسازی به نمایش می گذارد، مشتریان با آنها ارتباط عاطفی برقرار می کنند.

طراحی گرافیک چیست؟

 

طراحی برند و لوگو

 

 

طراحی گرافیک زبانی است که برای انتقال هویت برند به مشتریان استفاده می شود. استفاده از ترکیبی از اصول طراحی شامل رنگ، فونت، شکل و سبک به شما کمک می کند تا دیدگاه تجاری خود را به صورت بصری بیان کنید و به مشتریان اطلاع دهید. طراحی برند قوی می تواند به کسب و کار کمک کند تا با تقویت ارتباط با مشتری، مزیت رقابتی ایجاد کند.

گرایش ها و شیوه های رایج طراحی گرافیک اغلب بین صنایع، جمعیت شناسی و حتی از نظر جغرافیایی متفاوت است. برای تضمین یک پایه طراحی برند قوی، تحقیقات بازار را روی مخاطبان هدف خود انجام دهید.

برای مثال اگر بخواهید یک کاتالوگ از محصولات و خدمات خود طراحی کنید باید به عوامل زیادی از جمله؛ در نظر داشتن هدف برند، شناخت مخاطبانی که کاتالوگ قرار است به دستشان برسد، طراحی منسجم و… توجه به تمام این نکات شما را در برندسازی یاری خواهد کرد بنابراین نباید از هیچ یک به سادگی عبور کنید.

ایجاد درک بیشتر از آنها تضمین می کند که برندی را ارائه می دهید که آنها با آن شناسایی می شوند. بررسی برندسازی رقبا با اطلاع رسانی بیشتر در مورد فرآیندهای تصمیم گیری و ارائه یک معیار به تقویت برند شما کمک می کند.

مصرف کنندگان اغلب انتظاراتی را برای محصولات و خدمات در یک صنعت شکل می دهند، بنابراین برای حفظ ارتباط، مرتباً برندسازی داخلی و خارجی را مرور کنید. به دنبال الهام باشید: فراموش نکنید که گرایش های خارجی را از فرهنگ عامه، فناوری و غیره به کار ببرید.

 

طراحی برند تنها بخشی از فرآیند ایجاد هویت برند است. قبل از شروع فرآیند خلاقانه، زمانی را صرف شناخت کامل برند می کنیم. ایجاد یک هویت بصری در مورد کاهش ایده های پیچیده به یک جوهر بصری ساده است.

در طول فرآیند خلاقیت، قبل از شروع فرآیند انتخاب، ایده ها و مفاهیم زیادی را بررسی می کنیم. طراحی چیزی که بارها به صورت چاپی و آنلاین تکثیر شود (مانند کاتالوگ کاغذی و کاتالوگ دیجیتال) و معیشت و تجارت مشتری ما را نشان دهد، مسئولیت بزرگی است.

 

  1. اصول را درک کنید

طراحی گرافیک برای نسل ها وجود داشته است و تحت تحقیقات کامل قرار گرفته است. مطالعات متعددی در مورد نحوه واکنش افراد به عناصر طراحی مانند ترکیب رنگ، فضای منفی و ترکیب انجام شده است. این مطالعات مجموعه ای از اصول را پیدا کرده اند که طراحی برند را بهبود می بخشد. تحقیق در مورد این اصول طراحی گرافیک را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که برند شما در سطح آگاهانه و ناخودآگاه با مشتریان شما ارتباط دارد. ممکن است بخواهید از مهارت های یک طراح گرافیک با تجربه استفاده کنید.

 

هنگام طراحی هویت برند جدید، از سیاه و سفید شروع می کنیم زیرا رنگ طیفی از احساسات را برمی انگیزد و می تواند تداعی های شخصی زیادی داشته باشد. ما متوجه شدیم که ساختن نماد لوگو و نوع لوگو ابتدا به صورت سیاه و سفید فرآیند را آسان تر می کند زیرا رنگ ها از فرم و محتوا منحرف می شوند. انتخاب رنگ برای هویت برند جدید مستلزم دانش تئوری رنگ و ایده روشنی از چگونگی درک و تمایز برند است. هنگامی که رنگ نماد لوگو و رنگ نوع لوگو مشخص شد، می توانید طیف وسیع تری از رنگ ها و پالت رنگ سیستمی را برای استفاده در کمپین های ارتباطی ایجاد کنید.

 

  1. نام تجاری خود را آزمایش کنید 

 

طراحی برند

 

 

نام تجاری شما در رسانه های مختلف نمایش داده می شود. رنگ‌های لوگو در صورت تغییر از دیجیتال به چاپ بدون ملاحظات مناسب می‌توانند در رنگ یا اشباع تغییر کنند و فرسوده به نظر برسند. به طور مشابه، خوانایی لوگو در هنگام مشاهده بر روی تلفن به جای صفحه دسکتاپ می تواند به شدت کاهش یابد. نام تجاری خود را قبل از انتشار در رسانه های مختلف آزمایش کنید تا از وضوح برای مشتریان خود اطمینان حاصل کنید.

اکثر لوگوها از یک نماد و نوع لوگو تشکیل شده اند. لوگوتایپ یک کلمه یا کلمات در یک فونت خاص است. نوع لوگو باید در رسانه ها و اندازه های مختلف نشریه متمایز و خوانا باشد. آنها باید ارزش ها و شخصیت شرکت را بیان کنند.

 به عنوان یک طراح، ممکن است لازم باشد تغییرات تایپوگرافی متعددی را بررسی کنید و همچنین در نظر بگیرید که آیا نام باید با حروف، حروف، حروف کوچک و غیره تنظیم شود یا خیر. در فرآیند طراحی، شما همچنین به حروف کلاسیک در مقابل مدرن، انواع رومی و کج نگاه می‌کنید و وزن، مقیاس و ترکیب فونت را در نظر می‌گیرید. همچنین باید به این فکر کنید که چگونه برچسب شما با نماد و نوع لوگو مطابقت دارد.

 

  1. برند خود را حفظ کنید

دستورالعمل های طراحی برند راهی عالی برای مدیریت برند شماست. آنها به حفظ منسجم برند شما کمک می کنند و در هنگام توسعه طرح های برند آینده بسیار مفید هستند. آنها باید مجموعه ای محکم از قوانین را ارائه دهند که بیان کند چگونه اعضای کسب و کار شما باید و نباید از عناصر برند شما استفاده کنند.

 

  1. طراحی موثر برند ارزش را افزایش می دهد

طراحی برند هم تقاضا برای کسب و کار و هم ارزش درک شده را افزایش می دهد. هنگام توسعه نام تجاری خود، مطمئن شوید که مشتریان خود را در خط مقدم فرآیند تصمیم گیری خود نگه دارید. در پایان، هدف لوگوی شما باید شامل اصول مختلف طراحی گرافیک باشد، اما واضح و ساده باقی بماند. اینها برای دستیابی به شناخته شدن و خاطره ماندن و ارتقای برند شما کلیدی هستند.

طراحی هویت برند بسیار چالش برانگیز و در عین حال ارزشمند است زیرا با شرکت و سهامدارانی که با آنها کار می کنید به خوبی آشنا می شوید. همچنین بسیار رضایت بخش است که ببینید از کار شما برای کمک به افزایش آگاهی در مورد یک تجارت استفاده می شود.

کلام آخر

ما در کانون تبلیغاتی مدرن طرح دوست داریم درمورد نحوه طراحی برند و طراحی ابزار های تبلیغاتی با شما در ارتباط باشیم. تازه کردن ظاهر و احساس برندتان ممکن است به شما در ارتقای پیشنهادتان کمک کند. جهت دریافت مشاوره رایگان و مشاهده ی نمونه کارها کافی است با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

ترجمه شده از این سایت[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *