8 استراتژی موقعیت تبلیغاتی که قبل از شروع تبلیغات باید بدانید!

موقعیت تبلیغاتی
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

استراتژی های موقعیت تبلیغاتی

استراتژی موقعیت تبلیغاتی به شرکت اجازه می دهد تا بر جنبه خاصی از محصولات یا خدمات خود تمرکز کند. موقعیت تبلیغ خود یکی از موضوع های مهم است که گویای پیام اصلی به مخاطبان هدف است. صاحبان مشاغل کوچک ممکن است هر تعداد موقعیت یا مزیت را در تبلیغات خود برجسته کنند. نکته کلیدی این است که پیام را متناسب با استراتژی های بازاریابی مختلف، از جمله محصول یا خدمات، قیمت گذاری و استراتژی های توزیع نگه دارید.

مدیران تبلیغات نیز باید ترکیب رسانه ای مناسب را برای دستیابی به مشتریان خود بیابند. همه تبلیغات چاپی و تبلیغات آنلاین نیز باید برای بیشترین تاثیر در یک راستا باشند.

 

توسل به مخاطبان هدف!

یکی از استراتژی های محبوب موقعیت تبلیغات برای مخاطبان هدف خاص جذاب است. شرکت‌های کوچک اغلب با این نوع موقعیت‌یابی تبلیغاتی شروع می‌کنند، زیرا تلاش می‌کنند پایگاه‌های مشتریان وفادار ایجاد کنند. آنها باید مشتریانی را جذب کنند که به احتمال زیاد از محصولات آنها استفاده کنند.

اکثر مدیران تبلیغات قبل از قرار دادن تبلیغات و آگهی های بازرگانی خود یک ایده کلی در مورد مخاطبان هدف خود دارند. موفقیت کمپین ممکن است تنها به حمایت از این بینش کمک کند. شرکت‌هایی که برای مخاطبان هدف جذاب هستند، بر جمعیت‌شناسی مختلف از جمله سن، موقعیت اجتماعی و تحصیلات تمرکز می‌کنند. آنها همچنین ممکن است سعی کنند افرادی را با الگوهای خرید، علایق یا سبک زندگی خاص جذب کنند.

حمایت از استراتژی های محصول! 

 

موقعیت تبلیغاتی
موقعیت تبلیغاتی

یک استراتژی موقعیت تبلیغاتی همچنین می تواند استراتژی محصول شرکت را پشتیبانی یا ارتقا دهد. به گفته دانشگاه میسوری، برخی از شرکت ها از تبلیغات برای قرار دادن ویژگی های خاص محصول استفاده می کنند. به عنوان مثال، یک رستوران کوچک فست فود ممکن است سعی کند خود را به عنوان رهبر کیفیت در بازارهای محلی خود قرار دهد.

رستوران ممکن است تبلیغاتی را اجرا کند که مواد تازه استفاده شده در ساندویچ ها یا سالادهایش را نشان دهد. به طور مشابه، استراتژی‌های موقعیت تبلیغاتی نیز می‌توانند تصویر یک محصول را تقویت یا ترمیم کنند. تبلیغات منفی ممکن است باعث نگرانی مصرف کنندگان در مورد محصولات یک شرکت شده باشد.

این نگرانی ها ممکن است از یک رقیب تهاجمی، یا مشتری که تجربه بدی با یک محصول داشته است، ناشی شود. از این رو می توان از تبلیغات برای ترمیم وجهه شرکت استفاده کرد.

 

حمایت از استراتژی های قیمت گذاری!

شرکت های کوچک نیز ممکن است از استراتژی های موقعیت تبلیغاتی برای حمایت از استراتژی های قیمت گذاری خود استفاده کنند. به عنوان مثال، یک آموزشگاه زبان را در نظر بگیرید که می خواهد با توجه به منطقه و شرایط موجود  کاتالوگی طراحی کند که در راستای جذب مخاطبان بیشتر به اوکمک کند، او باید بتواند با توجه به آنالیز رقبا و رعایت اصول طراحی کاتالوگ یک تبلیغ برنده ایجاد کند؛ بنابراین باید قیمت ها و آفر های موجود در کاتالوگ خدمات خود را با گنجایش منطقه مطابقت بدهد.

از این رو ممکن است زبان آموزان را با توجه به آفرها، خدمات ارزنده و هدف کاربردی آموزشگاه در راستای پیشرفت مخاطبان است؛ باعث شود که نرخ تبدیل مخاطب به مشتری برای آنها در یک نمودار صعودی قرار بگیرد.

 

حمایت از استراتژی های متنوع سازی!

شرکت‌ها ممکن است بخواهند محصولات خود را در مواقعی متنوع کنند؛ بنابراین نیاز به تبلیغاتی داشته باشند که مشتریان را از تغییرات مطلع کند. سلیقه مصرف کننده اغلب تغییر می کند. به عنوان مثال، مشتریان ممکن است ویژگی ها، انواع اندازه یا طعم های بیشتری را بخواهند.

از این رو، مشاغل کوچک اغلب نیاز به اصلاح یا اضافه کردن محصولات دارند. و آنها باید تبلیغات خود را برای حمایت از این تغییرات قرار دهند. شرکت ها همچنین ممکن است نیاز به تغییر استراتژی های موقعیت یابی تبلیغات خود در طول چرخه عمر محصول داشته باشند.

به گفته “Quick MBA” آنلاین، اکثر محصولات چهار مرحله چرخه عمر را طی می کنند: مقدمه، رشد، بلوغ و افول. شرکت ها ممکن است نیاز به کشف کاربردها و بازارهای جدید برای محصولات خود در دو مرحله اخیر داشته باشند تا از منسوخ شدن آنها جلوگیری کنند. متعاقباً باید مشتریان خود را از طریق تبلیغات خود از تغییرات مطلع کنند.

استراتژی موقعیت‌یابی، نوع تصویری را که یک کسب‌وکار می‌خواهد برای عموم به تصویر بکشد، تقویت می‌کند. برخی از شرکت‌ها تلاش می‌کنند تا در موقعیت استراتژیک خود رهبران بازار باشند. سایرین ممکن است از طریق قیمت، کیفیت یا عوامل دیگر برای بقا یا افزایش فروش و سود موقعیت خود را نشان دهند.

(اگر کسب و کار شما نیاز دائم به تغییر و اطلاع رسانی دار پیشنهاد می کنیم به فکر طراحی کاتالوگ های آنلاین یا همان کاتالوگ دیجیتال باشید.)

موقعیت یابی ارزش برای افراد آگاه به هزینه!

برخی از شرکت‌های کوچک از استراتژی‌های موقعیت‌یابی ارزشی استفاده می‌کنند که قیمت محصولات را در سطح متوسط ​​یا کمتر از میانگین صنعت قیمت‌گذاری می‌کنند. جایگاه ارزش در بازاریابی برای مصرف کنندگانی که به تغییرات قیمت حساس هستند جذابیت دارد. بازاریابان ممکن است مصرف کنندگان با درآمد کم تا متوسط ​​را هدف قرار دهند یا فقط برای خریداران آگاه از هزینه جذابیت داشته باشند. استراتژی موقعیت یابی ارزش در طول رکود یا دوره های اقتصادی کندتر به خوبی کار می کند.

نکته منفی این است که شرکت های کوچکتر معمولاً نمی توانند به جایگاه رهبر ارزشی در یک صنعت دست یابند. شرکت‌های بزرگ‌تر از صرفه‌جویی در مقیاس لذت می‌برند، به این معنی که میانگین هزینه‌های واحد پایین‌تری دارند زیرا در حجم‌های بالاتر خرید می‌کنند.

 

موقعیت یابی از طریق کیفیت!

کسب‌وکارهای کوچک نیز ممکن است موضعی با کیفیت در بازار داشته باشند. این بدان معنی است که آنها بر ارائه محصولات با بالاترین کیفیت ممکن تمرکز می کنند . این نوع استراتژی در شرکت هایی که دارای بخش های مهندسی برتر هستند رایج است. یک شرکت کوچکتر ممکن است در نوع خاصی از فناوری پیشرو باشد.

از این رو، به طور طبیعی از کیفیت به عنوان شایستگی اصلی خود استفاده می کند. بسیاری از کارآفرینان در صنایع فنی خود را به عنوان رهبران کیفیت معرفی می کنند. صاحبان مشاغل کوچک معمولاً هنگام استفاده از استراتژی های موقعیت یابی با کیفیت محصولات خود را بالاتر از میانگین صنعت قیمت گذاری می کنند. دلیل آن این است که آنها باید هزینه های اضافی مرتبط با تحقیق، مهندسی و تولید محصول را جبران کنند.

 

موقعیت یابی مرتبط با جمعیت شناسی!

 

تبلیغاتی

 

بازاریابان همچنین از شاخص های جمعیتی مختلفی مانند سن و جنسیت برای موقعیت یابی در بازاریابی استفاده می کنند. به عنوان مثال، یک تولید کننده کوچک ویتامین ممکن است ویتامین هایی ایجاد کند که برای مصرف کنندگان 50 ساله و بالاتر جذاب باشد. پیام های تبلیغاتی این شرکت ممکن است حول نیازهای تغذیه ای ویژه افراد مسن  متمرکز شود. به طور مشابه، سایر شرکت ها از استراتژی های موقعیت یابی مرتبط با جنسیت استفاده می کنند. محصولات آنها ممکن است عمدتاً مردان یا زنان را هدف قرار دهند.

 

موقعیت یابی با تغییر موقعیت!

شرکت های کوچک نیز ممکن است از استراتژی های موقعیت یابی رقابتی استفاده کنند. هدف استراتژی موقعیت یابی رقابتی، تغییر موقعیت رقابت در ذهن مصرف کنندگان است. این نوع موقعیت یابی زمانی رایج است که دو رقیب قوی در یک صنعت وجود داشته باشد.

یک شرکت ممکن است از تبلیغات مقایسه ای برای نشان دادن برتری برندهایش استفاده کند. از این رو، تلاش می کند تصویری را که رقیب می خواهد به تصویر بکشد تغییر دهد و خود را در آن موقعیت برتر قرار دهد.

صاحبان مشاغل اغلب از استراتژی های موقعیت تبلیغاتی رقابتی به عنوان استراتژی متقابل استفاده می کنند. به عنوان مثال، یک شرکت نرم افزاری که به دلیل خدمات مشتری خود شناخته می شود، ممکن است برای مقابله با ادعای رقیب مبنی بر برتر بودن خدمات مشتری رقیب، تبلیغ کند.

بیشتر بخوانید: 7 اصل مهم برندینگ را بدانید!

منابع [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *