چگونه بهترین کاتالوگ محصولات آنلاین را ایجاد کنیم؟

کاتالوگ محصولات آنلاین

بهترین کاتالوگ محصولات آنلاین

مزایای کاتالوگ محصولات آنلاین یا کاتالوگ دیجیتال چیست؟

مدت زمان مطالعه: 15 دقیقه

چه خرده‌فروش باشید، چه تولیدکننده یا عرضه‌کننده، کاتالوگ‌های محصولات آنلاین باید یک عنصر ضروری برای افزایش فروش و رشد کسب‌وکار شما باشد.

کاتالوگ محصولات دیجیتال تعدادی مزیت را به همراه دارد، از جمله:

 • کاهش هزینه های چاپ نگهداری ارزان تر و آسان تر از کاغذ
 • زمان راه اندازی سریع تر
 • تشخیص فوری و رفع خطاهای کاتالوگ
 • کمک به تجزیه و تحلیل رفتار مشتری
 • توزیع در چندین کانال فروش و شبکه های اجتماعی
 • دسترسی گسترده تر به مخاطبان و بازارهای جدید
 • خدمات مشتری چابک تر و موثرتر

 

نحوه ایجاد کاتالوگ دیجیتال

هنگام ایجاد کاتالوگ محصولات آنلاین B2C یا B2B خود، باید اهداف اساسی شرکت و مشخصات مشتری را در نظر بگیرید.

 

قبل از ایجاد کاتالوگ دیجیتالی خود، ارزش دارد سوالات زیر را از خود بپرسید:

 • هدف مورد نظر از طراحی کاتالوگ چیست؟
 • آیا شرکت شما یک رویکرد کاملاً بدون کاغذ با یک کاتالوگ محصولات کاملاً آنلاین دارد؟
 • چه پاسخی می خواهید برای مخاطبان با کاتالوگ خود ایجاد کنید؟
 • آیا هدف شما افزایش فروش، بهبود وفاداری مشتری، ارتقای تصویر برندتان است یا همه این موارد؟

 

مخاطب خود را بشناسید

قبل از هر چیز، مهم است که پایگاه مشتری خاصی را که کاتالوگ محصولات آنلاین شما هدف قرار داده است، شناسایی کنید.

توجه به این موضوع  به شدت بر سبک و قالب طراحی شما تاثیر می گذارد. به عنوان مثال، یک کاتالوگ B2B برای توزیع کنندگان در مقایسه با کاتالوگ تجارت الکترونیک برای خرده فروشی، احتمالاً حاوی داده های فنی و اطلاعات نظارتی بسیار بیشتری است.

با شناسایی مخاطبان خود، موقعیت بهتری برای ایجاد کاتالوگ ایده آل برای مشتریان خود در زبان، قالب، طراحی و حتی SEO خواهید داشت. با این هدف گیری بهبودیافته، افزایش فروش و تبدیل بسیار دست یافتنی تر می شود.

 

روی نرم افزار کاتالوگ دیجیتال سرمایه گذاری کنید

صرف‌نظر از اهداف و شاخص‌های کلیدی عملکرد، استفاده از ابزار کاتالوگ محصولات آنلاین می‌تواند یک افزونه ارزشمند برای تیم شما باشد. نه تنها می توانید تمام محتوای محصول خود را متمرکز کنید، بلکه می توانید کیفیت آن را افزایش دهید تا انتظارات مشتری خود را برآورده کند.

در گذشته، تولیدکنندگان و خرده فروشان اغلب به یک CMS (سیستم مدیریت محتوا) برای انجام این کار نگاه می کردند. با این حال، مدیریت اطلاعات محصول (PIM) می‌تواند یک نرم‌افزار کاتالوگ بسیار ارزشمندتر برای رشد کسب‌وکار باشد.

با سیستم PIM می‌توانید کیفیت محتوای خود را بهتر نظارت کنید و همچنین هرگونه تغییر داده‌های محصول را که برای به‌روزرسانی در همه کانال‌ها و پلتفرم‌های خود انجام می‌دهید، خودکار کنید.

اطلاعات موجود در کاتالوگ دیجیتال را غنی کنید و آن را در تمام کانال ها و پلتفرم های خود به روز نگه دارید. شما همچنین می توانید کاتالوگ محصولات تجارت الکترونیک خود را به پلتفرم های مختلفی مانند فروشگاه Shopify، فروشگاه فیس بوک، حساب آمازون خود تنها با چند کلیک متصل کنید.

 

کاتالوگ محصولات آنلاین

 

خود را به ابزارهای طراحی کاتالوگ مجهز کنید

ایجاد یک کاتالوگ تجارت الکترونیک یا محصول B2B که می تواند به اشتراک گذاشته شود، به فرمت های دیگر تبدیل شود و حتی چاپ شود، بسیار مهم است تا تمام نیازهای فعلی و آینده شما را برآورده کند. با در نظر گرفتن این موضوع، محبوب ترین، قدرتمندترین و همه کاره ترین انتخاب قطعا Adobe InDesign است.

Sales Layer’s PIM افزونه ای را ارائه می دهد که اطلاعات محصول شما را مستقیماً به InDesign متصل می کند. این به شما امکان می‌دهد از محتوایی که در PIM خود آپلود کرده و مدیریت کرده‌اید در فرآیند طراحی استفاده کنید و از عدم وجود خطا اطمینان حاصل کنید و صدها ساعت در زمان طراحی کاتالوگ محصولات آنلاین تیم خود صرفه‌جویی کنید.

 

نکاتی برای گنجاندن محصولات خود در کاتالوگ دیجیتال

برای اینکه محصولات خود را به بهترین شکل از نظر بصری در کاتالوگ محصولات آنلاین خود به نمایش بگذارید، باید جنبه های خاصی را در نظر گرفت، مانند:

 • آیا محصولات شما بیشتر بر تصاویر یا اطلاعات نوشتاری متکی خواهند بود؟
 • آیا عکس های شما توسط افراد حرفه ای گرفته شده است؟ اگر نه، پس آیا لازم است؟
 • کدام رنگ پس زمینه برای لیست محصولات شما موثرتر است؟
 • آیا منابع بصری بیشتری مورد نیاز است (مانند فیلم ها و شبیه سازی های سه بعدی)؟
 • برای هر محصول چند تصویر نمایش داده می شود؟

با پاسخ دادن به این سوالات در طول فرایند طراحی کاتالوگ، میتوانید بینش بسیار واضح تری در مورد نحوه چیدمان کاتالوگ محصولات آنلاین های دیجیتال خود بسنجید. به عنوان مثال، طرح‌های سنتی‌تر برای ارائه اطلاعات بیشتر مبتنی بر متن بهتر هستند، در حالی که یک طراحی تعاملی در برجسته کردن جنبه‌های بصری فهرست‌های محصولات شما مؤثرتر است.

 

راهنمای ساخت کاتالوگ محصولات تجارت الکترونیک با PIM

 

کاتالوگ محصولات آنلاین
کاتالوگ محصولات آنلاین

 

گستره محصول

Sales Layer یک ابزار PIM انعطاف پذیر برای کمک به کسب و کارهای B2B و B2C برای ایجاد و مدیریت کاتالوگ محصولات خود ارائه می دهد.

PIM ما به شما امکان می دهد تمام اطلاعات محصول خود را وارد کنید (بدون توجه به اینکه پایگاه داده شما چقدر بزرگ است)، یا به سادگی محصولاتی را که می خواهید در کاتالوگ محصولات آنلاین خود قرار دهید انتخاب کنید.

جداول اطلاعات سفارشی محصول را می توان ایجاد کرد و حاوی ستون ها و فیلدهای دلخواه شما، به هر زبانی که نیاز دارید. علاوه بر این، PIM به شما امکان می دهد محصولات خود را به راحتی در خانواده ها، زیرخانواده ها، دسته ها و زیر مجموعه ها سازماندهی کنید.

 

طراحی صفحات محصول شما

هر صنعتی نیازهای خاص خود را دارد، به همین دلیل است که PIM لایه فروش می تواند با هر محصول و کاتالوگی که شما ارائه می دهید سازگار شود.

طراحی صفحات ساده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که فیلدهای مورد نیاز خود را پر کرده و پیوندهای مربوطه را ارائه دهید. می‌توانید در هر زمان بین حالت پیش‌نویس و عمومی جابجا شوید تا نحوه نمایش محصولات خود را بررسی کنید.

اطلاعات محصول را می توان در هر زمان ویرایش و به روز کرد، با یک نمای تاریخی کامل از تغییرات شما و امکان بازگشت به نسخه های قبلی.

 

بهینه سازی توضیحات محصول و داده های فنی

ویرایش اطلاعات محصول برای یک کاتالوگ محصولات تجارت الکترونیک یا B2B می تواند باعث اتلاف قابل توجهی از زمان و منابع تیم شما شود. حتی پس از ساعت‌های طولانی نوشتن، ویرایش، تصحیح و بررسی مجدد، باز هم اشتباهات اجتناب‌ناپذیر است.

خوشبختانه، با یک راه حل خودکار کاتالوگ تجارت الکترونیک مانند لایه فروش، نه تنها می توانید در زمان و ساعات کار صرفه جویی کنید، بلکه با بررسی کیفیت فوری محتوای کاتالوگ خود، این اشتباهات را نیز از بین ببرید. PIM ما هرگونه فیلد مفقود، هرگونه اطلاعات تکراری و ناسازگاری بین محصولات مشابه را شناسایی می کند. کاتالوگ محصولات آنلاین شما حتی یک امتیاز کیفیت داده نیز داده می شود ، در حالی که هر تغییری که در محصولات ایجاد می کنید می تواند به طور خودکار در همه کاتالوگ های شما به روز شود.

PIM ما همچنین با بهبود تصاویر و ترجمه‌ها به زبان‌های دیگر، محتوای محصول شما را غنی می‌کند.

مطالب مرتبط: 6 نکته موثر در طراحی کاتالوگ اصولی 

 

کاتالوگ محصولات آنلاین

 

ارتباط با پلتفرم ها

هنگامی که کاتالوگ محصولات آنلاین بهینه شده خود را ایجاد کردید، دیگر نیازی به آپلود دستی آن در پلتفرم های مختلف فروش خود نیست. PIM ما به شما امکان می دهد کاتالوگ محصولات دیجیتالی خود را در تمام کانال های فروش خود تنها با چند کلیک همگام سازی کنید. حتی می‌توانید فیلدها و جدول‌هایی را که می‌خواهید به پلتفرم‌های دیگر متصل شوند، انتخاب کنید، در صورتی که اطلاعات متفاوتی در پلتفرم دیگری مورد نیاز است.

 این داده ها در زمان واقعی به پلتفرم های تجارت الکترونیک مانند Shopify ،Magento ،BigCommerce، بازارهایی مانند گوگل، آمازون، علی بابا یا ASOS و حتی شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک یا اینستاگرام ارسال می شوند.

به عنوان یک سیستم PIM پیشرو در سطح جهانی، در Sales Layer ما کانکتورهای از پیش پیکربندی شده با همه این کانال‌های فروش و موارد دیگر را ارائه می‌دهیم، و اگر نیاز به اتصال به پلتفرم دیگری که در لیست ما نیست، می‌توانیم به شما کمک کنیم.

 

صادرات کاتالوگ محصولات به PDF با InDesign

در حالی که کاتالوگ های آنلاین شما می توانند برای همیشه در دنیای دیجیتال زندگی کنند، برای برخی از تولیدکنندگان، خرده فروشان و تامین کنندگان می تواند مفید باشد که آنها را به عنوان اسناد چاپی با تیم های داخلی یا شرکت های خارجی به اشتراک بگذارند.

صادرات به فایل‌های دیگر می‌تواند برای برخی از نرم‌افزارها کار دشواری باشد، اما با سیستم PIM ما می‌توانید فوراً فایل‌های Excel و CSV را با محتوایی که مستقیماً از یک کاتالوگ انتخاب می‌کنید، بدون نیاز به برنامه تبدیل فایل جداگانه ایجاد کنید.

اگر می‌خواهید کاتالوگ‌هایی برای صادرات به PDF ایجاد کنید، Sales Layer یک افزونه منحصر به فرد برای ارسال محتوای محصول به طور مستقیم از PIM شما به InDesign ارائه می‌دهد و تیم طراحی شما را در صدها ساعت کار صرفه‌جویی می‌کند.

 

کلام آخر

کاتالوگ محصولات آنلاین شما همیشه یکی از مهم ترین ابزارها برای تیم های محصول و بازاریابی شما خواهد بود. با در نظر گرفتن این موضوع، زمان، تلاش و مهارتی که برای ایجاد کاتالوگ دیجیتال ایده آل خود سرمایه گذاری میکنید، همیشه سود بخش خواهد بود.

با تحقیق درست در مورد مشتریان خود و بیان اهداف خود، می توانید از کاتالوگ های B2B یا تجارت الکترونیک خود برای افزایش فروش و بهبود تجربه مشتری استفاده کنید. هنگام ساخت کاتالوگ های خود با PIM لایه فروش، می توان به همه این موارد بسیار راحت تر دست یافت.

اطمینان حاصل کنید که طراحی و داده‌های محصول با اهداف محصول و تیم‌های بازاریابی شما هماهنگ هستند.

شرکت تبلیغاتی مدرن طرح با سالها تجربه در زمینه چاپ و طراحی انواع ابزارهای تبلیغاتی توانسته است در میان رقبا و در کنار برندهای معتبر سابقه ای درخشان از خود برجای بگذارد. جهت دریافت مشاوره رایگان و مشاهده نمونه کارها کافی است با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

ترجمه شده از این سایت

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *